Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny kombajnowania

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1041 odpowiedzi na ten temat

#421 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 27 czerwiec 2011 - 15:25

Ceny kombajnowania no tak 5-6 ton to kosze w granicach 50 minut.ogolnie na swoim zbozu kaze jezdzic wolniej bo jak widze ze ktos sie sciga kto szybciej to potem rosna sciechy zboza wydmuchnietego przez kombajn . ludzie czesto patrza pod takim wzgledem ze mu ktos szybko skosil ale zapominaja o tym ze np 200 kg zboza niepotrzebnie zostawił na polu. takze koszenie zboza to nie wyscigi wiec kosze tak aby straty były jak najmniejsze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny kombajnowania Dzisiaj, 07:50
  •  

#422 Share Daniel1987

Daniel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 15:54

Ceny kombajnowania Jednak w calej Polsce jest duza roznica w cenie paliwa, amortyzacji kombajnu, skoro jedni biora miedzy 200 a 300zl/ha, a jeszcze inni 300-400zl/ha i to pisza ze sie nie oplaca, a moze poprostu jest tak ze ci co wolaja duzo to i taki sprzed maja, przygotowanie do sezonu to pol wartosci kombajnu no i w trakcie druga polowa.

#423 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 16:06

Ceny kombajnowania ja mialem w swoim jedna mała awarie pod koniec sezonu, tak to kosił non stop. ostatnio kupowalem paliwo po 4,90 zł normalnie jest 4.96 ale z racji ze biore około 7000 tys litrów rocznie mam 6 gr rabatu. nie duzo ale zawsze cos.

skoro mam kombajniste ktoremu płace 20 zł/h to widac mi sie to opłaca bo jezeli miałbym do tego interesu dołozyc to skosilbym swoje zboze w 7 dni i po zniwach. ja nie rozumiem tego ze niektorzy wiecznie narzekaja ze nic im sie nie opłaca a nadal to robia. chyba nie umią liczyć ;] ja nawet mialem zamiar kupic drugi kombajn , taki sam jak mam i posadzic drugiego kombajniste ale wyszło inaczej i poprostu sobie odpuscilem.

#424 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 17:41

Ceny kombajnowania Właśnie to koszenie na hektary to niektórym uderza do głowy, nie chcę tu nikogo obrażać, ale jak kosi się na godziny to głównie jest nacisk na jakość koszenia, uważa się, nie pędzi, a jak kosi na hektary to aby szybciej, nieważne, że z tyłu wyleci połowa (nie mówię o wszystkich, ale każdy dobrze wie, że tacy się zdarzają).

Pamiętam kiedyś gość kosił na hektary to miał tak Bizona ustawionego, że z tyłu całe kłosy z ziarnem wylatywały, zrobił tak u jednego, drugiego, aż w końcu klienci się postawili i za darmo na drugi dzień słomę z pokosów jeszcze raz zbierał i młócił, bo jak ktoś zamawia kombajn to nie po to aby tylko szybko wykosić, ale przede wszystkim dokładnie. A potem nagle zaczął za godzinę brać.

Jak ktoś chce kosić na hektary to niech pomyśli trochę o kliencie, bo dziś go ma, jutro nie, a kombajnów teraz nie brakuje.

Co do ceny, bo o tym mowa to średnio biorąc, myślę, że nadal będzie oscylować w granicach 300zł.
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#425 Share DEVID

DEVID

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Kombajny New Holland Zwierzęta Motoryzacja i piękne kobiety

Napisany 27 czerwiec 2011 - 18:30

Ceny kombajnowania W 100% zgadzam się z marcinem i tomaszemszpa i powtarzam to nie którym już od dłuższego czasu niestety coś ciężko do nich dochodzi jak narzekają tak to niech tylko swoje koszą a ci co mają większą przepustowość to cwaniaczki tylko na ha koszą i robią po 350 za ha a w godzinę to 2 hektary koszą i jak najszybciej idzie na ilość a nie na jakość oczywiście nie wszyscy ale jak 2ha kosi w godzinę to za co biorą po 350 czy 400 jak im za godzinę wychodzi 700 czy 800 a my na godzinę mamy 200-300 i jakoś zawsze zostaje i to nie mało chyba że sie ma nówkę na kredycik to troszkę po kieszeni ciąży Kombajek :D

#426 Share daras77

daras77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,sport

Napisany 27 czerwiec 2011 - 18:44

Ceny kombajnowania DEVID,ja tez ciagle o tym mówie,a moze jest faktycznie tak jak mówi Daniel1987 że my żyjemy w tej"gorszej Polsce" i nam wystarczy np.300 a tym z"lepszej" 400 jest mało....

#427 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 19:06

Ceny kombajnowania Wg mnie koszenie na hektary jest najbardziej uczciwe.Na "godzinki" to u nas SKR-y kosily i zostaly po nich puste place i budynki. Ja kosze na ha i nie kosze byle wykosić bo rzepak z zanieczyszczeniami ponizej 2% zawsze potrafie wykosić. Kazdy moj uslugobiorca łazi poł dnia za kombajnem i sprawdza czy z tyłu duzo nie wylatuje(przypomne ze do 2% strat to jest norma) ale i tak zawsze wszystkim za duzo wylatuje Ustawcie kombajn zeby nic nie zgubił to wydajnosc kombajnu spadnie o 30%.Wspomniane 200kg zboża ktore zostaje na polu to wg mnie najwieksze "gównojadztwo" o jakim slyszałem. Po 200 pln to zacytuje yacka "zapraszam w moje rejony" załatwiem wam tyle koszenia ze do grudnia bedziecie kosic.

#428 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 19:30

Ceny kombajnowania soczewka, moim zdaniem to w rzepaku lepiej kosić na 3% zanieczyszczeń i mieć mniejsze straty z tyłu. Kosiłem na poniżej 2% i zmieniłem zdanie, mniej wiatru, mniej strat i trochę brudniej.
Szanowny kombajnisto @DEVID , ja mam nowy kombajnik jak to ty mówisz na kredycik, i na usługi się nie wybieram bo mi szkoda kombajnu, a kupowałem go by sobie kosić, a nie komuś po 200zł.\
I pewnie cie zdziwię, ale nie którzy wiedzą co to inflacja i umieją na kredytach zarobić, zwłaszcza na 2%towych. :lol:

Edytowany przez farmermf, 27 czerwiec 2011 - 19:42.

#429 Share DEVID

DEVID

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Kombajny New Holland Zwierzęta Motoryzacja i piękne kobiety

Napisany 27 czerwiec 2011 - 20:34

Ceny kombajnowania Kolego szczewko grubo się mylisz u mnie w okolicy są w promieniu 15 km 3 SKR i nie widać by po nich zostały jak to ty mówisz same budynki biorą w tym roku 250zł/h bez i 280 z cięciem widocznie u ciebie w twoich stronach były zarządzane 1000 do prywatnej kieszeni prezesa 1000 do SKR :D

Edytowany przez DEVID, 27 czerwiec 2011 - 20:36.

#430 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 21:48

Ceny kombajnowania [quote name='DEVID' timestamp='1309172571' post='744090']
Kolego jak jesteś taki mądry to zobaczymy czy na piątej klasie czy 6 byś miał 8 ton nawet jak byś nie wiadomo jak zadbał to i tak nię będziesz miał weź trochę pomyśl ok

przeczytaj kilka razy moja wypowiedz bo chyba cie w szkole czytania ze zrozumieniem nie uczyli .i pomysl sam
ale specjalnie dla ciebie wytlumacze to jeszcze raz
chodzilo mo o to ze nie bede bral mniej za koszenie u kogos kto nie dba o pole bo woli isc np na piwo i mowi mi ze malo nakosil skoro na takiej samej ziemi za miedzna u sasiada zboze daje podwojny plon .

i powiedz mi gdzie ja napisalem ze mozna miec na 5-6 klasie 8 ton ????
juz prosciej sie chyba nie da tego wytlumaczyc

jak ktomus sie oplaca za 200 zł ha kosic to zapraszam do mnie chetnie zostal bym posrednikiem w takim interesie ja policze po 300 zł i chetnych bedzie mnostwo bo to b ardzo tanio i ja bym zrobil interez nie wychodzac z domu
a u mnie SKR jeszcze sa i kase biora jeszcze wieksza tylko przyjedzaja starym rozwalonym sprzetem ktory wiecdej na polu naprawiaja niz kosza

i po przemysleeniu doszedlem do wniosku ze afere taka robice bo zal wam jest ze mieszkacie akurat w rejopnach gdzie biora po 200 a nie 400 . ale to tez moze zalezy od rejonu gdzie sa ziemie 5-6 klasy to i ceny sa mniejsze a gdzie 2-3 to wiadomo ze sa wyzsze ni tyle

Edytowany przez Lukaszjarm, 27 czerwiec 2011 - 22:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 22:03

Ceny kombajnowania dalem przykład ze 200 kg/ha ale znam specjalistów lepszych , którzy ustawili duze wiatry na owies zeby sie lepiej przesiewał przez sita jak wiadomo owies jest wiśny i róznie sie go młóci to z tyłu to normalnie idac kilka metrów za kombajnem widac było gołym okiem ze ziarno leci , jakies straty sa zawsze . u nas juz jeden szybkim koszeniem niezle sie pograzył i prawie nikt nie chce zeby on kosił...

#432 Share Daniel1987

Daniel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 22:28

Ceny kombajnowania za 200-300 oplaca sie tym co nie maja kredytu bo licza zyski a nie raty do splacenie, jutro w pracy powiem ze chce zlotowke wiecej na godzine bo kredyt splacam...hehehe

#433 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 22:31

Ceny kombajnowania

W 100% zgadzam się z marcinem i tomaszemszpa i powtarzam to nie którym już od dłuższego czasu niestety coś ciężko do nich dochodzi jak narzekają tak to niech tylko swoje koszą a ci co mają większą przepustowość to cwaniaczki tylko na ha koszą i robią po 350 za ha a w godzinę to 2 hektary koszą i jak najszybciej idzie na ilość a nie na jakość oczywiście nie wszyscy ale jak 2ha kosi w godzinę to za co biorą po 350 czy 400 jak im za godzinę wychodzi 700 czy 800 a my na godzinę mamy 200-300 i jakoś zawsze zostaje i to nie mało chyba że sie ma nówkę na kredycik to troszkę po kieszeni ciąży Kombajek :D

Ja mam nowy kombajn za duże pieniądze, mam zaledwie 15 ha pod kosę, i myślę racjonalnie nie tak jak niektórzy np ja ty, ze dużo ci zostaje, ty bierzesz tak mało i nigdy nie dorobisz się nowego sprzętu np kombajny za ponad 400 tyś. Po prostu trzeba umieć kalkulować tak żeby dobrze wychodziło i zostawało dużo pieniędzy, bo myśląc tak jak ty nigdy do niczego bym nie doszedł mając tak mało pola. Jak dobrze pójdzie to w tym roku spłacę kredycik za ten kombajn. Ja jestem usługodawcą i ja ustalam ceny, jeśli komuś się nie podoba to do widzenia. Tak nawiasem, miałem ostatnio taką sytuację ze przyszła do mnie sąsiadka żebym jej sprasował siano, powiedziałem 180 zł za godzinę prasowania, nie pod pasowało jej, poszła szukać gdzie indziej, nikt nie przyjechał w nocy popadał deszcz, pare dni to tyłu, i poszła do SKR-u, przyjechali sprasowali, wzięli po 180 zł za godz z tym że siano po paru deszczach :lol:
Chłop ze wsi

#434 Share Daniel1987

Daniel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 23:32

Ceny kombajnowania wczesniej pisales ze masz 10ha i jak komus nie pasuje to nie musisz jechac na uslugi, to nie jezdzij, ciekawe czy spalcisz bez uslug w tym roku a moze nawet za 10lat. moze inni sie taniej, pieniedzy nie do robia, ale uznania napewno. Pronar82a, skad wiesz ze wzieli po 180, widziales, byles tam, bo ja slyszalem ze twojej sasiadce powiedzieli po 300zl

#435 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 23:40

Ceny kombajnowania hehe :). no jezeli ktos kupuje nowy kombajn powiedzmy za 400 tys to troche smieszne zeby kosił te swoje 15 ha i twardo twierdził ze mu nie zalezy na usługach. jezeli tak jest to po co ten kombajn kupił? zeby stał i tylko sie cieszyc ze sie kupilo nowa maszyne?

#436 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 10:11

Ceny kombajnowania

wczesniej pisales ze masz 10ha i jak komus nie pasuje to nie musisz jechac na uslugi, to nie jezdzij, ciekawe czy spalcisz bez uslug w tym roku a moze nawet za 10lat. moze inni sie taniej, pieniedzy nie do robia, ale uznania napewno. Pronar82a, skad wiesz ze wzieli po 180, widziales, byles tam, bo ja slyszalem ze twojej sasiadce powiedzieli po 300zl

Nie pisałem że mam 10 tylko 15 ha, Nie bój się o to, ja bez usług go spłacę i to w tym roku bo umiem logicznie myśleć, wystarczy wejść na mój profil i zobaczyć jakie maszyny posiadam. Ja jestem tego zdania że nie ma się nad kim litować, bo kto się nad kim lituje ten niech go w du** pocałuje, i taka jest prawda.
Trudno się dowiedzieć ile biorą?? Wystarczy pojechać i się spytać, a nikt poniżej kosztów nie będzie pracował :lol:

hehe :). no jezeli ktos kupuje nowy kombajn powiedzmy za 400 tys to troche smieszne zeby kosił te swoje 15 ha i twardo twierdził ze mu nie zalezy na usługach. jezeli tak jest to po co ten kombajn kupił? zeby stał i tylko sie cieszyc ze sie kupilo nowa maszyne?

Może dla ciebie to śmieszne, ale dla mnie nie, bo ja się ciesze z tego powodu że z 25 ha, 15 ha pod kose stać mnie na nowy kombajn a innych co mają 70 ha nie strać. Nie zależy mi na usługach jeśli mam pracować po niżej kosztów. Kombajn wyłącznie kupiłem dla siebie i po to żeby u siebie kosić anie żeby komuś prezenty robić i kosić poniżej kosztów. Tak kupiłem po to żeby stał i żebym mógł sobie patrzeć na niego, to już niech ciebie nie interesuje bo ty mi go nie kupiłeś czy ktoś z tego forum, to jest wyłączenie moja osobista sprawa po co kupiłem taką maszynę.

Edytowany przez Pronar82a, 28 czerwiec 2011 - 10:17.

Chłop ze wsi

#437 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 10:54

Ceny kombajnowania Pronar82a, napisz że masz agencję towarzyską, a w rolnictwie pierzesz lewą kasę i się odczepią. :lol:

#438 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 28 czerwiec 2011 - 11:51

Ceny kombajnowania

Nie pisałem że mam 10 tylko 15 ha, Nie bój się o to, ja bez usług go spłacę i to w tym roku bo umiem logicznie myśleć, wystarczy wejść na mój profil i zobaczyć jakie maszyny posiadam. Ja jestem tego zdania że nie ma się nad kim litować, bo kto się nad kim lituje ten niech go w du** pocałuje, i taka jest prawda.
Trudno się dowiedzieć ile biorą?? Wystarczy pojechać i się spytać, a nikt poniżej kosztów nie będzie pracował :lol:

Może dla ciebie to śmieszne, ale dla mnie nie, bo ja się ciesze z tego powodu że z 25 ha, 15 ha pod kose stać mnie na nowy kombajn a innych co mają 70 ha nie strać. Nie zależy mi na usługach jeśli mam pracować po niżej kosztów. Kombajn wyłącznie kupiłem dla siebie i po to żeby u siebie kosić anie żeby komuś prezenty robić i kosić poniżej kosztów. Tak kupiłem po to żeby stał i żebym mógł sobie patrzeć na niego, to już niech ciebie nie interesuje bo ty mi go nie kupiłeś czy ktoś z tego forum, to jest wyłączenie moja osobista sprawa po co kupiłem taką maszynę.

Rodzina za granicą kase trzepie i co tam się martwić!

Ja tam będę po 250 i jak nic nie nawali to Ameryki nie potrzeba. Stałych klientów trzeba szanować.

#439 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 11:59

Ceny kombajnowania Rodzina za granicą :lol: haha

U mnie z rodziny nikt nigdzie nie musi wyjeżdżać, Tylko i wyłącznie z gospodarstwa się utrzymujemy :rolleyes:
Chłop ze wsi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share Daniel1987

Daniel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 14:52

Ceny kombajnowania Pronar82a ty chyba dzis sie gorzej czujesz i masz TY problemy z liczenie, zostaniesz dziadkiem zanim go splacisz, teraz policzymy to wszystko drogi przyjacielu
15ha x 400zl= 6000 tyle wydalbys na sezon na kombajn po zawyzonych kosztach
400000zl/6000zl= 66sezonów

i gdzie Ty tu widzisz zwrot bez uslug w Twoim przypadku? za 40lat z twojego kombajny nie bedzie nic a po 10 to jakie koszty serwisowania?

A moze podzielisz sie z kolegami jak dojsc do takich pieniedzy z gospodarki,