DANIEL

Ceny kombajnowania

Polecane posty

mtz_820    0

a jak lezy? Marnujesz czas paliwo i nerwy. Od hektara to mozna brac jak jest fajne zboze i w miare rowne pole.


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    44

Też mi się wydaje, że bardziej miarodajne jest rozliczanie za godzinę pracy niż za ha. Zboże zbożu nie równe i taka samą powierzchnię można kosić 2 lub nawet 3 razy dłużej jak zboże tęgie lub wylegnięte. Paliwo kosztuje i czas też cenny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko można brać od ha i cenę podawać bez paliwa, gdzie najczęściej paliwo załatwia usługobiorca lub dolicza się koszt paliwa po wykonanej usłudze. Robi się tak by np. kierowcy nie kradli paliwa, bo w tedy usługobiorca chodzi po polu i pilnuje żeby kierowca nie spuszczał.

 

Nie wiecie przypadkiem jakie są stawki w kuj-pom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkopolska, w tamtym roku moim Z056 brałem 220 a z sieczkarnią 240zł/h. W tym roku chyba podwyzka 20 zł wiec 240zł i 260 z sieczkarnią :) Ceny paliw zmuszają do tego :) Ja także uważam że na godziny jest najlepiej :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubcio224    6

no tez racja macie racje panowie


Moje ciągniki: Mtz 80 +tur , T-25, John Deere 935
..........................................................................
I inne : New Holland,Bomet,Sip,Agromet,Z-001,N226/1,Amazone,Jarmet,stanrol,itp
................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliks135    3

Z tymi cenami ropy...

 

Każdy kalkuluje jak chce, jakoś w lutym zaczęła się galopada cenowa i przekroczyła ropa 5 zł. a teraz tankowałem za 4.95. Ale nie o tym...

 

Jeśli mój kombajn spali 10 litrów, więc w tamtym roku ropa kosztowała 4.5 więc 45 złotych a teraz 50 złotych na kombajn, więc podwyżka powinna wynieść 5 zł. Ale jak wszyscy mówią o podwyżkach to czemu nie dodać jeszcze trochę więcej. Tak to się dzieje w naszej gospodarce, gdzie podwyżka ropy jest wytrychem na wszystko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliks135    3

Oleje i smary... dodajmy do tego ceny pasów i łożysk jak przyjdzie zgrzyt na polu ( jak to miałem niestety nieszczeście w tamtym roku ) ...

no tak masz rację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

Moim zdaniem cena jeszcze zależy od pogody. W tamtym roku gdybysmy nie mieli własnego kombajnu to rzepak i groch by został a zboża na końcu by nam skosili. Claasem Consulem braliśmy 200/ha w tym roku około 250/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Dzisiaj przyszedł gościu żeby mu wykosić jęczmień i jak się dowiedział jaka cena 350zł/ha to się zaczął śmiać :lol: ,mówi "To ja musze sprzedać ponad 0,5t jęczmienia żeby zapłacić za kombajn " :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11
:o wydaje mi się że trochę to za dużo 300 za ha powinna być ceną max. :blink:

Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek88    0

300 zl/ha bez sieczkarni

330 zl/ha z sieczkarnia

 

kujawsko-pomorskie kombajn deutz fahr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Cena powinna zależeć od ceny zboża i urodzaju. Kosząc żyto które dało 2t z ha i sprzedając je po 300zł za tonę jak to nie raz już było zostanie nam 300zł.... a gdzie zysk? Mieszanka 3t z ha x 350zł... też kokosów nie ma. To nawet na nawóz i paliwo nie starczy. U mnie biorą za Rekorda 300 zł bez cięcia, za Supra 260-280 bez cięcia. Ceny z tamtego roku a w tym pewnie po 20-30zł więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

Ja mam zamiar brać za koszenie 250-260zł ,suprem Ale sąsiad ma 514 z hederem 5m i w dodatku krzywym z wydajnością 1,05-1,15 h/1ha , ma zamiar brać min 300 zł na godzinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

Cena powinna zależeć od ceny zboża i urodzaju. Kosząc żyto które dało 2t z ha i sprzedając je po 300zł za tonę jak to nie raz już było zostanie nam 300zł.... a gdzie zysk? Mieszanka 3t z ha x 350zł... też kokosów nie ma. To nawet na nawóz i paliwo nie starczy. U mnie biorą za Rekorda 300 zł bez cięcia, za Supra 260-280 bez cięcia. Ceny z tamtego roku a w tym pewnie po 20-30zł więcej.

Z tym, że czemu właściciel kombajnu ma dokładać do twojego pola jeśli ktoś nie umie uprawiać zboża i ma dwie tony z hektara i nie stać go na kombajn niech puści w dzierżawę ktoś zadba i omłóci 5 ton i będzie go stać. Jestem w stanie zrozumieć, że jak tęgie zboże to kombajn ma ciężej i powinna być jakaś minimalna różnica w cenie ale niestety takie są realia albo się umiesz utrzymać albo nie. Ja planuje brać 280zł/ha bez sieczkarni i 300zL/ha z sieczkarnią nie wiem czy drogo czy tanio kombajn claas dominator 98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

Mam pytanko. Ile brac za godzine koszenia John Deerem 330 z hederem 2.60m?? Czy cena 140zł/h jest w sam raz??? oczywiscie bez sieczkarni


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wierzbowiak    0

Cholera drogie w tym roku te koszenie...będzie trzeba 10 stawiac i warmianke z krzaków wyciągnąc :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz15    1

koledzy wszyscy motywujecie się tylko paliwem tylko jeden kolega wliczył części i oleje! i miał świętą racje czy każdy z was przed żniwami wyciąga kombajn z pod wiaty leje rope i jedzie w pole? ja mam dwa supry fakt że nie młode ale przed każdym sezonem dokładam do nich prawie po 1000zł to chłodnica to pompa wody to pasy i jakieś drobne łożyska wymiana oleju i sie uzbiera kto mi za to zwróci swojego pola mam 30ha a po usługach jeden robi średnio 80ha jak bym kosił nimi tylko u siebie to trzeba by 6 lat żeby wy kosić te same areały a AMORTYZACJE sprzętu to ktoś wlicza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek88    0

Wszystko trzeba liczyc. A jak komus sie nie podoba niech sobie kupi kombajn i wtedy sie naprawde dowie ile co kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

No właśnie nikt nie licz tego ,że aby kupić jakiegoś np. bizonka to muszę na czymś oszczędzić czegoś sobie odmówić , i w dodatku robić usługę za koszty Ale jak niektórzy piszą o cenie 360-380 od bizona za godzinę to lekka przesada Jak wcześniej pisali to utrzymanie kombajnu nie kosztuje parę groszy a i części nie są tanie i nie tego rodzaju co kiedyś Ile co kosztuje i ile trzeba się ufajtać aby wszystko grało tego właśnie z usługobiorców nikt nie bierz pod uwagę A cena minimalna od supra powinna być myślę w granicach 250zł wzwyż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek88    0

Ja mam Deutz Fahra 5445H i w tym roku mam cene 300 zl/ha bez sieczkarni 330 zl/ha z sieczkarnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

przed chwilą byl znajomy - 3 wioski od nas i mówi ze u nich cenią 400zł od ha, u nas jeszcze nikt nie ruszył to cena póki co wielka nieznana


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2

Ale te 400 zł to samo koszenie? czy może z transportem?

U nas to tanio nie jest, bo od 300zł + paliwo się zaczyna ale 400 PLN to na bank z transportem.

 

BTW

Ci co jęczmiona u nas zaczęli to na początku mieli jeszcze jakąś nadzieję a teraz to w 3 tony z hakiem celują :(

BRYNDZA ;[

Edytowano przez bamse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
    • Przez PanJoker
      Panowie, mam u siebie w kombajnie bodajże filtr wody a bynajmniej tak pisze w katalogu. Przymocowany jest on w okolicach kolektora wydechowego o ile sie nie mylę. Może mi ktoś powiedzieć do czego on służy i jakie ma zadanie?? Kombajn Case jeżeli to coś pomoże.
    • Przez PanJoker
      Tak jak w temacie, gdzie w lubelskim lub w woj. sąsiednich można kupić jakieś większe używane kombajny?? Typu claas 108, case 1680,2188, John Deere 2066?? Czy w ogóle są takie miejsca gdzie warto pojechać?? Mile widziane również adresy stron www.
    • Przez cikenos
      Witam może ktoś coś powiedzieć o tym sprzedawcy zna ktos te strony? 
      https://www.olx.pl/d/oferta/fendt-828-profi-plus-vario-fendt-828-profi-plus-vario-CID757-IDXQ0T4.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj