Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny kombajnowania

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1041 odpowiedzi na ten temat

#361 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 22:40

Ceny kombajnowania U mnie w regionie są takie ceny, że w tamtym roku brali 300 zł za godz koszenia bizonem bez sieczkarni, a z sieczkarnią 320, w tym roku rozmawiałem z kierownikiem SKR i mówił że będą brać 360 bez sieczkarni za godz koszenia bizonem a z sieczkarnią 380. U nas są same stare Bizony i każdy bierze tyle samo, nikt się nie wychyla i nie schodzi poniżej określonej stawki czy tym samym się nie wywyższa. Dlatego każdy idzie tam gdzie szybciej mu ktoś wykosi.

Na dzień dobry muszę do kombajnu zalać 400 litrów ropy, nikt tego nie liczy, ale to koszt 2000 zł <_<
Skoszę załóżmy z 15 ha (będę brał od ha tyle ile ludzie bizonami od godz) po 360 zł to jest 5400, niech spalę 300 litrów, to jest 1500 zł, czyli zostaje nam już tylko 3900, jeśli chciałbym nająć kombajnistę to musiał bym mu zapłacić 300 zł, zostaje 3600, a gdzie smary, oleje, różnego typu płyny itp. Komuś się wykosi i trzeba czekać po parę miesięcy za kasę, ale ten ktoś wcale nie bierze tego pod uwagę że ktoś musiał w niego kupę kasy wpakować itp <_< Czyli wcale nie są to jakieś kokosy. A jak komuś się opłaci jechać za 250 zł to niech jedzie, nikt nikomu nie broni, wolny kraj i każdy robi tak jak uważa.

Edytowany przez Pronar82a, 23 czerwiec 2011 - 22:44.

Chłop ze wsi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny kombajnowania Dzisiaj, 06:05
  •  

#362 Share Daniel1987

Daniel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 01:21

Ceny kombajnowania wolaj za godzine nawet 500zl tylko przyjedz na pole i pokaz co potrafisz, starym BIZONEM to faktycznie strata czasu i pieniedzy, jezeli zostaj 3600 dzienie na smary oleje i inne plyny, drobne naprawy to nie gadaj ze to marny zarobekm, niech zoastanie na czysto 2000zl dziennie, przeciesz cala wies nie bedzie spalacac twojego kombajnu,moj kolega ma 6ha w jednym kawalku i placi za kombajn 1200zl, gosc mu to kosi w 3 godzinki wiec chyba da sie taniej(200zl/ha lub 400zl/godz tylko kwestia odpowiedniego sprzetu)

#363 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 09:58

Ceny kombajnowania Chyba czytać ze zrozumieniem nie umiesz, ja nigdzie nie napisałem że będę brał od godz tylko od hektara, a to różnica :lol: Bizonem trzeba kosić 1 ha od godziny go godziny 15 nawet, czyli hektar wykoszenia bizonem będzie kosztował 450 zł, i usługodawca będzie wola mnie wziąć, bo ja za ha będę brał 360 zł, a ludzie koszący Bizonami 450 zł, czyli różnica ha hektarze będzie 90 zł. Jeśli ktoś nie umie sobie przekalkulować to jego strata.

Jeśli komuś nie będzie pasować to nie będę jechał kosić, mogę stać na podwórku bo mam kupę innej roboty, dla mnie to nie jest jakiś wielki zarobek, bo kombajn nie kosztuje parę groszy. To jest sporo kasy.
A jeśli ktoś kosi 6 ha za 1200 zł to jest głupi i liczyć nie umie bo wychodzi mu na zero i tylko musi się narobić. :lol:
Chłop ze wsi

#364 Share Daniel1987

Daniel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 13:36

Ceny kombajnowania jak przyjedziesz klamorem na 6h kolo ktorego wiecej sie nachodzisz niz zrobisz to sie nie oplaca, ale jak wjedzisz robote zrobisz szybko i dobrze to sie oplaca.śkoro masz zajecie, i mnostwo pracy w domu to poco sie bawic w uslugi? nie wiem czy jest glupi i czy umie liczyc czy nie ale nie trzyma kombajnu dluzej niz 5-6 sezonów, kupuje tylko nówke,

#365 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 15:58

Ceny kombajnowania I co powiesz mi jeszcze że za te 200zł za ha, spłacisz raty nowego kombajnu? jeszcze ci pewnie na paliwo zostanie :blink: Takie pitolenie ludzi co nie mają kombajnu a wiedza ile zostaje w kieszeni nie ważne młócąc jak piszesz nowym kombajnem który trzeba dość że też amortyzować to jeszcze spłacać raty kredytu czy moim starym wiechciem jest nie warte czytania...
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#366 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 16:18

Ceny kombajnowania Nie ma sensu się kłócić o to kto ile bierze za godzinę czy hektar koszenia. jak się komuś nie podoba to niech szuka taniej. Ale chciałem przypomnieć ze jak pszenica była po 400 pln/t ,ropa po 3.3 pln/litr a godzina koszenia za 270 to nikt nie marudził.Teraz jakie ceny są wiadomo wiec wg mnie nie ma sensu kosic poniżej kosztów albo żeby wychodzić na zero. Jedziemy w pole po to żeby zarabiać a nie wychodzić na 0, bo co, ze nie wypada? Wszystko drożeje, dopłaty rosną wiec i usługi będą drożeć.

#367 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 16:28

Ceny kombajnowania Średnia plonów zbóż w Polsce oscyluje w granicach 3t/ha, a pewno nie jeden z sąsiadów @Pronar82a przekracza magiczne 10t/ha pszenicy, także hektar hektarowi nierówny.

#368 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 24 czerwiec 2011 - 16:49

Ceny kombajnowania jak patrzysz na pole i na kalendarz a w kalendarzu wrzesień i masz pszenice w polu to nie patrzysz na pieniądze tak samo jak na nie patrzysz w czerwcu

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#369 Share Daniel1987

Daniel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 18:46

Ceny kombajnowania koledzy przeciesz sie nie kupuje nowego kombajnu na 10ha i troszke po uslugach pojezdzic, tylko na te 100ha i wiecej i ewentualnie jakies uslugi, zreszta co tu porownywac, spalanie, amortyzacje i naprawy w nowym kombajnie w porownaniu do 20letniego klamora.

#370 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 19:19

Ceny kombajnowania Ale o co wam chodzi?? Dlaczego tak się przyczepiliście do mnie?? :blink: Ja tylko napisałem że będę brał tyle ile będą brać inni w moim regionie, przecież się nie wywyższam czy coś w tym stylu, z tym że usługa u mnie i tak i tak wyniesie taniej niż u innych. Jeśli u was są takie ceny to się cieszcie z tego, ja się cieszę z tego że u mnie jest drożej bo więcej zostanie w kieszeni.

@Daniel 1987 widocznie kupuje się na 10 ha skoro ja kupiłem, porostu stać mnie jest na taką maszynę i tyle, wiem że niektórym ludziom w piętach zastygło, ale co zrobić, jedni potrafią wyżyć z 20 ha a niektórzy nie...
Chłop ze wsi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 19:57

Ceny kombajnowania Pronar82a, ja popieram twoje stawki za koszenie. :D

#372 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 24 czerwiec 2011 - 20:56

Ceny kombajnowania

400zł to troszkę za dużo ale tylko troszkę, 340-350 przy cenie paliwa 5 zł,dniówce 100zł na bide dla zwykłego robola nie wydaje mi się dużo. Gdybym miał rano zalać bak czyli 200l x5zł=1000zł , następnie zakładam że wykonam danego dnia 10 czystych godzin zarobku czyli 10 x 350zł= 3500zł. następnie akurat ja robie wszystko sam mam nająć jakiegoś tłuka po byłym pgr na kombajn operator w tym roku ok 30zł za godz , czyli 300zł dniówka, załóżmy że jeszcze najmuje mechaników którzy mi coś robią bierze 100-150zł za robotę, z tego nam już zostaje ok 2000zł to teraz trzeba doliczyć najlepsze czyli koszty napraw smarów olei filtrów części, spadek wartości maszyny, czy tam raty zakupu czy kredytu, i uwierz mi @daras77 że jak mi żniwa jak w zeszłym roku wyszły na zero czyli zarobiłem na amortyzację wszystkiego i paliwo na całe żniwa, to byłem szczęśliwy, choć zazwyczaj zostawało a z 10lat temu to całkiem sporo.A to ogłoszenie to tak jak @yacenty pisze 250 bez paliwa czyli dochodzi jakieś 15- 20l ropy na ha x5 zł czyli 325-350zł

& to jaki masz kombajn że zero zostaje?

Edytowany przez Rolnik1973, 24 czerwiec 2011 - 20:59.

#373 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 21:09

Ceny kombajnowania wole 20 letniego klamota i byc spokojnym o to, że swoje wykosze w terminie niż czekac na usługe nowym kombajnem ;)

KS Falubaz

#374 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 10:10

Ceny kombajnowania @rolnik1973 mam dwudziestoparo letniego wiechcia Z056, napisałem żniwa na zero nie że nic nie zarobił, jako że żniwa czyli zarobił na paliwo do wszystkich żelastw które posiadam, części ogólnie amortyzację, ludzi których muszę nająć na te kilka dni np. do słomy itp. rzeczy, gdyby mi nic nie zostało z tłuczenia się po polach to dawno bizon stałby w krzakach albo by był sprzedany, a tak bizon i prasa zarobi na moje żniwa.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#375 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:agronomia

Napisany 25 czerwiec 2011 - 12:01

Ceny kombajnowania Witam. Posiadam claasa tucano 430 z 2008 roku. Piorytetem w koszeniu jest sprzątnięcie tego co mam, bo to moje źródełko;)
jeżeli mam możliwość to oczywiście jadę na usługi bo nie po to kombajn stoi w garażu 10 miesięcy.
Po około 7-8 latach wymienię go na nówkę, żeby się w koszty nie pchać. Im więcej wykosi w okresie kiedy go posiadam tym lepiej.
przychód-koszty+amortyzacja=dochód
Dochód pokryje odsetki i ubezpieczenie kombajnu (ok. 24000). zostanie mi jeszcze jakieś 3-4 tysiące na wakacje.
Można jednoznacznie stwierdzić, że głównie opieram się na moim areale.

W zeszłym roku brałem 350zł/ha (Pł. Opolskie), po 3 sezonach mam stałych klientów, z konkretnymi zleceniami.
Na ten rok jeszcze ceny nie ustaliłem.

Sprzeczacie się o cenę usługi, a nie zastanawiała was nigdy jej jakość??
te np. 50-80zł różnicy to można przez nieumiejętność lub niedbalstwo zostawić w kilka minut na polu...

Zastanówcie się usługodawcy i usługobiorcy bo trzeba mieć renomę, błyszczeć jakością, a nie tylko rzucać ceną...

pozdrawiam

#376 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 13:01

Ceny kombajnowania Sprawa jest prosta :

Masz kombajn sam ustalasz za ile oplaca Ci sie kosic po uslugach.
A ty uslugobiorco albo kup kombajn i nie nazekaj ze drogo,albo sie przystosuj lub szukaj tanszej oferty.
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#377 Share xsysiek

xsysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 15:57

Ceny kombajnowania jacekbee dobrze prawi, polać mu! My przyjmujemy podobną zasadę - kosimy swoje, a jak czasu starczy to jedziemy na usługi (albo w międzyczasie).

#378 Share Daniel1987

Daniel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 02:37

Ceny kombajnowania @jacekbee dobrze gada, bo i ma czym w pole wyjechac, dokladnie jakosc to podstawa.

#379 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 26 czerwiec 2011 - 08:33

Ceny kombajnowania

@rolnik1973 mam dwudziestoparo letniego wiechcia Z056, napisałem żniwa na zero nie że nic nie zarobił, jako że żniwa czyli zarobił na paliwo do wszystkich żelastw które posiadam, części ogólnie amortyzację, ludzi których muszę nająć na te kilka dni np. do słomy itp. rzeczy, gdyby mi nic nie zostało z tłuczenia się po polach to dawno bizon stałby w krzakach albo by był sprzedany, a tak bizon i prasa zarobi na moje żniwa.

A ja mam JD 730 który ma 42 lata w tym 9 u mnie i śmiga po 50ha w roku i w super formie. Tamte żniwa zero dokładki, na te wymieniłem łożysko za 13.50 pln. 220 w tamtym roku za godzinę w której wykoszę od 0.8 do 1.2 ha. W tym niewiem jeszcze ile podnieść się.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share DEVID

DEVID

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Kombajny New Holland Zwierzęta Motoryzacja i piękne kobiety

Napisany 26 czerwiec 2011 - 12:28

Ceny kombajnowania U mnie w okolicy ceny w tamtym roku oscylowało New Holland 1540 240/h bez cięcia 260/h z cieciem JD 975 250/h 270 z cięciem bizon z-056 250/h bez cięcia z cięciem 270/h i jak słysze kolege szczewko o tych zaporowych cenach z kosmosu 360 to z taką ceną byś nawet hektara u nas nie skosił ja sam mam New Hollanda 8050 myślę brać 200/h bez cięcia 230/h z cięciem w tym sezonie i nie gadaj głupot że bizonem w godz 0,5/ha się skosi chyba ze u was koszą na 1 i na zwolnieniu :D U jak by się wam nie opłacało to byście nie kosili u ludzi i niby cały czas dokładacie i dobrze jak sezon na zero wyjdzie to po co się męczyć z kombajnem zapłacić mu i nie trzeba dokładać i ile czasu zaoszczędzicie jak całe dnie kosicie za darmo i jeszcze męczyć się z kombajnem za częściami jeżdzić naprawiać trzymać go przez cały rok żeby dołożyc a takto ile kasy oblokowanej :lol:
Gadałem ze znajomym co właśnie kosi JD 975 i mowił sam że 10000 jest na czysto co roku i kosi niby poniżej waszych kosztów opłacalności jak dla mnie kosił mi 250 z cięciem na godzine heder 4m wydajność hektar około 50 minut ciekawe :D

Edytowany przez DEVID, 26 czerwiec 2011 - 12:36.