Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny kombajnowania

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1041 odpowiedzi na ten temat

#341 Share dawid109

dawid109

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna ,rowery.

Napisany 22 czerwiec 2011 - 11:59

Ceny kombajnowania Bizonem ZO-56 :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny kombajnowania Dzisiaj, 17:42
  •  

#342 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 22 czerwiec 2011 - 14:13

Ceny kombajnowania No to pytanie dla was: Claas Consul 2,7 m heder , 4 klawisze, młocarnia 1000 mm na 460mm. 300 zł za ha z rozdrabniaczem to będzie dobrze? Czy za dużo?
Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

#343 Share GrzesiekD

GrzesiekD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 21:24

Ceny kombajnowania ja w ubiegłym sezonie płacilem za godzine 360 zł a kosił fortschrittem e-512

#344 Share daras77

daras77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,sport

Napisany 23 czerwiec 2011 - 13:14

Ceny kombajnowania A ciekawe co niektórzy "ekonomiści" co za 300 im się nie "opłaca" powiedzą na to ogłoszenie http://moto.allegro....1662191029.html

#345 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 23 czerwiec 2011 - 13:19

Ceny kombajnowania 350zł za godzinę zegarową. z sieczkarnią. 320zł bez. kombajn john deere 965

#346 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 23 czerwiec 2011 - 13:21

Ceny kombajnowania darasku - 250 plus paliwo twoje :P

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#347 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 13:34

Ceny kombajnowania I wyjdzie około 320-350 zł, 10 litry ropy 50zł kosztuje, a na pewno spali około 20 na godzinę ;)

Edytowany przez Pronar82a, 23 czerwiec 2011 - 19:04.

Chłop ze wsi

#348 Share daras77

daras77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 14:00

Ceny kombajnowania Dlaczego nie moze do was dotrzec że chodzi mi o wypowiedzi tych panów(nie chcę mi się teraz ich szukać) co krzyczeli 400 i więcej za ha.Były takie posty-badżmy szczerzy to juz lekkie przegięcie...

#349 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 16:13

Ceny kombajnowania Koledzy są takie czasy że nie opłaci się gromadzić własnego sprzętu który jest używany kilkanaście godzin w gospodarstwie a jest drogi. Koszt garażowania wymiany oleju czy kombajn chodzi 100 godzin czy 10 godzin wymieniany jest corocznie oraz koszty amortyzacji.

Wszystko ma sens jeżeli sprzęt kupujemy za gotówkę a nie za kredyt.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#350 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 16:30

Ceny kombajnowania Jeżeli ktoś ma klientów po 400 zł za hektar czy tam godzinę, to niech jedzie. Mamy wolny rynek, każdy bierze usługodawcę, który mu pasuje.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 16:55

Ceny kombajnowania @daras77 chłopcze nie wypowiadaj sie na tematy o ktorych nie masz pojecia. Kup kombajn i jedz kosic na uslugi to zobaczym za ile bedzie ci sie oplacac.350-400 pln za hektar to jest uczciwa cena za kombajnowanie w tym roku.Wasze 250-300pln za godzine Bizonem wyjdzie wiecej jak moje 400 za hektar oczyiscie przy wydajnosciach mojego okregu.

#352 Share daras77

daras77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 17:13

Ceny kombajnowania szczewko,w innych warunkach za to twoje "chłopcze" dostał byś w pysk,ja tu nikogo nie obraziłem.Nigdy też nie mówiłem o 250-300zl za godzinę Bizonem,powiem tylko że gdybyś w moich stronach(pow. kutnowski) krzyknął 400 za hektar nie ważne jakim sprzętem to miałbyś mnóstwo czasu na jego konserwacje....zastanawia mnie tylko jak to jest że jednym się opłaca a innym nie,cena paliwa wszędzie jest podobna.Domyślam się że jesteś jednym z tych szczęsliwców nad którym wisi wizja spłacanych rat a czasy wktórych zakup maszyny zwracał sie po paru sezonach już minęły,pewnie cieszyłbyś się gdyby żniwa trwały 3 miesiące....może spróbuj w Chinach załapać się na zbiór ryżu.

#353 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 17:23

Ceny kombajnowania Akurat mam ten komfort ze jak nie 350-400 to stawiam kombajn do garazu,robie grilla i pije browar a ty jedz i koś kosa. Z twojej wypowiedzi wnioskuje ze nie masz za bardzo pojecia o kosztach kombajnowania i o całej tej "przemiłej" wakacyjnej robocie. Skoro w twojej okolicy ludzie sie spiesza kosic za mniejsze pieniadze to maja wieksze "doswiadczenie kredytowe" niz to co probujesz mi przypisac.

#354 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 18:05

Ceny kombajnowania 400zł to troszkę za dużo ale tylko troszkę, 340-350 przy cenie paliwa 5 zł,dniówce 100zł na bide dla zwykłego robola nie wydaje mi się dużo. Gdybym miał rano zalać bak czyli 200l x5zł=1000zł , następnie zakładam że wykonam danego dnia 10 czystych godzin zarobku czyli 10 x 350zł= 3500zł. następnie akurat ja robie wszystko sam mam nająć jakiegoś tłuka po byłym pgr na kombajn operator w tym roku ok 30zł za godz , czyli 300zł dniówka, załóżmy że jeszcze najmuje mechaników którzy mi coś robią bierze 100-150zł za robotę, z tego nam już zostaje ok 2000zł to teraz trzeba doliczyć najlepsze czyli koszty napraw smarów olei filtrów części, spadek wartości maszyny, czy tam raty zakupu czy kredytu, i uwierz mi @daras77 że jak mi żniwa jak w zeszłym roku wyszły na zero czyli zarobiłem na amortyzację wszystkiego i paliwo na całe żniwa, to byłem szczęśliwy, choć zazwyczaj zostawało a z 10lat temu to całkiem sporo.A to ogłoszenie to tak jak @yacenty pisze 250 bez paliwa czyli dochodzi jakieś 15- 20l ropy na ha x5 zł czyli 325-350zł
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#355 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 18:16

Ceny kombajnowania ja w tym roku planuje brac 330 zł od hektara z czego kombajnista bierze 30 zł ale sam zajmuje sie przygotowaniem kombajnu do sezonu ewentualnymi naprawami smarowaniem tankowaniem itd. jest to claas dominator 105 ale przynajmniej zna bardzo dobrze ten kombajn bo kosil nim u poprzedniego wlasciciela 8 lat
ja bede kosil bizonem ZO56 i tez bede bral 330 zł od ha

#356 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 18:19

Ceny kombajnowania ja tam też nie widze jakiejś wielkiej opłacalności na usługach, najważniejsze żeby skosić w czasie a jak stoi w garazu to wiecej lat pogania

#357 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 19:26

Ceny kombajnowania My bierzemy w tym roku 300 zł za godzinę Bizonem czy Rekordem, czyli 3x300 900 za godzinę, ale 2,5-2,8 ha wykoszone. Ja mam stałych co zawsze chcą żeby im skosić. Im bez różnicy za ile bo mają do 10 ha. Inni jak chcą to im zrobimy. Jak nie to mamy dość swojego.

#358 Share daras77

daras77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 19:48

Ceny kombajnowania szcsewko,widzę że zrobiłeś ze mnie totalnego laika,tu cie muszę rozczarować,mam troszkę doświadczenia i od razu zaznaczam że mimo swojego wieku nigdy kosą nie ciąłem,po prostu nie potrafię nawet nie mam takiej maszyny w swoim parku.Nadal nikt mi nie wytłumaczył skąd się biorą takie różnice w cenie usługi,100 to chyba dużo?Co do tego classa z ogłoszenia nie wydaję mi się aby wypił dużo wiecej niż 10 litrów na ha

#359 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 23 czerwiec 2011 - 21:08

Ceny kombajnowania zwykłe prawa rynku, jest popyt i podaż, nie pasuje ci nie płacisz, pasuje płacisz ot cała filozofia

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share daras77

daras77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 21:53

Ceny kombajnowania yacenty,tu się z Tobą zgodze,ale jak mówi przysłowie-są zawsze co najmniej dwie prawdy,na prawdę nie jestem takim laikiem i wiem że można skosić za 300 ha,można oczywiście przy większym popycie i za 400 a nazywajac sprawę "po chłopsku" jeżeli jest taka okazja to kasować ile wlezie.....