Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny kombajnowania

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1041 odpowiedzi na ten temat

#321 Share Macius7684

Macius7684

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 18:21

Ceny kombajnowania Witam na tegoroczne żniwa przy tych cenach paliw itd.. za kombajnowanie Bizonem z083 Gigantem przewiduje sie 370 zł za godz jest w stanie zrobic 2 h na godz straty źarna to około do 3%

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny kombajnowania Dzisiaj, 02:18
  •  

#322 Share bamse

bamse

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Zainteresowania:lotnictwo UL, rolnictwo precyzyjne, integrowane metody ochrony roślin itp.

Napisany 12 czerwiec 2011 - 23:31

Ceny kombajnowania A jak policzysz, że straty będziesz miał do ok. 3% ? :P

#323 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 09:38

Ceny kombajnowania @maciuś7684 Jeżeli masz kombajn który ma przepał rzędu 2ha/godz to bardziej opłaca ci się chyba brać od powierzchni np ok 270-300zł/ha, bo tak ty zrobisz 1ha w 30min i kasujesz 180-190zł za tę usługę pracy na 1ha, a ktoś inny np. ja biorę z056 np 320zł/godz i ten sam 1ha będe robił 50min i skasuje go ok 280-300zł za tę samą działkę, także zastanów się 370zł/godz to mało większym kombajnem
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#324 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 13 czerwiec 2011 - 09:41

Ceny kombajnowania w mojej okolicy w zeszłym sezonie wszyscy brali w miarę równo przeliczając na hektar.
wychodziło mniej więcej 350zł/ha

nie ważne czy to był duży kombajn i siekał 2ha/godz czy mały bizon który robił hektar w godzinę, czy półtorej godziny.
wątpię aby w tym roku było znacząco inaczej - pewnie zmieni się tylko stawka od hektara, na większą niestety - bo dziś litr ON kosztuje około 5zł, a rok temu było ok 4zł, może ciutkę ponad.

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#325 Share bamse

bamse

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Zainteresowania:lotnictwo UL, rolnictwo precyzyjne, integrowane metody ochrony roślin itp.

Napisany 13 czerwiec 2011 - 22:08

Ceny kombajnowania 350 zł/ha to rozsądna cena.
Z odbiorem z pola brali 400 zł za hektar u nas w okolicy.

Wg. mnie koszenie na godziny jest niedobrym rozwiązaniem tak samo dla zleceniodawcy jak i zleceniobiorcy.
Wtedy każdy wie, że byle postój na polu w trakcie pracy i już gospodarz ma pretensje, bo on płaci za koszenie a nie stanie lub serwis. I ma świętą rację.
Z drugiej strony jak pole przypomina poligon to wiadomo, że kombajn nie pracuje w takich warunkach w jakich powinien i taka usługa bez problemu może skończyć się nie tylko małym zarobkiem lub jego brakiem a mega stratami z powodu poważnej awarii.

My wykonując jak i zamawiając usługi zawsze dogadujemy cenę za hektar, nie ma innej opcji. W przeszłości były niemiłe doświadczenia z pracą na godziny.
Mowa oczywiście o koszeniu.
Ale w większości usług lepiej umówić się na konkretną pracę do wykonania niż nabijanie godzin, każdy wtedy wie na czym stoi.
No i wiadomo, jak my zamawiamy koszenie to zainteresowany przyjeżdża zobaczyć pole i dopiero wtedy decyduje czy bierze robotę. Podobnie w drugą stronę.

#326 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 22:15

Ceny kombajnowania Pytałem się w SKR ile planują brać za koszenie kombajnem zboża, powiedzieli mi 360 zł za godzinę koszenia bizonem bez sieczkarni, zaś z sieczkarnią 380 zł za godz.

Ja będę miał stawkę 360 za ha bez sieczkarni, a z sieczkarnia 380 zł za ha, być może że cena jeszcze skoczy coś do góry to i ja się podniosę. U mnie w okolicy są praktycznie same stare Bizony co mają ponad 20 lat :mellow:
Chłop ze wsi

#327 Share bamse

bamse

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 00:27

Ceny kombajnowania Za to u mnie w okolicy to już ciężko znaleźć bizona chyba, że trochę młodszego niż te 20 lat.
Na dodatek naszego Z0 56 też teraz sprzedaliśmy... a już prawie dwie dekady u nas śmigał :D

Edytowany przez bamse, 14 czerwiec 2011 - 00:28.

#328 Share Pawel26

Pawel26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 21:06

Ceny kombajnowania w tam tym roku na godzine bizonem 350 zł, a w tym roku raczej od hektara 360-400 zł i bizonem a te kombajny kładom 2 ha na godzine minimum 550zł na godzine

#329 Share 255

255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 21:15

Ceny kombajnowania hektar: 55-60min
cena: 300 bez sieczkarni 320 z sieczkarnią za hektar
Lubelskie

Edytowany przez 255, 21 czerwiec 2011 - 21:59.

#330 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 16 czerwiec 2011 - 06:48

Ceny kombajnowania panowie z hederem 3,20m ile od ha?????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share bamse

bamse

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 07:28

Ceny kombajnowania Od hektara to cena powinna być taka sam niezależnie od wielkości maszyny.
Jak biorą u ciebie w okolicy np.300 zł/ha to bierz tyle samo.

#332 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 16 czerwiec 2011 - 08:47

Ceny kombajnowania

Od hektara to cena powinna być taka sam niezależnie od wielkości maszyny.
Jak biorą u ciebie w okolicy np.300 zł/ha to bierz tyle samo.

tylko że mój claas ma o 1/3 mniejszą wydajność , w zeszłym roku brałem od hektara, 275zł chętnych było sporo, ale mi się wydawało że dużo za mało brałem, gdzie bizony w okolicy za godz brały 300zł , a one 1 ha kosiły nawet do 1,5 godz, to wychodziło im około 450zł za hektar
no moje pyt jest tylko takie czy ze względy na to że wolniej koszę powinienem brać dużo taniej, w moim przypadku i z moich wniosków ile wy byście brali ??? ja myślałem tak w tym roku 290-300zł za hektar
pomóżcie koledzy

Edytowany przez suzuki21l, 16 czerwiec 2011 - 08:49.

#333 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 11:21

Ceny kombajnowania u nas czy kosił 6 klawiszowym CX840 czy kosił z056 to cena była jedna - 350zł od hektara, wiadomo cx kosił 3ha pszenicy w godzinę, a bizon w godzinę kosił 0.5-0.6ha

działkę 7.32 pszenicy po gradobiciu przy plonie 5.5-6t/ha kosiliśmy przez 3 dni :-) bizonek przyjeżdżał po południu i dzielnie do wieczora kosił.
Taki wredny rok był - i tak się cieszyliśmy ze sąsiad nam pomógł.

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#334 Share pawelfrr

pawelfrr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 13:29

Ceny kombajnowania Panowie jak jeździcie kosić w swoich okolicach i 1 hektar to spora działka a 2;3 hektary w jednym kawałku może przez całe żniwa zrobicie, to też z HEKTARA kasujecie czy na GODZINĘ.
Województwo łódzkie będę brał za godzinę Bizon rekord 300 i 330.

#335 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 13:35

Ceny kombajnowania tak jak pisałem u nas cena zawsze od hektara, no ale wiadomo raz mi ktoś wjeżdża na kawałek 11ha i wtedy zaciera rączki ze piękny kawałek, a zaraz po tym wjeżdzamy na kawałek 92ary i już rączek tak nie zaciera ale średnio swoje weźmie

#336 Share bamse

bamse

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 20:49

Ceny kombajnowania Problemy to się zaczynają kiedy pole wygląda jak tor przeszkód, to wtedy można liczyć sobie na godziny ale na zasadzie jak przy normalnej pracy mogę walnąć 2 ha/h i liczę sobie 300 zł za hektar to stawka za godzinę mogę sobie policzyć 600 zł bo takie mam możliwości zarobku przy normalnych warunkach w terenie.

My co roku musimy brać kogoś do pomocy bo się nie wyrabiamy naszym złomkiem, w tym roku będzie to NH 9070 i to jeszcze będzie bajka bo ponad 100ha w jednym kawałku będzie rąbał.
Kumpel się nabija, że czas trzeba będzie mu mierzyć stoperem :lol:

#337 Share Gomez01

Gomez01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze , uprawa zbożowa, motocykle

Napisany 17 czerwiec 2011 - 06:46

Ceny kombajnowania witam
Mam John deere 970 ( wydajność rekorda)ostatnie żniwa to był jego pierwszy sezon u mnie zaliczone 85 hektarów za godzine brałem 240zł (Wielkopolskie). W tym roku planuje 260zł myśle ze nikt nie bedzie wybrzydzał <_<

#338 Share hopper5

hopper5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 17 czerwiec 2011 - 07:42

Ceny kombajnowania Świętokrzyskie
w tamtym sezonie 260-280 teraz pewnie 280-300

#339 Share dawid109

dawid109

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna ,rowery.

Napisany 22 czerwiec 2011 - 11:35

Ceny kombajnowania Ja to w tym roku to jakieś 300 zł bede brał za godzinę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 11:48

Ceny kombajnowania godzine czym?