Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny kombajnowania

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1041 odpowiedzi na ten temat

#301 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 24 kwiecień 2011 - 12:18

Ceny kombajnowania Rolnik1973
Co kamień zrobi to Ci powiem kolego w tamtym roku Ojciec kosił u jednego gościa pszenica leżała wogóle nie stosuje antywylegacza i kamieni też nie zbiera.Jak wpadł kamień to cep pękł pojechaliśmy kupić cep to trzeba kupić dwa bo to para <_< przynajmniej sprzedawca tak mówił 400zł już nie mówie ile żyletek poszło do kosy .Jak ktoś chce kosić to szeryf jedzie na początku na pole i patrzy czy warto się wybrać.Nie wiem jak u was ale u nas każdy szanujący się gospodarz posiada kombajn a u niektórych to szkoda gadać :D

Edytowany przez kamil900830, 24 kwiecień 2011 - 12:20.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny kombajnowania Dzisiaj, 13:29
  •  

#302 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 12:38

Ceny kombajnowania szczewko naprawdę żal mi ludzi myślących tak jak ty. Co ma cena zboża do ceny kombajnowania? To że pszenica jest po 800 czy 1000 zł to znaczy że trzeba zdzierać z rolnika?? Ciekawe czy jak będzie znowu po 400 zł to będziesz brał 200 zł za hektar

#303 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 24 kwiecień 2011 - 12:39

Ceny kombajnowania Kamil toż jest tzw chwytacz kamieni przed bębnem i tam wpadają, bynajmniej w JD tak jest. Mi kilka razy podlazł pod ślimak to sprzęgło zadraczy i tyle, a reszta w chwytaczu. Jakbym nie wybierał co jakiś czas to pewnie by tam coś pogieło.

#304 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 12:47

Ceny kombajnowania u mnie ceny to ok 350 zł za ha tsk ogolnie biora ja bralem 300 zł bizonem za ha .
w tym roku pewnie bedzie ok 380-400 zł ja pojade po 350 hehe dla stalych klientow rabaty teraz mam 2 kombajn i wynajme kombajniste

#305 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 14:28

Ceny kombajnowania @kamil900830 taka usterka po kamieniu to ujdzie, ja na szczęście swojego nie rozwaliłemo kamieniem jeszcze, mój brat jak mu wpadł kamień troche spory to wywaliłlo 2 cepy klepisko a kamień jeszcze dalej poszedł i rozwalił blachy na odrzutniku i skrzywiło wał odrzutnika, postuj 2 dni, w sąsiedniej wiosce wpadł kamień też duży wyrwało 3 cepy przeorało klepisko , z tym że jeden z cepów poszedł dalej w kombajn rozwalił odrzutnik a później zaklinował się między wałem wytrząsaczy a podłogą podsiewacza przebijając ją na wylot.Właściciel od razu postawił go w krzaki a później sprzedał za 13 tys. Nie ma co szarżować po cudzych polach ja jeżdże tyle aby było na paliwo i części i więcej nie chce, a nie wyjade za mniej niż za 340zł
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#306 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 24 kwiecień 2011 - 16:15

Ceny kombajnowania

szczewko naprawdę żal mi ludzi myślących tak jak ty. Co ma cena zboża do ceny kombajnowania? To że pszenica jest po 800 czy 1000 zł to znaczy że trzeba zdzierać z rolnika?? Ciekawe czy jak będzie znowu po 400 zł to będziesz brał 200 zł za hektar

popieram , można naliczyć większą stawkę, ale w stosunku do ceny ropy, a nie zboża, lub jak kombajn jest wydajniejszy

#307 Share daras77

daras77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,sport

Napisany 24 kwiecień 2011 - 16:57

Ceny kombajnowania No wlasnie,moze warto sie uderzyć w pierś?Narzekamy że jak żywiec cz czy zboże podskoczy,w sklepach ceny szaleja,jak potem "nasze" tanieje w sklepach ceny zostają bez zmian....nadal twierdze że co niektórzy myśla i robią dokładnie tak samo.Bez urazy,ale twierdzę że Polak z natury lubi narzekac jaka to krzywda mu sie dzieje,jak to nic sie nie opłaca,a w rzeczywistości jest gorszy od....nie powiem bo nie chcę żeby mnie tu wzięto za antysemite.

#308 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 12:07

Ceny kombajnowania A mi jest was zal. Nie macie pojecia o uslugach a sie wypowiadacie co za ile. Kup kombajn cwaniaku i jedz koś po 250pln za hektar to zobaczysz kto tu z kogo zdziera. Kilka lat temu bralismy 300pln z hektar i jakos nikt nie sapal ze duzo. W chwili obecnej ropa podrozala o 1.5pln w hurcie wiec 50pln wiecej na hektarze to nie tragedia. Co do porownania do ceny zboza to wg mnie jest to tak srednio moralne ale proporcja sie zmienia na kozysc rolnika wiec nie wiem o co ten hałas. Gdy zboze spadnie na 400 na pewno wezme to pod uwage przy rozliczaniu rolnikow.Moze nie doczytaliscie dobrze ale ja licze za hektar a nie od godziny co wg mnie jest bardziej morlane niz koszenie na godzinki.

#309 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 12:42

Ceny kombajnowania Bo ludzie to nie rozumieją że właściciel kombajnu na dzieńdobry musi wlać w bak 1000zł, nie mówiąc że niekiedy siedział połowę ostatniej nocy i robił np. skrzynie w którą wwalił 500zł, do tego ogólne sprawy typu oleje pasy węże łożyska i 1000 innych rzeczy w z056 które się sypią, chyba że ma się nowy kombajn to znowu trzeba bulić za serwis, kredyty itp rzeczy, a jeszcze jak bym miał nająć jakiegoś tłuka za kierownice i mechaników to wogóle postawił bym to w krzaki, ale ludziom zawsze źle , za dużo za długo itd,też mam wrażenie że ci co piszą o niższej cenie niż 300zł to nie mają kombajnu i pojęcia ile kosztuje amortyzacja tej maszyny nieważne czy 20-letniego z056 czy nowego lexiona
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#310 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 13:22

Ceny kombajnowania Bobytempelton, w samej rzeczy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share seat

seat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 04 maj 2011 - 21:15

Ceny kombajnowania

Przesadzilem z cenami?? Ty chyba nie wiesz co piszesz kolego. Jak chcesz to jedz i kos bizonem za 250pln bo za tyle to szkoda z garazu kombajn wyciagac. Na naszych polach bizon kosi hektar jakies poltorej godziny wiec masz 375pln za hektar Bizonem :lol: . Bizonem ktory potrafi sie popsuc kilka razy w ciagu sezonu(nie mowie o wszystkich),ktory zgubi z tylu sporo zboza przy duzych wydajnosciach z ha.U nas nikt juz nie chce Bizonow na uslugach wiec wyginely smiercia naturalna. Nie mowie o nowym kombajnie tylko o 25 letnim NH 8070 ktory kosi u nas na uslugach i jest porownywalny do TC56.
Co do kasowania z godzine to jest to wg mnie największy wałek jaki robia uslugodawcy. Na godzinki to w SKR-ach kosili i zobacz jak skończyli.Ja zawsze brałem od hektara i nadal tak bede robil.

Szczewko jak liczysz hektary na usługach, masz jakiś licznik hektarów w kombajnie?

#312 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 05 maj 2011 - 11:27

Ceny kombajnowania Mam licznik hektarów ale podpieram sie takze mapkami.

#313 Share seat

seat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 05 maj 2011 - 11:58

Ceny kombajnowania Czy te liczniki w kombajnach dobrze wskazują hektary, czy zawyżają lub zaniżają hektary?

#314 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 08 maj 2011 - 10:15

Ceny kombajnowania zależy jaki masz sterownik do licznika i jak go pilnujesz. można w nich ustawić dokładnie szerokość fizyczną hedera czyli np 5m, ale z drugiej strony tez trzeba pilnować i jechac na pełną kosę cały czas, albo też przestawiać w sterowniku licznika ze kosisz np na 3/4 albo na pół kosy (najcześciej jak kończysz skład na polu).
kiepsko tez jest jak jest pole z klina. Mam kawałek 10.92ha rekordzista na tym polu wykazał nam ze skosił ponad 13ha. Są też mniejsze kawałki i z reguły odchyłki były minimalne - pole 5.38 a wykazało 5.5-5.6ha.
Wg mnie wszystko zależy od operatora maszyny

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#315 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 08 maj 2011 - 21:23

Ceny kombajnowania [" i pojęcia ile kosztuje amortyzacja tej maszyny nieważne czy 20-letniego z056 czy nowego lexiona"

Jeżeli masz tego z056 od nowości to od jakichś 13 lat amortyzacja tego kombajnu kosztuje Cię 0 słownie zero.

#316 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 08 maj 2011 - 22:25

Ceny kombajnowania amortyzacja 0 ale serwis pewnie ciut więcej niż maszyn o wieku z przedziału 5-10 lat

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#317 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 09 maj 2011 - 18:39

Ceny kombajnowania remonty maszyn polskich z pewnością są tańsze niż remonty maszyn zachodniej produkcji bo chyba już 15 letnich bizonów nei ma - jak sie mylę to niech mnei ktos poprawi

#318 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 09 maj 2011 - 20:47

Ceny kombajnowania Bizony były produkowane do 2005 roku, także najmłodszy ma około 6 lat ;)
Chłop ze wsi

#319 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 09 maj 2011 - 20:52

Ceny kombajnowania 2004 ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 09 maj 2011 - 21:22

Ceny kombajnowania Mam tego z056 od 1991r ojciec go wtedy kupił , za pieniądze ze sprzedaży snopowiązałki i maszyny i ciutke chyba dołożył, ale z tego co wiem to odbił się po 3 latach takie były czasy i 3 kombajny w okolicy, a teraz dokładam do niego do 2000zł w części płyny smary co rok, naprawy wszystko sam wykonuje + paliwo oczywiście, i jak wyjde na zero to jestem szczęśliwy, a jak nie to prasa trochę podciągnie budżet i w miarę się zamyka, mój z056 robi do 50ha na rok
bizon nie był nowy tylko kupiony z rozlatującego się skr-u jest z 1980r, stery ale jary, nieopłaca się go sprzedać

Edytowany przez bobytempelton, 09 maj 2011 - 21:24.