DANIEL

Ceny kombajnowania

Polecane posty

255    95

hektar: 55-60min

cena: 300 bez sieczkarni 320 z sieczkarnią za hektar

Lubelskie

Edytowano przez 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2

Od hektara to cena powinna być taka sam niezależnie od wielkości maszyny.

Jak biorą u ciebie w okolicy np.300 zł/ha to bierz tyle samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Od hektara to cena powinna być taka sam niezależnie od wielkości maszyny.

Jak biorą u ciebie w okolicy np.300 zł/ha to bierz tyle samo.

tylko że mój claas ma o 1/3 mniejszą wydajność , w zeszłym roku brałem od hektara, 275zł chętnych było sporo, ale mi się wydawało że dużo za mało brałem, gdzie bizony w okolicy za godz brały 300zł , a one 1 ha kosiły nawet do 1,5 godz, to wychodziło im około 450zł za hektar

no moje pyt jest tylko takie czy ze względy na to że wolniej koszę powinienem brać dużo taniej, w moim przypadku i z moich wniosków ile wy byście brali ??? ja myślałem tak w tym roku 290-300zł za hektar

pomóżcie koledzy

Edytowano przez suzuki21l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

u nas czy kosił 6 klawiszowym CX840 czy kosił z056 to cena była jedna - 350zł od hektara, wiadomo cx kosił 3ha pszenicy w godzinę, a bizon w godzinę kosił 0.5-0.6ha

 

działkę 7.32 pszenicy po gradobiciu przy plonie 5.5-6t/ha kosiliśmy przez 3 dni :-) bizonek przyjeżdżał po południu i dzielnie do wieczora kosił.

Taki wredny rok był - i tak się cieszyliśmy ze sąsiad nam pomógł.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelfrr    0

Panowie jak jeździcie kosić w swoich okolicach i 1 hektar to spora działka a 2;3 hektary w jednym kawałku może przez całe żniwa zrobicie, to też z HEKTARA kasujecie czy na GODZINĘ.

Województwo łódzkie będę brał za godzinę Bizon rekord 300 i 330.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

tak jak pisałem u nas cena zawsze od hektara, no ale wiadomo raz mi ktoś wjeżdża na kawałek 11ha i wtedy zaciera rączki ze piękny kawałek, a zaraz po tym wjeżdzamy na kawałek 92ary i już rączek tak nie zaciera ale średnio swoje weźmie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2

Problemy to się zaczynają kiedy pole wygląda jak tor przeszkód, to wtedy można liczyć sobie na godziny ale na zasadzie jak przy normalnej pracy mogę walnąć 2 ha/h i liczę sobie 300 zł za hektar to stawka za godzinę mogę sobie policzyć 600 zł bo takie mam możliwości zarobku przy normalnych warunkach w terenie.

 

My co roku musimy brać kogoś do pomocy bo się nie wyrabiamy naszym złomkiem, w tym roku będzie to NH 9070 i to jeszcze będzie bajka bo ponad 100ha w jednym kawałku będzie rąbał.

Kumpel się nabija, że czas trzeba będzie mu mierzyć stoperem :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gomez01    1

witam

Mam John deere 970 ( wydajność rekorda)ostatnie żniwa to był jego pierwszy sezon u mnie zaliczone 85 hektarów za godzine brałem 240zł (Wielkopolskie). W tym roku planuje 260zł myśle ze nikt nie bedzie wybrzydzał <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

No to pytanie dla was: Claas Consul 2,7 m heder , 4 klawisze, młocarnia 1000 mm na 460mm. 300 zł za ha z rozdrabniaczem to będzie dobrze? Czy za dużo?


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

darasku - 250 plus paliwo twoje :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

I wyjdzie około 320-350 zł, 10 litry ropy 50zł kosztuje, a na pewno spali około 20 na godzinę ;)

Edytowano przez Pronar82a

Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

Dlaczego nie moze do was dotrzec że chodzi mi o wypowiedzi tych panów(nie chcę mi się teraz ich szukać) co krzyczeli 400 i więcej za ha.Były takie posty-badżmy szczerzy to juz lekkie przegięcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Koledzy są takie czasy że nie opłaci się gromadzić własnego sprzętu który jest używany kilkanaście godzin w gospodarstwie a jest drogi. Koszt garażowania wymiany oleju czy kombajn chodzi 100 godzin czy 10 godzin wymieniany jest corocznie oraz koszty amortyzacji.

 

Wszystko ma sens jeżeli sprzęt kupujemy za gotówkę a nie za kredyt.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Jeżeli ktoś ma klientów po 400 zł za hektar czy tam godzinę, to niech jedzie. Mamy wolny rynek, każdy bierze usługodawcę, który mu pasuje.


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

@daras77 chłopcze nie wypowiadaj sie na tematy o ktorych nie masz pojecia. Kup kombajn i jedz kosic na uslugi to zobaczym za ile bedzie ci sie oplacac.350-400 pln za hektar to jest uczciwa cena za kombajnowanie w tym roku.Wasze 250-300pln za godzine Bizonem wyjdzie wiecej jak moje 400 za hektar oczyiscie przy wydajnosciach mojego okregu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

szczewko,w innych warunkach za to twoje "chłopcze" dostał byś w pysk,ja tu nikogo nie obraziłem.Nigdy też nie mówiłem o 250-300zl za godzinę Bizonem,powiem tylko że gdybyś w moich stronach(pow. kutnowski) krzyknął 400 za hektar nie ważne jakim sprzętem to miałbyś mnóstwo czasu na jego konserwacje....zastanawia mnie tylko jak to jest że jednym się opłaca a innym nie,cena paliwa wszędzie jest podobna.Domyślam się że jesteś jednym z tych szczęsliwców nad którym wisi wizja spłacanych rat a czasy wktórych zakup maszyny zwracał sie po paru sezonach już minęły,pewnie cieszyłbyś się gdyby żniwa trwały 3 miesiące....może spróbuj w Chinach załapać się na zbiór ryżu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Akurat mam ten komfort ze jak nie 350-400 to stawiam kombajn do garazu,robie grilla i pije browar a ty jedz i koś kosa. Z twojej wypowiedzi wnioskuje ze nie masz za bardzo pojecia o kosztach kombajnowania i o całej tej "przemiłej" wakacyjnej robocie. Skoro w twojej okolicy ludzie sie spiesza kosic za mniejsze pieniadze to maja wieksze "doswiadczenie kredytowe" niz to co probujesz mi przypisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj