Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny kombajnowania

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1041 odpowiedzi na ten temat

#241 Share DANIEL

DANIEL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 16:33

Ceny kombajnowania U nas  w tym roku będzie kosił ten sam kolo co dwa poprzednie sezony, cena się nie zmieniła 220 zł za godzinę, bizonem 56. 

Jak z nim gadałem to jest to opłacalny interes pod warunkiem , że sprzęt nie nawala ( oczywiście dobra konserwacja oraz obsługa kombajnu ) i ma dużo ha do skoszenia w sezonie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny kombajnowania Dzisiaj, 11:33
  •  

#242 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 18:43

Ceny kombajnowania Z tą opłacalnością to jest różnie jak idzie to jeszcze można coś tam zarobić ale jak coś się zepsuje to naprawy są kosztowne .W mojm przypadku to 14 sezon na kmbajnie ,wcześniej wycinałem ponad 100 ha teraz zaledwie 60 .Pisałem wcześniej że będe brał po 250 tak jak rok temu ale trzeba podnieść stawkę na 280 .CZĘŚCI drogie paliwo po 4.55 lub bio 3.99 teraz przed sezonem założyłem chłodnice wody 830 zł zatankowałem oleje nowe i pare pierdół i 2500 tyś niema.U mnie żniwa od środy się zaczno i jak pogoda dopisze to tydzien i po robocie.Ja u siebie mam 7.5 ha bo reszta to łąki i kuku.BIZONA trzymam z sentymentu , to co dołożyłem to bi mi ścieli i jeszcze skrzynkie piwa bym kupił i wypił pod przyczepą ale jak jest to niech jest poprostu lubie ciąć a obcinam tylko sąsiadów.A tak wogule to zgadzam się z Murtek3. P.S BINEK a ty masz kombajn?

#243 Share CONDOR

CONDOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 20:22

Ceny kombajnowania Witam!!!

Przeczytałem kilka postów wyżej, ponieważ też chce sie zorientować w cenach. Wyżej pisaliście o cenach z hektara, mnie bardziej inetersują stawki za godzine. W ubiegłym roku brałem 240 zł/h a 250 z sieczkarnią. Dodam, że ma zwykłego bizonka (jak coś jest do sprzedania nr 792617414). Więc ile brać w tym roku? Na koniec wspomne, że kosiłem w tamtym roku wujkowi za 200 zł (moje paliwo) z hektara, liczyłem że ponad 100 zł powinno mi zostać na czysto, ale się przeliczyłem. Kasy nie widać po dzień dzisiejszy.
JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

#244 Share capek3p

capek3p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 20:50

Ceny kombajnowania ja jestem z pod rzeszowa i cena jest wysoka 280 zl bez sieczkarni, a 300 zl z... wiec sami widzicei pozdro :D

#245 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 18 lipiec 2010 - 20:59

Ceny kombajnowania Wuj rok temu Bizonem Z056 brał 220zł/godz w tym roku liczy 240zł. A tak inni tez są w tej cenie, a z sieczkarnią liczą 30-40zł więcej.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#246 Share capek3p

capek3p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 20:59

Ceny kombajnowania kombajn bizon Z 056

#247 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 18 lipiec 2010 - 21:09

Ceny kombajnowania

Wuj rok temu Bizonem Z056 brał 220zł/godz w tym roku liczy 240zł. A tak inni tez są w tej cenie, a z sieczkarnią liczą 30-40zł więcej.

W tamtym roku, u mnie kosił pewien Pan case z serii 9xx, stary dobry case. To jak pytałem ile bierze z sieczkarnią ,a ile bez to powiedział ,że tyle samo bo silnik prawie nie czuje sieczkarni Dodany obrazek
Wieczny kawaler ;)

#248 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 21:32

Ceny kombajnowania Bizon też niby niewiele czuje ta sieczkarnie ale jednak na godz 2-3l więcej spali.
Zapraszam na swój profil

#249 Share onyx1

onyx1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 19 lipiec 2010 - 15:44

Ceny kombajnowania

ja jestem z pod rzeszowa i cena jest wysoka 280 zl bez sieczkarni, a 300 zl z... wiec sami widzicei pozdro :D

u mnie jeszcze gorzej 50zeta bez siekacza 60 z siekaczem za uwaga cwiartkę czyli 0.14ha

#250 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 19 lipiec 2010 - 15:53

Ceny kombajnowania milanreal1
Oj nie byłbym taki pewny, że sieczkarni nie czuje. Być może na piaskach gdzie zboże plonuje 3-4 t/ ha to i owszem, lecz u mnie ma naprawdę co robić. Nawet te duże JD o których wscześniej wspomniałem nie zap.erdalają tak jak na słabszych glebach. Bez sieczkarni jestem gotów kosić nawet za 270 zł/ha (wówczas "kombajn fruwa po polu")
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share macursus

macursus

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 304 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 19 lipiec 2010 - 17:37

Ceny kombajnowania Sąsiad za koszenie bizonem z sieczkarnią brał w tamtym roku 250 zł, a w tym stwierdził ze to mało i bedzie kosił za 280 zł.
Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

#252 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 19 lipiec 2010 - 19:41

Ceny kombajnowania

milanreal1
Oj nie byłbym taki pewny, że sieczkarni nie czuje. Być może na piaskach gdzie zboże plonuje 3-4 t/ ha to i owszem, lecz u mnie ma naprawdę co robić. Nawet te duże JD o których wscześniej wspomniałem nie zap.erdalają tak jak na słabszych glebach. Bez sieczkarni jestem gotów kosić nawet za 270 zł/ha (wówczas "kombajn fruwa po polu")

No wiesz u mnie w okolicy ziemie słabe, pszenice mało kto sieje. Sieja zazwyczaj żyto z 3 t z ha zbiorą to w takiej słomie wiele nie poczuje. jak masz dobre ziemie i wysokie plony to i maszyny bardziej w kość dostają.
Zapraszam na swój profil

#253 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 20 lipiec 2010 - 13:06

Ceny kombajnowania Ile moge brac za Dominatora 106 kosa 4,5m (jestem w stanie lyknąć 2ha/h)
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

#254 Share pio3trek

pio3trek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów
  • Lokalizacja:niby podlaskie ale mazowieckie nie daleko od Siedlec

Napisany 27 lipiec 2010 - 17:29

Ceny kombajnowania może z 450-500 zł a jak się komuś nie podoba to niech bierze bizona i zobaczymy jak na tym wyjdzie

#255 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 27 lipiec 2010 - 17:46

Ceny kombajnowania U mnie lepek wyskoczyl z ceną za REKORDA ZO58 podkreslam jeszcze raz REKORDA 360zl godzina bez sieczkarni, z sieczkarnia 400zl. pogielo go chyba.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#256 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 27 lipiec 2010 - 17:58

Ceny kombajnowania i przynajmniej ma święty spokój z ludzikami zawracającymi mu głowę kawałkami po 1-2ha do skoszenia gdzie cieżko dojechać i więcej czasu marnuje się na dojazd lub poobrywa jakieś lampy niż zarobi na koszeniu.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#257 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 19:40

Ceny kombajnowania Święta prawda

#258 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 20:04

Ceny kombajnowania Ktos napsiał że SKR brał u niego 270 zł na godzine 10 lat temu :D u mnie 10 lat temu brali 150/h dla udziałowców a 170 dla innych. a 8 lat wstecz to po 180 dla udziałowców a dla innych 200 to i tak wiele taniej niz ktoś wspomniał. W tym roku u nas jeden wywalił cene 350 zł bez a 400 z szarpaczem :D :D Kuzyn takim samym kombajnem E-514 bierze 250 bez a 270 z a kuzyn Dominatorem 86 260 bez a 280 z sieczakrnią. Ropa podrożała... Względem iwosny! rok temu płaciliśmy 4.75 za litr w tym roku 4.41....
Mój Wladimirec podbija świat

#259 Share Gacuseks

Gacuseks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 20:11

Ceny kombajnowania Ja biorę 230zł i 260zł z sieczkarnią Z0-56 pozostałych 5 bizonów podobnie. Natomiast jest taki w okolicy który jeździ za 180 - 230zł - na opale. Dodam, że ceny podaję za godzinę pracy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 20:19