Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny kombajnowania

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1041 odpowiedzi na ten temat

#221 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 20:50

Ceny kombajnowania wystarczy zmiejszyc wiatry i otworzyc deko sit no i zejsc i sprawdzic co pod sloma zostaje a co w zbiorniku leci i wio do przodu poganiac. ja czasami schodze i sprawdzam co "pod sloma piszczy" i ludzie to doceniaja ze za kombajnem nie rosnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny kombajnowania Dzisiaj, 14:30
  •  

#222 Share frutis

frutis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 03 wrzesień 2009 - 06:17

Ceny kombajnowania Za JD 1055 brałem 280 za godzinę pracy

#223 Share bezeta10

bezeta10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 03 wrzesień 2009 - 19:25

Ceny kombajnowania Koledzy zawsze bedzie rosło niewiem jak bys ustawił kombajn z prostego wiem z doswiadczenia i obserwacji miejsc gdfzie kosiłem , mimo tego ze sprawedzałem i usatwiałem i jak kosiłem na opczatku sezonu , gdzie zboze było jescze nie dokonca dojzałe problemu porostu nie było ale pod koniec gdzie juz było przejzałe , to wylatuja ziarka od samego nagarniacza przy zespole zniwnym , a tego niestety nie przeskoczymy.

#224 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 03 wrzesień 2009 - 20:36

Ceny kombajnowania z tym tez sie zgodze. i zalezy jaki rok bo jak suchy trafi to i nic nie rosnie. ale jak za niektorymi kombajnami to i w suchy rok rosnie :)

#225 Share fendt512c

fendt512c

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 15 lipiec 2010 - 19:49

Ceny kombajnowania koledzy jak uwazacie ile brac za koszenie rzepaku kombajn john deere 2054 4.85 heder mysle ze okolo 300-350 za ha oczywiscie jezeli to zla cena to mi doradzcie mam pierwszy rok ten kombajn i nie wiem ile brac w rzepaku. pozdrawiam

#226 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 15 lipiec 2010 - 19:59

Ceny kombajnowania a ja bizonem bede bral 300 lub 350 zl za hektar
tylko zobacze jakie konkutrencja ceny bedzie miala

#227 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 16 lipiec 2010 - 05:59

Ceny kombajnowania Ja w tym roku będę brał 350 lub 370 zł/ ha (w zeszłym brałem 320)- z sieczkarnią. Klienci zrobili się za bardzo marudni, chcą abym kosił u nich po południu a nocami u siebie :D (a ja mam ich w d.pie). Aaa i jeszcze gadania, że drogo biorą za kombajny. Jeśli ktoś nie ma kombajnu to niech sobie go kupi- zobaczy wtedy, że żadne cuda z tych zarobków (no chyba żeby mieć jakiegoś dużego JD czy chociażby Claasa). W zeszłym roku co zarobiłem (było mokro jak wiadomo) to poszło wszystko w naprawę- ot taki zarobek.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#228 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 16 lipiec 2010 - 20:57

Ceny kombajnowania A u nas w okolicy każdy szanujący się gospodarz posiada kombajn .My jedynie jedziemy na usługe do wujka ok 20ha .Posiadamy Classa 66.W tym roku będziemy kasować 300zł/ha . :D

#229 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 17 lipiec 2010 - 10:25

Ceny kombajnowania A u mnie w okolicy też jest dużo kombajnów ale na brak klientów nie narzekamy i młócimy na dwa Mercatory :D Na cięcie rzepaku już mamy kolejkę a będziemy brali tak jak w zeszłym roku 250zł bez sieczkarni i 270zł bez :D
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#230 Share kaniuka125

kaniuka125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 17 lipiec 2010 - 13:13

Ceny kombajnowania jak dla mnie 350 zł za hektar to przesada wiem że paliwo i części kosztują ale przeciesz tona jęczmienia to za mało żeby zapłacić za kombajn :D ja kosze fortschrittem e 514 i biore 250zł ludzie szukają oszczędności i lgną do niższych cen.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share Dziedzio92

Dziedzio92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 279 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 09:06

Ceny kombajnowania Witam. Mam Case 1680 w tamtym sezonie bralem 250zl/ha a teraz nie jestem zdecydowany ile powinienem brac . Case to duzy i wydajny kombajn ale mysle ze za malo biore za usluge
Dodany obrazek

#232 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 10:10

Ceny kombajnowania W mojej miejscowości, ba nawet w powiecie nie znajdę osoby, która za 300 zł/ha pojedzie kosić. Jeszcze za czasów SKR (ok 10 lat temu) ceny wahały się w przedziale 250- 270 zł/ha a jak wiadomo ceny paliwa, części itd były niskie. W mojej okolicy jest także kilka dużych JD (biorą 400 zł/ha).

Dziedzio92
Jak Ci się opłaca za te pieniążki kosić to koś. Ja bynajmniej nigdy tak mało nie brałem.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#233 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 11:06

Ceny kombajnowania Ja w tym roku tak jak w poprzednim bede brał 300pln za hektar.No chyba ze ktos ma takie zboze ze ponad 2ha w godzine wykosze to oczywiscie bedzie taniej troszke.

#234 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 11:19

Ceny kombajnowania przestańcie stękać że za 300zł nie opłaca się wyjeżdżać to co kombajny palą 70 litrów ON na godzine, czy macie co godzinę awarie za 300 jeśli tak to faktycznie lepiej siedźcie w domu bo na usługę maszyna musi być wyszykowana a nie dopiero podczas sezonu robi się remonty na polu u klienta i marudzi. Znam kilku takich stękaczy co wiecznie biadolą że nic z tego nie ma, tylko co roku swoje mają wymłócone przed czasem nie zawsze do końca suche a potem czekają kiedy uliczka puknie i na usługę. Jeszcze jedno przykładowo SKR ustali stawkę na 300zł z tego muszą mieć prezes, księgowa, mechanicy, operator, opłacić zusy, podatki i inne i te wspomniane 300zł ma wystarczyć, tymczasem Wy robicie 20zł taniej jesteście jedno osobową firmą i tak strasznie się nie opłaca. Jedna rada jak się tak nie opłaca to nie wyjeżdżać i kropka, tylko ilu z tego skorzysta

#235 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 12:49

Ceny kombajnowania

W mojej okolicy jest także kilka dużych JD (biorą 400 zł/ha).

dużych tzn jakiej wydajności? Bo właśnie mnie interesuje jak właśnie jest z usługami takimi dużymi kombajnami, dokładniej to mnie interesuje kwestia takiego LEXIONA 580-600 lub takiej wielkości kombajnu innego producenta.

#236 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 14:01

Ceny kombajnowania dawidg2
Nie jestem w stanie określić dokładny model tych maszyn, aczkolwiek są z serii T oraz C (a więc jedne z większych).

binek
Zapomniałeś dodać:
1. Kombajnista- 50zł/ha
2. Smary, oleje
3. Koszt paliwa na ha to w przeliczeniu, gdy maszyna wykosi na baku (czyli 200 l) przez dzień jakieś 9 ha wychodzi- 22,2 l/ha co jest równoznaczne z 99,9 zł/ha (przyjmując iż 1 l ON kosztuje 4,5 zł)
4. I nieszczęsne części, których jakość lawinowo spada co roku. Przykładowo byle jaki pas w Bizonie to koszt min. 200 zł (Stomil "żółty"). O łożyskach, ośkach etc nie będę wspominał, bo ty tylko części i mają prawo nawalić. Najgorsze (nikomu tego nie życzę) jeśli silnik odmówi posłuszeństwa- wtedy koszt to 9 000 zł na zamianę i kilka dni do tyłu.

Na zarobki można się nastawiać gdy posiada się nowy kombajn, aczkolwiek jest go wtedy szkoda.
Zarabiać można również wtedy gdy kosi się zboża o potencjale plonotwórczym w przedziale 3 t/ha- wtedy byłbym gotów jechać za 250 zł/ha :D. U mnie kombajn w zbożach czy rzepaku tylko "stęka".
Ps. jeśli nie posiadasz kombajnu naprawdę polecam Ci go zakupić, abyś zobaczył jak sytuacja wygląda.

Według mnie ceny usługi koszenia kombajnem powinny być na poziomie 300- 350 zł/ha (przy tych cenach wydatków), z tą różnicą, iż zboża powinny kosztować nie 400 czy 500 zł a min. 700 zł/t.

#237 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 14:29

Ceny kombajnowania ale te 400zł/ha to u jakiś większych rolników bo chyba nie w spółkach mających po kilka tys ha. znalazłem na allegro gościa który kosi LEXIONEM 600 za uwaga 180zł/ha + paliwo. Tak liczyłem średnio bo jestem zielony w wydajnościach i tak: kosząc 10ha/h po 10 godzin dziennie przez 2 tyg to zarobek jest taki hmm myślę dobry. Wiem też że tu wszystko ładnie podałem a w rzeczywistości jest co innego. Więc jak możecie wyprowadźcie mnie z błędu.

#238 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 14:43

Ceny kombajnowania U nas za Bizon ZO56 z rozdrabniaczem biorą 280zł,Ślaskie ok. Cz-wy.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#239 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 15:31

Ceny kombajnowania @murtek3 a czy taki SKR ustalając cenę 300zł /h to myślisz że nie bierze tych kosztów które tak ładnie wyliczyłeś plus zysk.
PS. nie posiadam kombajnu, ale posiadam prasę i jadę bez problemu za 7zł od balota i opłaca mi się więc nie rozumiem ludzi co mówią że poniżej 10zł za sztukę nie warto prasy podpinać. Moim zdaniem czysta chciwość.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 16:21

Ceny kombajnowania Jasne z tym się z Tobą zgodzę- każdy chce zarobić. Nie każdy jest takim dobrym samarytaninem jak Ty. Może niektórym się opłaca, bo ja na pewno bym kombajnem nie wyjechał za 200 czy 250 zł/ha (no chyba żeby na kilkaset hektarów to za 250). Według mnie, wolę iść do pracy a kombajn niech "odpoczywa" (aby swoje wykosił).
Ps. Takie SKR "myślą inaczej"- być może dlatego poupadały i w mojej okolicy takiego nikt nie znajdzie.