Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z rozdzilaczem MTZ

40 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 04 wrzesień 2010 - 11:52

problem z rozdzilaczem MTZ Witam mam problem z ciągnikiem marki MTZ 82 wersja radziecka(w małej budzie) a mainowicie z rozdzielaczem bo gdy podniosę np. kosiarkę to ladnie podnosi ale przejechalem pare kilometrow i nagle kosiarka opadła i juz nie chcail podnieść więc musialem iść po drugi traktor i przepinać kosiarke na drodze bo innego wyjscia nie bylo. Gdy przyjechalem do domu to zobaczyłem że rozdzielacz jest cały mokryw oleju wiec go wykrecilem i wszystko bylo dobrze skrecilem wlalem nowego oleju i podniosl ale zauwazylem ze znowu się leje olej ale nie mogę zlokalizować tego miejsca. Znajomy mi mowił ze przy rozdzielaczu pekła mi obudowa dolna (takie 3 dołki) i mam pytanie czy muszę jeszcze raz wykrecać caly rozdzielacz a nieche tego robić bo nie jest to fajne zadanie ;/ czy mozna jakos w inny sposob to naprawić. Czekam na szybką odpowiedź.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z rozdzilaczem MTZ Dzisiaj, 07:28
  •  

#2 Share piotra

piotra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 04 wrzesień 2010 - 15:35

problem z rozdzilaczem MTZ bez wykręcania ani rusz.... prawdopodobnie poszła ci obudowa na łączeniu i pod ciśnieniem rozpycha i leje się.. próbowałeś uszczelniać??? poproś kogoś niech stanie przy rozdzielaczu w czasie gdy ty będziesz podnosił coś i niech ta osoba patrzy z kąd się leje... a moze przewód pękł??

#3 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 04 wrzesień 2010 - 15:37

problem z rozdzilaczem MTZ Powycieraj dobrze od oleju i posyp mąką ziemniaczaną.To zobaczysz gdzie cieknie.

#4 Share c4011ursus

c4011ursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 04 wrzesień 2010 - 17:56

problem z rozdzilaczem MTZ W swoim MTZ miałem podobnie tylko mój jest nowszy. U mnie lało się z tulejek przy wajchach hydrauliki zewnętrznej, ciągnik na początku podnosił dobrze, a później słabo, olej się grzał, podnośnik nie stał w miejscu, tylko jeździł. Gdy wymieniłem rozdzielacz to problemy znikły, tylko musiałem zmniejszyć szybkość reakcji podnośnika, bo tak zap..., że coś bym od razu połamał, aż cały ciągnik szarpało B) . Ale jak nawet zdejmiesz rozdzielacz to co zrobisz z tą pękniętą obudową. A i jedno małe pytanie: Jakie jest ciśnienie hydrauliki w MTZ?

#5 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 12 wrzesień 2010 - 19:24

problem z rozdzilaczem MTZ a więc juz wiem jaki był ból; a mianowicie prawdopodobnie podczas mycia traktora przed remontem a stał on w garażu przez pare lat i czekał na ten remont i do rozdzielacza dostała się woda bo był odkręcony króciec i do dolnej miski rozdzielacza weszła woda i rozsadziło obudowę z daleka wszystko było niby ok ale byla minimalna ryska ledwo widoczna ale ciśnienie zrobi wszystko i podczas podania oleju na przyczepę wszystko się pokazało i olej się lał :P założylem nowy dekiel i odrazu lepie :D dzięki wielkie za pomoc :)

#6 Share misiek3

misiek3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 25 wrzesień 2010 - 07:12

problem z rozdzilaczem MTZ

a więc juz wiem jaki był ból; a mianowicie prawdopodobnie podczas mycia traktora przed remontem a stał on w garażu przez pare lat i czekał na ten remont i do rozdzielacza dostała się woda bo był odkręcony króciec i do dolnej miski rozdzielacza weszła woda i rozsadziło obudowę z daleka wszystko było niby ok ale byla minimalna ryska ledwo widoczna ale ciśnienie zrobi wszystko i podczas podania oleju na przyczepę wszystko się pokazało i olej się lał :D założylem nowy dekiel i odrazu lepie :) dzięki wielkie za pomoc :)

Gdzie taki dekiel kupiłeś? Można go kupic przez internet? też mam pekniety ale nie moge kupić nowego.

#7 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 19 lipiec 2011 - 21:42

problem z rozdzilaczem MTZ Witam. Czy to normalne że sterując obojętnie którą dzwignią od rozdzielacza podnosi tylni tuz?
Jak mam 3 dźwignie to wszystkimi można podnieść tuz a opuścić tylko tą prawidłową , pierwszą od lewych drzwi. Dodam że rozdzielacz ma od nowości z pół roku, natomiast mam problemy z regulatorem siłowym. Może to przez regulator? Mógłby ktoś sprawdzić u siebie?
Pozdrawiam
c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

#8 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 19 lipiec 2011 - 23:50

problem z rozdzilaczem MTZ No nie jest to normalne i u mnie dźwignia od tuza to pierwsza od prawej a nie lewej. Jutro popatrzę i napiszę Ci spostrzeżenia ...

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#9 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 20 lipiec 2011 - 12:03

problem z rozdzilaczem MTZ A sorki, jasne że pierwsza z prawej od prawych drzwi :lol:

#10 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 20 lipiec 2011 - 12:29

problem z rozdzilaczem MTZ To jak ty kiprujesz? Pierwsze podnośnik podnosi a potem pake? Daj pierwszą i drugą wajche do przodu a koło fotela w pozycję stop. Musi podnosić trzecią dzwignią przy kierownicy. Nie powinien podnośnik reagować wtedu na te dwie pierwsze.

A jeśli chcesz używać dzwigni koło fotela to dwie pierwsze tak samo do przodu, zresztą gdy nie urzywasz chydrauliki zew. to zawsze mają być w przodzie, trzecia w pozycją stop i działa wajcha koło fotela. Dodam jeszcze że regulator R50 ma małą dzwignię którą można go włączyć lub wyłączyć.

Edytowany przez seweryn20, 20 lipiec 2011 - 12:36.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 20 lipiec 2011 - 15:21

problem z rozdzilaczem MTZ seweryn20 najlepsze że mtzem jeszcze nigdy nie kiprowałem :lol: jakos tak wypadło.

#12 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1376 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 20 lipiec 2011 - 19:03

problem z rozdzilaczem MTZ Rozdzielacz do wymiany, bo on nie działa prawidłowo!!!!

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#13 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 20 lipiec 2011 - 19:07

problem z rozdzilaczem MTZ ale to nie możliwe żeby zaraz zepsuty był i do wymiany Tak banalny rozdzielacz samemu rozebrać i obadać. Wygląda jak by ktoś ci połączył wszystkie sekcje w jedną :lol:
Mój Wladimirec podbija świat

#14 Share misiek18lo

misiek18lo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 20 lipiec 2011 - 20:35

problem z rozdzilaczem MTZ To może być wina wina regulatora, miałem to samo ale wymieniłem wtedy rozdzielacz i regulator i nie wiem co było przyczyną.

#15 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 20 lipiec 2011 - 21:59

problem z rozdzilaczem MTZ pierwsza sekcja od prawej jest od podnośnika a wie następne od wyjść hydraulicznych przecież one są nie zależne od siebie. Musiał byś go wyjąć, podać mu powietrze pod ciśnieniem i sprawdzić czy wszystkie sekcje pracują prawidłowo B)
Mój Wladimirec podbija świat

#16 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1376 postów

Napisany 21 lipiec 2011 - 13:11

problem z rozdzilaczem MTZ Ja jednak nadal obstawiam, że jest uszkodzony/zużyty rozdzielacz.

Ja tak też mam. Do podniesienia potrzeba więcej gazu (regulator mam odłączony) a jak tylko ruszyć podczas podnoszenia drugą wajchą, to wszystko opada...

KPK Kumurun Team

#17 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 21 lipiec 2011 - 15:17

problem z rozdzilaczem MTZ Albo ma przecieki. Mozna kupić do niego zestaw uszczelnień za pare złotych i sprubować go reanimować.
KPK Kumurun Team

#18 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 22 lipiec 2011 - 16:52

problem z rozdzilaczem MTZ Jeśli rozdzielacz jest wychodzony to uszczelnienia nic nie pomogą mam parę ruskich i w jednym dało się uszczelnić a w drugim oryginalne uszczelnienia nic nie pomogły chyba że samemu się zastosuje dodatkowe uszczelnienia.
Najlepiej jest go wymontować i na spokojnie obczaić i później napisać spostrzeżenia , dalsze pytania .....

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#19 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 16:55

problem z rozdzilaczem MTZ Rozdzielacz nówka w zimie był założony, będzie chwila czasu to wymontuję go i obejrzę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1376 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 00:11

problem z rozdzilaczem MTZ Widzę, że mam podobny problem, co gelo, więc jeśli można równolegle będę śledzic temacik i pisać coć od siebie...

KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź