marcint19

New Holland T7.210

Polecane posty

LukaszCh    0

Ok skoro wypalanie filtra następuje poprzez okresowe zwiększenie temperatury gazów wydechowych to w jaki sposób jest to osiągane? EGR wymaga częstszej wymiany oleju silnikowego i filtrów, co nie ma miejsca w przypadku SCR AdBlue. Co do rozruchu w niskich temperaturach, to silniki z SCR nie mają z tym problemów, gdyż AdBlue dawkowane jest dopiero do układu wydechowego. W zbiornikach na Adblue są grzałki, które ogrzewają ten płyn dopiero po uruchomieniu silnika. Nie wiem skąd bierze się wyższe zużycie paliwa przy SCR, skoro silnik ma mniejsze układy chłodnic a w komorze spalania jest tylko i wyłącznie czyste powietrze(zdecydowanie więcej tlenu niż w przypadku silników EGR). Ponadto silniki z EGR mają mniejszą moc i moment obrotowy w porównaniu z identycznymi silnikami SCR Adblue. Cena Adblue nie może rosnąć drastycznie, gdyż jest to płyn używany powszechnie w transporcie drogowym(wszystkie ciężarówki z normą Euro5 mają Adblue).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Aplikuje się większa dawkę paliwa do cylindra albo do samego filtra. :P Masz racje, ale AdBlue to nie alkohol i ma mało korzystną temperaturę zamarzania. Odnośnie cen AdBlue nie wiem co ma transport do ceny... Jak będą chcieli nabijać cenę to ja nabiją... smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

U mnie w okolicy na CPN Shell AdBlue kosztuje 1,74 za litr.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

z adblue mogą być problemy bo w temperaturze poniżej -10 st. C trzeba już podgrzewać a i temp. powyżej 30 stopni szkodzi właściwościom tego wynalazku więc podczas żniw można mieć miłą niespodziankę


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

@Bobek jemu chyba o to chodziło ze wszystkie ciężarowe samochody mają AdBlue wiec spora liczba osób tą ciecz używa a rolnicy będą dość małym procentem klientów więc to nie będzie miało wpływu na cenę, a jedynie normalne okresowe podwyżki które są w każdym sektorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja wiem o co mu chodzi... ale Wy nie do końca łapiecie co ja mam na myśli. Obecnie mówią, że AdBlue jest lepsze, że jego koszt jest niski... AdBlue to płyn eksploatacyjny, więc jak cena pójdzie w górę to eksploatacja będzie droższa. Także lepiej być już zależnym od jednego niż od dwóch płynów. :P Skąd wiadomo jaki trend w ciągu roku będzie obierał AdBue... nie wiadomo.... także wszelakie wywody na temat eksploatacji to spekulacje...

 

Samo wyprodukowanie AdBlue nie jest takie problematyczne, tylko trzeba by mieć dużo wody destylowanej. biggrin.gif

 

Ponoć 8 listopada NH ma przedstawić system wytrysku, który wyeliminuje SCR i EGR, przy spełnianiu bardzo rygorystycznych norm spalin. Z pewnego źródła wiem, że ma być to pięciostopniowy wtrysk paliwa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

a gdzie sa tak pewne zródła Panie Bobuś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

8 listopada NH ma to oficjalnie podać. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

a skad to wiesz nieoficjalnie ?tongue.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Od wykładowcy, który jedzie na tę prezentację. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

5 stopniowy wtrysk paliwa to nie zadna nowosc i w samochodach osobowych, a od tier 3 pewnie i w traktorach jest powszechnie stosowany.

tak naprawdę jest to tylko "mydlenie oczu", nic wiecej. jest prosta sprawa albo adblue, albo opoznianie kata wtrysku paliwa, co skutkuje bardzo zwiekszonym zuzyciem paliwa.

 

za jedno i za drugie musimy placic. jest jeszcze jedna opcja, gdyz jak wiadomo kat wtrysku mozna samemu ustawic (chip), przywrocic charakterystyke silnika na wlasciwe tory i nie wiem czy miedzy wierszami producenci nie chca nam uzytkownikom tego powiedziec :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pytanie czy nie zamkną nam furtki przed tym. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszCh    0

5 stopniowy wtrysk paliwa to rzeczywiście żadna nowość jest powszechnie stosowany w przemyśle samochodowym od 2003 roku, od ubiegłego roku z powodzeniem stosuje się w niektórych silnikach samochodowych 8 stopniowy wtrysk paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do AdBlue to mi się to rozwiązanie bardziej podoba, bo nie ingeruje w konstrukcję silnika. Jak układ SCR się popsuje to teoretycznie można go wrzucić. Dochodzi tu problem z elektroniką itd, ale polak potrafi a dobry programista albo uczynny diler na pewno. ERG wyciągnąć z silnika nie jest tak prosto.

 

Te rzekome oszczędności w paliwie przy SCR to byćmoże tylko porównanie do prawdopodobnego spalania przy innych systemach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

NH T7.210 wygrał konkurs "Golden Tractor for Design 2011” na targach EIMA International 2010. Będzie teraz dostępny w wersji BluePower

t82426_10c21002bp-1600x1200-.jpgt82424_9f9046-t7210acbp-1600x1200-.jpg

Edytowano przez adikpl1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czeski111    0

Ad blue nie jest takie złe jego zużycie wynosi ok 4% do zużytego paliwa. zbiorniki w nh t7 są od 270 do 330 l na zużycie zbiornika 300 litrów zużyte będzie 12 litrów ad blue. Gdy by new holland dokładał do ciągnika 1000l ad blue jak kolega wyżej napisał starczyło by to na ponad 80 300 litrowych zbiorników.

 

a jeszcze zapomniałem napisać ad blue zamarza w temperaturze 11 stopni ale nh w każdym cią gniku seryjnie montuje grzałkę która grzeje z akumulatora lub po podłączeniu do gniazdka.

Edytowano przez czeski111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

tak czy siak kolejne dwa układy które sie mogą spierniczyć. A już przy mrozach - 25 napewno będą jaja


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honest    2

Znam dużego rolnika z moich okolic co ma dwa ciągniki NH podobnej mocy (stary T6050 a nowy T7.170) i ten z adblue ma mniejsze spalanie, więc rozwiązanie nie jest złe, wręcz dużo lepsze niż stare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalin84    0

koledzy mam w planach zakup t7.200 i moze ktos z urzytkownikow cos podpowie na jego temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FOX2    16

Nie posiadam co prawda T7.200, ale od niedawna jestem posiadaczem modelu T7.170 AC. Po kilkunastu latach oglądania maszyn NH w pismach lub na pokazach, nastał dzień kiedy mogę taką maszynę podziwiać na własnym podwórku :)

 

Wracając do tematu. Za co lubię tą maszynę:

- Bardzo cicha i niesamowicie przestronna kabina

- Skrzynia AC. Brak słów żeby to opisać. Człowiek spróbuje raz, i już żadnej innej skrzyni nie będzie chciał. Nie znam dokładnie skrzyni Vario w Fendt'ach, ale w NH posiadamy 3 zakresy prędkości (zarówno do przodu, jak i do tyłu), które możemy dowolnie ustawiać oraz możemy przełączać się między zakresami bez zatrzymywania ciągnika. O ile się nie mylę, to w Vario, aby zmienić zakres prędkości, trzeba koniecznie zatrzymać ciągnik.

- Wydajna hydraulika, przy 140l/min, przepływ w zaworze, do podnoszenia klapy prasy rolującej, jest zdławiony do 10%.

- Światła ksenonowe - W nocy efekt jest więcej niż powalający. Nie ma żadnego porównania do zwykłych halogenów.

- Chwalę sobie również zwrotność tego ciągnika. Pronar 1025A w tej kwestii średnicy zawracania jest daleko w tyle.

- 50km/h przy 1600obr/min.

- SCR. Wiele osób pewnie mnie za to zlinczuje. Nie mniej jednak, z dwojga złego (SCR lub EGR z DPF) zdecydowanie wolę SCR.

 

Na minus:

- Najbardziej rozczarował mnie układ amortyzacji. Mimo amortyzowanej przedniej osi, amortyzowanej kabiny oraz fotela AutoComfort, dziury i nierówności są mocno wyczuwalne. Sam nie wiem, czy amortyzację przedniej osi oraz amortyzację kabiny trzeba ustawić czy też skalibrować? Przyjedzie serwis na pierwsze 50h to muszę ich podpytać, co z tym fantem zrobić. Powiem szczerze, że nie tego się spodziewałem.

- Skrzynia wydaje dziwne dźwięki (takie jakby wycie), które mogą martwić osoby znajdujące się poza kabiną.

 

Na szybko, to tyle z wrażeń. Tak jak pisałem wcześniej, posiadam słabszą maszynę, lecz z zewnątrz i wewnątrz to ten sam sprzęt, różniący się tylko wielkością pompy paliwowej, turbiny oraz układem wtryskowym. Jaką skrzynię planowałeś sobie sprawić w T7.200?

Warto pamiętać, że dzisiaj modernizacja gospodarstwa nie polega tylko na zakupie maszyny. Obecnie kupujemy cały pakiet, na który składa się, maszyna, części zamienne, serwis, opieka i obsługa klienta. Zdecydowanie trzeba poświęcić trochę czasu i zaczerpnąć opinie o, przede wszystkim serwisie i obsłudze po sprzedażowej, każdej z firm działających na Twoim rejonie.

 

Pozdrawiam,

Darek

Edytowano przez FOX2

"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed" - Theodore Roosevelt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasko    17

Witam widzę że kolega FOX2 kupił nowy ciągnik T7.170 ze skrzynią Auto Comand to w takim razie gratulacje i aby się spisywał jak najlepiej.

Ale mam kilka pytań co będzie robił ten ciągnik czy będą to prace transportowe, orka (z jakim pługiem ile korpusów), praca z agregatem uprawowym (ile metrów), brona talerzowa (ile metrów i jaka waga)

 

Pytam bo jestem posiadaczem ciągników Case MXM 190 (odpowiednik New Holland TM 190) i Puma 210 (odpowiednik New Holland T 7060) ze skrzynią Full Powerschift 19 biegów przełączanych pod obciążeniem bez sprzęgła.

 

I powiem Ci tak że miałem na testach Newhollanda T7050 ze skrzynią Auto Comand i Case Puma 195 ze skrzynią CVX (to jest to samo co New Holland T7050 ze skrzynią Auto Comand) w swoim gospodarstwie.

Więc nie podlega dyskusji jeśli chodzi o komfort jazdy to skrzynia Auto Comand lub odpowiednik w Case skrzynia CVX są to najlepsze skrzynie, ale jeśli komuś zależy na sile uciągu i bardzo ciężkiej pracy np. w orce lub ciężkiej bronie talerzowej, duży agregat uprawowy-siewny to lepsza będzie skrzynia Power Comand lub Full Powerschift.

Miałem te ciągniki na testach i np. podczepiłem New Hollanda T7050 ze skrzynią Auto Comand do brony talerzowej Kuhn 5,2 metra (6 ton wagi) ciągnik ten dysponuje nominalną mocą 195KM bez Power bostera i dla porównania podczepiłem mojego mxm 190 ze skrzynią Ful Powerschift moc silnika mxm to katalogowe 194 KM czyli praktycznie to samo co w Newholland i jeździło tymi ciągnikami kilku kierowców i każdy stwierdził że skrzynia bezstopniowa Auto Comand jest dużo gorsza do ciężkich prac bo powodowała ona że ciągnik ten tracił na sile uciągu pod górki wjeżdżał z mniejszą prędkością, a przy większym obciążenia zbyt często zwalniał w porównaniu do skrzyni FullPowerschift.

 

Newholland i Case reklamują się że skrzynia Auto Comand i CVX są to skrzynie dwusprzęgłowe i przełożenia są bardziej mechaniczne jak hydrauliczne ale nikt nie powie i nie mówi że te skrzynie potrzebują więcej mocy niż skrzynia Power Comand lub FullPowerschift.

A oto dowód: największy model Newholland z serii T 7070 i Case PUMA 225 występują tylko ze skrzyniami Auto Comand i CVX a skrzynie PowerComand i Fullpowerschift występują z silnikami o mocy nominalnej 210KM

Bo jak postawisz na polu ciągnik z pługiem (7-skibowym obracanym) Newholland lub Case ze skrzynią Auto Comand/CVX o mocy 210KM i obok tej samej marki ciągnik, ale ze skrzynią PowerComand/Fullpowerschift to na końcu pola szybciej dojedzie ciągnik ze skrzynią PowerComand/FullPowerschift po prostu skrzynia bezstopniowa z takim samym silnikiem traci więcej na sile uciągu. Dlatego zrobili te ciągniki w Newholland i Case ze skrzynią bezstopniową z większą mocą aby zrównoważyć straty na skrzyni biegów.

 

Co do twojej resorowanej osi to w podłokietniku masz przycisk od resorowanej osi (zielony) przytrzymaj go przez 3-5 sekund i na wyświetlaczu pojawi ci się wybór soft/normal/hard to są trzy stopnie resorowanej osi tzn. soft najbardziej miękka -bez ciężarków przednich, normal średnia wartość resorowania - lekkie obciążenie przedniej osi maszyna lub jakiś balast, hard najbardziej twarda wartość resorowania i największe obciążenia na przednią oś - ładowacz czołowy, duży przedni obciążnik np. 1,5 tony. Spróbuj zmienić te ustawienia i dobierz do obciążenia przedniej osi a będzie ok.

 

No i zobacz ile masz powietrza w przednich kołach bo mój Case jak przyjechał z fabryki to miał 2,5 BARA w każdym kole i skakał jak sprężynka po dziurach.

 

Co do skrzyni Auto Comand to ona będzie Ci tak wyła i musisz się do tego przyzwyczaić, a zimą będzie wyła jeszcze bardziej bo będzie zimny i gęsty olej.

 

Światłą ksenonowe są faktycznie super bo w nocy to jest szok jak one mocno świecą praktycznie jak wyłączę zwykłe robocze i światła krótkie lub długie to i tak ich nie widać bo ksenowy świecą tak mocno że tamtych zwykłych świateł nie widać.

Co do Pompy hydrauliki to nie ma pomp w Newholland i Case 140L/minutę bo masz albo 120 lub 150-160L/minutę

Pozdrawiam

Edytowano przez lukasko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FOX2    16

Dziękuję, i również liczę na bezawaryjną pracę.

 

Główne zadania maszyny to orka (4 korpusy EM100), prasa rolująca, rozrzucanie obornika, transport słomy oraz kiszonki kukurydzy. Mam sporo dzierżaw porozrzucanych po okolicy. Najdalej muszę jechać 16km, i to po drogach nie najlepszej jakości.

 

Masz rację, wybrałem tą skrzynie ze względu na komfort pracy, głównie z myślą o moim tacie. Nie skupiałem się na stratach czy sile uciągu. Nie przesadzałbym ze stwierdzeniem o dużych stratach skrzyni AC. Nie znam oficjalnych danych, ale sądzę, że różnice w sprawności pomiędzy AC i PC(o ile występują) nie są większe niż 3-5%. Żaden producent nie pozwoliłby sobie na zamontowanie skrzyni z niską sprawnością.

Być może ten spadek uciągu wynika z samego sterowania skrzynią AC?

 

Nie sprawdzałem ciśnienia w przednich oponach, dziękuję za podpowiedź. W wybór stopni resorowania przedniej osi wyposażone są maszyny od modelu T7.220, czyli odpowiednika starego T7030. W mniejszych modelach, nie ma tego wyboru.

 

Wracając do ksenonów, to jest dokładnie tak jak pisałeś. W osobówce też posiadam ksenony i spodziewałem się "dobrego świecenia" w moim T7.170. Po odpaleniu świateł w nocy, efekt był zdecydowanie lepszy niż przewidywany. Kesony w moim Fordzie wyglądają blado w porównaniu do NH.

 

Wydajność pompy też mnie zastanawiała, w cenniku NH widnieje przepływ 140l/min, a w prospekcie 150l/min.

 

Wracając jeszcze do amortyzacji, jaki jest dystans pomiędzy gumowym odbojnikiem a kabiną? U mnie to tylko jakieś 5cm, wydawałoby się trochę mało.

 

Pozdrawiam, i dziękuję za podpowiedzi.


"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed" - Theodore Roosevelt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj