przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Brounter    18

 Zazwyczaj można stosować od początku fazy strzelania w źdźbło do końca fazy kłoszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a czy środkiem Mystic z zawartością 250g tebukonazol można pryskać jeżeli większość kłosów już wyszła i co można dołożyć do oprysku, jakie odżywki ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

moje hybrydy, w połowie kłoszenia, trzeba zaraz ruszać z T2 i będzie to raczej ostatni zabieg na V i VI klasie, piachy

 

milanreal1

Populacyjne u sąsiadów od 2 tygodni wykłoszone i są dużo szybsze, ale może to wpływ pogody i braku jakich kolwiek oprysków, Herbicydy, Fungicydy, to jakaś abstrakcja w mojej okolicy, a saletra w dawce 150 kg to chyba ekstrawagancja

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

Potrzebuje porady. Jesli obecnie uzyskuje zyta populacyjnego ok 3-3,5 t srednio /ha(bez odzywek i nawozenia przedsiewnego, jedynie N i herbicydy)  to czy oplaca sie siac hybryde na tej VI klasie? pola w ostatnich dwoch latach zwapnowane wapnem magnezowym, zazwyczaj plodozmian wyglada nastepujaco zyto, zyto , owies(przedplon saladera, pod orke zimowa dodatkowo obornik) czasem lubin zamiast owsa gdy ubogo bylo z obornikiem, owies daje na tej ziemi tez ok 3-4ton -uzaleznione od opadow.  Z tego co sie juz dowiedzialem na slabsze ziemie dobrze nadaje sie Visello, Palazzo i niemiecki Helltop. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Jak bez nawożenia NPK uzyskujesz takie plony ze zwykłego żyta to moim zdaniem możesz śmiało siać hybrydę, ale z nawożeniem NPK i pełną ochroną, wtedy plony będą kłóć w oczy... sąsiadów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

@Klimek a Tobie ile hybryda sypie i na jakiej ziemi?

Edytowano przez hobbysta21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ManiakUrsus    8

Ja mam pytanie w sprawie tego żyta bo chciałbym je zasiać i czy idzie je sprzedać do jakiegoś skupu czy tylko to można do biogazowni zawieźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ManiakUrsus    8

Czyli trzeba się dowiedzieć po prostu w skupie czy przyjmują. A jeszcze się zapytam opłaca się siać to żyto hybrydowe czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

A po co się pytać w skupie, po prostu jedziesz i sprzedajesz jako żyto. Innej ceny na pewno nie dostaniesz, do siewu kupujesz po 220zł za worek 30-40kg a sprzedajesz po 500zł za tonę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Ja przez kupę lat siałem hybrydy osiągałem plony 6-10t , bazowałem na odmianach KWS. W ubiegłym roku postanowiłem zasiać dańkowskie rubin. Poczytajcie o nim.

Puki co jestem zadowolony prowadzę je według zaleceń KWS.  Zasiałem je rzadko bo 1,5jś zamiast 1,8. Siane w terminie w popiół. Wygląda lepiej niż większość hybryd.

Zobaczymy co bedzie dalej. w chwili obecnej susze je wali po głowie. Od 1 kwietnia miałem 45l/m2. No i ma jedną przewagę. Nasiona na 1 ha kosztują 180zł!! A przy obecnych cenach nasiona hybrydy za 440zł to rozbój w biały dzień 1/8 plonu na nasiona! 1/8 na chemię 1/8 na kombajn, 1/8 na paliwo..... jak da 8t to się zgadza a jak da 6? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefjurolnik    10

Połowa żyta praktycznie uschla zapowiadało się super, ale takie ziemie ze jak nie popada to praktycznie nic nie ma :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragon0102    23

Czy jak przekwitnie zyto to mogę je opryskac tebukonazolem ?

Możesz śmiało, ja co roku czekam na przekwitnienie i jest super. Wczoraj poleciałem tebukonazolem + epoksykonazol +azoksystrobina+ zeta-cypermetryna +adiuwant

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Krzysiek daj znac po zniwach jak wyszlo. Co prawda to prawda z kosztem nasion mieszanca to jest nienormalne. Kupowales te nasiona w jednej z okolicznych firm czy z dalszych miejsc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

dostałem dwa kawałki w dzierżawe nieoczekiwanie i zasiałem hybryde z zebranych nasion. póki co wygląda niezle jest niższe o połowe ma d0 105cm maks. kłosy mniejsze od 11do 16 pieterek. nawożenie azotem 90kg w czystym składniku raz skracane, PiK  40i 60kg/ha no i czekam co to bedzie już przekwitło -czy zawiaże ziarno czy bedzie szczerbate zobaczymy na oko powyżej 4t łan wygląda. na kłos dostał tiofanat metylowy 1,5l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Kupowałem  z gospodarstwa nasiennego. U pośrednika pewnie z 10-20 zł więcej. Wszystko pakowane metkowane, bez żadnych przekrętów że coś tam na boku.  Niczym to nie odbiega od renomowanych marek np KWS. Oczywiście do KWS nic nie mam. 

Gospodarstwo nasienne Zbigniew Kaszuba.

Zobaczymy co bedzie po zniwach. na chwilę obecną słońce wszystko wokół wypala równo.... Praktycznie wszelkie prace polowe wstrzymane. Istnieje ryzyko plonu na poziomie 2-3 t. Życie. zęby w ściane na przyszły rok muszę być niezalezny od opadów chociaz w części gospodarstwa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

Takiej suszy to nie było już bardzo dawno. Brak opadów przez ponad miesiąc spowodował że żyto zrobiło się białe. Jak wyjdzie z kombajnu 2 tony będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

U mnie było sucho jest sucho ale tragedi nie ma nawet się wywaliło w 2 miejsca.  Skracanie nie wyszło aczkolwiek jest sporo mniejsze od tego nie skracanego. Kłosy imponujące. Dodam że baz pługa po pszenicy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Podobnie myślę aczkolwiek mam tylko polulacje a hybrydy u sąsiadów i moje zdecydowanie lepsze. aczkolwiek  ja się ciut bardziej przykładam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefjurolnik    10

U mnie populacja i hybryda agrotechnika ta samiutka i widać spore różnice... gdzie zawsze bylo na korzyść hybryd w tym roku populacja o wiele lepsza lepiej zniosła tą mega susze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

U mnie hybryda na klasie V i VI znosi suszę bardzo dobrze, obejrzałem wiele kłosów i wszystkie mają w sobie zdrowe ziarno a w niektórych kawałkach nawet się wyłożyło a spora część łanu jest jeszcze zielona. Nie wiem dlaczego inni tak narzekają na hybrydę, u mnie są żywe żółte piachy, nie padało porządnie od maja, a kłosy mają 16-21 pięterek, bez żadnych luk. Do żniw jeszcze troszkę czasu zostało więc zobaczymy, co one przyniosą. Na razie wygląda to nieźle, ale kombajn ostatecznie to zweryfikuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj