Skocz do zawartości

Zdjęcie

żyto hybrydowe

3151 odpowiedzi na ten temat

#1941 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3405 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 11 sierpień 2014 - 16:15

żyto hybrydowe skracane było modus+stabilan(0,15+1)w dwóch takich samych porcjach pierwsza na kolanako druga jak zaczynało ośc wypuszczac ziarno Helltp miał w tym roku przepiękne-prawie jescze raz takie jak ubiegłoroczne Brasetto
i zero sporyszu

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
żyto hybrydowe Dzisiaj, 08:08
  •  

#1942 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 16:52

żyto hybrydowe nie wiecie jaka jest cena żyta kws visello w łódzkim ?

Edytowany przez mesi, 11 sierpień 2014 - 16:53.

#1943 Share navaho13

navaho13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 12 sierpień 2014 - 05:31

żyto hybrydowe mnie też interesuje cena na podlasiu i kto sprzedaje?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak nawozić żyto ozime zobacz »

•  

#1944 Share pronarek80a

pronarek80a

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 13 sierpień 2014 - 21:17

żyto hybrydowe mam zamiar w tym roku zasiac 10 ha hybrydy czy od chwastow lepiej pryskac jesienia czy na wiosne ? jakie srodki polecacie ?

#1945 Share Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 13 sierpień 2014 - 21:28

żyto hybrydowe

mnie też interesuje cena na podlasiu i kto sprzedaje?

chyba 220 za jednostkę kws zależy skąd jesteś ale mogę dac namiar na priv

#1946 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4014 postów

Napisany 13 sierpień 2014 - 21:35

żyto hybrydowe

mam zamiar w tym roku zasiac 10 ha hybrydy czy od chwastow lepiej pryskac jesienia czy na wiosne ? jakie srodki polecacie ?

Zawsze lepiej i taniej oziminy pryskać na jesień.Instrukcja KWS odnośnie żyta też tak podaje.

Edytowany przez asharot, 16 sierpień 2014 - 19:45.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#1947 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 13 sierpień 2014 - 23:06

żyto hybrydowe Chyba coś Ci się pomyliło, na wiosnę jest trudniej i drożej. Do tego spora cześć herbicydów wiosennych można stosować do końca fazy krzewienia a w życie strzelanie w źdźbło rozpoczyna się wyjątkowo wcześnie.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1948 Share rk1

rk1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 07:17

żyto hybrydowe

Chyba coś Ci się pomyliło, na wiosnę jest trudniej i drożej. Do tego spora cześć herbicydów wiosennych można stosować do końca fazy krzewienia a w życie strzelanie w źdźbło rozpoczyna się wyjątkowo wcześnie.

Ja stosuje na chwasty w życie środki chwastobójcze wczesną wiosną, najczęściej jest to huzar (nigdy mnie nie zawiódł) i nie hamuje żyta, po zastosowaniu środków w okresie jesiennym muszę powiedzieć, że u mnie się to nie sprawdziło gdy był mokry rok to środek ten przepuścił sporo chwastów i w dodatku przepuścił miotłę (dodam, że miotła była wymieniona jak chwast wrażliwy, od trgo czasu nie mam przekonania do środków chwastobójczych stosowanych jesienią.

Edytowany przez rk1, 14 sierpień 2014 - 07:18.

#1949 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 14 sierpień 2014 - 22:20

żyto hybrydowe Teoretycznie przy wilgotnej glebie nie powinno być problemu ze skutecznością herbicydów jesiennych. W sumie u siebie nigdy herbicyd jesienią nie zawiódł. W tym roku doszła mi dzierżawa i dopiero w fazie II kolanka dałem axial i miotłę wyczyścił super. Trochę szkoda że lepiej go nie mieszać z innymi herbicydami i trzeba na dwuliścienne pryskać oddzielnie.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1950 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 09:12

żyto hybrydowe

Zawsze lepiej i taniej oziminy pryskać na wiosnę.Instrukcja KWS odnośnie żyta też tak podaje.

Zalecenia agrotechniczne z poradnika KWS:
"Zabieg herbicydowy najkorzystniej wykonać jesienią w fazie BBCH 11/12 (chyba, że
etykieta preparatu sugeruje inny termin lub kondycja roślin nie pozwala na wykonanie
zabiegu). W przypadku wczesnych i rzadkich siewów żyta jest to nawet konieczne. Jesien-
na walka z chwastami jest zawsze łatwiejsza, skuteczniejsza i mniej szkodliwa dla rośliny
uprawnej. Jest to również bardziej ekonomiczne rozwiązanie, niż przeniesienie całej stra-
tegii herbicydowej na wiosnę."
Tylko spokój może nas uratować....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1951 Share bioDiesel

bioDiesel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 12:58

żyto hybrydowe Witam, jestem nowy na forum, a także jestem początkującym rolnikiem. Chciałbym w tym roku zasiać "na próbę" żyto hybrydowe na ok 1ha ziemi. W związku z czym mam kilka pytań.

1. Gdzie w okolicach Białegostoku/Zabłudowa można kupić owe żyto? Przeszukałem google ale znalazłem tylko sprzedaż wysyłkową.
2. Jak to nawozić oraz pryskać i kiedy? Nie mam doświadczenia, dlatego proszę o dokładne terminy.

Dodam, że chcę to zasiać po owsie, słoma zmielona i będzie przyorana. Liczę na waszą pomoc.

Pozdrawiam

#1952 Share rk1

rk1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 22:03

żyto hybrydowe

Witam, jestem nowy na forum, a także jestem początkującym rolnikiem. Chciałbym w tym roku zasiać "na próbę" żyto hybrydowe na ok 1ha ziemi. W związku z czym mam kilka pytań.

1. Gdzie w okolicach Białegostoku/Zabłudowa można kupić owe żyto? Przeszukałem google ale znalazłem tylko sprzedaż wysyłkową.
2. Jak to nawozić oraz pryskać i kiedy? Nie mam doświadczenia, dlatego proszę o dokładne terminy.

Dodam, że chcę to zasiać po owsie, słoma zmielona i będzie przyorana. Liczę na waszą pomoc.

Pozdrawiam

Ad.1 Jedź do najbliższego handlowca sprzedającego kwalifikowany materiał siewny zbóż i po problemie.
Ad.2 Poczytaj poprzednie posty, a wszystko zrozumiesz bo wielkiej filozofii nie ma w sposobie uprawy i wykonywanych zabiegach. jak to mówią jak dbasz tak masz. Pierwsza rada niech nie zdziwi cię fakt, że żyto to przy sprzedaży będzie w 2jednostkach na ha czyli ok 65-80kg na ha i uwierz mi z doświadczenia, że wysiew powyżej górnej granicy = bardzo gęste żyto, które się wyłoży.

#1953 Share bioDiesel

bioDiesel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 23:23

żyto hybrydowe Przed orką planowałem oprysk mocznikiem na rżysko. Taki zabieg ma sens? Jeśli tak to jaką dawkę stosować na hektar. Jaki nawóz użyć przedsiewnie i na ile przed siewem? Z góry przepraszam za pytania, które dla Was mogą okazać się banalne, jednak dla mnie, człowieka nieogarniętego w tej dziedzinie, są bardzo ważne.

Pozdrawiam

#1954 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 11:00

żyto hybrydowe po co pryskać rżyska? ciąłeś słome? jak nie to odpuśc sobie. ja daje 200kg polifoski 6 po orce pod agregat uprawowy kilka dni przed siewem nasion.

jakie odmiany żyta hybrydowego planujecie posiać w tym sezonie? 2013/2014 miałem palazzo i jestem zadowolony dało 7t/ha.

#1955 Share bioDiesel

bioDiesel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 12:17

żyto hybrydowe Słoma posiekana. Gdzieś wyczytałem, że mocznik dany na rżysko przyśpiesza rozkład słomy w glebie. To jak z tym jest?

#1956 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 13:26

żyto hybrydowe to prawda co piszesz, możesz przyspieszyć mineralizację sypiąc azot np w postaci mocznika i mieszając z glebą lub stosuja wapnowanie

#1957 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 14:18

żyto hybrydowe rk1 poszukaj strony agro-bakałarzewo i zadzwon do przedstawiciela na nasz region. dostaniesz w dobrych cenach i do domu przywiozą. a tak na marginesie to hybryda sie nie kalkuluje lepiej wyjdziesz na populacji

#1958 Share matava

matava

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 16:53

żyto hybrydowe to ci dopiero ciekawe, chyba przy uprawie "na dopłatę", ale tutaj znowu strączki nie mają sobie równych.

#1959 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 17:20

żyto hybrydowe matava a co ciebie tak śmieszy? ja akurat jestem z tych co na dopłaty liczą na końcu. poza tym pszenica przy takich samych nakładach wychodzi lepiej przy obecnej wyższej od zeszłorocznej ceny żyta. nawet rzepak przy wydajnosci 3t z ha wychodzi lepiej niż żyto przy plonie nawet 7,5 tony. zrobiłem sobie kalkulacje i tak mi wyszło z cen stosowanych śor i nawozów paliwa i i zużycia maszyn nie licze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1960 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 18:19

żyto hybrydowe Ale zobacz jakie masz nakłady w rzepaku, a jakie w życie.
Niech pójdzie coś nie tak z pogodą i kasa utonie razem z rzepakiem z żytem też ale zawsze to mniejsza.