przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

milanreal1    319

U mnie kłosy powoli zaczynają wychodzić i jutro chyba dam menarę z amistarem. Na słabe kawałki VI klasy dam 1l tebu. Do wszystkiego dorzucę trochę mocznika, siarczanu magnezu i adiuwanta sklejającego.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

uciekło mi żyto (zaczynają wychodzić kłosy), czy w takiej fazie mogę opryskać cerone bo na modus na pewno za późno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

a ja zaryzykowałem i dałem moddus tuż przed wyjściem kłosów.zobaczymy co będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

U mnie też się kłosi .Mam też zwykle żyto i jak na ten rok nic gorsze jest od hybrydy :D  .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaziU91    14

Czy na T2/T3 mogę zastosować Tebu czyli tebukonazol . Żytko powoli zaczyna się kłosić ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

uciekło mi żyto (zaczynają wychodzić kłosy), czy w takiej fazie mogę opryskać cerone bo na modus na pewno za późno 

 

Mam ten sam problem. Może jak postawisz browar to przetestuję i jak nic się nie stanie to ty już będziesz pryskał bezpiecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
Napisano (edytowany)

Karol browar to mogę postawić i bez testów.

dzisiaj popryskałem od grzyba + dokarmianie + wciornastek (na jednym polu) - sporo kłosów już wylazło, najwyżej zrezygnuje z trzeciej dawki azotu.

do dzisiaj dostało 160kgN/ha

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Pytałem żony czy mogę wypić no i niestety nie pozwoliła :( Ale może kiedyś jak nie będzie widziała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

A od kiedy Ty się tak żony słuchasz? pewnie na coś liczysz przy sobocie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

mi tez uciekło  dosłownei w ciagu 3 dni sa takie przyrosty ze głowa boli. Dzis pojechałem falcon _ cyperkil a miał byc jescze moddus ale juz kłosy na wierzchu wiec odpusciałem . mam na dzije ze ustoi bo w tym roku słabsze było po zimie i mniej rokrzewien niz w 2014. Teraz musze po niedzili jechac na pszenzyto bo mam kilka działek ze napewno bedzie problem i tego nie moge spartolić :) 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Biały falcon się u mnie nie sprawdził w tamtym roku - przepuścił rdzę brunatną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bioDiesel    0
Napisano (edytowany)

Panowie nie za późno na skracanie żyta? Nie stosowałem nigdy tego typu produktów i nie wiem czy nie przespalem :/ Jeśli jeszcze zdążę to jakim środkiem wykonać taki zabieg? Z góry dzięki za pomoc.

Edit. W załączniku zdjęcie o ile to coś pomoże.

post-137892-0-79249500-1431297758_thumb.jpg

Edytowano przez bioDiesel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

moddus lub cerone, bo widzę że jeszcze się nie kłosi. Osobiście bardziej polecam cerone, bo rok temu przy 2x modusie żyto dość mocno legło, a w jarych zbożach od kilku lat skracam jednokrotnie cerone razem z fungi i odżywkami i prawie zawsze nieźle stoi wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Panowie nie za późno na skracanie żyta? Nie stosowałem nigdy tego typu produktów i nie wiem czy nie przespalem :/ Jeśli jeszcze zdążę to jakim środkiem wykonać taki zabieg? Z góry dzięki za pomoc.

 

Edit. W załączniku zdjęcie o ile to coś pomoże.

 

Ja bym tego żyta nie skracał bo moim zdaniem ono i tak ustoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bioDiesel    0

Niedawno poszła druga dawka N, wiec boje się ze nie ustoi. Zabieg herbicydowy można jeszcze wykonać czy juz późno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Faktycznie licho wygląda, ale możesz dać z 0,5L cerone. 2 dawka powinna być z miesiąc temu, teraz to czas na 3 dawkę. 

 

Co powiecie na T2 Mirador forte w dawce 2L?

azoksystrobina 60g/L *2L= 120g + tebukonazol 100g/L*2=200g 70zł*2= około 140zł

to coś pokroju 0,5 amistar + tebu 0,8? 100zł+40zł= około140zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bioDiesel    0
Napisano (edytowany)

Pierwsza dawka poszła sporo za późno bo pogody nie było, dlatego druga niedawno. Można jeszcze czymś opryskac ziele? Jest jakiś środek który można stosować w tej fazie? Na Chisel juz chyba za późno. I czy można Cerone mieszać z herbicydem ?

Edytowano przez bioDiesel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254
Napisano (edytowany)

biodiesel , nie wylegnie bo jest rzadkie , na chwast jeśli jest go dużo to np. starane czym prędzej . Na chisel to za późno ponad miesiąc . 

Dziwna logika spóźniłem pierwsza dawkę to spóźnię i drugą 

 

jacek 472 napisał:

"Co powiecie na T2 Mirador forte w dawce 2L?

azoksystrobina 60g/L *2L= 120g + tebukonazol 100g/L*2=200g 70zł*2= około 140zł

to coś pokroju 0,5 amistar + tebu 0,8? 100zł+40zł= około140zł"

 

azoksystrobinę solo można kupić już za 150zł/l

więc lepiej samemu pomieszać

 

Mieszanka ok , tylko nie wiem na jaki plon liczysz i czy na tą cenę żyta ...

 

 
Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zależy jak z pogodą, jak będzie ciepło to tydzień po początku kłoszenia widoczne będą pierwsze pylniki.

Ja wczoraj pryskałem grzybówka+pyrotroid. W sumie jestem lekko zaskoczony bo pola intensywniej nawożone i skracane moddusem wyglądają słabiej niż żyta bez skracania z niższym nawożeniem. Mimo suszy żyto nawet na VI klasie nie zostało wypalone i radzi sobie całkiem dobrze. Chyba po raz pierwszy widzę korzystny wpływ odżywek.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaziU91    14

w jakiej fazie mogę opryskać żyto na grzyba ( Tebukonazol ) . Żyto jest fazie kłoszenia widać już pierwsze kłosy ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj