Skocz do zawartości

Zdjęcie

żyto hybrydowe

3147 odpowiedzi na ten temat

#1901 Share navaho13

navaho13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 22 lipiec 2014 - 07:59

żyto hybrydowe jaka odmiana?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
żyto hybrydowe Dzisiaj, 13:40
  •  

#1902 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 23 lipiec 2014 - 00:27

żyto hybrydowe

tak właśnie myślałem, a azot raczej będzie wysoki, bo plon z czegoś trza wyciągnąć :)

Teraz to Ci nie powiem bo o skracaniu można by napisać książkę. Musisz mi podać jaka ilość N zamierzasz wysiać a wiosna podać ile pędów jest na m2. Bo może być tak że dasz 120 kg N maksymalne dawki moddusa, medaxa czy ccc i będzie leżało.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1903 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów

Napisany 23 lipiec 2014 - 18:21

żyto hybrydowe Koledzy po ile było w tamtym roku żyto hybrydowe z centrali?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1904 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 lipiec 2014 - 18:51

żyto hybrydowe

.

Edytowany przez e1leex, 01 listopad 2014 - 12:21.

#1905 Share tromba222

tromba222

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 23 lipiec 2014 - 21:38

żyto hybrydowe W tamtym roku chyba 214 zł brutto za jednostkę. 14 września sialiśmy 1,8 jednostki na hektar.

#1906 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 08:14

żyto hybrydowe

Kosił ktoś już z was hybrydę? jak tak to jak plon?
Co do skracania to ja dawałem 1 l CCC +0,2 moddus i potem cerone w dawce ok 0,6 l i ledwo stoi a na brzegach leży. Fakt że wysiałem 75 kg ziarna na ha i 120 kg N na ha .

ja skosiłem2,5 ha hybrydy i na V/ VI klasie plon wynosił 5,5 - 6 t/ha

#1907 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 16:45

żyto hybrydowe ja skosiłem brasatto i bez ochrony i skracania nawożone 200kg saletry, na II dawkę 100 kg mocznika oddało 5,5t jak na moje warunki to jest dobrze

#1908 Share mateusz817mm

mateusz817mm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 02 sierpień 2014 - 18:48

żyto hybrydowe Ja mialem visello na VI klasie to plon 4,5 do 5 ton, a brasseto na IVb i tylko 4,2 pełna ochrona a plon jak na stanowisko słaby. Ziarno bardzo drobne a ziarniaków w klosie srednio 96. Brassetto wygladało duzo lepiej od vissello a plon słabszy.

#1909 Share EKO-ENERGIA

EKO-ENERGIA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 02 sierpień 2014 - 22:20

żyto hybrydowe zacząłem kosić PLACCO, plon średni 4,5 tony, na lepszym kawałku prawie 6

#1910 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 02 sierpień 2014 - 23:34

żyto hybrydowe

Ja mialem visello na VI klasie to plon 4,5 do 5 ton, a brasseto na IVb i tylko 4,2 pełna ochrona a plon jak na stanowisko słaby. Ziarno bardzo drobne a ziarniaków w klosie srednio 96. Brassetto wygladało duzo lepiej od vissello a plon słabszy.

No jak na IVb tylko trochę powyżej 4t hybrydy to trochę mało. Ja wczoraj wykosiłem żyto na tej samej klasie, ale odmiana populacyjna i z moich wyliczeń wychodzi ok 6,8t. A może i więcej. Ziarno super, ciężkie i grube. Na pewno zasługo dobrego roku, ale w sumie to chyba wiele dał też amistar na T2/T3. Rośliny zdrowe do samego zbioru.
Zapraszam na swój profil

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1911 Share navaho13

navaho13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 04:21

żyto hybrydowe jak czytam o waszych plonach to odechciewa mi się hybrydy, bo z populacji mam podobne plony, głównie na V klasie.chociaż spróbuje pewnie na jednej działce

#1912 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 07:37

żyto hybrydowe

No jak na IVb tylko trochę powyżej 4t hybrydy to trochę mało. Ja wczoraj wykosiłem żyto na tej samej klasie, ale odmiana populacyjna i z moich wyliczeń wychodzi ok 6,8t. A może i więcej. Ziarno super, ciężkie i grube. Na pewno zasługo dobrego roku, ale w sumie to chyba wiele dał też amistar na T2/T3. Rośliny zdrowe do samego zbioru.

Potwierdzam że amistar z menarą na t2/t3 jest dobrym rozwiązaniem, posłuchałem się milana i efekt super rośliny jeszcze były zielone przy zbiorze, a ziarno wilg. 13,4% plon w stojącym (stało 2 przejazdy bizonem ) to 450 m dł x 4m cheder czubaty zbiornik czyli około 10 t/ha, w leżącym 6 t/ha populacja gorzej więc średnia dla kawałka 3ha ok 6t. Gdyby hybryda ustała to byłoby ślicznie, a tak nawet 3/4 kłosa pustego w leżącym i mega się umęczyłem przy koszeniu.

#1913 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 09:53

żyto hybrydowe Jak ktoś zbiera po 4-5t/ha hybrydy to znaczy, że nie umie jej uprawiać. U nas hybryda gości od 3 lat i kazdego roku przekraczamy 7t/ha. W tym roku 7,4t/h. Agrotechnika na średnim poziomie. NPK: 120/46/60, T1: tebu+fenpropidyna, T2: falkon - słaby środek

#1914 Share tromba222

tromba222

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 13:51

żyto hybrydowe Wczoraj wykoszone Brasetto. Plon około 6,2t/ha. Klasa 4a/V. Ogólnie jestem średnio zadowolony. Na płaskim tam gdzie 4a piękne, gęste, natomiast tam gdzie V rzadsze, kłos długi, ziarno grube,ale ewidentnie zgubiło obsadę.

Edytowany przez tromba222, 03 sierpień 2014 - 13:52.

#1915 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 03 sierpień 2014 - 15:19

żyto hybrydowe Panowie kws chwali się spasaniem żyta hybydowego w żywieniu bydla. Sprawdzwal ktos to na swoim gospodarstwie?

#1916 Share rk1

rk1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 16:32

żyto hybrydowe U mnie plon żyta palazo 5,8t/ha (ważone), ziemia klasa IV-VI z przewagą IVb , pierwszy rok uprawiam te pole ( nie licząc poprzedniego ponieważ już było obsiane) dodam tylko to, że poprzedni właściciel siał tam żyto od x lat i pole dość zaniedbane, kwaśna ziemia co prawda od razu poszło wapno ok 5t/ha (wapienne) ale to może dopiero będzie jakiś efekt w przyszłym roku. Jak dla mnie uważam że to nie jest zły plon, nie przesadzałem też z nawożeniem i poszła tylko jedna ochrona t1.

#1917 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 20:14

żyto hybrydowe brasetto i palazzo sciete z 1,6 ha zebrałem ponad 6 pełniutkich zbiorników bizona a w zasadzie to 7 zbiorników wszystko stało do zbioru. bałem sie bo obsada była fatalna mój bład przy siewie ale porządna pierwsza dawka na wiosne to poprawiła. dodatkowo zima pasały sie żubry. 3 zabiegi grzybówką i słoma faktycznie miejscowo zielona stała ale ziarno suche i twarde.nawożenie npk 146/60/90 15kg s

#1918 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 23:21

żyto hybrydowe

Potwierdzam że amistar z menarą na t2/t3 jest dobrym rozwiązaniem, posłuchałem się milana i efekt super rośliny jeszcze były zielone przy zbiorze, a ziarno wilg. 13,4% plon w stojącym (stało 2 przejazdy bizonem ) to 450 m dł x 4m cheder czubaty zbiornik czyli około 10 t/ha, w leżącym 6 t/ha populacja gorzej więc średnia dla kawałka 3ha ok 6t. Gdyby hybryda ustała to byłoby ślicznie, a tak nawet 3/4 kłosa pustego w leżącym i mega się umęczyłem przy koszeniu.

Najważniejszy jest zawsze efekt plonotwórczy. Bo przed żniwami nie byłem bardzo optymistycznie nastawiony że ten amistar poza długa ochrona i efektem fitotoniczym przyniesie duże korzyści w plonie. Ale się zaskoczyłem i szczerze mówiąc do dziś nie wierze że taki plon uzyskałem.
Zapraszam na swój profil

#1919 Share adrianb

adrianb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:Mechatronika, p-poż. rolnictwo.

Napisany 04 sierpień 2014 - 10:19

żyto hybrydowe Jaką odmianę żyta hybrydowego polecacie na klasę VI.
Zastanawiam się nad Helltop lub Palazzo.
Ma ktoś ktoś jakieś doświadczenia z tymi odmianami na takich glebach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1920 Share sajgon

sajgon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:prawo

Napisany 04 sierpień 2014 - 11:42

żyto hybrydowe Żyto Pallazo plon 5,2 t na polu gdzie 80% to V i VI klasa. Przez całą zimę stało tam stado 25 żubrów i się pasło. Z wiosny wyglądało bardzo słabo.