Skocz do zawartości

Zdjęcie

żyto hybrydowe

3151 odpowiedzi na ten temat

#1821 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 11 maj 2014 - 21:30

żyto hybrydowe ja włąsnie tak zrobiłęm oststnio pogody do pryskania brak wiec pryskałem nawet przy wietrze ezektorami 2 struminiowymi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
żyto hybrydowe Dzisiaj, 04:57
  •  

#1822 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 12 maj 2014 - 00:24

żyto hybrydowe

Pryskać i to zdecydowanie, żyto zdecydowanie bardziej odczuwa choroby liścia flagowego niż dolnych liści, nie dasz nic na T2 to septorioza i rdza brunatna zjedzą doszczętnie liść flagowy, odpowiedzialny za wypełnienie kłosa.

Dobre, powinno wystarczyć. Jak kłosy wyszły to pryskać jak najszybciej, jak żyto zacznie kwitnąć to zakaz jakichkolwiek zabiegów. Wczoraj pryskałem żyto menara+amistar, tylko 4 godz w trakcie dnia były dogodne na zabieg ale się udało. Teraz zapowiadają opady i prędko zabiegu bym nie zrobił.

ale wiesz że impact (UA) jest w formulacji 250 czyli 2x mocniejszy niż polski, a taki posiadam. I jak napisałem dawki dobre bedą???

#1823 Share marcin999

marcin999

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 12 maj 2014 - 16:47

żyto hybrydowe witam wszystkich.
prosiłbym o pomoc w określeniu choroby w mojej hybrydzie i dobraniu oprysku w rozsądnej cenie, ponieważ punktach sprzedaży nie chce im się szukać co z czym można łączyć i nie potrafią dokładnie powiedzieć co to za choroba (ja na poważnie żytkiem hybrydowym pierwszy rok się zajmuję i nie bardzo się jeszcze orientuję w tych wszystkich grzybach). Dodam, że jeszcze całkowicie się nie wykłosiło (czy to ma jakieś znaczenie, bo część preparatów można stosować do fazy liścia flagowego).?Ok. trzy tygodnie temu pryskałem areteą, teraz w punktach mają Falcon, duett, tit, wirtuoz, alert, soligor, opera + bell, Prosze o pomoc
Na pierwszym zdjęciu najniższe partie liści i tak kolejno w górę

pierwsze i drugie liście.JPG

wyższe partie.JPG

flagowy.JPG

i jeszcze pytanie odnośnie tego kłoska (jeden taki znalazłem na polu, ale to może oznaczać jakąś kolejną chorobę a może dużą suszę podczas kłoszenie?) pytanie tylko co?

kłos.JPG

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1824 Share Atsar

Atsar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 12 maj 2014 - 19:35

żyto hybrydowe http://www.agro.basf...zybowe_zboz.pdf < tutaj znajdziesz odpowiedz na pytanie, mi wyglada na kombinacje chorób;/ generanie biednie ;/

A to ostatnie zdjecie to chyba bedzie wina wciornastki

#1825 Share marcin999

marcin999

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 12 maj 2014 - 20:59

żyto hybrydowe atsar dzięki za link,
po przeczytaniu stwierdzam że może to być rynchosporioza i/lub brunatna plamistość liści. tylko czym to teraz prysnąć żeby zwalczyć, albo chociaż ochronić niezainfekowane liście i kłosy?

#1826 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 12 maj 2014 - 21:32

żyto hybrydowe

czym najlepiej prysnąć na rdzę brunatną (u mnie rdza już wysoko)? dodam że tak jak u kolegów część kłosów wyszła a część nie

Jedną z najlepszych triazoli na rdze jest cyprokonazol. Ja dawałem menarę z amisterem. Menara chroni przed rdzą ok 3 tyg, amistar dłużej, dlatego taka kombinacja. Do tanich nie należy.

ale wiesz że impact (UA) jest w formulacji 250 czyli 2x mocniejszy niż polski, a taki posiadam. I jak napisałem dawki dobre bedą???

0,3-0,4l tego impacta będą ok.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1827 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 12 maj 2014 - 21:50

żyto hybrydowe Z trudem ale udało się opryskać dziś T2 (dwie godziny po oprysku spadł spory deszcz) Gdyby nie eżektory to bym przy dzisiejszym wietrze opryskał pół wsi, mam takie proste jedno strumieniowe teejet 130-03 ale muszę sobie sprawić jakieś bardziej odpowiednie do fungicydów specjalnie na takie okazje jak w tym roku.

#1828 Share marcin999

marcin999

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 12 maj 2014 - 22:12

żyto hybrydowe dzięki za odp. milanreal1, ale po przeczytaniu broszury którą przesłał mi atsar stwierdzam że to może nie być rdza tylko brunatna plamistość liści i/lub rynchosporioza – plamistość liści. czy menara z amisterem będzie odpowiednia w moim przypadku (zdjęcia na poprzedniej stronie)?

#1829 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 13 maj 2014 - 06:34

żyto hybrydowe

.

0,3-0,4l tego impacta będą ok.

ok tak zrobie, o ile do zaprzestania deszczu nie zacznie kwitnąć, a w pszenżycie kiedy najlepiej prysnąć bo zaczyna się kłośić, a i czy w pszenżycie nie będzie za późno na III dawkę azotu

#1830 Share marcin999

marcin999

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 13 maj 2014 - 12:26

żyto hybrydowe zakupiłem menarę i amister, jutro pryskam. chol....nie drogie ale mam nadzieję że podziała. dzięki milanreal1
menara 1L = 179 zł.
amister 1L = 219 zł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1831 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 13 maj 2014 - 12:33

żyto hybrydowe na bogato patrzac ze to zyto :) Ja taka mieszanke stosuje na pszenice :) żyto samo tebu, pszenzyto falcon

#1832 Share marcin999

marcin999

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 13 maj 2014 - 14:23

żyto hybrydowe pewnie bym tego nie kupił gdyby nie stan w jakim teraz jest moje żytko (zdj. na poprzedniej stronie). mam nadzieję że jutro uda mi się opryskać i że warunki będą odpowiednie (z krótko terminowej prognozy wynika że powinienem dać radę) i mam pytanko jaki czas po takim zabiegu nie może padać i czy liście muszą być w 100% suche od porannej rosy bo jeśli tak to pewnie nie wjadę szybciej niż 12.00 a o 15 ma jakiś przelotny deszcz popadać.

#1833 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 13 maj 2014 - 18:45

żyto hybrydowe

dzięki za odp. milanreal1, ale po przeczytaniu broszury którą przesłał mi atsar stwierdzam że to może nie być rdza tylko brunatna plamistość liści i/lub rynchosporioza – plamistość liści. czy menara z amisterem będzie odpowiednia w moim przypadku (zdjęcia na poprzedniej stronie)?

Ja bym powiedział że to prędzej jednak rdza, ewentualnie rynchosporioza. Ta mieszanina powinna to wziąć ;)
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1834 Share tromba222

tromba222

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 20 maj 2014 - 21:20

żyto hybrydowe Jak rozpoznać w życie początek kwitnienia? Szukałem, szukałem i żadnej fotografii nie znalazłem.

#1835 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 25 maj 2014 - 11:20

żyto hybrydowe na kłosku są takie cienkie jakby płatki, widać dobrze jak kwitnie Dodany obrazek

#1836 Share konieczny

konieczny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:lekkoatletyka i oczywiście rolnictwo;D

Napisany 29 maj 2014 - 09:35

żyto hybrydowe Panowie mam pytanie.. Przez pomyłke jeczmien jary zostal opryskany 0.4l Modusa i 0.6l Cereone za jednym przejazdem.. Jakie moga być tego skutki?

#1837 Share matava

matava

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 29 maj 2014 - 18:44

żyto hybrydowe Ości będą zająca po jajkach łaskotać.

#1838 Share konieczny

konieczny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:lekkoatletyka i oczywiście rolnictwo;D

Napisany 30 maj 2014 - 16:49

żyto hybrydowe Tak podejrzewam bo jest baaardzo niski ;D

#1839 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 08:36

żyto hybrydowe pryskacie żyto od grzyba na kłos po przekwitnieniu? jeżeli tak to jakimi środkami?
falkonem pryskałem przed samym kłoszeniem 01.05 (żyto już przekwitło) ale zaczyna się się rdza brunatna - myślę pojechać tebukenazolem + epoksykonazol

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1840 Share Tom_ch

Tom_ch

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 20:58

żyto hybrydowe Jak tam panowie wasze hybrydy , bo coś cicho na forum? Ja wczoraj poleciałem z opryskiem t3 , bo rdza brunatna zaczęła robotę robić , a i skrzypionki siedziały na flagowym. Pozdrawiam