X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

żyto hybrydowe

3151 odpowiedzi na ten temat

#1781 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 20:52

żyto hybrydowe Do kiedy najefektywniej podac mikro? Przed wykłoszeniem? Na flagowy będzie dobrze? Będzie to drugi raz mikro na wiosne(skracanie+T1+mikro) i raz były na jesien. Z zniecierpliwieniem czekam na deszcz. Aura taka mila ze wszystko co związane z deszczem idzie bokiem:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
żyto hybrydowe Dzisiaj, 11:09
  •  

#1782 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 28 kwiecień 2014 - 22:39

żyto hybrydowe

A jak z tym wchłanianiem oprysku dolistnego (mocznik + siarczan + mikro) i deszczem o który pytałem kila postów wyżej?

Przez 24 h to wszystko się wchłonęło. Ale na przyszłość dodawaj adiuwant jak dajesz sam mocznik z siarczanem. Efekty są lepsze, szybsze wchłanianie.

żyta jeszcze nie chroniłem w tym roku planuję jeden zabieg przed kłoszeniem (teraz) mam Soligor ale może wystarczy sam tebukonazol?

Możesz zrobic test.
Ja na żyto intensywniejsze dam menare z amistarem, zależy mi na długim działaniu.
Menara dobra ale w przypadku kłoszenia żyta potrzeba trochę dłuższej ochrony niż 3tyg a robienie kolejnego zabiegu po kwitnieniu to tez koszt.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1783 Share rolnik98465

rolnik98465

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 20:10

żyto hybrydowe Witam

Mam pytanie czy na skracanie etefonem już nie jest za późno, bo byłem dziś na polu i widzę że zaczynają się wyłaniać ości...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1784 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 20:44

żyto hybrydowe pokazują się gdzie niegdzie ości w życie, mogę pojechać jeszcze moddusem 0,2 L czy już sobie odpuścić? mimo przypalenia pnie się ładnie w góre.

#1785 Share Atsar

Atsar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 23:51

żyto hybrydowe To jakiej wysokości macie żyta?

#1786 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 30 kwiecień 2014 - 08:14

żyto hybrydowe milanreal1 co myślisz?
kupiłem cerone i falcon - zamierzam popryskac po wykłoszeniu (przed kwitnieniem) w dawce cerone 0,5l/ha + 0,6l/ha falcon. czy to będzie dobra faza żyta? czy popryskac przed kłoszeniem? na t1 pryskane było capalo+moddus+antywylegacz
czy może podzielić na dwa opryski cerone przed kłoszeniem, a falkon po kłoszeniu. jest już liść flagowy, a kłos jest wyczuwalny na wysokości 10cm mierząc od góry

Edytowany przez aro1975, 30 kwiecień 2014 - 21:23.

#1787 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 30 kwiecień 2014 - 21:37

żyto hybrydowe mam podobny plan tylko że dam 0,3 cerone i 1l tebukonazolu do tego moze jakis cyperkil dorzuce. czytałem zalecenia KWS to zalecaja tylko 60g etefonu jesli pierwszy zabieg wykonało sie miesznka moddusa + CCC. Ja dam 0,3l wiec około 150g. Żyto łądnie skrócone niskie porównujac do sasiednich populacji bez skracania

#1788 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 30 kwiecień 2014 - 21:48

żyto hybrydowe właśnie nie zalecają stosować cerone po kłoszeniu - raczej zrobię dwa opryski mam tylko 8,5ha
dzwoniłem dzisiaj do żaby ale nie odbierał, a na inny numer pani nie była mi w stanie nic powiedzieć o kontraktacji i cenie (w łódzkim kontrakty podpisują na 610 netto)
moje też fajnie wygląda - jutro wrzucę fotkę

Edytowany przez aro1975, 30 kwiecień 2014 - 21:52.

#1789 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 kwiecień 2014 - 22:12

żyto hybrydowe dziś poszedł Soligor na żyto, zaczyna się kłosić powoli ości z pochwy liściowej wychodzą.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#1790 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 30 kwiecień 2014 - 22:21

żyto hybrydowe Wiem że lepiej by było teraz pojechac na flagowy cerone i pónij fungi ale 20ha latac 2 razy w przeciagu 1-2 tygodni to ja nie mam ochoty. 2 lata temu pryskałem populacyjne juz po wykłoszeniu i cerone super skróciło dokłosie ( wygladało jak pszenzyto) u Mnie do kłoszenia jescze kilka dni bo pochwa dopiero nabrzmiewa osci nie widac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1791 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 30 kwiecień 2014 - 22:26

żyto hybrydowe A na modus już za późno?

#1792 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 01 maj 2014 - 12:43

żyto hybrydowe

pokazują się gdzie niegdzie ości w życie, mogę pojechać jeszcze moddusem 0,2 L czy już sobie odpuścić? mimo przypalenia pnie się ładnie w góre.

Odpuściłbym sobie. Zresztą w przypadku żyta najefektywniejsze skracanie jest jeszcze przed liściem flagowym.

milanreal1 co myślisz?
kupiłem cerone i falcon - zamierzam popryskac po wykłoszeniu (przed kwitnieniem) w dawce cerone 0,5l/ha + 0,6l/ha falcon. czy to będzie dobra faza żyta? czy popryskac przed kłoszeniem? na t1 pryskane było capalo+moddus+antywylegacz
czy może podzielić na dwa opryski cerone przed kłoszeniem, a falkon po kłoszeniu. jest już liść flagowy, a kłos jest wyczuwalny na wysokości 10cm mierząc od góry

Po wykłoszeniu nie zalecałbym już żadnego regulatora. Cerone w liściu flagowym ok, falcon po wykłoszeniu przed kwitnieniem.
Zapraszam na swój profil

#1793 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 01 maj 2014 - 15:56

żyto hybrydowe Kurcze zawsze za późno czytam odp. właśnie wróciłem z pryskania 0,2 moddus i pije kawe :unsure:. może zaszkodzić jak są pierwsze ości?
Teraz liście zrobiły się fioletowe po tym przypaleniu T1 (nie była to wina temperatury tylko antywylegacza z moddusem i z fungi bo w pszenżycie pryskanym później niż żyto w wyższej temp spaliło jeszcze gorzej samosiewy żyta)
Co dać na T2 i kiedy? Pchać się w coś typu seguris, adexar czy może dać ten impact co go mam?

Zyto mimo spalenia i tak rokuje bdb B)

Edytowany przez jacek472, 01 maj 2014 - 15:58.

#1794 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 01 maj 2014 - 19:00

żyto hybrydowe

Odpuściłbym sobie. Zresztą w przypadku żyta najefektywniejsze skracanie jest jeszcze przed liściem flagowym.

Po wykłoszeniu nie zalecałbym już żadnego regulatora. Cerone w liściu flagowym ok, falcon po wykłoszeniu przed kwitnieniem.

dzięki
popryskałem dzisiaj 0,3l/ha cerone (miało być 0,5 ale po konsultacji z Białym i przeczytaniu zaleceń kws to i tak dużo) + 0,6l/ha falcon.
Żyto rośnie w oczach lada dzień zacznie się wykłaszać (obecnie ma ok 100cm zdjęcie w galerii)

Edytowany przez aro1975, 01 maj 2014 - 20:30.

#1795 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 01 maj 2014 - 20:27

żyto hybrydowe u mnie też są już ości lada dzień wyjdą kłosy

#1796 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 02 maj 2014 - 22:05

żyto hybrydowe

Kurcze zawsze za późno czytam odp. właśnie wróciłem z pryskania 0,2 moddus i pije kawe :unsure:. może zaszkodzić jak są pierwsze ości?
Teraz liście zrobiły się fioletowe po tym przypaleniu T1 (nie była to wina temperatury tylko antywylegacza z moddusem i z fungi bo w pszenżycie pryskanym później niż żyto w wyższej temp spaliło jeszcze gorzej samosiewy żyta)
Co dać na T2 i kiedy? Pchać się w coś typu seguris, adexar czy może dać ten impact co go mam?
Zyto mimo spalenia i tak rokuje bdb B)

Oby nie zaszkodziło. Rok temu ktoś dawał moddus a w pszenicy gdy zaczęła się kłosić i nic się nie stało.
Jak chcesz to możesz dać tak drogie ale i dobre środki. Możesz dać ten impact który będzie chronić przez ok 3 tyg. Możesz dodać też trochę amistaru lub acanto (choć amistar lepszy).
Zapraszam na swój profil

#1797 Share MarioLDZ

MarioLDZ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 03 maj 2014 - 07:22

żyto hybrydowe ja mam Visello i niestety pomimo pryskania CCC w fazie męidzy 1 a 2 kolankiem i ładnym efektem skrócenia są miejsca gdzie wyległo. trochę mój błąd, bo dałem azot w 2 dawkach (łącznie ok. 100kg czystego N na ha), a stanowisko po łubinie, ale kto wiedział że aż taka pogoda sprzyjająca będzie (rok temu identyczna dawka i stanowisko i ustało w 100%). żyto się kłosi - niektóre kłoski już w całości wyszły, a niektóre tylko ości widać. Pytanie takie moje - jest jakaś szansa żeby to jeszcze wstało jak ustaną deszcze? (od dwóch dni ciągle leje)

#1798 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 03 maj 2014 - 11:44

żyto hybrydowe to co piszesz jednak wyglada ze nie trafiłes z pierwszym skracaniem bo w życie trzeba pilnowac aby dac CCC + moddus w fazie pierwszego kolanka a nawet deko wczesnij, wtedy jest efekt najlepszy. I nawozenie które opisujesz nie było jakies wielkie. U mnie hybryda która dostałą w odpowedniej fazie ccc+ moddus ustała bez problemu a populacja która wczesniej wystrzeliła w żdźbło niestety poległa bo oprysk był za póżno ( przegapiłem). W tym roku tego bełdu juz nie popłeniłem pilnowałem zyta i jak narazie widze ze efekt skracania jest konkretny w porównaniu z plantacjami sasiadów bez skracania moje jest ze 30cm niższe. Dostanie jeszcze 120-150g etefonu profilaktycznie po weekndzie i musi stac nawozenie podobne do twojego około 100N wiosna + z NPK jesiennego

#1799 Share EKO-ENERGIA

EKO-ENERGIA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 03 maj 2014 - 13:06

żyto hybrydowe A u mnie żytko zaczyna się kłosić i trzeba myśleć o 2 grzybowym zabiegu, przymierzam sie do prewencyjnego zabiegu Falconem??? A wy co planujecie???
Może dołożę jakąś odżywkę do oprysku?

CO do wylegania, to CCC + Modus poszło dawno temu i pomimo ulew 100% stoii i czeka na mnie.......

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1800 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 03 maj 2014 - 21:17

żyto hybrydowe

Oby nie zaszkodziło. Rok temu ktoś dawał moddus a w pszenicy gdy zaczęła się kłosić i nic się nie stało.
Jak chcesz to możesz dać tak drogie ale i dobre środki. Możesz dać ten impact który będzie chronić przez ok 3 tyg. Możesz dodać też trochę amistaru lub acanto (choć amistar lepszy).

Na wstępie dla ciekawostki powiem że rok temu dałem w kawałku pszenicy axial w fazie kwitnienia i miotła padła a pszenicy nic.
Drogie i dobre, tzn który wg ciebie lepszy seguris czy adexar a może teoris?
Impact 0,5L+ acanto/amistar 0,5L mogą być takie dawki na żytko i gorsze pszenżyto na T2 lub na jare pszenżyto/mieszanka jako jedyna ochrona?