Skocz do zawartości

Zdjęcie

żyto hybrydowe

3148 odpowiedzi na ten temat

#1761 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 06:44

żyto hybrydowe Przypaliło komuś żyto, po oprysku od grzyba i antywylegaczu? Pisałem wczesniej że ze wszystkich zbóż rok temu właśnie tylko żyta mi nie przypaliło po łącznym zabiegu fungicydu + ccc + moddus, więc że termin gonił, a za dużo na żyto podsypałem to opryskałem przed swiętami gdy było bardzo pochmurnie i zimno." Milanreal1" napisał że zrobiłem dobrze, ale coś jednak nie pykło. Obok przez miedze o tej samej porze opryskałem też 2,5 ha pszenicy, tylko innym fungicydem (capalo), ale moddus i ccc w tej samej dawce i resztką oprysku kawałeczek pszenżyta to mają się świetnie, a w życie coś jest źle, co może być? Dodam że te przypalenia pszenicy i pszenżyta rok temu były inne, żółkły końcówki dolnych liści, a teraz w życie porobiły się białe liście wysuwające się z pochwy liściowej starszego liścia i podłużne plamy na łodygach (napewno nie choroba podztawy źdźbła)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
żyto hybrydowe Dzisiaj, 19:00
  •  

#1762 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 24 kwiecień 2014 - 08:47

żyto hybrydowe

Soligor jest dobrym fungicydem. A co najlepszej fazy. Jaka choroba jest najgroźniejsza? U mnie najgorsza najczęściej jest rdza brunatna, czyli najlepsza faza to po wykłoszeniu, ale przed kwitnieniem.

u mnie również rdza brunatna jest najwiekszym zagrożeniem, czyli po wykłoszeniu a przed kwitnieniem najlepiej wykonać zabieg tym preparatem?

My siejemy, a Bóg daje plony.

#1763 Share staszek1s2

staszek1s2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Majsterkowanie Muzyka

Napisany 24 kwiecień 2014 - 20:21

żyto hybrydowe Czy zastosowanie cereone przed kłoszeniem da jeszcze jakiś rezultat? miejscami już widać kłoski.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1764 Share zetor3011

zetor3011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Zainteresowania:Maszyny zachodnie, dziewczyny, BMW serie 3, Yamaha

Napisany 24 kwiecień 2014 - 20:25

żyto hybrydowe Panowi mam pytanie jaki może być plon hybrydy na VI klasie. Pole jest po qq na ziarno zaorane i do jesieni by leżało ugorem i później bym talerzówką zrobił + agregatem i zasiał. Przybliżcie mi czego mógłbym się spodziewać i przy jakim nawożeniu ? Z góry dzięki za odpowiedź :)
Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

#1765 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 24 kwiecień 2014 - 21:11

żyto hybrydowe

Przypaliło komuś żyto, po oprysku od grzyba i antywylegaczu? Pisałem wczesniej że ze wszystkich zbóż rok temu właśnie tylko żyta mi nie przypaliło po łącznym zabiegu fungicydu + ccc + moddus, więc że termin gonił, a za dużo na żyto podsypałem to opryskałem przed swiętami gdy było bardzo pochmurnie i zimno." Milanreal1" napisał że zrobiłem dobrze, ale coś jednak nie pykło. Obok przez miedze o tej samej porze opryskałem też 2,5 ha pszenicy, tylko innym fungicydem (capalo), ale moddus i ccc w tej samej dawce i resztką oprysku kawałeczek pszenżyta to mają się świetnie, a w życie coś jest źle, co może być? Dodam że te przypalenia pszenicy i pszenżyta rok temu były inne, żółkły końcówki dolnych liści, a teraz w życie porobiły się białe liście wysuwające się z pochwy liściowej starszego liścia i podłużne plamy na łodygach (napewno nie choroba podztawy źdźbła)

Możesz wrzucić zdjęcia?

u mnie również rdza brunatna jest najwiekszym zagrożeniem, czyli po wykłoszeniu a przed kwitnieniem najlepiej wykonać zabieg tym preparatem?

Myślę że to będzie odpowiedni termin ;)

Czy zastosowanie cereone przed kłoszeniem da jeszcze jakiś rezultat? miejscami już widać kłoski.

Już widać kłosy? jak tak to już bym nie dawał.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1766 Share koszos1

koszos1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 21:24

żyto hybrydowe Milan a co sądzisz o preparacie fungicydowym soligor?? ze względu na brak funduszy planuję tylko jeden zabieg ochronny właśnie waham się między soligorem, falconem lub duet ultra (moze być coś innego w podobnych pieniądzach). Zabieg dotyczył będzie żyta, pszenicy ozimej i pszenżyta. wiem ze słaba ochrona no ale niestety jak sie nie ma co się lubi to sie lubi co się ma. Co sądziśz o tym środu i kiedy najlepiej pryskać już teraz czy jeszcze troche zaczekać?

#1767 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 09:42

żyto hybrydowe

Możesz wrzucić zdjęcia?

Nie bardzo mam czas, no i aparatu w tel nie mam, a cyfrówki przy sobie nie nosze, może w niedziele podjade to zrobie o ile już nie przeszło (oby).

#1768 Share rolnikursusc3603p

rolnikursusc3603p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 09:55

żyto hybrydowe Witajcie na flagówkę w życie zamierzam dać Falcon + odżywki , ostatnio dawałem 15kg mocznika+ 10kg siarczanu , czy na liścia flagowego zwiększyć dawkę mocznika i siarczanu ? Czy dać taką samą jak wcześniej ?

#1769 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 16:24

żyto hybrydowe Jezeli już to zmniejszyć dawkę - im mniejsze zboże tym stężenie wyższe.

#1770 Share Atsar

Atsar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 17:21

żyto hybrydowe Witam!

Ile dokarmianie dolistne musi sie wchłaniać żeby zadziałało? opryskałem wczoraj po południu dzisiaj późnym po południem przeszedł krótkotrwały deszcz? czy to zmniejszy działanie dokarmiania dolistnego? Moje pytanie wzięło sie stad że, czytając o dokarmianiu dolistnym często trafia sie na informacje o tym ze trzeba około 48h bez deszczu aby dobrze zadziałał taki zabieg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1771 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 25 kwiecień 2014 - 20:08

żyto hybrydowe Ja n żyto planuje sam tebukonazol na T2 tylko zastanwaiam sie czy dac na w pełni rozwinieta flagówke przed kłoszeniem czy pónij. Dodam ze chyba dorzuce etefonu dla swietego spokoju pól dawki żeby nie zbierac go z ziemi.

#1772 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 21:09

żyto hybrydowe Ja u siebie dziś rozsiałem trzecią dawkę azotu oraz opryskane po raz drugi na skracanie. Gadałem z doradcą to polecił mi zastosowanie właśnie samego etefonu teraz a po wykłoszeniu przed kwitnieniem na grzyba, odżywki itd.

#1773 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 25 kwiecień 2014 - 21:11

żyto hybrydowe ja nie mam czasu zeby ganiac tyle razy z opryskiwaczem w dodatku w życie :) Musze wybrac taka faze zeby było dobrze na jedno i na drugie :)

#1774 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2005 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 25 kwiecień 2014 - 21:25

żyto hybrydowe Ile czasu działa modus w życie?

#1775 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 23:28

żyto hybrydowe Przez 2 tyg działa z pewnością. A czemu pytasz?
Zapraszam na swój profil

#1776 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2005 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 26 kwiecień 2014 - 21:19

żyto hybrydowe Pytam bo 17 pryskałem na skracanie+grzyb Przedziwną mieszaniną
Napisany 17 kwiecień 2014 - 20:24
Dziś udało mi sie wreszcie opryskać żyto na wyleganie z racji że już późno i że azotu sporo to zrobiłem taka miksture: 150 ml modusa
500 ml Medaxa 300 ml Cerone + symboliczne 0,5l bumpera+200ml duet ultra (było ciepło i słonecznie przez kilka następnych dni)

Nawożenie azotem wyglądało tak: 12 marca 200 kg saletry 2 kwietnia 150 kg mocznika I jak teraz tak sobie ładnie pada i ciepło, i ja patrze na te żyto to ono tak ładnie wygląda za ładnie, i chciał bym w jak najszybszym zdroworozsądkowym terminie zrobić poprawkę ze skracania połączoną z T2 falconem.
Więc moje pytanie brzmi: Kiedy, czym i w jakiej dawce zrobić poprawkę?

Edytowany przez janusz20, 26 kwiecień 2014 - 21:19.

#1777 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 22:46

żyto hybrydowe W fazie liścia podflagowego 0,2l moddusa lub 0,5l cerone. Można dać razem z falconem ale wieczorem.
Zapraszam na swój profil

#1778 Share Atsar

Atsar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 02:12

żyto hybrydowe A jak z tym wchłanianiem oprysku dolistnego (mocznik + siarczan + mikro) i deszczem o który pytałem kila postów wyżej?

#1779 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 06:52

żyto hybrydowe a do jakiej fazy można zastosować Cerone i w jakiej ilości i czy do Cerone mogę dodać odżywki typu NPK i micro i fungicyd, tylko jaki bo narazie żadnego nie dałem a mam do dyspozycji Duet Star, Mirage, Soligor i Bumper Super ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1780 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 kwiecień 2014 - 08:58

żyto hybrydowe żyta jeszcze nie chroniłem w tym roku planuję jeden zabieg przed kłoszeniem (teraz) mam Soligor ale może wystarczy sam tebukonazol?

My siejemy, a Bóg daje plony.