Skocz do zawartości

Zdjęcie

żyto hybrydowe

3151 odpowiedzi na ten temat

#1721 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 05 kwiecień 2014 - 11:03

żyto hybrydowe saletra prędzej ale saletrzak już musi mieć dość sporo wilgoci w glebie a ja mam saletrzak, najlepszy lekki deszczyk na niego, czego brak :(

Edytowany przez proxy8441, 05 kwiecień 2014 - 11:04.

My siejemy, a Bóg daje plony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
żyto hybrydowe Dzisiaj, 05:45
  •  

#1722 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 12:30

żyto hybrydowe We wtorek chyba zapowiadają deszcz w całej polsce :) Ja planuje dać drugą dawkę w pszenice bo żyto to już dwa tygodnie po drugiej dawce :)

#1723 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 05 kwiecień 2014 - 20:36

żyto hybrydowe ja dzis dałem II dawke na żyto i pszenżyto równo miesac po I dawce, te zboż sa w fazie 2 kolanka. na pszenice poczekam jeszcze tydzien najpierw bedzie skracanie pózniej II dawka. Tez widziłęm prognozy i na wtorek środe cos ma pokropic :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak nawozić żyto ozime zobacz »

•  

#1724 Share KaziU91

KaziU91

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 14:29

żyto hybrydowe Wczoraj opryskałem żyto hybrydowe na skracanie Stabilan 750 SL 1L/ha + Moddus 250 EC 0.2L/ha

#1725 Share oloolosz

oloolosz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 20:03

żyto hybrydowe mozna skracac?Dodany obrazek

Dodany obrazek
Dodany obrazek
to zdjecia gøownych pedów,okolo 80 procent glownych tak wyglada,poboczne sa mniejsze

Edytowany przez oloolosz, 06 kwiecień 2014 - 20:09.

#1726 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 20:55

żyto hybrydowe Trzebaaaa,kwestie kolanka w zycie sa tolerancyjne,w pewnym sensie ,lepiej wczesniej nawet czasami niż zbyt pózno.Opóżnienie zabiegu spowoduje pustke tuz nad węzlem krzewienia co w rzeczywistości spowoduje wylegnięcie plantacji,istotne jest także skrócenie doklosia czyli przeniesienie środka ciezkości klosa bliżej tkzw rurki.jeżeli ktoś celuje np w przypadku hybrydy pod dziewiatkę.

Panowie domokrążscy was odwiedzaja,pytam o przedstawicieli odnośnie kontraktów na skup żyta,jakie tendencje skupowe-cenowe.pozdrawiam..

#1727 Share oloolosz

oloolosz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 07 kwiecień 2014 - 05:58

żyto hybrydowe Idzie dzis 1 litr antywylegacz 675, 0,25 optimus, 0,6 mirage, 0,4 tilt turbo, 8 kg siarczanu magnezu

#1728 Share oloolosz

oloolosz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 06:55

żyto hybrydowe popryskane,tylko po 2 godzinach troche popadało-pokropiło.zmyło srodki?czy sie wchłoneły?

#1729 Share Boniar

Boniar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 08:17

żyto hybrydowe Trochę się wchłonęło - min to 3-6 godzin wchłaniania po zabiegu.

#1730 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 08 kwiecień 2014 - 22:02

żyto hybrydowe

popryskane,tylko po 2 godzinach troche popadało-pokropiło.zmyło srodki?czy sie wchłoneły?

Wystarczy, to nie glifosat że potrzebuje kilku godz. jedyne co mnie martwi to trochę niska dawka tiltu.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1731 Share rk1

rk1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 06:35

żyto hybrydowe Ja wczoraj pryskałem modus i antywylęgacz i po godzinie pszyszła chmura i spadł deszcz mam nadzieję że zadziała.

#1732 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 10:32

żyto hybrydowe A co tam miało się wylęgnąć? :)

Edytowany przez a1fe26c2, 09 kwiecień 2014 - 10:33.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#1733 Share marcin999

marcin999

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 23:33

żyto hybrydowe witam wszystkich.
mam pytanie. wczoraj skracałem żyto 1l CCC+0.3 Moddusa, po dwuch i pół godz. zaczeło padać, czytając wasze posty wnioskuję że coś tam się wchłonie, ale czy będzie to wystarczające, czy może poprawić jeszcze raz?
pozdrawiam

#1734 Share rk1

rk1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 07:11

żyto hybrydowe Ja już pisałem że też zaraz padał deszcz ok godziny i nie powtarzam zabiegu. W tamtym roku pryskałem chwastoksem owies i też zaraz ostro padało ale chwsty spaliło.

#1735 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 22:27

żyto hybrydowe

witam wszystkich.
mam pytanie. wczoraj skracałem żyto 1l CCC+0.3 Moddusa, po dwuch i pół godz. zaczeło padać, czytając wasze posty wnioskuję że coś tam się wchłonie, ale czy będzie to wystarczające, czy może poprawić jeszcze raz?
pozdrawiam

Nie ma się czym martwić. Środki takiej jakości jak moddus mają substancje które wręcz błyskawicznie rozpuszczają warstwę woskową liścia i wnikanie jest bardzo szybkie. Sądzę że nawet deszcz pół godz po zabiegu by wiele nie zaszkodził.
Zapraszam na swój profil

#1736 Share piotrols

piotrols

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 19:51

żyto hybrydowe Czym się kierować podejmując decyzję o terminie drugiej dawki antywylegacza? Pierwszą dawkę dałem dość wcześnie, prawie dwa tygodnie temu i widać ze mocno przytrzymało żyto. 1 dawka 1 litr CCC 675 + 0,2 moddus. w drugiej ma być sam moddus.

#1737 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 00:46

żyto hybrydowe Nie wiem na co takie dzielenie dawek. Pełna dawka tzn 1lcc i 0,3l moddusa w fazie BBCH30-31 i będzie ok. Usztywnianie w fazie liścia flagowego powinno być ostatecznością.
Zapraszam na swój profil

#1738 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 21:37

żyto hybrydowe jeżeli planujesz drugi zabieg skracania,wzornikiem i argumentem jest zawsze ilość N.podana roślinie.oraz podatność odmiany na wyleganie.Najlepszym efekt skrócenia i usztywnienia uzyskamy przy wysokim nawożeniu N uzyskamy stosując mieszanke chlorku+ trinospek etylowy oraz powtórke trinosperkiem etylowym po 7-u do 14 dni po pierwszym zabiegu.Stosowanie modusa lub zamienników w pózniejszym terminie nie jest wskazane a własciwie mało efektywne i niezbyt sprzyjajace roslinie,mamy na uwadze żyto inaczej troszke sprawa się ma w przypadku pszenicy i innych zbóz.
Żyto jako roslina zbożowa wymaga najdłuzszego okresu wegetacji i zakłócenie tego procesu ma niekorzystny wpływ na puzniejsze plonowanie każdy zabieg czy to retengentem czy to nie daj boże odchwaszczanie woisenne ten proces zakłóca oraz stopuje na pewien czas.co odbija się na plonie.Daletego zastosowanie trinosperku etylowego w momęcie liscia flegowego spowoduje skupienie sie rosliny na pogrubieniu niż na budowie klosa,nalewaniu itd.Moja zasada skracania przy wysokim nawoaeniu N 210 w tym roku wygląda następujaco 1,2 stabilan + modus 0,25 w momencie odpowiedniej temperatury przed kolankiem,ale nie w momencie krzewienia jak można nazwać woisenny wzrost żyta ktore dodatkowe pędy i tak zredukuje,chlorek lepiej eaguje w momencie uwalniania drugiegiego miedzywięzla,powtórka samym modusem w okresie kolanka 0,2 uzależnione od temperatury.ostatni zabieg w momencie wyjścia klosa etafonem o,4 na skrucenie..

#1739 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 22:09

żyto hybrydowe Jak myslicie dobrze zrobiłem stosując dzisiaj mieszanine duett star 1 l + atak 0,83 l + ccc 725 1 l + moddus 0,2 l , godzina stosowania wieczorna, temperatura tylko 8 stopni, strasznie pochmurno i troche rosy w trakcie zabiegu. Następny realny termin byłby pewnie po swiętach, a żyto już z drugim kolankiem ucieka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1740 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 12 kwiecień 2014 - 22:20

żyto hybrydowe dla moddusa warunki nie sprzyjajace działaniu. JA dzis odpusciłęm pryskanie pszenicy i wziąłem sie za sianie kukurydzy zostawiam do środy po deszczach.