Skocz do zawartości

Zdjęcie

żyto hybrydowe

3151 odpowiedzi na ten temat

#1621 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 27 luty 2014 - 22:29

żyto hybrydowe Ojciec pewnie nocy nie prześpi bo dzisiaj pojechałem nawóz siać, Po ch*j to siejesz i się puka w głowe przecież tam tyle gnoju było położone.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
żyto hybrydowe Dzisiaj, 23:09
  •  

#1622 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 27 luty 2014 - 22:42

żyto hybrydowe to mój dzwoni pryjeżdżaj bo pole obeschło i trzeba nawóz siać na żyto - w tamym roku marudzł ale na spokojnie mu wszystko wytłumaczyłem, a po żniwach diametralnie zmienił zdanie,

#1623 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów

Napisany 28 luty 2014 - 10:14

żyto hybrydowe

Huberto coś Ci się pomyliło z normą wysiewu?

Nic mi się nie pomyliło. Nie dodałem tylko że nie pryskał od chwastów żyta. Kiedyś rozmawiałem w wujkiem mówi kupił 300kg pszenżyta na ha to jak siał to mu jeszcze zabrakło. Jak mu mówię że ja więcej jak 200kg nie sieję to był zdziwiony że tak mało.
Już nie mówiłem o hybrydzie której wysiałem 75kg bo by chyba nie uwierzył że tak mało. W tym roku u niego żyto już na jesieni zakryło ziemie.
Tylko spokój może nas uratować....

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1624 Share SATURN

SATURN

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 28 luty 2014 - 11:21

żyto hybrydowe witam ja planuje jutro wysiać nawóz na żyto około 80 kg N w postaci saletry i drugi raz około 50N w postaci mocznika plus dokarmianie i ochrona, w tamtym roku zasilałem 4 marca i zima wróciła ciekawe jak w tym roko. albo poczekam jeszcze tydzień :wacko:

#1625 Share gregor9244

gregor9244

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 28 luty 2014 - 18:25

żyto hybrydowe

dokłądnie tak jest rzuca 100-200 saltrzaku albo i to nie herbicyd w życie to juz cud bo przecież żyto sobie poradzi :) itd. A póżniej kosze i pytaja gdzie reszta przy wysypywaniu :)

może nie każby jest takim bauerem aby w zyto walić poł tony azotu pryskać dwukrotnie od herbi i trzykrotnie fugi. i sprzedać 5 ton za 2000zl, generalnie zysk tego od saletrzaku jest taki sam jak tego cieszacego się ze tyyyyleee nakosił :), Dla zysku nie sieję sie żyta,

#1626 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 28 luty 2014 - 18:28

żyto hybrydowe ja dzisiaj na działce 5ha rozsiałem: sól 50kg/ha+saletrosan 100kg/ha+saletra 150kg/ha trochę zabawy było. na drugą działkę nie dałem rady wjechać - może za tydzień

#1627 Share EKO-ENERGIA

EKO-ENERGIA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 28 luty 2014 - 19:38

żyto hybrydowe a ja czekam na dostawę RSM i ruszam, ma być poniedziałek wtorek i działamy, opryskiwacz jutro szykuje.

#1628 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 07:35

żyto hybrydowe

w moich rejonach pszenzyto na 250 króluje w 80% gospodarstw :) Zyto tez powyżej 200 to norma, owies 250 bo rzadki :) itd. JAk ktos od mnie kupuje i pytaja ile sieje to oczy stawiaja :) ze tylko tyle juz nie wspomne o hybrydzie zyta ale o głupiej populacji ze sieje 130-140 to nie wierza bo widza jak wygląda w zniwa a u nich siane 250 i rzadkie ( tekst "wygineło") :)

Tak ten tekst wyginięcia jest najlepszy,u mnie jeszcze panuje powiedzenie iż mocznik to super nawóz ale wykłada :D .Najgorsze w tym wszystkim jest to iz mówisz zrób tak czy siak i nie chcesz żle,niech ten chłop też sie cieszy.to mówia że się książek naczytałeś,ręce opadają.U mnie jeden talent w tamtym roku robił eksperymenty z RSM ,mówie przyjdz do mnie zamówie ci dysze,posłuchał sąsiada poleciał na 02 250l/ha 32.Przyszedł w maju pożyczyć grubera co by chociaz gorczyce zasiać na zielona mase.

#1629 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 07:37

żyto hybrydowe Panowie spotkał się ktoś z tym żytem : http://www.saaten-un...x.php/stakkato/ ? . Chodzi mi głównie o termin siewu który jest późniejszy niż zalecany z KWSu czyli patrząc na termin siewu możnaby było zasiać to żyto nawet po kukurydzy na ziarno.

#1630 Share Atsihosam

Atsihosam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 08:06

żyto hybrydowe W tym roku mam posiane właśnie stakkato. Siew 23 września ze względu, że na pole nie można było wcześniej wjechać. Potem zimna jesień i już myślałem że będzie bardzo marnie. Na szczęście jesień była długa i żyto zdążyło się dosyć dobrze rozkrzewić. Siałem 60kg/ha.(1,8 jednostki na ha)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1631 Share oloolosz

oloolosz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 18:30

żyto hybrydowe witam
posialismy 1,8 jednostki wiesello 10 wrzesnia,roskrzewiło sie na 10 szt\
pod korzeni obornik,100 kg polidapu i 100 kg soli
dzis 85 kg soli i 150 kg saletry =niezamało tego azotu?przedplon to jeczmien plon 4t,słoma zebrana,wapno jesienią 2012

#1632 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 18:40

żyto hybrydowe My jeszce troszke czekamy, deszcze na następny tydzien nadaja to RSM moze wypłucze troszke a na taka susze jak jest w naszym regionie to kilka dni po deszzcu smiało sie wejdzie.

#1633 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 19:07

żyto hybrydowe ja w sobotę jak nie będzie padać zamierzam dać drugą dawkę N - 150kg/ha mocznika, pierwsza dawka poszła 27.02

#1634 Share EKO-ENERGIA

EKO-ENERGIA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 19:28

żyto hybrydowe @ 2 dawka azotu???

Ja dziś dopiero pierwszą dałem i dodam że jako jedyny w okolicy sypałem po oziminach, koledzy zaczęli siać owies.
2 dawkę to dam ok 01.04

#1635 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 15 marzec 2014 - 02:51

żyto hybrydowe Też nie planuję wcześniej niż w kwietniu dawać 2 dawki azotu

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#1636 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 10:41

żyto hybrydowe Trochę wcześnie ale mocznik chyba można.

#1637 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 10:59

żyto hybrydowe ...a ja się zastanawiam jak rozwiązać mój problem: pierwsza dawka N poszła 28.02 w ilości 85kg N/1ha ale drugą będę mógł dopiero dać między 28-01 kwiecień po prostu nie ma mnie w tej chwili w domu....4 tyg to dość długo jeśli chodzi o drugą dawkę,mogę zastosować jakieś nawożenie dolistne, jedyne co mi przychodzi do głowy ale nie słyszałem szczerze mówiąc nigdy o takim rozwiązaniu...czy może po prostu przegłodzić jeden tydzień plantacje? Dodam ,że jak na moje oko w tej chwili działki wyglądają bd i dobrze rokują....a w pierwszej dawce poszła saletra amonowa

#1638 Share EKO-ENERGIA

EKO-ENERGIA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 11:05

żyto hybrydowe Kolego, mam zaledwie 2 roczne doświadczenie, ale 85 kg czystego składnika w 1 dawce to troszkę przydużo, nawet zgodnie z prospektem KWS, ja osobiście dałem ok 35 kg bo rozkrzewienie mam na max. Jakbyś dał 2 dawkę 1.04 to nie przegłodzisz, przez marzec ma co jeść te 85 kg, a tym bardziej że wczoraj pogoda się załamała, u mnie popadał śnieg z deszczem i spadło do 0 stopni.

#1639 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 11:11

żyto hybrydowe ..że za dużo to ja wiem...wiedziałem że druga dawka pójdzie dopiero minimum po 4 tyg dlatego postanowiłem dać większą dawkę a także dlatego że woda jesienią poczyniła sporo strat na moich polach i co tu dużo mówić marnie to wyglądało wtedy..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1640 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 16 marzec 2014 - 12:15

żyto hybrydowe Ja tez w tym roku delkiatniej z pierwsza dawka w ozimniach pojechałem bo sa mocno pokrzewione. Na żyto hybrydowe 50kg N, a gdzie zasiałem zbyt gesto ( włąsny material zamiast [populacji okazało sie ze siałem hybryde F2 bo pracownicy pomylili podczas czyszczenia) to dałem tylko 34kg N. Pszenzyto 50kg N, pszenica 70kg N. Za to planuje druga dawke dac wieksza.

85kg N w pierwszej dawce to naprawde mocny strzał nie wiem kiedy siałes jak wyglada to zytko jak rozkrzewione ale bedziesz musiał raczej pilnowac i dobrze skrócić

Edytowany przez bialy2005, 16 marzec 2014 - 12:17.