Skocz do zawartości

Zdjęcie

żyto hybrydowe

3151 odpowiedzi na ten temat

#1581 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 11:28

żyto hybrydowe Ja dwukrotnie skracałem Palazzo, na pierwsze kolanko medax top + CCC, na liśc podflagowy etefon, jakie dawki - to w mojej galerii. Ustało straszne wichury, wiatr w podmuchach do ponad 100km/h + deszcz, który sprawił, że było cięższe. W tym roku żyto uprawie trochę mniej intensywnie, najwyżej 140-150kg N i skracać będę podobnie, tylko na połowie zamiast medaxu dam moddusa do porównania.

A plony w tym roku lipne jak na wydatki i obecną cenę, 5-7t/ha, jeszcze nie zważone, zapowiadało się lepiej, ale pogoda przy pyleniu była jaka była.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
żyto hybrydowe Dzisiaj, 02:04
  •  

#1582 Share Michal225

Michal225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo , off road:)

Napisany 30 styczeń 2014 - 15:18

żyto hybrydowe A jak było u ciebie z wilgotnoscia ziarna po skoszeniu ?? U mnie tylko na piachu zchodzilo ledwo do 14 % a tak nawet 15,5 % gdzie pogoda super . Sąsiad który również intesywnie nawozi miał ten sam problem w życie .....

Edytowany przez Michal225, 30 styczeń 2014 - 15:20.

#1583 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 30 styczeń 2014 - 15:26

żyto hybrydowe u mie to samo populacje wyciałem 13,5 wiltgotnosci a hybryde praktycznie na koniec żniw i 14,5-15 miała podczas koszenia. pryskana na grzybka 2 razy i nawozenie ponad 100N takze sredniointensywnie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1584 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 15:36

żyto hybrydowe Koszone początkiem sierpnia (coś ok. 5tego) przy sporych upałach o godz. 13-16 miało ok. 14-14,5%. Dół był zielony.

#1585 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 30 styczeń 2014 - 21:44

żyto hybrydowe A azot nie był czasem w formie amidowej, albo czy były stosowane strobiluryny, bądź inne substancje aktywne z efektem fitotonicznym?
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1586 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 22:08

żyto hybrydowe RSM w dwóch dawkach (start i liść pod-podflagowy), N z RSM-u ok. 115-120kg, na jesieni gnojówka, już nie pamiętam ile, chyba coś ok. 25-30m3/ha. Było pryskane 3 razy od grzyba, T3 w ogóle nie planowałem, było interwencyjnie po mocnym gradobiciu kilkanascie dni po pyleniu, brakło r-ru na 100m jednej ścieżki i widać było różnicę. Ogólnie trochę jestem rozczarowany, myślałem, że będzie lepiej, ale w tym roku trudno było osiągnąć wysokie plony. A i sporyszu było dużo, ale żyto zakwalifikowało się pod konsumpcyjne.

Tutaj wyniki plonowania żyta w śląskim, najbliżej mam do Mikołowa: http://www.coboru.pl...WPDO_3_ZYZO.pdf

Edytowany przez eMWu, 30 styczeń 2014 - 22:09.

#1587 Share Michal225

Michal225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo , off road:)

Napisany 30 styczeń 2014 - 22:13

żyto hybrydowe Widać że zależy od regionu u nas wszyscy zadowoleni ogólnie ze wszystkich zbiorów ...

#1588 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 30 styczeń 2014 - 22:47

żyto hybrydowe u mnie NPK jesienia, 2 dawki saletry wiosna i tez słoma jescze była zielonkawa podczas koszenia. Fugicydy 2 razy bez strobi. NA jednej dziłce populacja i hybryda no i musiałem zostawic hybryde kosic tydzien póznij bo było ponad 18% a po tych kilku dniach w południe przy konkretnym upale złapało 14-15%

#1589 Share Tom_ch

Tom_ch

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 17 luty 2014 - 19:55

żyto hybrydowe Witam, kiedy planujecie wjechać z nawozami w żytko ?

#1590 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 18 luty 2014 - 21:17

żyto hybrydowe po pierwszym marca

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1591 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 21 luty 2014 - 11:27

żyto hybrydowe po pierwszym marca tak oficjalnie, a nieoficjalnie kiedy, bo jak narazie w centralnej Polsce pogoda wiosenna, w dzień do 10*C, a w nocy tylko -2 więc pasował by już sypać pod hybryde

#1592 Share Tom_ch

Tom_ch

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 21 luty 2014 - 13:23

żyto hybrydowe dokładnie tak , oficjalnie .... Po rzepakach nawozy sieją juz na ostro ze zbożami jeszcze nie widać , ale wiadomo żyto wcześnie zaczyna wegetację.

#1593 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 22 luty 2014 - 16:19

żyto hybrydowe Ktoś sprawdzał może jaki maksymalny plon można uzyskać bez skracania i wywrotki żyta hybrydowego?

Edytowany przez a1fe26c2, 22 luty 2014 - 16:20.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#1594 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 23 luty 2014 - 10:50

żyto hybrydowe tego kolego najstarsi górale nie przewidzą.najprosciej byłoby odpuscic nawozenie N,ale wowczas wyniki będą takie jakie podejście do uprawy.Weryfikatorem stosowanych zabiegow przez nas i ich trafnościa sa zawsze warunki pogodowe i pod tym kątem dobieramy zabiegi.Ktoś kiedys pracował w laboratoriach nad kilkoma odmianami populacyjnymi aby tak dobrać genetykę i stworzyć mieszńca ktory bedzie sie nadawał do produkcji intensywnej.A wiaże się to z większym stosowaniem nawożenia ,z dobra ochrona,stosowaniem retengentów itd.Można by przyjąć iż zastosujesz np nawożenie N bezpieczne czyli 60-80 kg/N na ha i to nie zagwarantuje ci tego czy plantacja nie pójdzie spać,poniewaz przy braku ochrony może wdać się łamliwość podstawy żdzbła i inne choroby które spowoduje wylegnięcie plantacji,a jeżeli uprawa jest w monokulturze zbożowej masz to jak w banku.Dlatego proponuje ci zastosować nawożenie na odpowiednim poziomie,z ochrona przynajmniej podstawową i zastosowanie przynajmniej chlorku[jako najtanszego regulatora[warunek w odpowiedniej fazie wzrostu rosliny],oczywiście redukcja systemu korzeniowego wystąpi,ale sa specyfiki takie jak octan cynku które ten proces redukują w 90% .Podstawą podejmowania decyzji,lub jakimkolwiek planowaniem jest zawsze weryfikacja plantacji po zimie,tzn,obdsada na jednostce,stan roslin,uszkodzenia itd.proponuje wycieczkę na pole.Pozdrawiam

#1595 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów

Napisany 23 luty 2014 - 19:13

żyto hybrydowe Co byście polecili na zwalczenie niedobitków rumianu? Bo po jesiennym zabiegu Expertem trochę tego zostało.

Edytowany przez Huberto89, 23 luty 2014 - 19:16.

Tylko spokój może nas uratować....

#1596 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 23 luty 2014 - 21:06

żyto hybrydowe chyba już zimy nie będzie i widać, że żyto już rusza, a ja zastanawiam się czy już siać N czy jeszcze czekać, okoliczna szkoła rolnicza już posiała nawozy

#1597 Share Brounter

Brounter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 23 luty 2014 - 23:11

żyto hybrydowe Niektórzy juz sieją nawozy, jednak gdy zostana rośliny rozhartowane (saletra amonowa) i przyjda przymrozki to skutki mogą być katastrofalne dla tych kwater

#1598 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 24 luty 2014 - 19:45

żyto hybrydowe dziś nioficjalnie dostało żyto z przeznaczeniem na kiszonkę z resztą czekam na większy przymrozek

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#1599 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 24 luty 2014 - 20:04

żyto hybrydowe Ja też z samego rana po zmarzniętej ziemi oczywiście nieoficjalnie dałem 180kg saletry amonowej pod Brasatto zobaczymy czy dobrze ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1600 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 24 luty 2014 - 20:09

żyto hybrydowe ja muszę poczekać z saletrosanem i solą jeszcze około tygodnia, w sobotę mało butów nie zostawiłem w życie, a na rzepaku bez problemu posiałem sól i kizeryt