Skocz do zawartości

Zdjęcie

żyto hybrydowe

3149 odpowiedzi na ten temat

#141 Share MieszkoI

MieszkoI

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 16:10

żyto hybrydowe Mam nadzieje, że w tą sobotę będzie optymalna faza rozwojowa dla większości, jeśli pogoda nie przypasuje to trzeba będzie kombinować i po pracy lub zostanę w domu a tata weźmie urlop (wersja ostateczna <_< ) kurcze rzeczywiście z tego co piszesz to trzeba będzie dokupić ze 2 litry ccc, a wody u nas rzeczywiście w jednym końcu brakuje jak jest posucha (mursz), ale na torfie nigdy, tak więc może być potrzeba zastosowania drugiego zabiegu <_< , żytko lubi u nas bujnąć. Jeszcze jedno do zabiegu skracania chcemy z tatą dodać 5 kg siarczanu magnezu oraz 1 l florovitu do zbóż, myślisz, że będzie ok? Florovitem chcemy poprawić w okolicy kłosa sądzisz, że to dobry pomysł? :)
A na drugi zabieg co byś proponował? Myślę, że ok 0,3 cerone wystarczy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
żyto hybrydowe Dzisiaj, 22:05
  •  

#142 Share werka1996

werka1996

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,króliki, indyki

Napisany 27 marzec 2012 - 16:40

żyto hybrydowe polecicie mi to żyto czy dużo można zebrać z ha na 5 i 6 klasie ziemi

#143 Share PiastOracz

PiastOracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 16:59

żyto hybrydowe Mieszko I
Oczywiście daj siarczan magnezu i ten florovit (ja go nigdy nie stosowałem, ale bazowałem na chelatach lub siarczanach) tylko dobrze przygotuj ciecz ( 1/3 wody, mieszadło włącz i lej do opryskiwacza zaczynając od tego co jest najwięcej, najlepiej wstępnie rozcieńczone). Ja "odżywki" stosuje max. do BBCH 37, bo później są już mniej efektywne, ale są tacy co stosują je również później.
Na drugi zabieg możesz dać etefon jak temperatury cię nie będą ograniczały. Co do dawki to się zawsze o jej wielkości decyduje przed zabiegiem, ale twoje założenie zmierza w dobrym kierunku. Sądzę, że dzień urlopu na wykonanie tego zabiegu to dobry pomysł.

Werka 1996
Na V jak masz ją w dobrej kulturze to w okolicach 4,5 -5 może być realne, ale limitem będzie zawsze woda i reżim uprawowy musisz zachować. Jak pole z kulturą kuleje i często opadów ci brakuje lub ich rozkład jest kiepski i nie jesteś zbyt mocny w uprawie żyta to zainwestuj w kwalifikat dobrej populacji.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share werka1996

werka1996

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,króliki, indyki

Napisany 27 marzec 2012 - 17:57

żyto hybrydowe ok Mieszkol

Edytowany przez werka1996, 27 marzec 2012 - 17:58.

#145 Share MieszkoI

MieszkoI

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 22:06

żyto hybrydowe Witam po oględzinach doszliśmy do wniosku, że jeszcze trochę musimy poczekać ze skracaniem, myślimy ruszyć środa/czwartek. Rośliny jeszcze nawet na cieplejszej ziemi nie wszystkie miały odpowiednią fazę ale nie wątpliwie już jest blisko:)

#146 Share Darou

Darou

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 19:04

żyto hybrydowe czym najlepiej skracać żyto?? i w jakim terminie??

#147 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 22:09

żyto hybrydowe Termin to w tej w chwili, bo u niektórych już powoli "ucieka" pierwsze kolanko, a u niektórych dopiero się zaczyna, więc trzeba śledzić ba bieżąco sytuację w polu.
Teraz jest czas na CCC przede wszystkim.
DEZERTER

#148 Share redek

redek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 07:52

żyto hybrydowe U mnie na CCC już byłoby za późno, pierwsze kolanko ok. 2cm nad ziemią.Przy takiej pogodzie lepiej wstrzymać się ze skracaniem, może to przynieść więcej szkody niż pożytku. A za kilka dni, jak się ociepli, to zostaje tylko Moddus.

Edytowany przez redek, 02 kwiecień 2012 - 07:54.

#149 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 18:37

żyto hybrydowe a jakbym w środę opryskał moje żyto hybrydowe mieszanką 1 l ccc + 0,15 modusa to byłoby ok ? Jutro ma być ok 15 stopni, w środę ok 17 i temperatura w nocy koło 6 stopni, nastepne dni to w dzień około 11-12 a w nocy kolo 3 - przynajmniej tak podają. Jak myślicie warto teraz to wykorzystać ?

#150 Share redek

redek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 21:47

żyto hybrydowe Jeżeli żyto jest w odpowiedniej fazie, to pryskaj. Ustalając dawkę Moddusa pamiętaj, że potrzebuje światła, żeby zadziałać, przy pochmurnej pogodzie wypadałoby podnieść dawkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share MieszkoI

MieszkoI

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 10:37

żyto hybrydowe Witam ma pytanie czy do zabiegu skracania można dołożyć fungicyd?
Drugie moje pytanie brzmi jaką ochronę byście zalecili, osobiście polecono mi na t1 0,8 mirage 450 ec + 0,2 leander 750 ec ale czy jest może jakaś tańsza kombinacja? Bo chciałbym zejść z ceną całego programu ochrony poniżej 100 zł :) przy założeniu, że na t2 poszłoby 0,8 tebuconazolu (koszt t2~45 zł)? Jaki program stosujecie wy? jeżeli możecie to dzielcie się swoimi przemyśleniami. :)
A jak zapatrujecie się na środek bumper 250 ec na zabieg t1 czy jest to dobra alternatywa?
Pytam bo kiedyś jeden z użytkowników w zdaje się tym temacie napisał, że z pełną ochroną w życie zmieścił się w 80 zł, czy jest to możliwe? :)

Edytowany przez MieszkoI, 04 kwiecień 2012 - 10:49.

#152 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 04 kwiecień 2012 - 12:25

żyto hybrydowe za 80zł chronić można ale efekt moze być taki sam jak bez ochrony.

#153 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 12:12

żyto hybrydowe Mam pytanko, mam takie żyto Visello http://www.agrofoto....9-zyto-visello/

na pierwszą dawkę dostało ~80kg N (200 litrów RSM32), po świętach mam zamiar dać drugą dawkę azotu, pytanie tylko ile ?? czy muszę je skracać ? w sumie na słomie mi trochę zależy, jak tak to czym najlepiej i najtaniej , o jakich kosztach mówimy na 1 ha ?

#154 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2005 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 11 kwiecień 2012 - 20:20

żyto hybrydowe Tego wyglada te twoje zyto ja osobiscie bym je skracal, tylko czy nie jest już za pozno bo widac ze plantacja ladnie wyrosnieta.

#155 Share PiastOracz

PiastOracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 11:02

żyto hybrydowe Do Barabus
Oczywiście , że należy je skrócić, tylko teraz należy byc świadomym, że podstawowy zbieg, czyli pierwsze skaracanie będzie mocno spóźnione i musisz być przygotowany na to, że masz bardzo duże ryzyko wylęgnięcia w tym łanie, tym wieksze im większe nawożenie N - no chyba , że będzie susza to ryzko będzie mniejsze.

#156 Share MieszkoI

MieszkoI

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 11:26

żyto hybrydowe Niestety z powodu pogody i ja jeszcze nie wykonałem zabiegu skracania :( , ale mam nadzieje, że nie będzie miało to większych skutków negatywnych przy 100 kg N druga dawka poszła we wtorek po świętach i na tym koniec. Żyto rozwija się całkiem całkiem a jak u was panowie? Aha mam pytanie do PiastOracz: pisałeś, że oferują cenę 165 euro za tonę, czy to ty dostałeś taką ofertę czy jedynie słyszałeś o takiej propozycji? :)
Mam jeszcze jedno pytanie bo otrzymuje sprzeczne info :( chcemy z tatą opryskać żyto antywylegaczem, fungicydem, siarczanem magnezu i florovitem, i tu jest moje pytanie w jakiej kolejności mieszać te środki?

Edytowany przez MieszkoI, 12 kwiecień 2012 - 11:36.

#157 Share goodkat

goodkat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 16:11

żyto hybrydowe co do ceny to dokladnie taka mam na kontrakcie:) u mnie polecialo we wtorek cerone, plus antywylecza 1,5l

#158 Share MieszkoI

MieszkoI

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 16:40

żyto hybrydowe Właśnie fajnie, że ktoś napisał o cenie ponieważ dosyć ciężko na necie znaleźć info na temat kontraktów tego zboża, goodkat netto czy brutto? Jak byś mógł na pw wysłać kontakt do tej firmy to byłbym wdzięczny :)

#159 Share PiastOracz

PiastOracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 18:03

żyto hybrydowe Taką cenę mi zaproponowano.
Co do kolejności to do opryskiwacza wlewasz (przy tylu składnikach lepiej wstępnie rozcieńczyć środki) to czego aplikujesz najwięcej: nawozy, regulator, fungicyd - oczywiście opryskiwacz do połowy napełniony wodą i mieszadło cały czas pracuje. Florovitu nigdy u siebie nie stosowałem więc o mieszalności z tym nawozem środków ochrony roślin się nie wypowiadam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share MieszkoI

MieszkoI

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 19:11

żyto hybrydowe Ja właśnie myślałem zrobić tak jak mówisz z tym, że siarczan (5 kg/ha) chcę rozpuścić potem florovit ( 1 l/ha) następnie 1l/ha ccc, 0,15 l moddusu i na koniec fungicydy, z tym, że tylko siarczan bym chciał rozpuszczać a resztę myślę, że powinno być ok :) W ulotce florovitu jest napisane, że można go mieszać z nawozami i herbicydami także powinno być w porządku :) .
Przepraszam, że tak nachalnie z tą ceną wyskoczyłem ale tak chciałem się zorientować aha cena była brutto czy netto, ppytam bo nie bardzo jest jak się zorientować bo żyto na żadnej giełdzie nie jest notowane na kontraktach terminowych (przynajmniej ja o takiej nie słyszałem) :) .
Takie pytanie czy wg was jest to cena satysfakcjonująca? Pozdrawiam :)