Skocz do zawartości

Zdjęcie

żyto hybrydowe

3143 odpowiedzi na ten temat

#1501 Share tromba222

tromba222

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 09 październik 2013 - 15:46

żyto hybrydowe Pytanie moi państwo. jakieś 10 dni temu opryskałem żyto expert metem, było w fazie 1-2 liści. Pryskane rano. W nocy niestety przyszły przymrozki od -2 do -4 stopni. i utrzymywały sie prawie tydzień. Żyto zrobiło się strasznie jasno zielone. czy to od oprysku czy mrozu? W etykiecie nie ma nic odnośnie temperatur w trakcie i po zastosowaniu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
żyto hybrydowe Dzisiaj, 18:22
  •  

#1502 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 09 październik 2013 - 19:19

żyto hybrydowe większość z was w tej chwili się zastanawia pewnie czym pryskać jaką dawką a ja to dopiero mam dylemat-poprosiłem dziś moją piękną kochaną żonkę żeby poszła na dwie działki i policzyła obsadę roślin na metrze kw i co się okazało ku mojemu wielkiemu zdziwieniu!? w zaparte twierdzi ,że obsada na jednej działce to 1125 zdrowych roślin a na drugiej 900 (2 dni później siane). nie wiem co teraz z tym zrobić,bo przy takiej obsadzie to pewnie z 70 ton z jednego ha będzie...chyba trzeba szykować kase na nowe silosy.... ;)

#1503 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 październik 2013 - 19:24

żyto hybrydowe .

Edytowany przez e1leex, 20 luty 2014 - 19:15.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1504 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 09 październik 2013 - 19:26

żyto hybrydowe uwierzcie mi ,że moje pierwsze zdanie to mojej lubej właśnie tak brzmiało ,że musiałbym wysiać ponad 400kg na hektar a ona się obraziła i powiedziała że chyba nie umiem liczyć :blink:

#1505 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 październik 2013 - 19:30

żyto hybrydowe .

Edytowany przez e1leex, 20 luty 2014 - 19:14.

#1506 Share LUKASZ82mtz

LUKASZ82mtz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 09 październik 2013 - 20:15

żyto hybrydowe dzieki za odp wszystkim

#1507 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 09 październik 2013 - 20:19

żyto hybrydowe Gdzie "chłop" nie może tam babę pośle, hehehheee. Pytanie brzmi dlaczego sam nie poszedłeś na pole. Leniuch jesteś. :) Swoją drogą obsadę 1200 od 350/m^2 powinieneś odróżnić z odległości kilkudziesięciu metrów.

#1508 Share krilan06

krilan06

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 09 październik 2013 - 20:23

żyto hybrydowe Też mam być może głupie pytanie: czy Expert Met nadaje się do opryskania żyta hybrydowego na chwasty?

#1509 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 09 październik 2013 - 21:23

żyto hybrydowe Kto pyta nie błądzi :D Możesz spokojnie dać.

Pytanie moi państwo. jakieś 10 dni temu opryskałem żyto expert metem, było w fazie 1-2 liści. Pryskane rano. W nocy niestety przyszły przymrozki od -2 do -4 stopni. i utrzymywały sie prawie tydzień. Żyto zrobiło się strasznie jasno zielone. czy to od oprysku czy mrozu? W etykiecie nie ma nic odnośnie temperatur w trakcie i po zastosowaniu.

Raczej efekt mrozu. Mimo że żyto jest rośliną ozimą to nie znaczy że mróz nie jest dla nich stresem. Było chłodno więc żyto ma problem z pobraniem składników z gleby.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1510 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 10 październik 2013 - 09:22

żyto hybrydowe

Też mam być może głupie pytanie: czy Expert Met nadaje się do opryskania żyta hybrydowego na chwasty?

Tak żartobliwie, czy można słodzić tylko kawę naturalną, a zbożową już niie? ^^ Można ,jak najbardziej.

Edytowany przez zorzyk2, 10 październik 2013 - 09:30.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1511 Share RAPSCASE

RAPSCASE

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 10 październik 2013 - 21:26

żyto hybrydowe Wczoraj pytałem o pszenicę a zapomniałem zapytać czy mieszaninie boxer 2l+0,1l legato+6g gleanu można stosować w życie? Na etykiecie boxera jest tylko pszenica. Żyto mimo optymalnego terminu siewu nie jest zbyt duże, zaledwie 2 liście. Oby zima nie była za wczesna.

#1512 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 10 październik 2013 - 21:31

żyto hybrydowe Można. Diflufenikan i chlorosulfuron można stosować w życie. Boxer też, nie ma w Polsce rejestracji, ale w Niemczech ma na żyto i nawet na jęczmień.
Zapraszam na swój profil

#1513 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 10 październik 2013 - 21:49

żyto hybrydowe Ku przestrodze tym którzy ślepo wierzą we wszystko co pisze KWS:

Zrobiłem w tym roku doświadczenie na jednym polu klasa ziemi to V , VI,podzieliłem pole na dwie działki i jedna z nich została zaorana 23.08,natomiast druga tuż przed samym siewem 21.09. przedplon ten sam nawożenie to samo natomiast różna uprawa -w pierwszym przypadku to włukowanie zaraz po orce,następnie uprawa zrywaczem -po tak długim okresie pojawiły się samowiewy owsa -na 6cm,oraz siew,w drugim przypadku była to talerzówka 2x na głębokość 5cm. Do czego dąże mianowicie okazuje się że przy tej samej głębokości orki i tym samym materiale siewnym normie wysiewu i głębokości na 2 cm sianego ziarna wschody na działce która była orana przed samym siewem były lepsze i to o około 10%. Terminy siewu to 22-23 wrzesień.

KWS przestrzega a wręcz nazywa taką agrotechnike błędem,jednak w tym jednym przypadku okazuje się ,że nie zawsze mają rację ;) Jednak życze wszyskim 7ton z 1 hektara zboża w przyszłoroczne żniwa .

POWODZENIA ŻYCZĘ :)

#1514 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 10 październik 2013 - 23:26

żyto hybrydowe Tu nie chodzi o szybkość wschodów. A o osiadanie gleby. Gleba gdy będzie osiadać może to powodować np. rozerwanie korzeni żyta.
Zapraszam na swój profil

#1515 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 11 październik 2013 - 12:03

żyto hybrydowe to po co orać??!!!! nie będzie osiadać :)

#1516 Share Naskom

Naskom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 11 październik 2013 - 17:14

żyto hybrydowe

Ku przestrodze tym którzy ślepo wierzą we wszystko co pisze KWS:

Zrobiłem w tym roku doświadczenie na jednym polu klasa ziemi to V , VI,podzieliłem pole na dwie działki i jedna z nich została zaorana 23.08,natomiast druga tuż przed samym siewem 21.09. przedplon ten sam nawożenie to samo natomiast różna uprawa -w pierwszym przypadku to włukowanie zaraz po orce,następnie uprawa zrywaczem -po tak długim okresie pojawiły się samowiewy owsa -na 6cm,oraz siew,w drugim przypadku była to talerzówka 2x na głębokość 5cm. Do czego dąże mianowicie okazuje się że przy tej samej głębokości orki i tym samym materiale siewnym normie wysiewu i głębokości na 2 cm sianego ziarna wschody na działce która była orana przed samym siewem były lepsze i to o około 10%. Terminy siewu to 22-23 wrzesień.

KWS przestrzega a wręcz nazywa taką agrotechnike błędem,jednak w tym jednym przypadku okazuje się ,że nie zawsze mają rację ;) Jednak życze wszyskim 7ton z 1 hektara zboża w przyszłoroczne żniwa .

POWODZENIA ŻYCZĘ :)

Prawdopodobnie przyczyną takiego stanu rzeczy jest mała ilości wilgoci w glebie w tym warancie gdzie orka była wykonana miesiąc przed siewem. Poprostu orka przesuszyła glebę, nie było opadów i ziarniaki potrzebują więcej czasu aby pobrać wystarczającą ilość wody do spęcznienia. :)

#1517 Share PiastOracz

PiastOracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 11 październik 2013 - 18:03

żyto hybrydowe Ilość wody (wilgotnosć gleby) w czasie siewu to jedno zagadnienie, które wpływa kolosalnie na wschody i ich szybkość (oczywiście potrzebna jest jeszcze do tego odpowiednia temperatura) a osiadanie gleby to inne zagadnienie, które "przeszkadza" roslinom w trakcie wschodów, jak i po wschodach: odsłonięcie wezła krzewienia (realne problemy po zastosowaniu niektórych herbicydów oraz gorsze krzewienie, etc.), czasami przerwanie węzła. Oczywiście można siać za pługiem jak jest pacomat lub inne narzędzie, które zagęści glebę.

#1518 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 11 październik 2013 - 18:52

żyto hybrydowe Na co należy położyc nacisk w uprawie aby gęstość zsypowa ziarna była większa?

#1519 Share PiastOracz

PiastOracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 11 październik 2013 - 19:01

żyto hybrydowe Na dobre relacje z sołtysem wsi i proboszczem, aby woda była dostępna z dobrym rozkladem w czasie wegetacji, odpowiednia gęstość siewu - lub inaczej, należy tak poprowadzic łan aby nie przekraczać pewnej granicy obsady kłosów na m2.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1520 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:wszystkim;p

Napisany 11 październik 2013 - 19:06

żyto hybrydowe polecicie jakis herbicyd który jesienia nie hamuje krzewienia zyta i pszenzyta??