przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

aro1975    324

ja dawałem na T2 falcon w dawce 0,6l/ha przed samym kłoszeniem -przez 2 tygodnie było czysto, potem zaczeły sie pojawiac ogniska rdzy, wiec popryskałem po przekwitnieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

to trochę za długi okres, na T3 (w tamtą sobotę) pryskałem spekfree 430sc 0,6l/ha + gwarant 500sc 0,6l/ha + plonvit zboża+mocznik + cyperkill (było sporo mszycy na lisciach). koszt ok 120zł brutto.

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

nie trzeba wszystkego wpisywać w dziennik zabiegów :)

Edytowano przez aro1975
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

U nas poszło na kłosa 0,5 azoksystrobiny + 0,7 tebukonazolu do tego bi 58 i jest spokój od chorób oraz szkodników jak narazie. Zabieg robiony 20.05. Oby już do końca tak zostało. Oczekiwany plon 10 t/ha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Woda niestety nie rozpieszcza i już można powiedzieć że plon nieco ucierpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Ja z kolei na wodę nie mogę narzekać jest w sam raz jak na razie jedynie co to rdza się pojawia bo trochę ochronę dałem słabą.

Jeśli chodzi o plony to mi tam 6 ton by wystarczyło aby tylko cena była tak z 900zł/t :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

W temacie żytka cisza, wszyscy czekamy na niwa i weryfikacje naszych dobrych nastroi co do plonu, ale.....

 

Koło domu gdzie parkowałem kombajn, wyrosło samosiewne sporo żyta, F1- hybryda własna, po prostu spadła z kombajnu itp.

Dodam że nie pryskane, nie nawożone, itp a tu piękne kłosy, rekordzista ma 29 pięterek i wyglądają tak samo jak siane z kwalifikatu. I tu pytanie do kolegów co próbowali siać własną hybrydę 2 rok, jak wam to wychodziło? czy to nie ściema marketingowa że własne nie wyjdzie????

A może domieszać troszkę, na tzw wypełniacz w siewie????

CO wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

nikt ci nie broni spróbować i podzielić się spostrzeżeniami.

Mi visello f 2 nie wyszło, z 4 lat temu posiałem i gorzej sypało od populacji.

Profesor z genetyki mówiła że zależy od odmiany niektóre od razu idą w dół, a niektóre stopniowo heterozja zanika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

To nie jet żadna marketingowa ściema tylko genetyka. Efekt heterozji w mieszańcach występuje w pierwszym pokoleniu i tego się nie da oszukać. Co prawda jak by zasiał drugi raz może tragedii by nie było ale spadek by był. Kiedyś widziałem badania przeprowadzone na kukurydzy to spadek plonowania wyniósł około 20% w zależności od odmiany w drugim pokoleniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Hybrydy w 2 pokoleniu to nic innego jak żyto populacyjne i wyniki mogą być podobne albo i słabsze.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Są słabsze, mam wsiane niecałe 0,5ha "hybrydy f2", kłosy są o 2/5 krótsze o hybrydy F1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

witam! mam pytanie sąsiad ma obok mnie hybryde bardzo piękna chciałem wziąć od niego do zasiewu ,ale powiedział mi ze hybrydą dwa razy się nie sieje ? czy to prawda i czy jak posieje od neigo tym zytem to co nie wzejdzie czy jak ? dzięki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

poczytaj wczesnij o tym było juz wiele razy. po żniwach ci powiem czy sianie tzw. F2 ma sens bo na próbę troszke zasiałem :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

w pokoleniu F2 odmiana mieszańcowa traci efekt heterozji co powoduje spadek plonowania, również w tym roku mam kawałek F2 ale nie wygląda najlepiej tylko ten kawałek nie jest reprezentatywny w stosunku do całego pola bo strasznie zwierzyna go niszczy od samego zasiewu po zbiór.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ok dzięki poczytam

sąsiad zebrał w tamtym roku 1,2t/ha siejąc drugi raz mieszańca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

ok dzieki chłopaki czyli nie ma co oszczędzać i zakupić w centrali ,a może sieje ktoś zwykłe zyto potrzebuje dobrej odmiany ? mam dańkowski diament ,ale sieje już go kilka lat ziarna bardzo drobne ,a potrzebuje czegoś grubszego wszystko przeznaczam na pasze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefjurolnik    10

ja w tamtym roku na próbe zasiałem hybryde w pokoleniu f2 z 1 ha był plon rzedu 2ton/ha Nawet populacja wyszła lepiej bo ok 4 ton :) Jak zapowiadają się u was hybrydy?

Edytowano przez mefjurolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj