przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
janusz20    106

Pytam bo 17 pryskałem na skracanie+grzyb Przedziwną mieszaniną

Napisany 17 kwiecień 2014 - 20:24

Dziś udało mi sie wreszcie opryskać żyto na wyleganie z racji że już późno i że azotu sporo to zrobiłem taka miksture: 150 ml modusa

500 ml Medaxa 300 ml Cerone + symboliczne 0,5l bumpera+200ml duet ultra (było ciepło i słonecznie przez kilka następnych dni)

 

Nawożenie azotem wyglądało tak: 12 marca 200 kg saletry 2 kwietnia 150 kg mocznika I jak teraz tak sobie ładnie pada i ciepło, i ja patrze na te żyto to ono tak ładnie wygląda za ładnie, i chciał bym w jak najszybszym zdroworozsądkowym terminie zrobić poprawkę ze skracania połączoną z T2 falconem.

Więc moje pytanie brzmi: Kiedy, czym i w jakiej dawce zrobić poprawkę?

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

W fazie liścia podflagowego 0,2l moddusa lub 0,5l cerone. Można dać razem z falconem ale wieczorem.

  • Like 1

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsar    2

A jak z tym wchłanianiem oprysku dolistnego (mocznik + siarczan + mikro) i deszczem o który pytałem kila postów wyżej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a do jakiej fazy można zastosować Cerone i w jakiej ilości i czy do Cerone mogę dodać odżywki typu NPK i micro i fungicyd, tylko jaki bo narazie żadnego nie dałem a mam do dyspozycji Duet Star, Mirage, Soligor i Bumper Super ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

żyta jeszcze nie chroniłem w tym roku planuję jeden zabieg przed kłoszeniem (teraz) mam Soligor ale może wystarczy sam tebukonazol?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Do kiedy najefektywniej podac mikro? Przed wykłoszeniem? Na flagowy będzie dobrze? Będzie to drugi raz mikro na wiosne(skracanie+T1+mikro) i raz były na jesien. Z zniecierpliwieniem czekam na deszcz. Aura taka mila ze wszystko co związane z deszczem idzie bokiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A jak z tym wchłanianiem oprysku dolistnego (mocznik + siarczan + mikro) i deszczem o który pytałem kila postów wyżej?

Przez 24 h to wszystko się wchłonęło. Ale na przyszłość dodawaj adiuwant jak dajesz sam mocznik z siarczanem. Efekty są lepsze, szybsze wchłanianie.

żyta jeszcze nie chroniłem w tym roku planuję jeden zabieg przed kłoszeniem (teraz) mam Soligor ale może wystarczy sam tebukonazol?

Możesz zrobic test.

Ja na żyto intensywniejsze dam menare z amistarem, zależy mi na długim działaniu.

Menara dobra ale w przypadku kłoszenia żyta potrzeba trochę dłuższej ochrony niż 3tyg a robienie kolejnego zabiegu po kwitnieniu to tez koszt.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik98465    0

Witam

 

Mam pytanie czy na skracanie etefonem już nie jest za późno, bo byłem dziś na polu i widzę że zaczynają się wyłaniać ości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

pokazują się gdzie niegdzie ości w życie, mogę pojechać jeszcze moddusem 0,2 L czy już sobie odpuścić? mimo przypalenia pnie się ładnie w góre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

milanreal1 co myślisz?

kupiłem cerone i falcon - zamierzam popryskac po wykłoszeniu (przed kwitnieniem) w dawce cerone 0,5l/ha + 0,6l/ha falcon. czy to będzie dobra faza żyta? czy popryskac przed kłoszeniem? na t1 pryskane było capalo+moddus+antywylegacz

czy może podzielić na dwa opryski cerone przed kłoszeniem, a falkon po kłoszeniu. jest już liść flagowy, a kłos jest wyczuwalny na wysokości 10cm mierząc od góry

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

mam podobny plan tylko że dam 0,3 cerone i 1l tebukonazolu do tego moze jakis cyperkil dorzuce. czytałem zalecenia KWS to zalecaja tylko 60g etefonu jesli pierwszy zabieg wykonało sie miesznka moddusa + CCC. Ja dam 0,3l wiec około 150g. Żyto łądnie skrócone niskie porównujac do sasiednich populacji bez skracania


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

właśnie nie zalecają stosować cerone po kłoszeniu - raczej zrobię dwa opryski mam tylko 8,5ha

dzwoniłem dzisiaj do żaby ale nie odbierał, a na inny numer pani nie była mi w stanie nic powiedzieć o kontraktacji i cenie (w łódzkim kontrakty podpisują na 610 netto)

moje też fajnie wygląda - jutro wrzucę fotkę

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

dziś poszedł Soligor na żyto, zaczyna się kłosić powoli ości z pochwy liściowej wychodzą.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Wiem że lepiej by było teraz pojechac na flagowy cerone i pónij fungi ale 20ha latac 2 razy w przeciagu 1-2 tygodni to ja nie mam ochoty. 2 lata temu pryskałem populacyjne juz po wykłoszeniu i cerone super skróciło dokłosie ( wygladało jak pszenzyto) u Mnie do kłoszenia jescze kilka dni bo pochwa dopiero nabrzmiewa osci nie widac


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

pokazują się gdzie niegdzie ości w życie, mogę pojechać jeszcze moddusem 0,2 L czy już sobie odpuścić? mimo przypalenia pnie się ładnie w góre.

Odpuściłbym sobie. Zresztą w przypadku żyta najefektywniejsze skracanie jest jeszcze przed liściem flagowym.

milanreal1 co myślisz?

kupiłem cerone i falcon - zamierzam popryskac po wykłoszeniu (przed kwitnieniem) w dawce cerone 0,5l/ha + 0,6l/ha falcon. czy to będzie dobra faza żyta? czy popryskac przed kłoszeniem? na t1 pryskane było capalo+moddus+antywylegacz

czy może podzielić na dwa opryski cerone przed kłoszeniem, a falkon po kłoszeniu. jest już liść flagowy, a kłos jest wyczuwalny na wysokości 10cm mierząc od góry

Po wykłoszeniu nie zalecałbym już żadnego regulatora. Cerone w liściu flagowym ok, falcon po wykłoszeniu przed kwitnieniem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40
Napisano (edytowany)

Kurcze zawsze za późno czytam odp. właśnie wróciłem z pryskania 0,2 moddus i pije kawe :unsure:. może zaszkodzić jak są pierwsze ości?

Teraz liście zrobiły się fioletowe po tym przypaleniu T1 (nie była to wina temperatury tylko antywylegacza z moddusem i z fungi bo w pszenżycie pryskanym później niż żyto w wyższej temp spaliło jeszcze gorzej samosiewy żyta)

Co dać na T2 i kiedy? Pchać się w coś typu seguris, adexar czy może dać ten impact co go mam?

 

Zyto mimo spalenia i tak rokuje bdb B)

Edytowano przez jacek472

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
Napisano (edytowany)

Odpuściłbym sobie. Zresztą w przypadku żyta najefektywniejsze skracanie jest jeszcze przed liściem flagowym.

 

Po wykłoszeniu nie zalecałbym już żadnego regulatora. Cerone w liściu flagowym ok, falcon po wykłoszeniu przed kwitnieniem.

dzięki

popryskałem dzisiaj 0,3l/ha cerone (miało być 0,5 ale po konsultacji z Białym i przeczytaniu zaleceń kws to i tak dużo) + 0,6l/ha falcon.

Żyto rośnie w oczach lada dzień zacznie się wykłaszać (obecnie ma ok 100cm zdjęcie w galerii)

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Kurcze zawsze za późno czytam odp. właśnie wróciłem z pryskania 0,2 moddus i pije kawe :unsure:. może zaszkodzić jak są pierwsze ości?

Teraz liście zrobiły się fioletowe po tym przypaleniu T1 (nie była to wina temperatury tylko antywylegacza z moddusem i z fungi bo w pszenżycie pryskanym później niż żyto w wyższej temp spaliło jeszcze gorzej samosiewy żyta)

Co dać na T2 i kiedy? Pchać się w coś typu seguris, adexar czy może dać ten impact co go mam?

Zyto mimo spalenia i tak rokuje bdb B)

Oby nie zaszkodziło. Rok temu ktoś dawał moddus a w pszenicy gdy zaczęła się kłosić i nic się nie stało.

Jak chcesz to możesz dać tak drogie ale i dobre środki. Możesz dać ten impact który będzie chronić przez ok 3 tyg. Możesz dodać też trochę amistaru lub acanto (choć amistar lepszy).


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioLDZ    1

ja mam Visello i niestety pomimo pryskania CCC w fazie męidzy 1 a 2 kolankiem i ładnym efektem skrócenia są miejsca gdzie wyległo. trochę mój błąd, bo dałem azot w 2 dawkach (łącznie ok. 100kg czystego N na ha), a stanowisko po łubinie, ale kto wiedział że aż taka pogoda sprzyjająca będzie (rok temu identyczna dawka i stanowisko i ustało w 100%). żyto się kłosi - niektóre kłoski już w całości wyszły, a niektóre tylko ości widać. Pytanie takie moje - jest jakaś szansa żeby to jeszcze wstało jak ustaną deszcze? (od dwóch dni ciągle leje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

to co piszesz jednak wyglada ze nie trafiłes z pierwszym skracaniem bo w życie trzeba pilnowac aby dac CCC + moddus w fazie pierwszego kolanka a nawet deko wczesnij, wtedy jest efekt najlepszy. I nawozenie które opisujesz nie było jakies wielkie. U mnie hybryda która dostałą w odpowedniej fazie ccc+ moddus ustała bez problemu a populacja która wczesniej wystrzeliła w żdźbło niestety poległa bo oprysk był za póżno ( przegapiłem). W tym roku tego bełdu juz nie popłeniłem pilnowałem zyta i jak narazie widze ze efekt skracania jest konkretny w porównaniu z plantacjami sasiadów bez skracania moje jest ze 30cm niższe. Dostanie jeszcze 120-150g etefonu profilaktycznie po weekndzie i musi stac nawozenie podobne do twojego około 100N wiosna + z NPK jesiennego


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

A u mnie żytko zaczyna się kłosić i trzeba myśleć o 2 grzybowym zabiegu, przymierzam sie do prewencyjnego zabiegu Falconem??? A wy co planujecie???

Może dołożę jakąś odżywkę do oprysku?

 

CO do wylegania, to CCC + Modus poszło dawno temu i pomimo ulew 100% stoii i czeka na mnie.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Oby nie zaszkodziło. Rok temu ktoś dawał moddus a w pszenicy gdy zaczęła się kłosić i nic się nie stało.

Jak chcesz to możesz dać tak drogie ale i dobre środki. Możesz dać ten impact który będzie chronić przez ok 3 tyg. Możesz dodać też trochę amistaru lub acanto (choć amistar lepszy).

Na wstępie dla ciekawostki powiem że rok temu dałem w kawałku pszenicy axial w fazie kwitnienia i miotła padła a pszenicy nic.

Drogie i dobre, tzn który wg ciebie lepszy seguris czy adexar a może teoris?

Impact 0,5L+ acanto/amistar 0,5L mogą być takie dawki na żytko i gorsze pszenżyto na T2 lub na jare pszenżyto/mieszanka jako jedyna ochrona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj