Skocz do zawartości

Zdjęcie

żyto hybrydowe

3151 odpowiedzi na ten temat

#1401 Share margarita7575

margarita7575

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 13 wrzesień 2013 - 22:02

żyto hybrydowe Witam wszystkich.
Czytam te wszystkie posty od jesieni ubiegłego roku bo też napaliłam się na hybrydę ,siew w terminie zgodnie z normą odmiana mephisto , oprysk na chwasty jesień, nawozy , skracanie , dokarmianie dolistne i co....... pogoda nie dopisała podczas kwitnienia deszcz i wilgotno a co za tym idzie bardzo.... dużo sporyszu!!!!!Plon nie był taki jak zaplanowaliśmy rozczarowałam się ok.4t/ha masakra i jeszcze ta cena!!I do tego problem ze sprzedażą tego bo norma do 0.05% a ja mam 0.5%.A odnośnie cen żyta to przedział jest kolosalny nie wiem kto te ceny ustala na dzień dzisiejszy od 340-500 netto i kto tu zarabia ......na pewno nie rolni!!!!!!!!! Pozdrawiam i życzę udanych plonów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
żyto hybrydowe Dzisiaj, 14:23
  •  

#1402 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 891 postów

Napisany 13 wrzesień 2013 - 22:24

żyto hybrydowe Ile radzicie zasiać kg żyta hybrydowego już nie oryginalnego tzw. po raz drugi? Sąsiad chce kupić do siewu i się pytał, nie wiem ile mu doradzić?

#1403 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 wrzesień 2013 - 23:18

żyto hybrydowe .

Edytowany przez e1leex, 20 luty 2014 - 19:26.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1404 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 891 postów

Napisany 14 wrzesień 2013 - 06:30

żyto hybrydowe Uwierz mi że mu to już mówiłem a nawet pokazywałem jak świetnie prezentuje się kwalifikat. Nie oczekuje plonu tylko dopłat, i jak z takim gadać.

#1405 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 14 wrzesień 2013 - 09:06

żyto hybrydowe To powiedz niech bierze dopłaty a ty będziesz to uprawiał.Jeżeli już się upsze to 100 kg w tym terminie ,około duzo zależy od gleby.

#1406 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 14 wrzesień 2013 - 17:55

żyto hybrydowe Chyba był by głupi jak by się zgodził uprawiać bez dopłat.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#1407 Share EKO-ENERGIA

EKO-ENERGIA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 14 wrzesień 2013 - 18:18

żyto hybrydowe asharot

czemu głupi???

Rozwińmy temat opłacalności uprawy na dzierżawach

#1408 Share bayu86

bayu86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 14 wrzesień 2013 - 18:46

żyto hybrydowe Ciężko ujednolicić taki temat. Wszystko zależy od tego jakie to pole jaka gleba itd itp. Jeśli ktoś trzyma jakąś zwierzynę i potrzebuje ziarna na pasze to się zgodzi na taki układ bo i tak lepiej to wyjdzie niż kupować, ale uprawiać cudze pole bez umowy i zarobić na sprzedaży plonu to już inna sprawa. Jeszcze jak ktoś wcześniej dobrze gospodarzył to coś można wyciągnąć ale kiedy pole zaniedbane to potrzeba kilku lat pracy i sporych nakładów żeby je doprowadzić do takiego stanu żeby rodziło, a wtedy prawowity właściciel może po prostu odmówić dalszej dzierżawy. Ja uważam takie umowy za beznadziejne, raczej nie potrafiłbym zarobić na tym, ale znam ludzi którzy tak działają.

#1409 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 891 postów

Napisany 14 wrzesień 2013 - 20:17

żyto hybrydowe Ta ziemia właśnie jest zaniedbana, w tym roku w końcu opryskał na perz.

#1410 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4293 postów

Napisany 14 wrzesień 2013 - 20:35

żyto hybrydowe przybliżcie mi proszę jakie koszty generuje uprawa żyta hybrydowego w Waszych gospodarstwach? jaką odmianę możecie mi polecić do opóźnionego siewu (po kukurydzy) i do kiedy najpóźniej mogę bezpiecznie wysiać hybrydę w kuj-pom?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1411 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 14 wrzesień 2013 - 23:08

żyto hybrydowe

asharot

czemu głupi???

Rozwińmy temat opłacalności uprawy na dzierżawach

To ile zarobi z ha na czysto,300 w porywach 350zł z ha?
To lepiej iść pracować na etat za 2tyś/m-c niż czekać cały rok na żniwa i myśleć po nocach przez ten rok czy warunki pogodowe będą sprzyjające i jaka będzie cena skupu.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#1412 Share goodkat

goodkat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 00:11

żyto hybrydowe

przybliżcie mi proszę jakie koszty generuje uprawa żyta hybrydowego w Waszych gospodarstwach? jaką odmianę możecie mi polecić do opóźnionego siewu (po kukurydzy) i do kiedy najpóźniej mogę bezpiecznie wysiać hybrydę w kuj-pom?

nie polecam siewu zyta w opuznionym terminie, ze wzgledu na fakt, iz zyto generuje plon jesienia i potrzebuje optymalnej ilosci dni wegetacji
po kukurydzy posiej pszenice, napewno lepiej na tym wyjdziesz

#1413 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 07:18

żyto hybrydowe Nigdy nie wolno brać ziemi bez dopłat,bo wtedy ktoś będzie dostawał pieniądze za darmo. Jeżeli rolnicy nie będą brali do uprawy takiej ziemi to żeby wziąść dopłaty właściciel będzie musiał sam na niej coś posiać a jak nie ma sprzętu to będzie musiał wynająć usługę i ktoś na tym jednak zarobi.
Koszty uprawy żyta na jeden ha kształtują sie na poziomie ok 2000 tyś zł na plon 6-7 ton

#1414 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 10:02

żyto hybrydowe A niby dlaczego nie wolno,sam mam tak 40 ha,od rolników którym sie nie opłacało.fakt plony 2--3tony,brak wiedzy agronomicznej,stwierdzenia typu mocznik to dobry nawóz ale wykłada itd szkoda przytaczać.jeden podstawowy warunek dokument typu umowa na min 10 lat.Raz miałem taki przypadek iż się jednemu odwidziało po trzech latach jak zobaczył iz pszenica sypie 7 ton a on nie mógł 4 ton żyta wyciągnąć no i była to umowa na bużke,ale cóż nauka kosztuje.Znam wielu rolników którzy tak biorą ziemie ,oczywiście można się dogadać i część dopłat zgarnąć,cała kwestia to opłacalność produkcji i nie wolno przy produkcji roślinnej przeliczać jej w jednym roku.

#1415 Share EKO-ENERGIA

EKO-ENERGIA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 11:14

żyto hybrydowe Podjąłem temat opłacalności bo sam mam sporo ha wzięta z dopłatami i bez.
Wszystko sprawa opłacalności, plonów itp.
Jak mówię że chce zebrać minimum 6 ton żyta to lokalni rolnicy patrzą na mnie jak na wariata, Panie tu nikt 3 nie zbiera.....
ale o nawozie o szkoda gadać, a na wiosnę na żadnym polu nie ma śladu po opryskiwaczu, a sam właśnie kombinuję jak mój przerobić i dać mu beczkę 3000 l by szybciej pryskać.
Dzierżawy z dopłatami to nie wszędzie przechodzi. U mnie ludzie nauczyli się iż za swoje 2/4 ha z za stodoły biorą JPO jako ugór i dostają te 700zł
Ja biorę takie pola i oddaje im tą kwotę, sam wpisuję program rolno środowiskowy, dopłaty do materiału siewnego, poplony, akcyza za paliwo i wychodzi coś 50/50 co już uważam że ma sens.
Dalej to na tych polach trzeba dobrze gospodarzyć by wyjąć te 6 ton i nawet cena z dziś po 460 netto/500 brutto daje 3000 zł - 2000 koszów zostaje 1000zł na czysto. razy x ha jakie mamy i zostaje grosz.

Oczywiście chciałbym zawsze pola z ful dopłatami, ale nie ma zawsze tak lekko, a jak chcemy powiększać gospodarstwo by sprzęt pracował i zarabiał to może taka droga.

#1416 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 11:28

żyto hybrydowe Moim zdaniem to jak ktoś się stara to i bez dopłat na swoje wyjdzie. U nas w rejonie nawet nie ma opcji żeby wziąć dopłaty. Ja jakoś gospodaruje bez dopłat, i jakoś jeszcze stratny nie wyszedłem na tym. Każdy tak mówi, lepiej iść do pracy i zarabiać 2000 zł/ miesiąc, ale chyba wszyscy zapominacie w jakim kraju żyjemy. U mnie w rejonie znalezienie pracy chociażby za 2000 zł jest cudem. Jak znajomości nie masz to na robote nie licz, takie czasy. Z żyta w tym roku ludzie uzyskiwali 6 ton, ale są i lata gdzie uzyskuje się i po 10 ton, tak jak np tamten rok, cena w żniwa była po 750 netto, to zarobek wynosił 7500 zł - 2000 kosztów i wyszło 5500 na czysto z hektara. Wiadomo jeden rok jest gorszy drugi lepszy ale jak ktoś potrafi dobrze zarządzać swoimi finansami , a nie tylko kredyty, nowy sprzęt a potem przychodzi rok jak ten gdzie zboże tanie i kredytu nie ma z czego spłacić.

#1417 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 11:57

żyto hybrydowe I taki tok myślenia jak ostatnie dwa wpisy jest moim zdaniem najbardziej odpowiedni

#1418 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 16:47

żyto hybrydowe Dla tego że tak ludzie podchodzą tak sie dzieje że dzierżawcy zabierają dopłaty.

#1419 Share xyz88

xyz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Części samochodowe.

Napisany 15 wrzesień 2013 - 22:41

żyto hybrydowe Czy warto siać jeszcze żyto hybrydowe? tj około 20.09?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1420 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 891 postów

Napisany 16 wrzesień 2013 - 06:02

żyto hybrydowe U nas w tamtym roku tak zasialismy dokładnie 20.09 tylko że trochę ponad 2 jednostki. Wychodzi już drożej, plon był taki sam jak u innych którzy siali wcześniej.