przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

cieplym3    72

Ja też dziś prysnałem 1l AP 675+ 0,2 moddus, widmo przymrozków troche prognozy z mojego rejonu odsuneli, a i z fazą rozwojową już było na styk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaziU91    14

Dziś poszła druga dawka nawozu na żyto hybrydowe 100kg/ha 46N mocznika . Pierwsza dawka była wysiana 28.02.2014 Saletrzak(Canwil) 200kg/ha 54N . Teraz przewiduje skracanie Stabilan 750 SL 1L/ha + moddus 0.2L/ha czy zastosować sam Stabilan 750 L ilości 2L/ha ? . A na choroby grzybowe bym zastosował Bumper 250 EC 0.5L/ha . Stan na wczoraj http://www.agrofoto....-zyto-brasetto/ . Czekam na jakies porady koledzy . POzdrawiam KaziU91

Edytowano przez KaziU91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tom_ch    0

Witam ,ja z takim pytaniem zakończyłem nawożenie azotem wyszło prawie 140 kg/N na ha , skróciłem zyto Antywylegaczem 720 SL (1L) + 0,2L moddusa i czy takie skrócenie wystarczy żeby ustało czy jeszcze trzeba bedzie poprawić , bo czytałem posty i różnie piszecie czekam na odpowiedz .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rk1    5

W zależności od tego jak będzie wyglądało to żyto możesz w póżniejszych fazach reagować ale tylko modusem np 0,15 l/ha . Ja w tamtym roku stosowałem jeden zabieg modus 0,15 l/ha i 1l antywylęgacza i niestety nie ustało (ok. 50%), ale padał deszcz przez tydzień praktycznie po kilka godzin dziennie, posiałem też trochę za gęsto bo wyszło mi 2,3 jednostki na hektar a azotu dostało ok 135-140 N w saletrze plus azot z polifoski i odżywek dolistnych z mocznikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Zamiast moddusa na późniejsze zabiegi polecam cerone (etefon), nie powoduje on przedłużenia wegetacji jak moddus (dwukrotne podanie moddusa może wydłużyć wegetację o ponad tydzień), co może skutkować wzrostem plonu w razie upalnego końca dojrzewania (ziarno dojrzewa a nie zasycha). Żyto skracane na liść podflagowy cerone (na 1 kolankko CCC + medax) w mojej galerii.

 

A wszystkich zainteresowanych odsyłam do bardzo dobrego artykułu o skracaniu w Top Agrar 2013/3, tam też jest przedstawione plonowanie dla różnych strategii usztywniania/skracania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy ktoś się orientuje jaki środek "na robaki" ma wpisane w etykiecie żyto ? Dla tych co myślą że jest ich dużo niech wejdą na minrol i się zdziwią, że środki które rok temu miały wpisane żyto, już w tym roku nie mają rejestracji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Przedmówca. Co roku stoi Ci w 100 % żyto?

 

W tamtym bardzo wietrznym roku, poległo mi po gradobiciu z wiatrem i ulewnym deszczem, jeszcze przed kwitnienem przy nakładkach RSMu, było tego może z 0,5-1% pola. Reszta ustała. W tym roku stosuję tą samą strategię (na 1 kolanko już poszło 1l CCC 750 + medax 0,5l), tylko zmniejszam dawkę Cerone na podflagowy (ze względu na niższe nawożenie N niż rok temu: 130-135kg/ha).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Fury 100 EW na przykład

 

Dziękuje za odpowiedź, a jakiś systemik dłużej działający ma w etykiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Jak myślicie, czy litr Mondataku wystarczy na pierwszy zabieg fungicydowy?

Daj 0,5 Mondataku + 0,6 tilta turbo. Według moich obserwacji taka mieszanka o wiele lepiej chroni niż sam prochloraz. Troszeczkę drożej Cię wyjdzie lecz będziesz mieć podstawę żyta dobrze zabezpieczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

 

Dziękuje za odpowiedź, a jakiś systemik dłużej działający ma w etykiecie?

Tutaj pozostaje tylko Pirimor, i do tego tylko na mszyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

nie wiem co robić żyto głodne sucho w polu II dawka w planie narazie bo i tak będzie leżeć na powierzchni, opadów narazie nie głoszą choćby głosili to i tak to wątpliwe już w tym tyg miało padać a nie padało :( Tragedia. Z pszenicą tak samo.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

chcę jednym przejechaniem opryskać od grzyba,chwastów,skrócić, siarczan mag,mocznik w jakiej kolejności dodawać do opryskiwacza, a może to za dużo na jeden przejazd jak tak to co proponujecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

do tej pory nie zwalczyłeś chwastów w życie?

 

napewno bym już do tej zupy nie dodawał herbicydu, fungicyd retardant owszem, najpierw siarczan magnezu.

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Kiedyś jak na całą gminę było 10 opryskiwaczy w SKR-ach to na koniec sezonu oprysków pryskali jak żyto było "pod pas" i tam żaden herbicyd żytu nie zaszkodził.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

nie wiem co robić żyto głodne sucho w polu II dawka w planie narazie bo i tak będzie leżeć na powierzchni, opadów narazie nie głoszą choćby głosili to i tak to wątpliwe już w tym tyg miało padać a nie padało :( Tragedia. Z pszenicą tak samo.

jak jest rano rosa to saletra pwinna się rozpuścić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

saletra prędzej ale saletrzak już musi mieć dość sporo wilgoci w glebie a ja mam saletrzak, najlepszy lekki deszczyk na niego, czego brak :(

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

We wtorek chyba zapowiadają deszcz w całej polsce :) Ja planuje dać drugą dawkę w pszenice bo żyto to już dwa tygodnie po drugiej dawce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja dzis dałem II dawke na żyto i pszenżyto równo miesac po I dawce, te zboż sa w fazie 2 kolanka. na pszenice poczekam jeszcze tydzien najpierw bedzie skracanie pózniej II dawka. Tez widziłęm prognozy i na wtorek środe cos ma pokropic :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaziU91    14

Wczoraj opryskałem żyto hybrydowe na skracanie Stabilan 750 SL 1L/ha + Moddus 250 EC 0.2L/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oloolosz    2

mozna skracac?d4dd714b6fdfedd2m.jpg

 

180249d71e8b8e43m.jpg

d679ee02faa23876m.jpg

to zdjecia gøownych pedów,okolo 80 procent glownych tak wyglada,poboczne sa mniejsze

Edytowano przez oloolosz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj