Skocz do zawartości

Zdjęcie

żyto hybrydowe

3151 odpowiedzi na ten temat

#1341 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 889 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 19:13

żyto hybrydowe

Lubelskie, Ciecierzyn Agricola 224zł jednostka (0.5ha)

Bierzcie w kilka osób a nie osobno. Przy zamówieniu na 70 ha wychodzi 183 zł jednostka pallazo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
żyto hybrydowe Dzisiaj, 20:10
  •  

#1342 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • Zainteresowania:tenis stołowy, dłubanina w garażu

Napisany 01 wrzesień 2013 - 09:59

żyto hybrydowe donweter1989 właśnie o to mi chodziło dzięki.tam gdzie zamawiałem mówił że trzeba 10% dodać ale nie był przekonujący

#1343 Share mefjurolnik

mefjurolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 10:45

żyto hybrydowe

Lintur ze względu na niewielką zawartość substancji z grupy sulfonylomoczników stosowany w dawce 150g/ha zwalcza 20% miotły zbożowej, w dawce 180g/ha zwalcza 40% miotły. Ale o tomce nie wiem, zresztą chyba nie ma herbicydu poza glifosatem który ma rejestracje na zwalczanie tomki wonnej. Może axial by sobie poradził, w końcu bardzo dobrze zwalcza owies głuchy, wyczyniec czy miotłę.
A jak wygląda u Ciebie ochrona herbicydowa?

jak do tej pory stosowałem tolurex lub lentipur i zwalczał dobrze tomke ;)

zakupiłem 2 jednostki Brasatto i teraz mam pytanie czy 2 jednostki na 1ha nie będzie za dużo i kiedy najlepiej siać ( centrum ) i ile przed siewem wykonać orkę i czy lepiej pryskać powschodowo czy po siewie ?

orkę najlepiej ze 2 3 tygodnie przed siewem a siew to ok 15.09. a co do wysiewu to zależy jakie warunki glebowe

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1344 Share Ali_Ursus

Ali_Ursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 15:09

żyto hybrydowe A co powiecie o życie Helltop ?

#1345 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 02 wrzesień 2013 - 00:18

żyto hybrydowe

jak do tej pory stosowałem tolurex lub lentipur i zwalczał dobrze tomke ;)

Możliwe, nigdy nie miałem problemu z występowaniem tomki wonnej na polach ornych, etykietach rejestracyjnych nie spotkałem jeszcze w chwastach wrażliwych tomki wonnej.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1346 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 15:05

żyto hybrydowe witam. wróciłem własnie z elwaru- jak kolwiek się to pisze ale nie chodzi o to. woziłem probke zyta hybrydowego guttino do zbadania. ziarna dosc drobne i niektóre ciemne ale podobno takie ma byc. laborantka zbadała gęstość i wilgotnosc odpowiednio 71,3kg/hl i wilgotnosc 14,6 %. opadanie 340 przeszło przy normie 110. przychodzi wagowy i sie pyta co i jak a kobieta mu mówi " wilgotnosc dobra sie potrąci gestość 71,3 więc bedzie ponad 75 ?????? opadanie ponad 340. czy to 75 oznacza że mają podkręcone urządzenia pomiarowe? a norma na gestosc to 71 wiec ledwie weszło . oto jak wygląda badanie w elwarze i kontrol jakosci- oszuści jednym słowem.

#1347 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 15:17

żyto hybrydowe jaką cenę zaproponowali teraz chcesz spezdawać żyto jak na rynku najzwyczajniej go brakuje hm....?

Masz o 0,6% za wilgotne zboże powinieneś mieć kilka próbek i zbadać wilgotnośc w innym miejscu.

Pozdr....
potrącenie 1,2% wilgotność x2

Jak plonowało Gutinio tylko nie psz proszę 7t realnie ja kosiłem u znajomego Palazzo 3t było piekne moje tradycyjne 4a 1 t jedna tona .... i jak tu się nie wk...przy pełnej agrotechnice.

#1348 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 15:21

żyto hybrydowe nie chce sprzedawac. tylko sprawdzałem co i jak . dałem ogłoszenie na tablicy i był odzew. po cenie powyzej 50 zł a tam płacą 39 zł teraz wiem na czym stoje. żadna mądrala mi teraz nie wmówi przy sprzedaży. ziemie lekkie 4a 4b od5,5 do 6t po ilosci samosiewu w rzepaku mysle że po 0,5 t z ha na polu zostało na drugim kawałku ziemie srednie 3b4a to samo a byłoby lepiej żeby nie wyprzenie w 20 % tu sypało 6 i okolice pożałowałem kasy na t3 troche załuje bo byłoby lepiej . tyle. dodam tylko że jestem z podlasia i w momencie pylenia bylo ciepło bez opadow u kolegi palazzo 4,5 t z ha a no i u mnie z wyjątkiem t3 full agrotechnika

Edytowany przez BENNY82, 03 wrzesień 2013 - 15:29.

#1349 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 15:39

żyto hybrydowe Ja z okolic siedlec kłosy przestrzelone nie zapylone myślę nad Palazzo i Brasetto na 2,5 ha na początek ziemie mam cięzkie 3ab, 4a gliny żyta populacyjne się nie udają raczej pszenica i pszenżyto ale chcę zobaczyć jak tam hubryda przy pełnej agrotechnice. Jaką odmioanę p[olecacie?

#1350 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 15:47

żyto hybrydowe ja w tzm roku 2 ha ziemie srednie 3a zasieje 1 ha pallazo i ha brasetto i porównam - z guttino jestem zadowolony chociażsiałem pierwszy rok teraz celuje wyżej minimum 7 t zha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1351 Share andrzej1957

andrzej1957

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 15:47

żyto hybrydowe I jak panowie nadal tak chętnie będziecie siali to żytko??Ja posiałem pierwszy raz ub.roku i na razie dam sobie z nim spokój.Tylko wydajność mnie zadowoliła ale to i tak ledwo pokryło nakłady.Zyskiem pozostaje dopłata do ha.A wszystko to przez niską cenę sprzedaży.Miałem kontrakt podpisany krótko przed żniwami na cenę 430 zł netto.Sprzedałem 25.5 tony,4 tony mi zostało[miałem kontrakt na 25 ton] z 4.40 ha.Więc plon ok 6.6/ha czyli koło 3 tyś z ha ale żeby uzyskać ten plon dałem 400 kg saletry,200 kg amofoski,2 opryski grzybowe,po jednym chwasty i antywylegacz,materiał siewny 440/ha,siew 150 zł/ha,zbiór 280/ha,podatek gruntowy 120/ha plus inne drobniejsze nakłady jak transport zboża z pola.Można na pewno uzyskać wyższy plon np,przez wapnowanie lub obornik ale znów koszty by zjadły większy plon.Poza tym jakość nie była najlepsza bo sporyszu było dosyć dużo no i na konsumpcje nikt nie chce kupować więc w sumie jak już to zastanawiam się nad populacyjnym.Widzę że równo z kolegami wyżej pisałem,więc dopiszę,ja miałem brasetto,w worku było 37 kg trochę za cienko wysiało mi się bo ponad woreczek mi zostało,siałem 10 września ub roku a zbiór 10 sierpnia tego roku :mellow:

Edytowany przez andrzej1957, 03 wrzesień 2013 - 15:55.

#1352 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 15:54

żyto hybrydowe

Ja z okolic siedlec kłosy przestrzelone nie zapylone myślę nad Palazzo i Brasetto na 2,5 ha na początek ziemie mam cięzkie 3ab, 4a gliny żyta populacyjne się nie udają raczej pszenica i pszenżyto ale chcę zobaczyć jak tam hubryda przy pełnej agrotechnice. Jaką odmioanę p[olecacie?

ponoć brasetto i palazzo to liderzy plonu ja moge polecic sprzedawce nasion Agro Bakałarzewo jednostka siewna 209 netto to dobra cena. a transport może sie uda to bedziesz miał za darmo. współpracuje z nimi dużo punktów sprzedaży śor i dostarczą tam z a darmo.

I jak panowie nadal tak chętnie będziecie siali to żytko??Ja posiałem pierwszy raz ub.roku i na razie dam sobie z nim spokój.Tylko wydajność mnie zadowoliła ale to i tak ledwo pokryło nakłady.Zyskiem pozostaje dopłata do ha.A wszystko to przez niską cenę sprzedaży.Miałem kontrakt podpisany krótko przed żniwami na cenę 430 zł netto.Sprzedałem 25.5 tony,4 tony mi zostało[miałem kontrakt na 25 ton] z 4.40 ha.Więc plon ok 6.6/ha czyli koło 3 tyś z ha ale żeby uzyskać ten plon dałem 400 kg saletry,200 kg amofoski,2 opryski grzybowe,po jednym chwasty i antywylegacz,materiał siewny 440/ha,siew 150 zł/ha,zbiór 280/ha,podatek gruntowy 120/ha plus inne drobniejsze nakłady jak transport zboża z pola.Można na pewno uzyskać wyższy plon np,przez wapnowanie lub obornik ale znów koszty by zjadły większy plon.Poza tym jakość nie była najlepsza bo sporyszu było dosyć dużo no i na konsumpcje nikt nie chce kupować więc w sumie jak już to zastanawiam się nad populacyjnym.

co do zysków to fakt nie kalkuluje się. ja obnizam areał do 2 ha i dopieszcze agrotechnike a żyto leży i czeka na lepsze ceny.

#1353 Share andrzej1957

andrzej1957

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 15:57

żyto hybrydowe Jakbym nie miał kontraktu to też bym teraz nie sprzedawał,może później połowę a resztę świnie by zjadły.Widzę że nadal ceny mat siewnego są wysokie a populacyjne u nas w centrali 1100zł.Kolega sial populacyjne i zebrał 5 t/ha przy dużo mniejszych nakładach

Edytowany przez andrzej1957, 03 wrzesień 2013 - 15:59.

#1354 Share goodkat

goodkat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 16:48

żyto hybrydowe ja zwiększam areał żyta hybrydowego z 42 do 80ha, kontrakt jesienią podpisany na 150t po 202euro/t, wiosna kontrakt po 520zl/t na 150t, reszta żyta leży w magazynie, plon wyniósł 9.2t/ha przeważone

#1355 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 17:05

żyto hybrydowe a w tym roku ile na kontrakcie za tonę?

#1356 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 17:24

żyto hybrydowe Goodkat -nareszcie ktoś odważył sie pisać prawdę:-) ja też miałem plon na poziomie 9 t i kontrakt zimowy na800 zł. Jak ktoś pisze że hybrydy zbierał 3 tony przy pełnej dawce nawozy i ochrony !!!!!????? Ludzie przestańcie robić z siebie ofiary losu . Ksw rozdaje książeczki jak siać , co dać i ile zebrać . POLECAM !!!!!

#1357 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 18:39

żyto hybrydowe a czy w czasie kwitnienia podał u was deszcz?

#1358 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 19:55

żyto hybrydowe

Goodkat -nareszcie ktoś odważył sie pisać prawdę:-) ja też miałem plon na poziomie 9 t i kontrakt zimowy na800 zł. Jak ktoś pisze że hybrydy zbierał 3 tony przy pełnej dawce nawozy i ochrony !!!!!????? Ludzie przestańcie robić z siebie ofiary losu . Ksw rozdaje książeczki jak siać , co dać i ile zebrać . POLECAM !!!!!

Kolego gratuluję plonów. A 3 tony przy tegorocznej pogodzie są dość prawdopodobne. Mi udało się zebrać około 6t a nakłady były na 8-10t. W ubiegłym roku przy mniejszych nakładach zebrałem średni plon 7,75t a miejscami było 10t. Ofiary losu. Ja uważam się za ofiarę losu. Sporą część plonu zabrał los tj. deszcz padający dzień w dzień w czasie kwitnienia. Do tego sporysz ( nigdy go nie miałem). Ja rozsiałem pierwsza dawkę N 3 marca. Jeśli ktos przespał ten termin + miał deszcz w czasie kwitnienia to te 3 t są doś prawdopodobne.
W tym roku sieje troszkę mniej żyta ale to kwestia zmianowania a nie ekonomi. MAteriał jak zwykle z KWS. Drogo w porównaniu do ceny żyta w skupie, ale cóż To co zebrałem według mnie nie nadaje się do siewu. Ziarna maja wszystkie mozliwe kolory od zółtego do czarnego.... pallazo i gutino.....
Aaa jeszcze jedna sprawa
Zauważyłem że termin kwitnienia można opóźnić ( mniejsza o to po co) pryskałem na sktócenie ( drugi zabieg) cerone tuż przed wykłoszeniem. Zadziałało i to bardzo dobrze ale rosliny zakwitły około 7 dni póxniej
I to zaważyło o plonie i jego jakości..... Pewnie mozna było wczesniej prysąć ale nie było warunków pogodowych.

#1359 Share goodkat

goodkat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 22:14

żyto hybrydowe u mnie żyto brasetto, siane 20 września, na ziemi klasy 3b-5, bez nawozenia przedsiewnego, zasobnosc pol na poziomie srednim, pH 6,7
1dawka N 200kg saletry 1 marca
2 dawka N 170l RSM 27N +3S
2 zabiegi grzybowe
2 x 0,35 moddusa
ilość opadów odpowiednia i plon można było uzyskać, szkoda tylko, że taką małą ilość podpisałem po te 800zl, ale zysk jest i to dość dobry

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1360 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 05 wrzesień 2013 - 07:49

żyto hybrydowe Hurtownia rolno-ogrodnicza Janiak - Brasetto - 205 zł brutto.
Panowie siał może ktoś żyto hybrydowe poznaniakiem z bezstopniową skrzynią ? Chodzi mi o ustawienie. Byłbym bardzo wdzięczny.