Skocz do zawartości

Zdjęcie

żyto hybrydowe

3151 odpowiedzi na ten temat

#1321 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 19:07

żyto hybrydowe

Ja jakoś nie mogę przekroczyć 5,5t żyta z ha. Robię wszystko tak jak zalecają, łan wygląda na 8ton, a w żniwa wielkie rozczarowanie. Nie wiem, czy tylko ja tak mam? :huh:

też tak mam???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
żyto hybrydowe Dzisiaj, 00:55
  •  

#1322 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 22:13

żyto hybrydowe

5.5 T to nie jest zły wynik ;) ja zasiałem 2 raz Hybrydę żeby zobaczyć czy to prawda co mówią że nie da tym siać na drugi rok, prawda plon był gorszy i to dużo , bo coś koło 3.5 Tony z Hektara , ale cóż jednak to prawda że co roku nóweczką trzeba siać ;) ale i tak dobry wynik ;) , u mnie sąsiad z populacyjnego z 3.5 hektara omłucił niepełny zbiornik z Bizonka ;) z-056 ;) więc Hybryda jest i tak nie do przebicia przez polulacyjne ;)

Widzę że 80% użytkowników osiąga dużo lepsze plony niż sąsiad. U mnie żyto około 3tony może nawet mniej dlatego w tym roku sieje nowe z centrali prawdopodobnie będzie to Amber. Stanowisko po owsie położone wapno i opryskane glifosatem,za 2tygodnie talerzówka na głęboko i 25ton obornika i orka 200kg polifoski6 agregat i 20.09 siew i na ten rok powinno raczej wystarczyć.

#1323 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 27 sierpień 2013 - 22:38

żyto hybrydowe

Ja jakoś nie mogę przekroczyć 5,5t żyta z ha. Robię wszystko tak jak zalecają, łan wygląda na 8ton, a w żniwa wielkie rozczarowanie. Nie wiem, czy tylko ja tak mam? :huh:

Na hybrydzie tylko 5,5t? Tyle w tym roku populacja mi dała, a może i ciut więcej (nie wiem dokładnie, nie ważone). Co do uprawy hybrydy to pamiętasz może post @TOREZ o hybrydach? Ze bardzo łatwo taką uprawę zepsuć, trzeba zrobić wszystko ok a swoje odda.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak nawozić żyto ozime zobacz »

•  

#1324 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 sierpień 2013 - 23:19

żyto hybrydowe .

Edytowany przez e1leex, 20 luty 2014 - 19:28.

#1325 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 23:41

żyto hybrydowe Tutaj ;) http://www.agrofoto....60#entry1175456
Początek uprawy żyta podobnie do jęczmienia, wczesna orka, czas na osiadanie gleby, dobre doprawienie gleby, nawożenie, siew lepszy wczesny chociaż występuje większe ryzyko porażenia chorobami już jesienią bo nie każda zaprawa ochroni dobrze przez tak długi czas. Czyli w skrócie żeby uprawa hybryda była w pełni efektywna trzeba wszystko zrobić ok, każdy zabieg źle wykonany już może znacznie rzutować na dalszy wzrost a w konsekwencji na plon.
Zapraszam na swój profil

#1326 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 sierpień 2013 - 00:11

żyto hybrydowe .

Edytowany przez e1leex, 20 luty 2014 - 19:28.

#1327 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 09:56

żyto hybrydowe a ile wcześniej zaorać pole pod żyto Brasatto i ile wysiać na ha, jedna jednostka waży 39,4kg czy 2 jednostki nie będzie za dużo ?

#1328 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 14:00

żyto hybrydowe

ja kupiłem brasatto z transportem 224zł/ jednostkę brutto

ja zamówiłem własnie po 219 brutto transport gratis

Edytowany przez BENNY82, 28 sierpień 2013 - 14:17.

#1329 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 20:48

żyto hybrydowe podajcie koledzy namiary gdzie można kupić nasiona poniżej 230zł brutto za jednostke- może być na priv- ,bo jakoś nic nie moge znaleść... :(

#1330 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 23:43

żyto hybrydowe

Nie byłbym, zdziwiony gdybym coś wykonał, źle. Jedno mnie może uspokoić, mam na myśli wyniki plonowania na poletkach KWS-u. Pozdrawiam.

A co takie słabe wyniki były? Jeżeli tak to jestem w szoku, w końcu to chyba oni wyciągają po 7t rzepaku :D

a ile wcześniej zaorać pole pod żyto Brasatto i ile wysiać na ha, jedna jednostka waży 39,4kg czy 2 jednostki nie będzie za dużo ?

Przy optymalnym terminie siewu może być ciut za dużo. Zszedłbym do 1,8jedn. Chyba że warunki nie są specjalne, tzn małe zapasy wody w glebie lub inne warunki hamujące krzewienie to już pewniej posiać 2 jednostki na ha.
Zapraszam na swój profil

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1331 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 18:14

żyto hybrydowe

podajcie koledzy namiary gdzie można kupić nasiona poniżej 230zł brutto za jednostke- może być na priv- ,bo jakoś nic nie moge znaleść... :(

Lubelskie, Ciecierzyn Agricola 224zł jednostka (0.5ha)

#1332 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 29 sierpień 2013 - 20:54

żyto hybrydowe

Czy ktoś orientuje się, jak ustawić siewnik "poznaniak" do siewu żyta hybrydowego ok 80 kg/h? Mam zamiar pierwszy raz posiać hybrydę i nie wiem jak ustawić siewnik żeby było dobrze. Dzięki za każdą odpowiedz.

wielokrotnie juz opisywałem jak ustawić w przypadku rzepaku a z żytem podobnie tylko wiadomo kółka zbożowe zastawki i denka jak na tabeli (do żyta) a przekładnia ja miałem ABC i musisz spróbowac na wysiewie normalnym na najniższym przełożeniu ile Ci wyjdzie w próbie kręconej jak da rade na wysiewie normalnym to dobrze jak bedzie za dużo wychodzić musisz tryba przestawić na wysiew średni wtedy znowu próba za próbą aż do skutku jeśli nadal nie wyjdzie ale powinno na średnim już wyjść te 70kg mnie wychodziło to możesz jeszcze o ile masz trybo specjalne do wysiewu zmniejszonego zamontowac i wtedy już na bank ustawisz ale na 99% na wysiewie średnim go ustawisz na tyle.

Jeśli to co opisałem dla Ciebie jest czarną magią zajrzyj w książkę obslugi tam jest wszystko opisane wystarczy poczytać.

Ja kupiłem Palazzo niestety cena jak na ten rok wydaje mi się kosmiczna myślałem że bedzie poniżej 200zł/j jednak sie myliłem płąciłem 230zł brutto/jednostkę tyle samo co w ub. roku za Visello ile i kiedy będe wysiewał to jest uzaleznione od przebiegu pogody narazie susza dotkliwa u mnie plany są do 15.09 zasiać ok. 1,8 jednostki/ha.

U nas też kolega sieje mieszańca 2 raz i plony na poziomie 3-4t ja wole nie ryzykować.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#1333 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 23:07

żyto hybrydowe czy lubofoska pod zboża z luveny jest dobrym pomysłem-cena wydaje mi się atrakcyjna a i skład odpowiedni....tylko że tego trzeba będzie strasznie dużo wysiać...100kg/1dt :unsure:

#1334 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 20:44

żyto hybrydowe Witam panowie. Planuje w tym roku posiać 6,5 ha żyta hybrydowego . Prawdopodobnie będzie to Brasetto z KWSu. Klasy ziemi od 4-6. Co radzicie wysiać pod korzeń i w jakiej ilości? Zawsze stosowałem Polifoske 6 pod wszystkie zboża, jednak się zastanawiam czy daćlepiej polifoske czy fosforan amonu + sól potasową. Co będzie lepsze? Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź.

#1335 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 21:21

żyto hybrydowe tak się zastanawiam czy lepszym rozwiązaniem nie będzie polifoska 8 i sól potasowa 400kg/1t polifoski- tak jakoś proporcja ta sama a w portfelu chce wiecej zostać.... :o

#1336 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 01:05

żyto hybrydowe

Witam panowie. Planuje w tym roku posiać 6,5 ha żyta hybrydowego . Prawdopodobnie będzie to Brasetto z KWSu. Klasy ziemi od 4-6. Co radzicie wysiać pod korzeń i w jakiej ilości? Zawsze stosowałem Polifoske 6 pod wszystkie zboża, jednak się zastanawiam czy daćlepiej polifoske czy fosforan amonu + sól potasową. Co będzie lepsze? Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź.

Najlepiej polifoska 6, sól+fosforan tez może być jeżeli będzie taniej to możesz tak dać. Ja wole polifoskę, 1 się wysieje, do tego z wysiewem soli mam problem z równomiernością.
Zapraszam na swój profil

#1337 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 sierpień 2013 - 08:43

żyto hybrydowe Żytko w tym roku trochę rozczarowało, i plonem, i ceną :/ Średni plon Brasetto i Palazzo w tym roku 7t/ha - szacowane było 9t/ha, ale susza w czasie nalewania dała mu popalić.

#1338 Share PolishLandwirt

PolishLandwirt

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 11:57

żyto hybrydowe Żyto hybrydowe plonowało u mnie na poziomie 8-8,1 t/ha tylko że przy nie najwyższym poziomie agrotechniki (nie stosowałem antywylegacza czy innych regulatorów wzrostu więc dość oszczędnie z azotem). Panowie ale to żytko cięzko się młóci he he . A i ostrzegam że żyto hybrydowe jest bardziej podatne na porażenie sporyszem !!!!!!!!!

#1339 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • Zainteresowania:tenis stołowy, dłubanina w garażu

Napisany 31 sierpień 2013 - 17:18

żyto hybrydowe do palazzo trzeba dodawać żyto mieszańcowe? z góry dzięki za podpowiedz :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1340 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 31 sierpień 2013 - 19:08

żyto hybrydowe Palazzo jest żytem mieszańcowym. Pewnie chodziło Ci czy trzeba dodawać żyta populacyjnego w celu zapylenia hybrydy. Nie trzeba.