Skocz do zawartości

Zdjęcie

żyto hybrydowe

3150 odpowiedzi na ten temat

#101 Share cichy26

cichy26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 13 wrzesień 2011 - 23:48

żyto hybrydowe a czy siać hybryde na V klasie o ph 4,8-5,1 myślałem o BRASETTO a może polecicie inną odmianę(może populacyjne HORYZO będzie lepsze)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
żyto hybrydowe Dzisiaj, 22:45
  •  

#102 Share NAMOOR

NAMOOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 14 wrzesień 2011 - 18:33

żyto hybrydowe Cena na ha pewnie wyjdzie taka sama - o ile siejesz kwalifikat.
Więc siej hybrydę.

#103 Share ElWymiataczos

ElWymiataczos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 15 wrzesień 2011 - 06:29

żyto hybrydowe Witam...
Za rok sieję żyto i zbieram informację :)
Ziemie V i VI klasy,stanowisko po łubinie (poplon),będzie dane przed orką wapno bo na tej ziemi od lat go nie było,zniszczę perz (roundup).
Nie zamierzam nawozić dużo,gdyż nie mam na to funduszy....Myślę ,że 150 polifoski 6,100 saletrzaku w pierwszej dawce, a w drugiej to chyba już zrobię roztwór z mocznika i opryskam, to wszystko co zdołam na to pole wyłożyć.
I teraz pytanie...Czy żyto hybrydowe w znaczącym stopniu przewyższy plon nad populacyjnym?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 17 wrzesień 2011 - 11:45

żyto hybrydowe Mam problem który wygląda następująco zasialiśmy żyto hybrydowe PALAZZO i wszystko by było fajnie tylko że siewnik mamy jaki mamy i ni jak nie udało sie utrzymać dawki około 80 kg na ha tylko na 1,2ha zostały wysiane 4 jednostki. i moje pytanie co teraz z tego może wyjśc i czy można coś zaradzić ewentualnym szkodom?

#105 Share kilusiekk

kilusiekk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 17 wrzesień 2011 - 14:40

żyto hybrydowe Zakupilem nasiona zyta hybrydowego z kws odmiana Gonello i Brasetto jestem zielony w sprawach zboz hybrydowych
Doradzcie mi jak zaisaic zeby bylo 8t/ha jak mowil przedstawiciel kws na jakiej klasie ziemi siac

#106 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 17 wrzesień 2011 - 15:12

żyto hybrydowe sory ale rozwalają mnie pytania typu: Jak siać żeby plon był 8 ton. Albo: Jak ustawić siewnik żeby dobry plon był. No to są pytania na które praktycznie nie ma odpowiedzi.

jedyne co mogę doradzić to to, żebyś żyto siał nie głębiej niż około 2 cm.

Edytowany przez Cihu, 17 wrzesień 2011 - 16:33.

#107 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 18 wrzesień 2011 - 21:14

żyto hybrydowe

Mam problem który wygląda następująco zasialiśmy żyto hybrydowe PALAZZO i wszystko by było fajnie tylko że siewnik mamy jaki mamy i ni jak nie udało sie utrzymać dawki około 80 kg na ha tylko na 1,2ha zostały wysiane 4 jednostki. i moje pytanie co teraz z tego może wyjśc i czy można coś zaradzić ewentualnym szkodom?

Mocniej dokarmisz wiosną i będzie ok. Posiałeś dość wcześnie i będzie miało dość czasu na krzewienie.

#108 Share EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 19 wrzesień 2011 - 07:19

żyto hybrydowe zorzyk2 tylko że tu mamy sytuację przeciwną, KWS zaleca 2 jednostki na ha janusz20 wysiał 4 na 1,2 ha więc najlepszym wyjściem byłoby opóźnienie pierwszej dawki azotu.
NAPIS ćWICZEBNY

#109 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 19 wrzesień 2011 - 15:47

żyto hybrydowe Rzeczywiście, zrozumiałem odwrotnie. Dodałbym bronowanie, jeśli jest możliwość spasanie i to jesienią, bo ta murawa nie dotrwa do wiosny.

Edytowany przez zorzyk2, 19 wrzesień 2011 - 15:53.

#110 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 19 wrzesień 2011 - 19:30

żyto hybrydowe Raczej zaryzykuje i zobacze co z tego wyjdzie azot dam później niż zwykle no i na przyszłość zainwestuje w siewnik.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 wrzesień 2011 - 20:23

żyto hybrydowe Panowie, nigdy nie miałem do czynienia z żytem. Jak się odbije późny termin siewu żyta hybrydowego i populacyjnego na plonie ?
Region Podlasie
Planowany termin siewu 15 październik

#112 Share redek

redek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 19 wrzesień 2011 - 21:04

żyto hybrydowe żyto krzewi się tylko jesienią, więc jest bardziej wrażliwe na opóżniony siew niż pszenica czy pszenżyto
a jak taki późny termin wpłynie na plon? Będzie zależało, jaka będzie jesień, ale rewelacji bym się nie spodziewał, chyba lepiej posiać pszenżyto, a jeśli ziemia za słaba, to owies wiosną

#113 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 21 wrzesień 2011 - 14:18

żyto hybrydowe Niechce zakładać nowego tematu wiec napisze tu.
Siałem żyto 15 września popołudniu, następnego dnia chciałem zabronowac pole bo za siewnikiem niemam zagartaczy, ale traf chciał że miałem mały wypadek i trafiłem do szpitala <_< i pole zostało niezabronowane, dopiero dziś zajechałem na pole i te ziarno co było pod ziemia ładnie powschodziło natomiast tam gdzie idą slady koł ziemia była ubita i redlica nie wchodziła całkowicie po podłoże to ziarno leżało pół na pół przysypane i nie i do dziś te ziarno tam leży i nie wzeszło ;[ . Widoczne są gołe paski pola tam gdzie idą slady ciągnika, tak jakby były ścieżki technologiczne. Co z tym teraz zrobić juz nie zabronuje bo uszkodze tamto co wzeszło bo ma juz wysokość paru cm <_<

#114 Share rollo29

rollo29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 21 wrzesień 2011 - 19:11

żyto hybrydowe Kolego Roki tu pomogą chyba grabie metalowe takie z ogródka ale najlepiej nocą żeby nie było obciachu ,ewentualnie konik i lekka brona po śladach ciągnika może to głupie ale proste rozwiązanie.

#115 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 wrzesień 2011 - 19:14

żyto hybrydowe

Cena na ha pewnie wyjdzie taka sama - o ile siejesz kwalifikat.
Więc siej hybrydę.

Mylisz się, że cena wyjdzie taka sama. Przykładowo zalecana dawka siewu żyta populacyjnego Dańkowskie Diament wynosi (90-110kg/ha). Obecne w mojej okolicy żyto populacyjne sprzedają po 200zł/100kg, czyli na zasianie 1ha trzeba zapłacić 220zł. Żyto mieszańcowe (hybrydowe) sprzedawane jest w jednostkach na 0,5ha, na hektar trzeba wysiać dwie jednostki. Cena jednej jednostki żyta mieszańcowego (w mojej okolicy) oscyluje na 213zł. Czyli na hektar 2x213zł= 426zł. Podsumowując żyto mieszańcowe 426zł - żyto populacyjne 220zł = "206zł" mniej za żyto populacyjne, czyli prawie połowę taniej. :mellow:

#116 Share vojt4s

vojt4s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 21:04

żyto hybrydowe Witam macie jakis srodek na perz wlasciwy w zycie ozimym visello. Wiadomo nie zwalczy go od srodka ale chociaz zeby zachamowac rozwoj?

#117 Share bizon1

bizon1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 01 październik 2011 - 12:59

żyto hybrydowe Proponuje zlustrować pola bo pojawiły się rolnice .Po wczorajszym oprysku dzisiaj leży 5-6szt/m2.

#118 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 01 październik 2011 - 20:29

żyto hybrydowe

Witam macie jakis srodek na perz wlasciwy w zycie ozimym visello. Wiadomo nie zwalczy go od srodka ale chociaz zeby zachamowac rozwoj?

Nie ma, ew oprysk glifosatem ok 2 tyg przed omłotem. A najlepiej po żniwach na ściernisko. Zyto jest z tej samej rodziny co perz wiec to co zniszczy perz, żyto tez.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#119 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 04 październik 2011 - 10:07

żyto hybrydowe Apyros bierze perz ale nie wiem czy można go w życie stosować. stosuje się go raczej wiosną.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share piotrus907

piotrus907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 04 październik 2011 - 12:16

żyto hybrydowe jak już posiałeś żyto to nic nie zrobisz, opryskasz to spalisz wszystko chyba nie ma środka co by żyto zostawił a perz wzioł