przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

aro1975    324

ja miałem brasetto i w tym roku również zamierzam posiać tą odmianę lub palazzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U nas plony zyta koszmatne ( 1-1,5t/ha) z inymi oziminami bywa różnie ale nigdzie nie było wiecej jak 3,5t pszenzyta jak kosiłęm u okolicznych gospodarzy. Dzis praktycznie skonczyłem z populacyjnym zytem około 60% wylegle średni plon 4t były działki powyzej i mniej. Brasetto jeszcze nie ruszane ale wyglada duzo lepiej u mnie chyba trafiło w lepsza pogode podczas kwitnienia niz populacja bo było opóznione około 1,5tyg wzgledem populacji kłosy ma praktycznie bez szczerbatosci łądne długie pełne. Populacja wygladałą duzo gorzej.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

U mnie brasetto i viselo od 4t/ha do 5,5t/ha. 200kg polifoski i 200 saletry. Możliwe że ph za niskie. Po żniwach będę badał glebę.

Przy takim nawożeniu to dobry wynik na 4t żyto pobiera około 110kg N. Moje dostało prawie 200kg czystego azotu może zaczne koło środy je dziabać. chodzę patrzę na nie i sam nie wiem czy da te 8t. Niby kłosów jest ale ziarno nie za grube. Wydaje mi się że spiepszyłem trzecią dawkę azotu była za mała bo 30kg. może powinno być 40-50 ale zobaczę to na wadze będzie.

Cena..... spada już jest poniżej kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkrzysiek    0

ja na 5 i 6 klasie z 2 ha 14 ton visotto z KWSu polecam azot w 2 dawkach po około 60 kg czystego składnika ph gleby coś koło 4,10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny87    2

visello chyba :) ... u mnie nie wiem jaki plon, mam nadzieje, że nie będzie najgorzej, azot sypnąłem na 8t/ha + pełna ochrona, ale nie wygląda jak w tamtym roku. Odmiany Guttino i Visello. Jutro ruszę trochę z koszeniem, tylko martwi mnie trochę jakość - mam trochę ciemniejszych ziaren, nie wiem dlaczego bo dostało dobre środki na grzyba ( tak myślę), pryskane w optymalnych terminach. Cena mnie powala, jak wyjdę na zero to będzie sukces. Mam zakontraktowane 2/3 plonu, przy szacowaniu średnio 5t/ha. W tym roku będzie ciężko :/ Szkoda, że nikt nie docenia naszej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fliegl    22

ja na 5 i 6 klasie z 2 ha 14 ton visotto z KWSu polecam azot w 2 dawkach po około 60 kg czystego składnika ph gleby coś koło 4,10

Jakoś nie chcę mi się w to wierzyć.U nas najlepsi rolnicy którzy naprawdę znają się na robocie z żyta hybrydowego w tym roku nie osiągneli więcej jak 5T.

 

Ja osobiście miałem 3.5t.

Edytowano przez fliegl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ja z syntetyka przy nawożeniu 200 kg poli4 na jesień do tego 120 kg N 2 zabiegi ochrony z odżywkami nasypałem przyczepę na którą wchodzi 6 ton pszenicy i jeszcze 300 kg na drugiej przyczepie

nie znam gęstości nasypowej żyta wieć piszę w ten sposób.

Edytowano przez MichalUrbaniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBERTD    0

U mnie odmiana gonello(siana drugi rok) 3,5 t/ha. Stanowisko od iv do vi klasy, nawozenie 90kg n/ha, oprysk na chwasty. To raczej słabo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefjurolnik    10

bo drugi raz się nie sieje szkoda pola tylko:P lepiej dać te 400 coś i mieć świeże i wtedy plon będzie dobry

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

u mnie Gradan na V klasie przy nawożeniu 150kg polifoski 6 i wiosną 200kg saletry amonowej + 50kg polifoski 21 bez ochrony fungicydowej ok 4t/ha a populacja 1,8-2 t/ha kiepsko i jeszcze tak niska cena 320zł +vat elewtor sieradz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fliegl    22

Brasetto wczoraj mierzone "z reki" i16% wilgotności więc stoi dalej

Jak będziesz tak mierzyć wilgotność to do listopada nie skosisz,wjeżdżaj z kombajnem bo napewno ma już 12%wilgotności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBERTD    0

ryzykuje ktoś siać drugi raz hybrydę swoją ? sypnęła mi 5ton ha (wisello)

Ja tak zrobiłem i teraz miałem 3,5t a w tamtym roku 6t. A a jak ci sypialo wisello?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

u mnie również piz*a nawożenie wyższe jak powyżej+pełna ochrona + kreda (ph optymalne) gęste tylko podczs kwitnienia podało dłuższy czas - plon również 4-5/tha - napradę tragedia i porażka, może zostanie 300-400zł/ha :(

Przy takich nakładach i cenie 400 zł to wątpie żeby Ci koszty pokryło. Jedna tona żyta pokryje materiał siewny,jedna tona ochrona, jedna tona kreda, dwie tony nawożenie. Tony się skończyły a koszty nadal można wyliczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

witam kolegów

 

dziś po pożarze kombajnu, spaliła się instalacja od porwanego pasu na sieczkarni, na szczęście tylko czujki padły, kombajn jeździ i jutro go obudzimy.

Skaziliśmy niestety tylko do połowy kawałek 4,5 ha i wydatność powyżej 6,5 tony pallazzo.

Poprzednie pola 6 klasa ziemi 5 ton, tez rewalka.

Koło domu 4-5 klasa ledwo 4 jak nie 3,5

 

Żniwa co dziennie bez awarii to dzień stracony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkrzysiek    0

Jakoś nie chcę mi się w to wierzyć.U nas najlepsi rolnicy którzy naprawdę znają się na robocie z żyta hybrydowego w tym roku nie osiągneli więcej jak 5T.

 

Ja osobiście miałem 3.5t.

widać jak sie znają 5 ton to mi dał Dankowskie diament na 5 klasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

brasetto wykoszone plon około 5.3t ( nie ważone dokąłdnie ale znam ładownosc swoich przyczep :) Dodam ze był to test hybrydy gdzie na reszcie działki było dnakowskie diament przy identycznym nawożeniu, ochronie itd. populacja dała o 1 t mniej. Dodam ciekawostke ze słoma zielona a ziarno 13% wilgotnosci :) i troche cieżko sie kosiło przez ta mokra słome.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

ryzykuje ktoś siać drugi raz hybrydę swoją ? sypnęła mi 5ton ha (wisello)

Ponowny wysiew jest zabroniony to po 1, po 2 znika efekt heterozji i nie siejesz już odmiany hybrydowej a populacyjną, i uzyskujesz taki sam wynik jak z odmiany populacyjnej a może być nawet gorszy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj