Skocz do zawartości

Zdjęcie

żyto hybrydowe

3143 odpowiedzi na ten temat

#661 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 28 luty 2013 - 21:07

żyto hybrydowe Masz za mało polifoski. Azotu 120-140kg. Ale potrzebujesz deszczu .... na V i VI bez rególarnych deszczy nie da rady
co tu sie rozpisywać
Strona 18 http://www.kws-locho...owe_do_zyta.pdf

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
żyto hybrydowe Dzisiaj, 11:47
  •  

#662 Share tomi1349

tomi1349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa , wystawy rolnicze itp.

Napisany 28 luty 2013 - 21:27

żyto hybrydowe Ja tam chcę sypnąć 220kg\ha saletrzaku.
Może poniedziałek\wtorek się wjedzie, ale jeszcze z 5cm śniegu leży;(

#663 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 28 luty 2013 - 21:48

żyto hybrydowe Jutro rano sypię po 200 kg/ha saletry. Od kilku dni nie ma już przymrozku w nocy, a w dzień to temperatura do 6 dochodzi. Po śniegu nie ma śladu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak nawozić żyto ozime zobacz »

•  

#664 Share mefjurolnik

mefjurolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 21:36

żyto hybrydowe

Masz za mało polifoski. Azotu 120-140kg. Ale potrzebujesz deszczu .... na V i VI bez rególarnych deszczy nie da rady
co tu sie rozpisywać
Strona 18 http://www.kws-locho...owe_do_zyta.pdf

wiem kolego trzeba zaryzykować a posieje jeszcze sól potasową i superfosfat a jakie środki na choroby polecacie?

#665 Share Mateusz93

Mateusz93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 19:31

żyto hybrydowe Zabieg na T1 musi dobrze zwalczyć choroby podstawy źdźbła i mączniaka i działać w niskich temperaturach, np Mirage + Tilt Turbo. Jest wiele możliwości ;) .

#666 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3381 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 02 marzec 2013 - 20:15

żyto hybrydowe dziś na pierwszy kawałek poszła saletra 200kg/ha w poniedziałek i wtorek reszta

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#667 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 21:15

żyto hybrydowe

Saletra ma 34%, saletrosan 26% czyli to raczej saletrosanu powinieneś wysiać więcej. I saletrosan możesz wysiać wcześniej bez ryzyka wymycia azotu.

milanreal1 - wsztstko pomieszałe - wg zaleceń kws zamieram wysiać w pierwszej dawce 100kg/ha saletrosan i 150kg/ha saletry
co myślisz?

#668 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 21:29

żyto hybrydowe powinno być ok zalezy od stanu zboża

#669 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 21:39

żyto hybrydowe @aro1975 jak wysiejesz tą mieszaninę to napisz czy równo na polu się rozrzuciło ;)

#670 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 21:48

żyto hybrydowe zamierzam pojechac 2-razy, wygląda zaje..cie chociaż sarny się stołowały (u Ojca 2km w prostej lini leży śnieg u mnie nić tylko sarnie bobki - co można zrobić tym cholerstwem - kałasznikow?)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#671 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 02 marzec 2013 - 21:58

żyto hybrydowe

milanreal1 - wsztstko pomieszałe - wg zaleceń kws zamieram wysiać w pierwszej dawce 100kg/ha saletrosan i 150kg/ha saletry
co myślisz?

A no to teraz rozumiem, ponad 70kg N, do tego siarka wg mnie bardzo dobrze. Tylko drogo wychodzi bo trzeba 2 razy jeździć, różnica w granulacji spora.

A co do zwierzyny to 10-15 lat temu jak się zająca zobaczyło to było zdziwienie. A dziś wszystkiego dużo i zajęcy, i dzików, i saren, nawet łosia da się spotkać :D Ja ogólnie uważam że chyba trzeba się do nich przyzwyczaić, zawsze inaczej wygląda krajobraz. Co to za widok jak ze zwierząt widujemy tylko własnego psa czy kota :D A co do zniszczeń, jak trochę zje to niech jej idzie na zdrowie, gorzej jeżeli zniszczą nam znaczy obszar uprawy. Mi sarny tez się żywiły żytem, ale to twarda roślina, da się N i pewnie wszystko nadrobi. Gorsze są dziki, jak one za coś się wezmą to do końca....
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#672 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 22:46

żyto hybrydowe wiesz że zartowałem - u mnie chodzą sarny łosie i zające (jednego co wpadł do terenu odrodzonego Ojciec dokarmiał całą zimę - nazwał go poziomka i 2 lata skakał nawet psy go telerowały - potem prepadł)

#673 Share prezes11

prezes11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 09:26

żyto hybrydowe Czy z tym nawozem to troche nie przy wczesnie w polowie marca nadaja spore przymrozki wiem ze hybrydy potrzebuja wczesnie azotu ale ten mroz trochemnie martwi

#674 Share tomi1349

tomi1349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 09:31

żyto hybrydowe U nas prawdopodobnie jutro pójdzie saletrzak;)

http://www.agrofoto....ydowe-brasetto/
Jak oceniacie stan żyta??

#675 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 10:32

żyto hybrydowe W tamtym roku 10 maja był mróz i wszystkie zboże nawet te jare doskonale przezimowały.
Żyto już przy +2stC zaczyna wegetacje i potrzebuje N,ja jak będzie tylko możliwość wjazdu też wjeżdżam z saletrą.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#676 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 12:23

żyto hybrydowe Myślicie że przy bardzo rozkrzewionym życie hybrydowym na pierwszą dawkę wystarczyłoby 150 kg saletry ?? czy dać 200 kg . Żyto posiałem pierwszy raz także zero doświadczenia w jego uprawie. Przedplon łubin V i VI klasa wcześniej ugór. Druga działka to IV klasa przedplonem od wielu lat zbożowe . Jedna roślina ma powyżej 7 rozkrzewień. Planowane jest ok 350 kg saletry w dwóch dawkach chyba że byłaby susza to pójdzie mocznik ale to jeszcze zobaczymy ;)

Edytowany przez rafto, 03 marzec 2013 - 12:26.

#677 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 03 marzec 2013 - 17:46

żyto hybrydowe

Czy z tym nawozem to troche nie przy wczesnie w polowie marca nadaja spore przymrozki wiem ze hybrydy potrzebuja wczesnie azotu ale ten mroz trochemnie martwi

To się martw, czekaj i potem się okaże że zagłodziłeś rośliny i na tym przegrasz. Ja nawet słyszałem że w +1 żyto się budzi, ale u mnie niby ok 5 stopni na plusie, ale wiatr od kilku dni i wcale nie widać żeby żyto się budziło. Nawet ten wiatr nie pozwolił nawozów rozsiać, mam nadzieje ze do piątku wiele nie stracę.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#678 Share tomi1349

tomi1349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 18:36

żyto hybrydowe Co myślicie, jak jest w dzień 3-5 stopni na plusie a w nocy do-3 to mogę jutro rozsiac nawóz?

#679 Share Baarth

Baarth

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 19:04

żyto hybrydowe My w nocy z poniedziałku na wtorek wjeżdżamy na pola. 40 ha trzeba jak najszybciej zasilić. Jak przegapimy obecne zimne noce to na glinę nie wjedziemy przez 2 tyg. Dla nie tych co nie planują się spieszyć z azotem mogę opisać zeszłoroczne żyto. W zeszłym roku posiałem pierwszy azot 28 lutego na żyto Visello . Na 6 klasie wydało 4,7 t z ha . Gdyby nie brak wilgoci było by dużo lepiej.

Pozdrawiam
New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#680 Share kuzer13

kuzer13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 21:55

żyto hybrydowe

co myślisz?

Ja sądze, że jak najbardziej tak gdyż też wcześniej założyłem sobie taki układ nawożenia. Saletrosan już posiałem 2.03.2013 gdyż było -4C przy gruncie. Pod koniec tego tygodnia zamierzam rzucić 150kg/ha saletry ale to zależy od pogody. Razem daje to 13kgS/ha i 77kgN/ha czyli jak na srednie rozkrzewnie 4-5 pedów i przedplon zbożowy to rozsadna propozycja moim zdaniem. Potem prawdopodbnie jeszcze 200kg/ha saletry w drugiej dawce i to na tyle bo nie planuje trzeciej dawki na klasie IV-V i moim regionie ( Lubuskie )