Skocz do zawartości

Zdjęcie

żyto hybrydowe

3143 odpowiedzi na ten temat

#601 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 12:18

żyto hybrydowe @Cihu jakie w tym sezonie będziesz stosował fungicydy w życie ?? ;) tylko modus dawałeś ?? nie wyległo nic ?? łady plon jak na takie ziemie ;)

Edytowany przez rafto, 28 styczeń 2013 - 12:19.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
żyto hybrydowe Dzisiaj, 22:53
  •  

#602 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1037 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 12:29

żyto hybrydowe Pisałem ze leżało jak piorun. Walnęło się na krótko przed żniwami. A narazie nie wiem co będzie stosowane. Na pierwszy zabieg myślę nad mieszanką flusilazol + karbendazym + prochloraz albo capallo ale to jest za drogie rozwiązanie chyba.

Edytowany przez Cihu, 28 styczeń 2013 - 12:30.

#603 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 12:53

żyto hybrydowe Drogie ale dobre ;) tak czytam to regulator spóźnileś i to sporo, ale plon i tak b. dobry :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak nawozić żyto ozime zobacz »

•  

#604 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 styczeń 2013 - 13:48

żyto hybrydowe @Cihu Dokładnie spóźniony oprysk regulujący wzrost i ja do 1 zabiegu dodałbym 0,15l Moddus-u i ok 1l CCC, ale to zależy od stanu roślin i pogody. Ja ten zabieg wykonałem 14 kwietnia i u mnie to już było za późno, ale miałem niewyrównany łan i nie chciałem przedobrzyć. Do żniw 95% ustało więc nie było źle. :)

#605 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 14:18

żyto hybrydowe

Pisałem ze leżało jak piorun. Walnęło się na krótko przed żniwami. A narazie nie wiem co będzie stosowane. Na pierwszy zabieg myślę nad mieszanką flusilazol + karbendazym + prochloraz albo capallo ale to jest za drogie rozwiązanie chyba.

a kojarzysz ile tego obornika poszło na ha i jaka zasobność gleby w pk o ile robiłeś badania?

#606 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1037 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 17:03

żyto hybrydowe Obornika to taka standardowa dawka. Nie za grubo nie za cienko. Normalne przejazdy rozrzutnika. Mogę tylko zgadywać 30ton?

Antywylegacze:

20.04.12
Topsin M 1,4 + Siarczan magnezu + mocznik + CCC 2l/h
stanowczo za pózno. Kawałek było pryskane tym co zostało z opryskiwacza 2 razy. Leżało tak samo jak na reszcie pola.

02.05.12
Modus 0,3 l/ ha
Jak podstawa nieusztywniona to modus juz nie zadziała tak jak trzeba. Podstawa najważniejsza.

Opóźnienia nie wynikają z lenistwa. Jak to warsztat pod chmurką, albo mróz, albo deszcze, że się nie da wjechać w pole. Książkowo nie da się dobrać terminów oprysków bo zawsze pogoda przeszkadza.

Edytowany przez Cihu, 28 styczeń 2013 - 17:05.

#607 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, technika rolnicza

Napisany 28 styczeń 2013 - 17:50

żyto hybrydowe

A czy ktoś wykonał u siebie takie doświadczenie, że posiał na tym samym polu w jednym roku odmiane populacyjną i hybrydę a łany prowadził identycznie (nawożenie,opryski)? Jakie były wyniki?

sąsiad takie cos zrobił zasiał zwykła populacje i hybryde na tym samym kawałku nie wiem dokładnie jakie nawozenie ale zadnych antywylegaczy i chyba fungicydem tez nie pryskał gleba 4-5 mowił ze hybryda 2 tony lepiej sypała
"Bo ziemia bez ludzi dziczeje"

#608 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 28 styczeń 2013 - 17:56

żyto hybrydowe Cihu : a dlaczego dałeś Moddus i CCC w osobnych opryskach i to w dodatku w tak odległych terminach ?
Oprysk na grzyba też stanowczo zapóźno.
Dodam jeszcze, że do końca nie znasz przyczyny wylegnięcia żyta na pewno zbyt późny oprysk był jedną przyczyną a drugą mogłobyć nagromadzenie chorób podstawy zdźbła.

#609 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1037 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 18:05

żyto hybrydowe @Dyczko -Modusa miało nie być wogóle. Miało skończyć się na 2l/ha CCC ale ze nie podziałał to wtedy poprawka 0,3 modusa. Przed żniwami wichura ładnie zwałowała pole. Dyczko - fungicyt wcale nie tak pózno. Patrz na to, że w Iławie wegetacja rusza trochę pózniej niż w Sypniewie. :) Ogolnie to nie narzekam. Wiem co robiłem nie tak i bedę starać się błędy wyeliminować a sam plon dla mnie jest rewelacyjny i szczerze wątpie aby w kolejnym roku udało się go powtórzyć.

Edytowany przez Cihu, 28 styczeń 2013 - 18:06.

#610 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 20:54

żyto hybrydowe Spokojnie,dasz rade kolego.Postaraj się przyspieszyć niektóre zabiegi i połączyć np chlorek z modusem jak radzi kolega dyczko0.To w tej chwili najbardziej efektywna forma skracania,oczywiście żyto to nie pszenica i wymaga dużo wcześniejszej reakcji,jak wiadomo pozwolą warunki.Obrazem zbyt pużnej reakcji regulatorami jest efekt tkzw literki L przy dolnych częściach żdzbła,a powinno być V.Jeżeli zaobserwujemy efekt pierwszy można powoli montować podbieracze.
Co do plonu kolego Cihu gratulacje na tej klasie ziemi to dobry wynik,jak najbardziej możliwy do powtórzenia z tendencją zwyżkową.Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#611 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 21:02

żyto hybrydowe

Obornika to taka standardowa dawka. Nie za grubo nie za cienko. Normalne przejazdy rozrzutnika. Mogę tylko zgadywać 30ton?

Antywylegacze:

20.04.12
Topsin M 1,4 + Siarczan magnezu + mocznik + CCC 2l/h
stanowczo za pózno. Kawałek było pryskane tym co zostało z opryskiwacza 2 razy. Leżało tak samo jak na reszcie pola.

02.05.12
Modus 0,3 l/ ha
Jak podstawa nieusztywniona to modus juz nie zadziała tak jak trzeba. Podstawa najważniejsza.

Opóźnienia nie wynikają z lenistwa. Jak to warsztat pod chmurką, albo mróz, albo deszcze, że się nie da wjechać w pole. Książkowo nie da się dobrać terminów oprysków bo zawsze pogoda przeszkadza.

no 30t to pełna dawka ale jak sie ma to nie ma co żałowac.

#612 Share Mateusz93

Mateusz93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 21:14

żyto hybrydowe Jaki dobry fungicyd polecacie na jeden zabieg ochronny i w jakim terminie? Co do capalo to na etykiecie nie ma rejestracji dla żyta więc nada się czy raczej nie?

#613 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 00:22

żyto hybrydowe Panowie a co własnie sądzicie na temat pryskania wpierw samym CCC a koło 2 kolanka przeleciec 0.3 modusa, pewien przedstawiciel mówił ze tak włsnie niektorzy robia i jest rewelacja..

Edytowany przez BartekM, 30 styczeń 2013 - 00:30.

#614 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 17:07

żyto hybrydowe Stosowałem na 1 kolanko same CCC i zadziałało elegancko.

#615 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 03 luty 2013 - 21:41

żyto hybrydowe @ BartekM Stosowanie CCC i modusa w pierwszym zabiegu jest wskazane wyłącznie gdy średnia temperatura jest pow 10 stopni co w fazie pierwszego kolanka jest zazwyczaj rzadkością, dlatego warto rozdzielić i w fazie pierwszego kolanka zastosować samo CCC które działa już od 6-7 stopni plus jakieś mikronawozy i następnie w drugim zabiegu razem z fungicydem zastosować modus. Wiem że niektórzy powiedzą że to dwa przejazdy ale jak chodzi o skuteczność to warto tak zrobić. Innym rozwiązaniem jest do CCC dodanie Medaxsu Top który według producenta działa w temp poniżej 10 stopni.

#616 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 luty 2013 - 22:13

żyto hybrydowe Moddus lubi słońce, które pozytywnie wpływa na działanie środka. ;)

#617 Share huberty

huberty

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, maszyny rolnicze, sport

Napisany 03 luty 2013 - 22:41

żyto hybrydowe Panowie mam pytanie, gdy opryskam żyto CCC i w nocy przyjdzie przymrozek to wpłynie to na skuteczność zabiegu?

#618 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 04 luty 2013 - 11:33

żyto hybrydowe tak

#619 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:wszystkim;p

Napisany 04 luty 2013 - 22:17

żyto hybrydowe jak długo od zastosowania ccc musi nie wystapic przymrozek?
Na lekkich glebach przy nawozeniu 100N(I dawka saletra 150kg/ha II dawka 100Kg mocznika)mozna ccc sotsowac?Pytam gdyz słyszałem ze ccc skraca system korzeniowy....nigdy tez nie praktykowałem ccc wiec pytam....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#620 Share Mateusz93

Mateusz93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 05 luty 2013 - 10:22

żyto hybrydowe Na lekkie gleby Modus jest dużo bezpieczniejszy. Jeśli koniecznie chcesz CCC do daj w min. dawce albo w mieszance z modusem.