Skocz do zawartości

Zdjęcie

żyto hybrydowe

3151 odpowiedzi na ten temat

#581 Share PiastOracz

PiastOracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 19:05

żyto hybrydowe Sprawdź inne nazwy handlowe preparatów zawierających chlorotoluron i zobaczysz, że jednak można stosować w życie. Dlatego w rolnictwie jak i w aptece jest dobrze znać substancje czynne - można zaoszczędzić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
żyto hybrydowe Dzisiaj, 00:55
  •  

#582 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 20:55

żyto hybrydowe Przykład droższy Lentipur Flo 500 SC. Tolurex zamiennik identyczny lecz tańszy choć nie zarejestrowany.

#583 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 08:42

żyto hybrydowe No cóż,biorąc pod uwagę wypowiedzi przedmówców niewiele można dodać,może tylko uściślić fakt iż stosowanie zabiegów herbicydowych czy też fungicydowych i sporządzanie mieszanin we własnym zakresie pod względem zawartych w nich substancji czynnych,a nie skupienie się na nazwach handlowych jest rozwiązaniem dużo bardziej efektywnym pod względem wykonanego zabiegu oraz finansowym.Co do regulatorów wzrostu?Już samym sukcesem jest odpowiednie podejście wykonawcy.To tak jak w przypadku przejścia z technologi uprawy tradycyjnej na uproszczoną.Nie wystarczy odstawić pługa w przysłowiowe pokrzywy i zastąpić go talerzówką,trzeba zmienić tok myślenia całej uprawy.Dlatego stosowanie regulatorów powinno być poparte sporządzonym wcześniej planem w którym bedziemy mieli ujęte wszystkie zabiegi,nawożenie pod względem mozliwości finansowych.[Oczywiście doświadczeni producenci i mający wiedze mają taki plan w głowie od samego początku,właściwie podjęcia decyzji o zasiewie danego zboża czy odmiany]Taki plan nie powinien być sztywny i korygowany pod względem występujących warunków oraz stanu plantacji.Mylne jest stwierdzenie tego typu iż odpuszcze sobie zabieg T1,na rzecz antywylegaczy.może się okazać iż stosowanie regulatorów było odpowiednie lecz plantacja wyległa z powodu chorób podstawy żdzbła.To tylko jeden z przykładów mówiący o tym iż odpowiednie podejście do tematu to już połowa sukcesu.Pozdrawiam.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak nawozić żyto ozime zobacz »

•  

#584 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 24 grudzień 2012 - 16:12

żyto hybrydowe Nawiązując do wypowiedzi akacji odnośnie stosowania antywylegaczy i fungicydów względem wypowiedzi użytkowników.
Jak to nie kiedy się ludzie żalą, że dali 1.5l ccc i 0.4l moddusa a żyto wyległo, jednak nie brali pod uwagę właśnie tego, że nie było to spowodowane zbyt wyrośniętym pędem a chorobami podstawy zdźbła.
Analogicznie w drugiej sytuacji chwalą się, że dali tylko 1l ccc i zboże nie wyległo a było to spowodowane brakiem chorób podsuszkowych.
Oczywiście pomijając tutaj opady, gradobicia itp.

Dlatego opisywanie konkretnej sytuacji polowej powinno być przeprowadzone dosyć rzetelnie aby odzwierciedlić odbiorcy faktyczny stan faktów.
I tak samo prośba o poradę powinna być opisana tak aby osoba od której oczekuje się porady mogła mieć możliwość oceny pola bez oglądania go.

#585 Share zetor111447

zetor111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 18:45

żyto hybrydowe moze ktos mi doradzi co dac na chorby podstwy zdzbła?i kiedy sotuje sie tego typu fungicydy?przed 1 kolankiem czy po 1 ?mozna razem z ccc mieszac fungicydy?

#586 Share turas20

turas20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 22:57

żyto hybrydowe Koledzy zasiałem żyto hybrydowe na 2ha i pytanie do was co może być przyczyną że na lepszej części pola żyto jest rzadkie a na słabszej części jest gęste?Czy przyczyną mogła być nie równa głębokość orki ?

#587 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 24 grudzień 2012 - 23:07

żyto hybrydowe @zetor111447 - nie obraź się ale na tym forum to było już tyle razy wałkowane i tyle jest na ten temat w internecie, że znalezienie odpowiedzi na Twoje pytanie nie zajmuje więcej niż 2 minuty czasu i dowiesz się więcej niż by ci ktoś pobieżnie wytłumaczył

#588 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 25 grudzień 2012 - 18:28

żyto hybrydowe

Koledzy zasiałem żyto hybrydowe na 2ha i pytanie do was co może być przyczyną że na lepszej części pola żyto jest rzadkie a na słabszej części jest gęste?Czy przyczyną mogła być nie równa głębokość orki ?

Pewnie na tych gorszych miejscach masz piasek i ziemia jest lepiej zageszczona i mogło to spowodować ze były tu lepsze wschody.

#589 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 26 grudzień 2012 - 20:14

żyto hybrydowe Bardzo możliwe że jest to spowodowane różnicą w osiadaniu orki. A po za tym zawsze wydawało mi się ze to gleby cięższe ulegają silniej zagęszczeniu poprzez zawartość większej ilości części spławialnych.

#590 Share QuQurydza

QuQurydza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 14:58

żyto hybrydowe Witam.
W tym roku na probe zasialismy pierwszy raz Brasetto 70-80kg/ha. Rozkrzewilo sie bardzo ladnie, jak ktos pisal, trawa. Jesienia poszla Polifoska 8. Tylko teraz caly czas strasznie cieplo, w dzien to nawet do +8.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#591 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 20:01

żyto hybrydowe Dobry wybór,jedna z lepszych odmian hybrydowych.Choć proponuje zabieg chlorkiem 0,5 we wczesnych fazach po ruszeniu wegetacji bardziej pod kątem wyrównania łanu.Spowoduje to mniejszą zawartość sporyszu w ziarnie.Co do pogody nie masz się co martwić,przypomnij sobie ubiegły rok i pogodę.Jesień trwała do początku stycznia,a plony żyta były jednymi z lepszych biorąc pod uwagę minione lata.Nawet tkzw.,,fanatycy mocznika,, sypiąc po 100kg/ha[w dawce całkowitej]kosili 3-4t/ha populacji.Pozdrawiam.

#592 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 16:18

żyto hybrydowe witam wszystkich. mam kilka pytan odnosnie uprawy żyta hybrydowego. zanim zapytam napisze co i jak wygada na dzien dzisiejszy.sieje zyto po raz pierwszy tym bardziej hybryde dotychczas uprawiana byla szenica jara i ozima oraz rzepak ozimy -przedplony nieciekawe :/ klasy gleby zasiane żytem od II do IVb(II odrobina) na jednym kawałku o lżejszych glebach ph 4,5 4,8 przed siewem wapnowane weglanem z magnezem w ilosci 3t/h. siew w optymalnym terminie przedplon pszenica jara. przesiewnie 125kg/h polifoska 6 słoma zostala na polu przyorana z dawką 6 kg azotu na tone słomy. odmiana zyta guttino . na lzejszych glebach ładnie zeszło na ciezszych też.moje pytanie jak nawozic hybryde przy takim stanowisku? kompleks żytni bardzo dobry i dobry

#593 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 18:52

żyto hybrydowe Czytaj ze zrozumieniem to i rób tak jak piszą ....... http://www.kws-locho...owe_do_zyta.pdf

Jakieś zdjęcie?
termin siewu?
lokalizacja ? gdzie?

Edytowany przez KrzysiekFM, 26 styczeń 2013 - 18:53.

#594 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 19:55

żyto hybrydowe

Czytaj ze zrozumieniem to i rób tak jak piszą ....... http://www.kws-locho...owe_do_zyta.pdf

Jakieś zdjęcie?
termin siewu?
lokalizacja ? gdzie?

dzięki własnie tego szzukałem. z tego co przeczytałem to bede musial dosypac pk pogłównie na wiosne. co do żyta to po wschodach wyglądało na rzadkie ale jak sie ladnie roskrzewiło i przykryło ładnie ziemie nie ma co narzekać. rejon to płn-wsch polska termin siewu 11 wrzesień gleba dobrze odleżakowała. sporo azotu trzeba :/ sypne tak I dawka 200kg/ha s34 II 200kg saletrsan 26N 13S + 100 kg mocznik. o ile fundusze pozwolą :/

#595 Share Lukasz82

Lukasz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:oczywiście rolnictwo:) i wiele różności

Napisany 27 styczeń 2013 - 10:51

żyto hybrydowe A czy ktoś wykonał u siebie takie doświadczenie, że posiał na tym samym polu w jednym roku odmiane populacyjną i hybrydę a łany prowadził identycznie (nawożenie,opryski)? Jakie były wyniki?

#596 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 10:59

żyto hybrydowe

dzięki własnie tego szzukałem. z tego co przeczytałem to bede musial dosypac pk pogłównie na wiosne. co do żyta to po wschodach wyglądało na rzadkie ale jak sie ladnie roskrzewiło i przykryło ładnie ziemie nie ma co narzekać. rejon to płn-wsch polska termin siewu 11 wrzesień gleba dobrze odleżakowała. sporo azotu trzeba :/ sypne tak I dawka 200kg/ha s34 II 200kg saletrsan 26N 13S + 100 kg mocznik. o ile fundusze pozwolą :/

wiesz ale ta siarka z drugiej dawki przydała by się przy pierwszej.....

#597 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 18:44

żyto hybrydowe

wiesz ale ta siarka z drugiej dawki przydała by się przy pierwszej.....

racja cały dzień siedziałem nad nawozami i liczyłem aż czacha puchła co do żyta to wyliczyłem tak :

przy założeniu że zbiore plon 6-7t/ha powierzchnia 4ha:

azot ze słomy + przedsiewnie w npk to ok 60kgN mineralnego z gleby nie licze nawet nie wypada

600kgN - 60kgN= 540kgN
I
400kg polidap NPS(64kgN;184kgP;20kgS)
400kg sól 240kg K
400kg saletra 32N

II
200kg saletrosan 26N 13S
450 saletra 32N
III
500kg saletra 32

ewentualnie po ucinam azot zobacze ile pędów ma 1 roślinka. co o tym myślicie?

#598 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 21:01

żyto hybrydowe Dlaczego liczysz na całe 4 ha. Ogolnie przeliczniki podaje się na ha. W przeliczeniu na ha jest po prostu przejrzyściej. Napiszę ci jak w tym roku udało się uzyskać średnia 7ton nawet kilka kilo ponad :). Kawałek nieco większy niż 4ha klasa 5. Co niektórzy mogą być zaskoczeni bo ja jestem i to bardzo.

22.08.11
obornik
10.09.11
100 kg/ha sól potasowa 60% oraz 100kg/ha fosforan 46% 18%N
10.09.11
Siew żyto Visello 70kg/ha
20.09.11
Oprysk komplet
08.03.12
Sletra amonowa około 180kg/ha
14.04.12
Sletra amonowa około 100 kg/ha
20.04.12
Topsin M 1,4 + Siarczan magnezu + mocznik + CCC 2l/h
30.04.12
Tilt turbo + SMg + odzywki
02.05.12
Modus 0,3 l/ ha

Plon wazony w skupie - opadanie 250. 100% dane prawdziwe a hektary nie są "gumowe".Tabela potwierdza, że czasem nie trzeba dużo do wysokiego plonu. Ogólnie to spózniony zabieg CCC potem spóźniony Modus i wszystko leżało jak placek. Położyło się przed żniwami więc na plonie bardzo się nie odbiło. Topsin nie zwalczył bardzo zaawansowanego mączniaka dlatego za .ydzień poprawka tiltem. Brak drugiego zabiegu fungicydowego co niestety zaowocowało silnym porażeniem rdzą.

Tak patrzę w tą tabele i wydaje mi się, że tabela i uzyskany plon łamią wszelkie zasady wyliczeń teoretycznych. Żeby zawsze tak chciało rosnąć.

Edytowany przez Cihu, 27 styczeń 2013 - 21:15.

#599 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 09:46

żyto hybrydowe na V to niezle a nawet dobrze. u mnie ziemie troche lepsze wiec zastanawiam sie sie nad dawkami ziemie w dobrej kulturze . zrezygnje z trzeciejdawki i wcisne ją w dwie poprzedni i troche zredukuje. dzieki za rozpisanie oprysku napewno coś wykorzystam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#600 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 10:04

żyto hybrydowe akurat opryski to największe błędy, które popełniłem.