Skocz do zawartości

Zdjęcie

żyto hybrydowe

3151 odpowiedzi na ten temat

#501 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 08 listopad 2012 - 11:17

żyto hybrydowe W okolicy koleś na jednym kawałku miał dwa lata pod rząd grykę a teraz zasiał oziminę (podejrzewam że żyto albo ewentualnie pszenżyto). Siał zawsze agregatem bezpośrednio w rżysko, gryka była dosyć ładna, ozimina tez teraz rozwija się dosyć ładnie, mimo dużej ilości resztek pożniwnych. gleby lekkie.
Widzę że on sporo zaoszczędza paliwa i czasu, ale jaki będzie plon to się okaże ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
żyto hybrydowe Dzisiaj, 21:42
  •  

#502 Share TomaszNowak

TomaszNowak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów
  • Lokalizacja:Województwo Łodzkie Miejsctowość Redzeń Nowy / Koluszki
  • Zainteresowania:Rolnictwo / Modernizacja Maszyn / Remonty Maszyn (odnowa)

Napisany 09 listopad 2012 - 11:12

żyto hybrydowe Rozumiem że spokojnie można pryskać lentipurem jak złapie przymrozek czy lepiej pryskać na wiosnę ??.

Edytowany przez TomaszNowak, 10 listopad 2012 - 08:51.

#503 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 09 listopad 2012 - 21:17

żyto hybrydowe mniejsze chwasty=lepsze działanie

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#504 Share zetor111447

zetor111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 09:42

żyto hybrydowe moze ktos mi powie jak długo działaja substancje aktywne z legato plus?czy wiosna beda działały tez na chwasty czy tez nie?bo martwi mnie to ze nie uschły w 100% jeszcze a to juz miesiac po zabiegu prawie...prosze doradzcie mi cos....nie mam zadnego doswiadczenia z jesiennym odchwaszczaniem pol i dlatego pytam....w naszym rejonie jesien jest mokra...czesto pada a temperatura w dzien około 8 stopni jest a w nocy 3-4....

#505 Share TomaszNowak

TomaszNowak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 11:11

żyto hybrydowe Idealne warunki dla chwastów... Tak jak u mnie co kawałek deszcz i ciepło i chwasty rosną... Wydaje mi się że będziesz musiał poprawkę zrobić ale niech ktoś mądrzejszy się wypowie. Ja chyba opryskam lancetem na wiosnę chodź może ktoś poradzi mi lepiej. Pozdrawiam

#506 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 11:44

żyto hybrydowe Ja pryskałem tylko Lancetem na wiosnę i mogę szczerze polecić,zero chwastów.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#507 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 11 listopad 2012 - 15:03

żyto hybrydowe Zauważyłem że placami zaczyna mi żółknieć żyto czy może to być z niedoboru magnezu? Na tym kawałku po badaniach gleby wyszedł odczyn bardzo kwaśny ph 4.0. Ilośc magnezu bardzo niska 1,6mg/100g. W zeszłym roku zastosowałem wapno weglanowe 3,5t czystego CaO ale nie uzupełniałem w magnez. Planowałem jeszcze jedno wapnowanie wapnem magnezowym ale szybko posżło na to stanowisko żyto. Co teraz najlepiej zrobić? Kizeryt? Wapnowanie po zbozu raczej odpada.

#508 Share TomaszNowak

TomaszNowak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 16:24

żyto hybrydowe Pryskałeś przy jakiej temperaturze lancetem ??.

#509 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 19:26

żyto hybrydowe

Zauważyłem że placami zaczyna mi żółknieć żyto czy może to być z niedoboru magnezu? Na tym kawałku po badaniach gleby wyszedł odczyn bardzo kwaśny ph 4.0. Ilośc magnezu bardzo niska 1,6mg/100g. W zeszłym roku zastosowałem wapno weglanowe 3,5t czystego CaO ale nie uzupełniałem w magnez. Planowałem jeszcze jedno wapnowanie wapnem magnezowym ale szybko posżło na to stanowisko żyto. Co teraz najlepiej zrobić? Kizeryt? Wapnowanie po zbozu raczej odpada.

To co to za wapno,ze po wapnowaniu po roku ty masz ph-4,0.Jaka zawartość CaO procentowo oraz jaka gramatura.
Magnez rzeczywiście bardzo niski.Na wiosne 150kg/ha siarczan magnezu pogłównie + saletrosan 250kg/ha przed ruszeniem wegetacji i będziesz przecierał oczy ze zdumienia.

#510 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 listopad 2012 - 20:11

żyto hybrydowe Przy tak niskim pH, wniesienie dodatkowo ponad 50kg/ha siarki, w czym miałoby pomóc? Zaciekawiła mnie ta wypowiedź i jak mogę prosić o wytłumaczenie. Pozdrawiam.

Edytowany przez e1leex, 11 listopad 2012 - 20:14.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#511 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 08:21

żyto hybrydowe Dla kolegi tobago,czy będzie miał ph 4,0 czy 3,8 własciwie nie robi różnicy i tak jest na poziomie katastrofalnie niskim.Wprowadzenie siarki spowoduje lepszą przysfajalność azotu oraz magnezu,polepszy kondycje roślin po zimie itd.lepsze pobranie azotu to również większe pobranie P i K przez rosline,choć przy takim ph pobranie fosforu będzie znikome.Ogólnie im mniejsze ph tym dostępność składników dla rośliny dużo mniejsza,dlatego tak istotne w tym przypadku jest podanie azotu w jak najbardziej dostępnej formie.

#512 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 12 listopad 2012 - 08:35

żyto hybrydowe ph 4.0 było przed wapnowaniem. Teraz nie wiem bo nie badałem ale od wapnowania minął ponad rok (10.2012) więc można założyć że już trochę zaczęło działać. Myślałem żeby jeszcze teraz coś rozsypać bo cały listopad zapowiadają ciepły więc żyto jeszcze nie kończy wegetacji.

#513 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 18:13

żyto hybrydowe Ja u siebie też na wiosnę prysnę żyto. w zeszłym roku trzeba było poprawiać bo przytulia i fiołek powyłaziły..
wschodni koniec mazowsza.

#514 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 12 listopad 2012 - 18:50

żyto hybrydowe U mnie w życie jest dużo siewek maków. I chciałem sie zapytać czy jak popryskam gleanem to zwalczy ten chwast. Na etykiecie nic nie pisze na temat maku, ale tam przecież są wypisane przykładowe zwalczane chwasty?

#515 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 listopad 2012 - 19:21

żyto hybrydowe @akacja Dzięki za odpowiedź.

#516 Share zetor111447

zetor111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 22:39

żyto hybrydowe jestem nowicjuszem w uprawawie zyta.dostałem ziemie w dzirzawe i na powieszchni 20ha zasiałem zyto...nie było czasu na wapnowanie bo ziemia doszła do mnie pozno...ph4,5-5 i teraz tak moje pytanie jest takie...czy z populacji dam rade wycisnac tam 4t?dałem przedsiewnie 100kg polifoski 8,oprysk na chwasty legato plus 600 sc miesiac temu był ale chwasty srednia schna...wiosna chce dac 150 saletry na start i 100 mocznika...dalej co mam robic?antywylegacz jakis?siałem 190kg/ha zyta dankowskiego złotego...taka norme zastosowałem bo stanowisko kiepskie wzgledem kultury...moze poprosze kolege akacja@ o doradzenie mi cos w tej kwestii..

#517 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 12 listopad 2012 - 23:26

żyto hybrydowe Zastosuj się głównie do tego co ostatnio powiedział, daj siarczan magnezu. Magnez i siarka się przyda.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#518 Share prezes11

prezes11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 20:46

żyto hybrydowe Moje zytko srasznie uroslo kazdy mowi ze nie przezimuje jak to wyglada u was jakie macie doswiadczenia z zimotrwaloscia zyta hybrydowego? siane 12 wrzesnia 1.9 jednostki na ha rejon wshodnie mazowsze 180kg polifoski pod korzen

#519 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 04 grudzień 2012 - 19:18

żyto hybrydowe Witam.Jaki nawóz dać na żyto i ile?teraz pola miałem wapnowane a pod kożeń nic nie sypałem klasa ziemi to 5 i 6.Chcę teraz zamówić nawozy póki tańsze i dlatego pytam.Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#520 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:wszystkim;p

Napisany 04 grudzień 2012 - 20:13

żyto hybrydowe daj wiosna saletre na start z azotowych no i potas i fosfor....np sol potasowa i fosforowy nawoz jakis..poszukaj w necie..mieszanek nawozowych jest duzo...ale zyto P i K głownie jesienia potrzebuje do budowy plonu choc wiosna nie zaszkodzi tez jesli jesienia nie dawałes tych składników