Skocz do zawartości

Zdjęcie

żyto hybrydowe

3151 odpowiedzi na ten temat

#481 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:wszystkim;p

Napisany 30 październik 2012 - 21:47

żyto hybrydowe zwolennikow uprawy uproszczonej jest tyle co przeciwników....ale co jak co do tego to trzeba miec sprzet i areał...a jak nie to zostaje orka i uprawa agregatem oraz siew...wyjdzie napewno lepiej niz siew po gruberze....po gruberze to mozna poplon zasiac sobie:)

a zadam jeszcze jedno pytanie...chodzi mi o przymrozki w 14 dni po zastosowanio legato plus nalistnie....czy one nie osłabia działania tego srodka?pierwszy raz zastosowałem legato jesienia i tak zastanawiam sie nad tym....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
żyto hybrydowe Dzisiaj, 20:09
  •  

#482 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 październik 2012 - 21:52

żyto hybrydowe Ja może po gruberze i jakimś agregacie talerzowym + siewnik na redlicach talerzowych zaryzykowałbym, na taki siew. Dobrze że nie mam takiego problemu i możliwości finansowych bo pewnie miałbym problemy z powstrzymaniem się od mych pomysłów.

#483 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 30 październik 2012 - 22:07

żyto hybrydowe no moze i do tego agregatu talerzowego i redlicach talerzowych przy siewniku przystałbym ale gdybym miał taka mozliwosc to najpeirw zasiałbym z 2-3 ha na probe...oczywiscie do takiej uprawy ziemia rownierz w bdb kulturze musi byc....ale co jak co walka z chwastami moze okazac sie trudniejsza niz w przypadku tradycyjnej uprawy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak nawozić żyto ozime zobacz »

•  

#484 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 30 październik 2012 - 22:17

żyto hybrydowe Ja też mam ochote spróbowac z uproszczonym siewem bez orki ale napewnie była by to jakas działka tak jak pisał poprzednik ze 2-3 ha w miare dobrej kulturze na lekkie ziemi i raczej zyto. W tym roku powstrzymał mnie brak grubera bo mam agregat talerzowy i siewnik na talerzu. Ja sobie to wyobrażam tak ze sciernisko robie talerzowym pózniej przed sianiem gruber i siew upr-siew talerzowym mysle ze moze cos z tego wyjsc. W tradycyjnej uprawie z chwastami u mnie nie ma problemu czasem żyto wogóle nie widzi herbicydów i jest czyste do samych żniwa w uproszczonej ten numer by napewno nie przeszedł :) Ale wielkiej oszczednosci to nie przyniesie moze głebsze gruberowanie zamiast orki to pewnie oszczędność paliwa około 5-7l/ha no i troszke szybciej bedzie zrobione.

#485 Share EKO-ENERGIA

EKO-ENERGIA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 31 październik 2012 - 14:13

żyto hybrydowe A tak naprawdę co chcecie zyskać bez orki, tylko talezówka i gruber???? 5 litrów paliwa???

Nie lepiej szybka orka a potem agregat uprawowo siewny???

#486 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 31 październik 2012 - 14:59

żyto hybrydowe w sumie dla 5 czy 7 l paliwa szkoda fatygi....zwłaszcza ze trzeba sie liczyc iz w pierwszych latach takiej uprawy moze wystapic spadek plonów...

#487 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 31 październik 2012 - 15:08

żyto hybrydowe 5 litrów paliwa i czas. Jeśli ktoś niema za dużo pomocników w domu, a ma hodowle i trochę pola to czas jest na wagę złota. Pozatym po co siedzieć od rana do wieczora na polu jak można to szybciej zrobić i z podobnymi efektami.

#488 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 październik 2012 - 17:20

żyto hybrydowe Ja chciałbym oszczędzić wodę, która znajduję się w glebie. Po wykonaniu orki znacznie więcej wody wyparuje i osuszy glebę.

#489 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 31 październik 2012 - 17:25

żyto hybrydowe racja...na glebach lżejszych woda jest cenna...tylko do prawidłowej uprawy uproszczonej trzeba miec tez odpowiednie narzedzia...a to do tanich nie nalezy no i oczywiscie areał...

e1leex@ a jak tam Twoja hybryda i rzepak?wstawisz jakies fotki?:)

#490 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 październik 2012 - 17:42

żyto hybrydowe Przez kilka dni leżał śnieg temperatura -10, więc nic ciekawego nie zobaczysz. Ogólnie nie ma się czym chwalić. :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#491 Share EKO-ENERGIA

EKO-ENERGIA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 31 październik 2012 - 20:49

żyto hybrydowe Umnie akurat stoii 5 ciągników i kilku pomocników do orania itp, ale zawsze chętnie czytam o nowych pomysłach, uproszczeniach itp. Bo pomimo maszyn i ludzi czasu zawsze mało.

Pozdrawiam

#492 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 31 październik 2012 - 21:00

żyto hybrydowe Włąsnie te 5l ON + czas i na piachu woda może w sumie dac pokazna korzysc ekonomiczna. Chciałbym spróbowac jak wyglada plonowanie po uproszczeniu czy bedzie podobnie czy mniej a moze wiecej :)

#493 Share darekmf

darekmf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 listopad 2012 - 18:04

żyto hybrydowe Witam.Jestem tu poraz pierwszy i mam takie pytanie... Byłem dzisiaj na polu...oglądałem żyto i niestety zauważyłem,że jest dość mocno poskubane przez sarny. Moje pytanie: jak to się ma do wysokości plonu?

#494 Share Asia87

Asia87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 03:51

żyto hybrydowe Wysokość plonu hmmm w zależności czy tylko poskubały czy zeżarły Ci żyto:) Obniżka plonu może i nie musi być. Ale na pewno odbije sie to na zimowaniu... u mnie na piasku w tamtym roku sarny skasowały żyto o 3/4 wysokości. Rośliny nie wykształciły mocnego korzenia i słabo się rozkrzewiły. Efekt był taki, że ok 60% ŻYTA wypadło po mrozach w styczniu:/ Więc gdy mniejsza obsada tym mniejszy plon, więcej chwastow .... itd itp
Wypełniam kompleksowo dokumentację związaną z działalnością gospodarstwa. Wnioski o dopłaty bezpośrednie, wnioski za materiał siewny, prowadzę ewidencję ŚOR, i inne. pozdrawiam

#495 Share goodkat

goodkat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 00:29

żyto hybrydowe firma Trans Marka juz oferuje kontrakty na żyto na 2013 w cenie 200euro. Musze przyznac, ze startują z wysokiego poziomu:)

#496 Share TomaszNowak

TomaszNowak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów
  • Lokalizacja:Województwo Łodzkie Miejsctowość Redzeń Nowy / Koluszki
  • Zainteresowania:Rolnictwo / Modernizacja Maszyn / Remonty Maszyn (odnowa)

Napisany 07 listopad 2012 - 11:24

żyto hybrydowe Witam. Koledzy zasiałem żyto Visello około 18 września. Przed siewem oczywiście pole zostało zaorane rozsiane wapno koszelkowskie 500kg na h, poszła polifoska 8 200kg, sól potasowa 100kg na h. Nie został jednak wykonany oprysk na chwasty (brak czasu). Sieję żyto w zasadzie pierwszy raz możecie mi podpowiedzieć jak dalej mam prowadzić uprawę ?? czy mogę opryskać wiosną jaki oprysk ?? czy oprysk na wiosnę zmniejszy plon ?? oraz ile zastosować nawozu i w jakich dawkach oraz jakie dalsze opryski powinienem wykonać. (od kogoś kiedyś się dowiedziałem że pryska lentipurem na przymarźniętą glebę na jesieni głupota??) Liczę na pomoc

#497 Share MieszkoI

MieszkoI

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 11:35

żyto hybrydowe To jest cena netto czy brutto? Powiedz jak współpraca z tą firmą się układa? Aha to jest cena po jakiś negocjacjach czy przedstawiciel regionalny z taką stawką wystartował sam :), bo mi zaproponowano niższą stawkę 179 jakiś czas temu, aha ta cena jest z odbiorem z gospodarstwa czy musisz sam gdzieś towar dostarczyć?
Pozdrawiam :)

#498 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 17:48

żyto hybrydowe potraktowałem swoje zyto herbicydem legato plus w ilosci 1,5l/ha 15 pazdziernika i dzis byłem zobaczyc co i jak...zaowazyłem ze chwasty zbladły a miejscami zorobiły sie zółte choc np sa chwasty ktore nie w 100 % zrobiły sie zołte...tzn ze maja np 3-4 liscie i 2 z nich sa zołte a 2 jeszcze zielonkawe blado...a jesli chodzi to na niektorych lisciach zyta widze ze sa przebrawienia takie jasne...czy to nie zaszkodzi roslinie?

#499 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 18:28

żyto hybrydowe kolega dobrze ci mówił srodkiem zawierajacym chlorotoluron - lentipur flo , tolurex mozna pryskac nawet na zamarznieta ziemie. przeczytaj sobie etykiete. Zalezności kiedy pryskasz od tego zalezy dawka najmnijsza własnie na zamarznieta glebe. ale mozesz tez pryskac teraz aby rosliny miały po 3 liscie lub tez bardzo wczesna wiosna jak tylko da sie wjechac. kiedys nawet tak pryskałem wiosna tolurexem i efekt był zadowalajacy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#500 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3387 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 07 listopad 2012 - 18:28

żyto hybrydowe @TomaszNowak to nie głupota "lentipur flo"można stosować zarówno na zamarzniętą glebę jesienią jak i wiosną-sam praktykowałem oprysk tym środkiem ale....................na wiosnę

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem