Skocz do zawartości

Zdjęcie

żyto hybrydowe

3151 odpowiedzi na ten temat

#441 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 10 październik 2012 - 19:11

żyto hybrydowe @PiastOracz a co mógłbyś polecić na oprysk żyta,które jest dość płytko posiane???

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
żyto hybrydowe Dzisiaj, 11:06
  •  

#442 Share PiastOracz

PiastOracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 10 październik 2012 - 19:53

żyto hybrydowe Może być pendimetalina + ipu + troszeczkę DFF

#443 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 10 październik 2012 - 20:21

żyto hybrydowe a może jakieś nazwy handlowe na PW????

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#444 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:wszystkim;p

Napisany 10 październik 2012 - 20:52

żyto hybrydowe @PiastOracz a maraton 4l/ha + glen 5g/ha nie zaszkodzi zbozu?zyto w fazie 2-3lisci...siane na około 1,5-2cm

#445 Share Danger

Danger

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 11 październik 2012 - 06:25

żyto hybrydowe Po co wam taka kombinacja herbicydów,niepotrzebny wydatek gotówki.
Jesienią wystarczy opryskać na miotłe a wiosną i tak musisz poprawić na inne chwasty.

#446 Share PiastOracz

PiastOracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 11 październik 2012 - 08:34

żyto hybrydowe

@PiastOracz a maraton 4l/ha + glen 5g/ha nie zaszkodzi zbozu?zyto w fazie 2-3lisci...siane na około 1,5-2cm

Nigdy nie szkodził tylko ze skutecznością może być różnie, jeśli chwasty są przerośnięte.

#447 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 11 październik 2012 - 08:48

żyto hybrydowe chwasty sa w fazie 2 lisci...znalazłem takie tez ktore maja po 3 ale to rzadkosc...ale tez jest kilka okazow takich jak na zdjeciu...miec maraton da rade?czy tez moze cos innego zastosowac?do tej pory za mokro było zeby wjechac w pole...i mysle ze w poniedziałek uda mi sie ten zabieg wykonac...prawie codziennie pada

link do zdjecia z chastem; http://www27.zippysh...32066/file.html

Obraz.jpg

Edytowany przez milanreal1, 11 październik 2012 - 12:10.
cytowanie poprzedniego posta

#448 Share MieszkoI

MieszkoI

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 11 październik 2012 - 10:40

żyto hybrydowe Właśnie mam podobny problem podczas wykonywania oprysku IPU+DFF (dawka 1,3 l/ha) gleba na powierzchni była dosyć sucha ( ok 1 cm), ale głębiej gleba była już wilgotna może nie optymalnie ale roślinom generalnie nie brakowało wody i były już powyżej trzeciego liścia a wręcz już sporo roślin było w fazie bbch 21 i tu moje pytanie czy po tak dosyć mocnych opadach deszczu jakie były ostatnio istnieje możliwość uszkodzenia roślin i czy środek może przestać działać z powodu wymycia. Dodam, że oprysk wykonałem ponad tydzień temu a deszcz przyszedł po 2-3 dniach.

Edytowany przez milanreal1, 11 październik 2012 - 12:10.

#449 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 11 październik 2012 - 13:44

żyto hybrydowe własnie odebrałem wyniki badan na zasobnosc P,K i Mg oraz ph... P i K mam niskie ale nawozenie przedsiewne zastowsowałem..ale jesli chodzi o ph to mam 4,5...jak to sie przeniesie na plony? skoro nawozenie zastosuje na 5t/ha...w przyszłym roku powanowac pola musze konieczne...przynajmniej czesc....jaki jest orientacyjny koszt wapnowania ?mam gleby srednie i lekkie

a jesli chodzi o herbicydy to z cego co sie zorientowałem dzis to maraton nie jest u mnie dostpeny poki co wiec zastanawiam sie nad legato plus...i co do tego dodac musiałbym aby poprawic skutecznosc?

Edytowany przez przemek111447, 11 październik 2012 - 13:54.

#450 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 październik 2012 - 20:08

żyto hybrydowe Zbyt mało pisze się o terminowym odleżeniu gleby lub w ostateczności orka z wałem.
Żyto wręcz nie cierpi siewu w świeżą orkę.
Może na pierwszy rzut oka fajnie wchody wyglądają bo w miare równe. Ale kolejne fazy rozwoju to istne piekło dla roślin.
Osiadająca gleba powoduje obrywanie korzonek, które siłą rzeczy tracą cenną energię już na starcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 14 październik 2012 - 20:18

żyto hybrydowe ja siałem w glebe ktora 20 dni lezała czekajac na siew...a do tego siałem z agregatem doposazornym w maxi packera wiec dognieciona jest dostatecznie:)

#452 Share snopek

snopek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 14 październik 2012 - 21:04

żyto hybrydowe czy są jakieś przeciwwskazania żeby już(jesienią ) nie pryskać na żyto np. pogoda temp. czy termin zamieżam opryskać maratonem 375 co wy na to
?

#453 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 14 październik 2012 - 21:10

żyto hybrydowe maraton poradzi sobie dobrze z chwastami ktore maja maxymalnie 2 liscie ale jak juz sa 3 liscie i wiecej to moze byc roznie....na dwoje babka wrozyła....ja przegapiłem 2 liscie chwastow i teraz zasotsuje legato plus 600sc...maraton mozesz stosowac najlepiej od fazy szpilkowania do 3-4 lisci w zbozu...i tak aby temperatura przy gruncie nie spadła ponizej minus 2 stopni...

#454 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 26 październik 2012 - 18:07

żyto hybrydowe Zasiałem po raz pierwszy zyto hybrydowe i w ogóle zyto. I mam place na polu gdzie troche ziarna wybrały mi żurawie, i tam jest za mała obsada. I chciałem sie zapytac czy da sie na wiosne dokrzewic żyto jeszcze? Planuje wysokie nawożenie azotowe ok 150kgN/ha i nie wiem czy dawka np. medax top wspomoże krzewienie? wiem że żyto przeważnie rozkrzewia sie jesienia, a wiosna tylko troche dokrzewia, ale może ktos już praktykował dokrzewianie?

#455 Share EKO-ENERGIA

EKO-ENERGIA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 26 październik 2012 - 18:17

żyto hybrydowe Witam

Jestem nowy na forum

Zasialem w tym roku ok 40 ha zytka hybrydowego, narazie wygląda nie źle, szykujemy się do zimy, u mnie dziś mają być pierwsze mrozy.
Szykuję kolejne 40 ha pod żyto na wrzesień, jako uprawę przygotowująca pole będę siał owies.

W związku z ym mam pytanko, jakimi agregatami siejecie, jaki wybrać na ok 100 ha???
  • Żyto siałem agregatem aktywnym i siewnikiem famarol, co wybarać akywny czy bierny na 4,5 klasę ziemi, z mocą ciągników nie ma probelmu
  • 3 metrowy aktywny czy 4 metrowy bierny???
  • napewno chce mieć wał pakera.
  • pola mam do 10 km od domu, ale mimo wszystko, zaorać i obsiać to troszkę czasu.
Może o tyle na początek.

Pozdrawiam i czekam na porady.
Dominik

#456 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 26 październik 2012 - 18:30

żyto hybrydowe dokrzewic mozna wiosna po ruszeniu wegetacji stosujac 0,5-0,8 CCC.

#457 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 26 październik 2012 - 19:59

żyto hybrydowe

Witam

Jestem nowy na forum

Zasialem w tym roku ok 40 ha zytka hybrydowego, narazie wygląda nie źle, szykujemy się do zimy, u mnie dziś mają być pierwsze mrozy.
Szykuję kolejne 40 ha pod żyto na wrzesień, jako uprawę przygotowująca pole będę siał owies.

W związku z ym mam pytanko, jakimi agregatami siejecie, jaki wybrać na ok 100 ha???

• Żyto siałem agregatem aktywnym i siewnikiem famarol, co wybarać akywny czy bierny na 4,5 klasę ziemi, z mocą ciągników nie ma probelmu
  • pola mam do 10 km od domu, ale mimo wszystko, zaorać i obsiać to troszkę czasu.
Może o tyle na początek.

Dominik

witam,
w tym roku posiałem żyto hybrydowe po owsie IV-V klasa, plon owsa ok 4,5t/ha, uprawa: agregat podorywkowy(cięta słom), orka przedsiwna, po 3 tygodniach,polifoska 6 200kg/ha, mocznik 80kg/ha siew (ares z wałem rurowym + famarol 3m) rurowy jesienią słabo zagęszcza lepszy byłby chyba packer- ale jest na razie ok. siew płytki do 2cm.

#458 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 26 październik 2012 - 21:25

żyto hybrydowe

Witam

Jestem nowy na forum

Może o tyle na początek.

Dominik

wez sobie aktywny z wałem packera...tyle tylko zeby wał packera był maxi czyli najwiekszy z mozliwych...na lekkich glebach nie bedzie Ci sie zapychał...ja mam agregat aktywny 3m z wałem packera i wspołpracuje z zetorem 110km(fotka w galerii u mnie)zaden bierny nie zrobi jak aktywny nawet na lekkiej glebie...a jak masz ciagnik ok 150km to wez sobie 4 m...choc na pola z dojazdem bedzie gorzej bo jak piszesz masz 10km od domu tak ze jak wolisz...

#459 Share goodkat

goodkat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 26 październik 2012 - 22:10

żyto hybrydowe a co sądzicie o środku boxer?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów

Napisany 27 październik 2012 - 09:09

żyto hybrydowe Boxer 2 l + 5 g glean + diflufenikan 150 g /ha rok temu na żyto było tak pryskane i czysciutko do samych żniw w życie.

Diflufenikan 150 ml/ha mała pomyłka