Skocz do zawartości

Zdjęcie

żyto hybrydowe

3151 odpowiedzi na ten temat

#361 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 17 wrzesień 2012 - 14:53

żyto hybrydowe miało być rzepak oczywiście...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
żyto hybrydowe Dzisiaj, 06:32
  •  

#362 Share truten

truten

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 17 wrzesień 2012 - 20:18

żyto hybrydowe Specjalnie się zalogowałem żeby odpowiedzieć... Właśnie dzisiaj siałem swoim poczciwym poznaniakiem 2,5 ha brasetto - wyszło mi 82kg/ha przy ustawieniu 5B, drobny wysiew, trzeci ząbek. Mam nadzieję że pomogłem... Pozdro dla wszystkich, fajne forum, sporo się można od Was dowiedzieć, tym bardziej że dopiero startuję z "hybrydką".

Panowie, powiedzcie mi czy żyto hybrydowe moge zasiac zwykłym "poznaniakiem2"?? Jesli tak, to jak ustawic aby wysiewał tylko 80kg/ha? Z góry dziekuje za odpowiedz..

#363 Share zwirek1

zwirek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 18 wrzesień 2012 - 21:02

żyto hybrydowe Drodzy forowicze powrócę ponownie do tematu oprysku jesiennego na żyto hybrydowe Brosetto. Jakie stosować opryski, czy może opryskać dopiero na wiosnę?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#364 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 18 wrzesień 2012 - 21:05

żyto hybrydowe dzisiaj zasiałem. Zwykłym poznaniakiem na A1 na normalny siew wyszło mi 75 kg/ha

#365 Share ciejpa

ciejpa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 20 wrzesień 2012 - 14:42

żyto hybrydowe Witam
Jestem nowy na tym forum.
Chciałem się podłączyć pod pytanie zwirka1.
Właśnie skończyłem siać palazzo ok. 30 ha:)
Kiedy i czym opryskać?
Bardzo byłbym wdzięczny gdyby mół odpowiedzieć PiastOracz bo widzę że ma potężną wiedzę w ty temacie.
Pozdrawiam.

#366 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 wrzesień 2012 - 15:47

żyto hybrydowe Przeczytajcie posty w tym temacie, a zapewniam że odpowiedź znajdziecie.

#367 Share ereksio

ereksio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Zainteresowania:wyłącznie ładne kobiety

Napisany 20 wrzesień 2012 - 22:31

żyto hybrydowe zasielismy do tej pory ok 38 ha Visello. Powinno być 1,7 jednostki a wyszło 1,8 przez co brakuje mi 2 jednostek do dokończenia siewu. Visello kupione w HG Polska z Bydgoszczy po 195 zł netto za jednostkę przy zamówieniu w lipcu. Pod korzeń 450 kg amofoski 4/16/18 . klasa gruntu od 4a do VI. Pole wcześniej zwapnowane i odchwaszczone. Stanowisko po jęczmieniu jarym( średnio 4 t/ha) słoma rozdrobniona i zgruberowana. pozostało zwalczenie chwastów i jesienne dożywienie mikroelementami. Celujemy na min. 6t/ha. Piszcie czym pryszczecie na chwasty jesienią.

#368 Share PiastOracz

PiastOracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 25 wrzesień 2012 - 17:08

żyto hybrydowe

Witam
Jestem nowy na tym forum.
Chciałem się podłączyć pod pytanie zwirka1.
Właśnie skończyłem siać palazzo ok. 30 ha:)
Kiedy i czym opryskać?
Bardzo byłbym wdzięczny gdyby mół odpowiedzieć PiastOracz bo widzę że ma potężną wiedzę w ty temacie.
Pozdrawiam.

Na pierwszy liść pendimetalina + IPU lub diflufenican + chlorosulfuron lub diflufenican + IPU. Difulufenican +flufanacet dobry środek, ale obie substancje czynne są bardzo agresywne i należy uważać, bo jak gleba nie ma odpowiedniej wilgotności w trakcie oprysku istnieje ryzyko przeniesienia substancji czynnej w strefę korzeni i oczywiście siew przy tym herbicydzie musi być wykonany na 3-4 cm. Oczywiście jest jeszcze wiele innych strategii, ale to powinno wystarczyć. Gleba wilgotna + sprawny opryskiwacz + 200 litrów wody na ha - chwasty im mniejsze tym skuteczniej. Uwaga dawki DFF powyżej 60 g /ha przy obniżeniu temperatury w okolicach 0 stopni przebarwiają się rośliny (jasne plamy najszybciej widać na nakładkach na poprzeczniaku) i wstrzymuje się ich rozwój - istotne przy późnych siewach. Jak temp. podskoczy w okolice 7 stopni zjawisko minie i rośliny dalej ruszą.

#369 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 25 wrzesień 2012 - 20:22

żyto hybrydowe Witam posiałem brasetto ok 60 na ha i teraz tak się zastanawiam czy nie za mało co wy na to?
Pytanie do PiastOracz czy mógłbyś napisać na pv czym opryskać żytko i inne oziminy aby było to skuteczne tzn dawki i nazwy handlowe oprysków?
ps. proszę o wyrozumiałość ponieważ nie mam prawie żadnego doświadczenia w jesiennym zwalczaniu chwastów, rok temu pryskałem expert met to miotłe wzięło ale na 2 liścienne musiałem poprawiać.

#370 Share salamandra3

salamandra3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 25 wrzesień 2012 - 23:09

żyto hybrydowe żyto zasiane, zobaczymy co z tego wyjdzie!
pisaliście też o cenie my płaciliśmy 202+vat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3405 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 26 wrzesień 2012 - 20:22

żyto hybrydowe w zeszły piątek posiałem pierwszy raz w życiu żyto hybrydowe BRASETTO- przywiozłem je z Niemiec po 25 euro za jednostkę, żyto posiane na V i VI klasie po ziemniakach, bez orki, dziś zaorałem po kukurydzy(IVklasa) i też planuje tam siew żyta-jak myślicie dobre stanowiska pod żyto hybrydowe dodam jeszcze,że dałem pod korzeń po 350 kg/hektar lubofoski

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#372 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 wrzesień 2012 - 20:24

żyto hybrydowe 25 euro za jednostkę- to nieźle przepłacamy.

#373 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3405 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 20:40

żyto hybrydowe Żyto było odkupione od BAUERA.Nie bardzo rozumiałem co mi niemiecki BAUER mówił ale to co zdołałem zrozumieć to tyle,że im państwo od razu dopłaca do materiału siewnego i to sporo.....

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

#374 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 wrzesień 2012 - 20:50

żyto hybrydowe Aż mi się nie chcę tej sytuacji komentować. :blink:

#375 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3405 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 20:55

żyto hybrydowe szkoda tylko,że tak mało kupiłem-9 jednostek Brasetto i 7 Palazzo

3000 postów

#376 Share Maly86

Maly86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motoryzacja

Napisany 26 wrzesień 2012 - 21:21

żyto hybrydowe Również na próbę zasiałem żyto Brasetto, wyszły mi 2 jednostki czyli 80kg/ha! Cena za jednostkę 225zł. Dałem pod korzeń 200kg amofoski! Klasa ziemi IVa po jęczmieniu j.

#377 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3405 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 21:31

żyto hybrydowe po ziemniakach(V, VI klasa)zasiałem 2,3jednosi/hektar czyli prawie 95kg/hektar a po kukurydzy planuję 2 jednostki hektar-82,6kg/hektar

3000 postów

#378 Share MieszkoI

MieszkoI

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 09:19

żyto hybrydowe Te 2,3 jednostki to dosyć gęsto, będziesz musiał pilnować z antywylegaczem bo inaczej może leżeć plackiem. Swoją drogą to ciekawe jaką cenę za jednostkę mają nasi sąsiedzi?

#379 Share Jony0913

Jony0913

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • Zainteresowania:Sport piłka nożna kamieniarstwo rolnictwo dobra muzyka nowoczesne maszyny

Napisany 27 wrzesień 2012 - 14:03

żyto hybrydowe Witam zasiałem żyto visello 17-18 wrzesień pierwszy raz zawsze było siane zwykłe populacyjne nazwy nikt nie znał plonowało średnio 2-3 tony z 1ha przekonało mnie do tego czytając to forum podobają mi się wypowiedzi PiastOracz widać gość zna sie na rzeczy i fajnie że pomaga mam pytanie ponieważ co roku było pryskane na wiosne aczkolwiek chce to zmienić i pryskać teraz chwasty jakie występuja to miotła zbozowa przytulia czepna wyka gdzieniegdzie skrzyp bławatek myślałem o środku legato plus 600 sc doradzcie czy on wystarczy lub jakis dobry inny chciałbym również nim prysnąć pszenice nazwy nie znam dośc niska i pszenżyto grenado z góry dziekuję za odpowiedzi pod korzeń poszło tak jak podajecie 300kg polifoska 4 i 6 w zależnośći jaka była żyto 4 pszenica 6 dodam jeszcze żyto siane na piaskach 5 i 6 kl pszenica 4 niestety lepszej nie posiadam na razie

Edytowany przez Jony0913, 28 wrzesień 2012 - 06:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share Boniar

Boniar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 18:41

żyto hybrydowe

Żyto było odkupione od BAUERA.Nie bardzo rozumiałem co mi niemiecki BAUER mówił ale to co zdołałem zrozumieć to tyle,że im państwo od razu dopłaca do materiału siewnego i to sporo.....

U nas tylko 100 do ha, niestety... a i dopłaty bezpośrednie mają większe :(

Edytowany przez Boniar, 27 wrzesień 2012 - 18:43.