Skocz do zawartości

Zdjęcie

żyto hybrydowe

3151 odpowiedzi na ten temat

#3061 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 09 październik 2016 - 20:34

żyto hybrydowe Byle te 6 ton urosło. Jestem z południowego zachodu wlkp więc troche tej wegetacji jeszcze powinno być , choć ostatnio różnie z tą pogodą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
żyto hybrydowe Dzisiaj, 07:50
  •  

#3062 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1304 postów

Napisany 09 październik 2016 - 20:36

żyto hybrydowe

ja mam od prawie dwóch tygodni wsypane w siewnik i nie wiem co zrobić. Ostatni plan to jak się uda jutro to wysieje 1,5 jednostki żyta + do tego 50 kg pszenżyta. Co myślicie ma to sens? Żyto z SU Performer a pszenżyto tulus.

Jak dla mnie pomysł całkowicie pozbawiony sensu. Lepiej zasiać to żyto solo ewentualnie zwiększyć trochę obsadę i jak uda się zrobić 3 pędy z rośliny to powinno być ok. Albo żyto zostawić na przyszły rok i samo pszenżyto siać.   

#3063 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 09 październik 2016 - 20:52

żyto hybrydowe Jak tak dalej będzie to i żyto i pszenżyto zostana na przyszły rok bo znowu dziś padało.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak nawozić żyto ozime zobacz »

•  

#3064 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 09 październik 2016 - 20:56

żyto hybrydowe

Wogóle nad czym się zastanawiać? Żyto - termin mija i bajo, to nie jest pszenica czy ewentualnie pszenżyto że można nadrobic pędy wiosną. 

Można wysiać gęściej, ale jaki sens przy hybrydzie to raz, dwa to 3 pędy przy życie jest raczej słabo. 

#3065 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1304 postów

Napisany 10 październik 2016 - 08:07

żyto hybrydowe

150 roślin +/- które by uzyskał razy 3 daje 450 kłosów a to już wystarczy do uzyskania zadowalającego plonu. 

#3066 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 10 październik 2016 - 18:37

żyto hybrydowe

Ja zasiałem hybrydę 1 października. Minął tydzień i ledwie ziarno tylko skiełkowało. Ochłodzenie przyszło i pewnie już wiele z tego żyta nie będzie.

A co ja mam powiedzieć? Posiałem 15 września i może 30% ziaren zdążyło dotychczas skiełkować?

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#3067 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 10 październik 2016 - 19:03

żyto hybrydowe

U mnie podobnie, polowa ziarniakow dopiero wychodzi, strasznie to wyglada. Oby udalo sie odchwascic i wzmocnic do zimy mikroelementami. 

#3068 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 10 październik 2016 - 22:09

żyto hybrydowe

A jak u was z opadami? Bo jak tylko skończyłem siać to zaczęło padać i od tamtej pory pada taki spokojny deszczyk niemal bez przerwy, są chwilowe przejaśnienia. Tylko że dość chłodno jest i pewnie dlatego ciężko ze wschodami.

#3069 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 11 październik 2016 - 12:05

żyto hybrydowe Dla mnie sianie żyta o tej porze też jest bez sesu...można spróbować to pszenżyto siac ale żyto raczej na drugi rok a w jego miejsce kuku zasiej..
Swoją drogą bardzo niewielu rolników deklaruje się na tym forum że nie sialo ziarna w ten popiół, dziwne bo będąc na bednarach rozmawiałem z bardzo dużą ilością kolegów po fachu i każdy się deklarowal że czeka na deszcz lub nie sieje a na tym forum zawsze inaczej niż cała Polska...u mnie w tym roku tylko pszenica z ozimych zbóż będzie i jakoś się nie spinam z tego powodu, po prostu koledzy taki mamy klimat a na siłę moim zdaniem to bez sesu coś robić

#3070 Share matiuss

matiuss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 11 październik 2016 - 12:15

żyto hybrydowe

U nas również, większość czekała do deszczu z zasiewem. Mi udało się zasiać na dzień przed deszczem, nie było jakiegoś wielkiego problemu z przerabianiem ziemi po tej suszy (po za wyrwanym łożyskiem z agregatu - 40 zł). Natomiast koleżanka z pracy nadal nie zasiała pszenicy bo twierdzi że u niej nie da się przerobić ziemi taka gruda.

A co do pszenżyta to zasiane już daaaawno.

Edytowany przez matiuss, 11 październik 2016 - 12:16.

Wnioski o dopłaty, modernizacje, ornitologia - Zajmujemy się wnioskami do ARiMR, ponad 250 obsługiwanych rolników. Pewnie i bez poprawek.

Środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, pasze - Doradztwo, sprzedaż. Hrubieszów i okolice.

Tylko oryginalne środki, prosto od producenta, faktury terminowe,DOWÓŻ DO KLIENTA GRATIS, doradztwo i pełna obsługa.

Zapraszam do kontaktu PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3071 Share Adrian_K_90

Adrian_K_90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 11 październik 2016 - 18:12

żyto hybrydowe

Dla mnie sianie żyta o tej porze też jest bez sesu...można spróbować to pszenżyto siac ale żyto raczej na drugi rok a w jego miejsce kuku zasiej..
Swoją drogą bardzo niewielu rolników deklaruje się na tym forum że nie sialo ziarna w ten popiół, dziwne bo będąc na bednarach rozmawiałem z bardzo dużą ilością kolegów po fachu i każdy się deklarowal że czeka na deszcz lub nie sieje a na tym forum zawsze inaczej niż cała Polska...u mnie w tym roku tylko pszenica z ozimych zbóż będzie i jakoś się nie spinam z tego powodu, po prostu koledzy taki mamy klimat a na siłę moim zdaniem to bez sesu coś robić

Ludzie czekają, ale czy to coś da? Posiane, poleżało, przyszły deszcze i zaczyna wschodzić. Inni czekają dalej, albo się taplają w błocku.

#3072 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 11 październik 2016 - 19:38

żyto hybrydowe

A jak u was z opadami? Bo jak tylko skończyłem siać to zaczęło padać i od tamtej pory pada taki spokojny deszczyk niemal bez przerwy, są chwilowe przejaśnienia. Tylko że dość chłodno jest i pewnie dlatego ciężko ze wschodami.

Siane 15 i 17 września, deszcz przyszedł 3 października, dotychczas spadło 54,5mm. Obecnie jest zimno dlatego te wschody nadal wyglądają źle. Tylko po ziemniaku wschody są super i tam są już 2-3 liście.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#3073 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 12 październik 2016 - 08:49

żyto hybrydowe

Ludzie czekają, ale czy to coś da? Posiane, poleżało, przyszły deszcze i zaczyna wschodzić. Inni czekają dalej, albo się taplają w błocku.

Kolego żyto to nie kukurydza że jak minie termin to zostajesz z pustym polem i nie możesz już nic zasiać żeby zebrać jakikolwiek plon-z praktyki wiem że lepiej czegoś nie zasiać jak siać dwa razy choć niestety i jedno i drugie mi się zdarza jak w każdym biznesie trzeba umieć podejmować właściwe decyzje i szybko reagować a to że zasiejesz w popiół i ziarniak będzie czekał np miesiąc na wodę wcale Ci nie gwarantuje że on zkielkuje nie masz gwarancji czy będzie właściwa obsada na końcu czy uda się osiągnąć przyzwoity plon z takiego siewu zadają sobie takie pytania przynajmniej ja podejmuje decyzję siać czy czekać a gotowych rozwiązań napewno nie ma mało tego każdy rok jest inny i pisze odmienna historię..

#3074 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 12 październik 2016 - 15:59

żyto hybrydowe Zasiałem przed wczoraj tą moją umyśloną mieszankę tylko 2,5 ha więc nie wielkie ryzyko.Reszte żyta oddałem. Sam jestem ciekaw co z tego eksperymentu wyjdzie

#3075 Share maniek998

maniek998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 12 październik 2016 - 21:46

żyto hybrydowe Było siane w popiół 12 września. Dwa tygodnie leżało bez deszcz.
A miało być jeszcze zdjęcie :(
.
20161010_085748.jpg

#3076 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 13 październik 2016 - 04:33

żyto hybrydowe Deszcze chyba juz maja sie skonczyc ale czy uda sie zrobic jakiekokwiek zabiegi? Nadal zadnych wschodow a zapowiadaja przymrozki na dniach, wiec raczej trzeba myslec o zabezpieczeniu opryskiwacza a nie o opryskach. Ale ta pogoda plata figle

#3077 Share mrozon07

mrozon07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 13 październik 2016 - 07:59

żyto hybrydowe

maniek998 na jaką głębokość siałeś żyto, bo coś mi się zdaje że za głęboko.

#3078 Share maniek998

maniek998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 13 październik 2016 - 09:00

żyto hybrydowe Starałem się ustawić na 3cm. Ale wyszło różnie stary siewnik Hassia ma regulacje przez dokręcanie sprężyn.

#3079 Share mrozon07

mrozon07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 13 październik 2016 - 20:48

żyto hybrydowe

Susza i głęboki siew przyczynił się do słabego krzewienia, mogłeś ustawić na 1,5-2 cm a nawet jakby miejscami siało na 1 cm to lepiej niż na 3-4 cm, jutro lub w weekend wstawię swoje siane 08 września na 1-2 cm ma już 4-5 rozkrzewień.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3080 Share maniek998

maniek998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 13 październik 2016 - 22:15

żyto hybrydowe Człowiek całe życie się uczy. Pierwszy raz sieje hybryde i to na małym kawałku bo zaledwie 0,5ha.
Traktuje to jako nowe doświadczenie więc wszystkie cenne rady mile widziane.