przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

dzidzia202    294

sens ma ten rok jakiś taki ciulowy że nie może mi woda zejść z pola. na tym kawałku co nie mogę wjechać osiągam ok 7-8ton z hektara. teraz zapowiadają pogodę u mnie do piątku to wjadę nawet na siłę. pszenica jara mi tam wydała ok 6ton w tym roku bo musiałem przesiewać całe 10ha.


po za tym ojciec jak mieł gospodarkę to dawał tylko nawóz 1 raz między koniec kwietnia początek maja i też łapał 6 ton z ha na hybrydzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

no właśnie jeszcze nie dawałem. Bo co 3-4 dni u mnie pada i nie mam możliwości wjechania nawet dużym ciągnikiem i czekam na pogodę a tą u mnie zapowiadają dopiero na początek maja. pocieszam się że temperatury niskie to nie ma takiego dużego parcia zboże bo za dnia u mnie max 5-6stopni. No i sąsiedzi też jakoś się nie spieszą nawet ci co mają dość sporo ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

no niestety taki mamy klimat :) w tamtym roku była susza to w tym mokro.  niech wyda mi tyle co nie stracę a będzie ok. w tym roku kopie rowy i głęboszuje całe pole. Ojciec nigdy tego nie robił a pewnie coś pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Mi akurat na przedwiosniu pogoda dopisala i posialem nawozy w terminie ale za to na jesieni nie moglem posiac wczesnie, a potem bylo zimno i sie rosliny slabo rozwinely wiec nie tylko tobie pogoda nie dopisala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424

Ja dzisiaj posiałem 3 dawkę azotu, żyto ładnie wygląda, ale nie ma pogody żeby je skrócić, ciągle zimno, deszcz, wiatr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey87    3

Moge pokazać jak wyglądało zyto daniello na dzień 10.12.2016. Zdjecie zrobione z daleka ale widac ze było bardzo słabe. Rozmyslalem nad przesiewem na wiosnę bo obsada wynosiła aby 120roslin na m2. Wiadomo, do zimy miało jeszcze kilka dni.
post-210583-0-50364400-1492718666_thumb.jpg

A tak wyglada na dzień dzisiejszy na części ktora dostała azot w okolicach 3marca. Druga część była podmokła i dopiero 2 tyg temu posialem pierwszy azot i różnica jest gigantyczna w rozwoju roślin. Juz sam sie przekonałem co daje wczesny wysiew azotu.

Oby już nie było zadnych niedogodności.
post-210583-0-29158100-1492719157_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Podobnież jak nie rozkrzewi się jesienią to na wiosnę już tylko słoma tak pięknie rośnie....

Zobaczymy, mam podobną sytuację.

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Ja dzisiaj posiałem 3 dawkę azotu, żyto ładnie wygląda, ale nie ma pogody żeby je skrócić, ciągle zimno, deszcz, wiatr

to dlaczego dawałeś kolejny azot??

ile we wcześniejszych dawkach podałeś??

 

Osobiście uważam,że teraz już za późno na azot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Za późno to pojęcie względne, lepiej dać później niż wcale, z tym że jak damy za późno to efekt nawożenia będzie dużo mniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424

Razem z tą wczorajszą żyto dostało ok 140kg N, w zeszłym roku sąsiad dawał azot na hybrydę jeszcze po wykłoszeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

A jak wjechał z rozsiewaczem w wykłoszone żyto? :o Nie tyle co wjechał ale jak rozsiał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

Co na T2 proponujecie na zakladany plon 5t gdzie na T1 atak i tilt poszedl? Safir czy cos innego dac na wykloszone zyto przed kwitnieciem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

U mnie idzie tocata 89 zł.

Co planujecie podać na 2 skracanie?


Ja myślę na T2 nad mieszanką Tazer 0,5l + tebukonazol 0,6 l. Niecałe 90zl/ha

Jakim cudem tazer + tebu wychodzi ci 90 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Czy można połączyć antywylegacz z herbicydem? Jakie są wasze doświadczenia w przypadku żyta hybrydowego? Bo gdzieś czytałem, że można tylko trzeba uważać na substancje aktywne obu środków bonie wszystkie mogą ze sobą działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj