Skocz do zawartości

Zdjęcie

żyto hybrydowe

3151 odpowiedzi na ten temat

#2521 Share knyp

knyp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 24 sierpień 2015 - 20:36

żyto hybrydowe

To jakby po lubinie zasial normalne to da ze 4,5 i koszt siewu od hybrydy duzo tanszy to o te jedna tone to by na to samo wyszlo.

To jakby po lubinie zasial normalne to da ze 4,5 i koszt siewu od hybrydy duzo tanszy to o te jedna tone to by na to samo wyszlo.??????????

A może ktoś siał STANKO ciekawe jak ta odmiana plonuje???????????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
żyto hybrydowe Dzisiaj, 17:00
  •  

#2522 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 24 sierpień 2015 - 22:35

żyto hybrydowe

Plon na 5 klasie 7.7t/ha odmiana Bono, Plon na klasie 6z 5.1t/ha odmiana Bono oraz Visello :) Koszt obróbki 1ha w granicach około 1500-1600zł :) Więc te 3t żyta idą na zero a reszta to zyski :) No i plus dopłaty :)

Kolego tak czytam Twoje wypowiedzi i powiem szczerze nadziwić się nie mogę ,co wypisujesz .Po pierwsze na 6 rz klasie żyto w życiu nie widziałem ,żeby sypało 5 ton .Sąsiad sieje przez granicę hybrydy cuduje i lata z odżywkami ,nawozami etc i coś tam lepiej ma ,ale na takim piachu ,co wspominasz ,to może 3 tony w tym roku nakosił ....może .Na 4 klasie a,b to po 7 ton kosi ,ale nie w tym roku .Też stosuje obornik często i sporo .Przy tej pogodzie ,co była i jest to plony były na średnim poziomie .W zeszłym roku to tak zboża sypały .Pozdrawiam .Ps moje zwykłe żyto zasiane ze strychu ,przeczyszczone ,zaprawione i coś tam dostało NPK plus 60 kg N wydało z 5 klasy 4,5 tony przy tej suszy .

I love salsa

#2523 Share knyp

knyp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 25 sierpień 2015 - 06:46

żyto hybrydowe

No witam mi też się wydaje że to trochę przesada z tym 5 ton z ha na szóstej klasie Ja chcę zasiać około 20 h żyta troche 5 reszta 6 myślę że jak da średnio 4t to będę zadowolony.Bo owies w ty roku to poraszka na maxa!!!!!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak nawozić żyto ozime zobacz »

•  

#2524 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 25 sierpień 2015 - 12:18

żyto hybrydowe

Kolego tak czytam Twoje wypowiedzi i powiem szczerze nadziwić się nie mogę ,co wypisujesz .Po pierwsze na 6 rz klasie żyto w życiu nie widziałem ,żeby sypało 5 ton .Sąsiad sieje przez granicę hybrydy cuduje i lata z odżywkami ,nawozami etc i coś tam lepiej ma ,ale na takim piachu ,co wspominasz ,to może 3 tony w tym roku nakosił ....może .Na 4 klasie a,b to po 7 ton kosi ,ale nie w tym roku .Też stosuje obornik często i sporo .Przy tej pogodzie ,co była i jest to plony były na średnim poziomie .W zeszłym roku to tak zboża sypały .Pozdrawiam .Ps moje zwykłe żyto zasiane ze strychu ,przeczyszczone ,zaprawione i coś tam dostało NPK plus 60 kg N wydało z 5 klasy 4,5 tony przy tej suszy .

Plony to jedno, a nakłady to drugie. 1500 to koszt zabiegów uprawowych ze zbiorem, a gdzie cena nawozów środków amortyzacji?

Na dobre żyto koszt uprawy przekracza 2500zł/ha.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2525 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 25 sierpień 2015 - 20:44

żyto hybrydowe

2500zł to 5 ton idzie na same koszta, a gdzie zysk? Bo jakoś nie chce mi się wierzyć w realny plon powyżej 5 ton na piachach nawet przy dobrym roku i takich nakładach.

#2526 Share michal1014

michal1014

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 00:01

żyto hybrydowe Warto uwierzyć było sprzedawane i ważone :) Z pola 6.4ha wyszło równo 32640kg i to pole właśnie jest klasy 6~6rz ;) Może u was wogóle nie padało bo u mnie mało ale jakoś na ostatni moment zawsze dało deszcz :) W tym roku na usłudze kosiłem gościowi żyto populacyjne i sprzedawał wszystko do młyna i z 5kl wyszło mu 4.3t/ha. Nie wiem czemu tak się dziwić.

#2527 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 08:36

żyto hybrydowe

2500zł to 5 ton idzie na same koszta, a gdzie zysk? Bo jakoś nie chce mi się wierzyć w realny plon powyżej 5 ton na piachach nawet przy dobrym roku i takich nakładach.

Na Vklasie nie daje takich nakładów.

W tym roku na V klasie miałem nakłady rzędu 2tys/ha,  1300zł koszty uprawy, 700 nawozy i śor. Plon ciut ponad 4t.

Zapraszam na swój profil

#2528 Share szwagier24

szwagier24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 10:56

żyto hybrydowe

czyli zarobku wcale lub bardzo niewiele

#2529 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 11:04

żyto hybrydowe

Bo na słabych glebach gdyby nie dopłata to praktycznie nie warto byłoby obrabiać.

Zapraszam na swój profil

#2530 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 21:07

żyto hybrydowe

Ale w dobrym deszczowym roku to chyba większy plon zbierzesz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2531 Share marcin999

marcin999

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 22:32

żyto hybrydowe

witam wszystkich

w tym roku u mnie było posiane bono -dla porównania w tamtym roku na tym samym kawałku było visello i dało na 5 kl. 5,7t/ha a w tym bono przy tym samym nawożeniu i środkach ochrony roślin dało 3t/ha a nakład to ok. 2000zł/ha (czyli jakieś 500zł/ha w plecy). Nie chce mi się wierzyć żeby była taka różnica w gatunku hybrydy tylko brak deszczu zrobił swoje. Na 6kl. dało 2t/ha. Jednym słowem masakra i tak się zastanawiam czy jakieś odszkodowanie z powodu suszy mogę otrzymać? wie ktoś komu i na jakich zasadach takie odszkodowania przysługują?

pozdrawiam

#2532 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 28 sierpień 2015 - 16:58

żyto hybrydowe

oferta na dziś TUR po 185,- netto powyżej 20 jednostek to cena brutto

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#2533 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 30 sierpień 2015 - 14:53

żyto hybrydowe

Ale w dobrym deszczowym roku to chyba większy plon zbierzesz?

W sumie rok temu na słabszych kawałkach żyto plonowało wręcz słabiej niż w tym roku. Na IV klasie rok temu miałem 7t żyta, w tym roku 5t.

Zapraszam na swój profil

#2534 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 30 sierpień 2015 - 17:02

żyto hybrydowe

Od czego może być to zależne? Tamten rok był bardzo obfity w opady, a ten tragicznie suchy, więc czemu plonowało słabiej?

#2535 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 12:28

żyto hybrydowe

Z prostej przyczyny. wystarczy deszcz w czasie kwitnienia. 2 tygodnie deszczu jak w 2013 i z łanu który miał potencjał na 8-9t masz nie całe 6t.  Do tego dojda problemy z grzybami atakujacymi kłos i ziarno.  Dodam tylko jako ciekawostkę że wiekszość zabiegów  chemicznych opóźnia kwitnienie.  Od cała filozofia....

#2536 Share ereksio

ereksio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Zainteresowania:wyłącznie ładne kobiety

Napisany 01 wrzesień 2015 - 20:06

żyto hybrydowe

potwierdzam ,że na VI Rz można było uzyskać ponad 5 ton żyta hybrydowego bo sam tyle uzyskałem. Nie oceniam zbioru na podstawie wielkości przyczep lecz zbiór z każdego  pola jest przeważony. Stanowisko po łubinie wąskolistnym . 7,32 ha , waga 37320 kg. Oczywiście był to mój rekord tegoroczny, gdyż w roku ubiegłym zebrałem

w tej samej okolicy 6,8 tony z tej samej klasy. Dla porównania zasiałem na tym kawałku ponownie żyto hybrydowe Palazzo , F1  i w tym roku wydało tylko 4273 kg.

Susza i upały rozpoczęły się idealnie w chwili kwitnienia i trwały około 4 tygodni. Górki po przypalane niemiłosiernie za to równinki i dołki nie gorsze niż w roku ubiegłym.

Ogólnie żyto szło mi w tym roku na rekord. Bardzo dużo kłosów po 27 pięterek, ładnie zagęszczone, po dołkach zaczęło się kłaść mimo skracania i  tylko ta susza.

Załączone miniaturki

• 077.jpg
  • 048.jpg
  • 078.jpg
  • 082.jpg

#2537 Share michal1014

michal1014

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 02 wrzesień 2015 - 22:08

żyto hybrydowe Właśnie ta susza :( Przy normalnej pogodzie mogło być u mnie spokojnie 6t jak nie więcej na 6kl. Nawożenie i ochrona była na tyle :) Ale wiadomo piaski lubią dużo wilgoci bo bez niej plony słabsze :)

#2538 Share ereksio

ereksio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Zainteresowania:wyłącznie ładne kobiety

Napisany 02 wrzesień 2015 - 23:02

żyto hybrydowe

ogółem wydaje misie że plon ziarna jest  wysoki ( szt.) lecz ziarno jest małe . Dzisiaj przesiewałem na petkusie i na sicie 2 mm prawie połowa przelatywała w dół .

#2539 Share dancio

dancio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 04 wrzesień 2015 - 19:42

żyto hybrydowe

jakie zyto proponujecie na 5-6klase

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2540 Share michal1014

michal1014

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 06 wrzesień 2015 - 12:40

żyto hybrydowe

Ja u mnie sieję na takiej ziemi Bono z KWS :)