Skocz do zawartości

Zdjęcie

żyto hybrydowe

3151 odpowiedzi na ten temat

#2441 Share dragon0102

dragon0102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 10 czerwiec 2015 - 13:34

żyto hybrydowe

Czy jak przekwitnie zyto to mogę je opryskac tebukonazolem ?

Możesz śmiało, ja co roku czekam na przekwitnienie i jest super. Wczoraj poleciałem tebukonazolem + epoksykonazol +azoksystrobina+ zeta-cypermetryna +adiuwant

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
żyto hybrydowe Dzisiaj, 07:42
  •  

#2442 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 10 czerwiec 2015 - 14:28

żyto hybrydowe

Krzysiek daj znac po zniwach jak wyszlo. Co prawda to prawda z kosztem nasion mieszanca to jest nienormalne. Kupowales te nasiona w jednej z okolicznych firm czy z dalszych miejsc?

#2443 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 10 czerwiec 2015 - 15:01

żyto hybrydowe

dostałem dwa kawałki w dzierżawe nieoczekiwanie i zasiałem hybryde z zebranych nasion. póki co wygląda niezle jest niższe o połowe ma d0 105cm maks. kłosy mniejsze od 11do 16 pieterek. nawożenie azotem 90kg w czystym składniku raz skracane, PiK  40i 60kg/ha no i czekam co to bedzie już przekwitło -czy zawiaże ziarno czy bedzie szczerbate zobaczymy na oko powyżej 4t łan wygląda. na kłos dostał tiofanat metylowy 1,5l/ha

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2444 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 11 czerwiec 2015 - 11:58

żyto hybrydowe

Kupowałem  z gospodarstwa nasiennego. U pośrednika pewnie z 10-20 zł więcej. Wszystko pakowane metkowane, bez żadnych przekrętów że coś tam na boku.  Niczym to nie odbiega od renomowanych marek np KWS. Oczywiście do KWS nic nie mam. 

Gospodarstwo nasienne Zbigniew Kaszuba.

Zobaczymy co bedzie po zniwach. na chwilę obecną słońce wszystko wokół wypala równo.... Praktycznie wszelkie prace polowe wstrzymane. Istnieje ryzyko plonu na poziomie 2-3 t. Życie. zęby w ściane na przyszły rok muszę być niezalezny od opadów chociaz w części gospodarstwa. 

#2445 Share QuQurydza

QuQurydza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 06 lipiec 2015 - 10:25

żyto hybrydowe

Takiej suszy to nie było już bardzo dawno. Brak opadów przez ponad miesiąc spowodował że żyto zrobiło się białe. Jak wyjdzie z kombajnu 2 tony będzie dobrze.

#2446 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 06 lipiec 2015 - 14:00

żyto hybrydowe

U mnie było sucho jest sucho ale tragedi nie ma nawet się wywaliło w 2 miejsca.  Skracanie nie wyszło aczkolwiek jest sporo mniejsze od tego nie skracanego. Kłosy imponujące. Dodam że baz pługa po pszenicy....

#2447 Share mefjurolnik

mefjurolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 06 lipiec 2015 - 15:12

żyto hybrydowe W tym roku hybryda gorzej wyglada niż populacja:/. Kończymy w tym roku przygodę z hybryda...

#2448 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 06 lipiec 2015 - 19:13

żyto hybrydowe

Podobnie myślę aczkolwiek mam tylko polulacje a hybrydy u sąsiadów i moje zdecydowanie lepsze. aczkolwiek  ja się ciut bardziej przykładam ...

#2449 Share mefjurolnik

mefjurolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 06 lipiec 2015 - 20:11

żyto hybrydowe U mnie populacja i hybryda agrotechnika ta samiutka i widać spore różnice... gdzie zawsze bylo na korzyść hybryd w tym roku populacja o wiele lepsza lepiej zniosła tą mega susze

#2450 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 06 lipiec 2015 - 20:38

żyto hybrydowe

U mnie hybryda na klasie V i VI znosi suszę bardzo dobrze, obejrzałem wiele kłosów i wszystkie mają w sobie zdrowe ziarno a w niektórych kawałkach nawet się wyłożyło a spora część łanu jest jeszcze zielona. Nie wiem dlaczego inni tak narzekają na hybrydę, u mnie są żywe żółte piachy, nie padało porządnie od maja, a kłosy mają 16-21 pięterek, bez żadnych luk. Do żniw jeszcze troszkę czasu zostało więc zobaczymy, co one przyniosą. Na razie wygląda to nieźle, ale kombajn ostatecznie to zweryfikuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2451 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 07 lipiec 2015 - 08:45

żyto hybrydowe Jeśli masz 16-21pięter to w takim razie nie widziałeś jeszcze dobrego żyta i tak myślisz. U mnie podobna sytuacja hybryda słabiej zniosła suszę, może w tym roku tańsze nasiona choć będä

#2452 Share EKO-ENERGIA

EKO-ENERGIA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 07 lipiec 2015 - 08:52

żyto hybrydowe 20CBR12

jak 16-21 pieterek to mało to powiedz ile powinno być???? 30??? Miałeś tyle na całym łanie????

#2453 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 07 lipiec 2015 - 11:44

żyto hybrydowe Forum nie polega na tym żeby się licytować lub przechwalać kto i gdzie miał więcej pięter bo to nie do zweryfikowania ale zapewniam że jeśli stanowisko będzie odpowiednie a agrotechnika prawidłowo prowadzona przy sprzyjającej pogodzie kłosy w łanie mogą być dużo dorodniejsze

#2454 Share EKO-ENERGIA

EKO-ENERGIA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 07 lipiec 2015 - 13:44

żyto hybrydowe

oczywiście iż nie na tym polega forum, ja traktuje to jako wymianę informacji a nie licytacji kto zebrał więcej - tylko wirtualne plony wtedy opisujemy.

Więc nie naciągajmy prawdy o gigantach kłosach, bo pojedyńcze na poprzeczniaku, gdzie nałożył się nawóz, to każdy może mieć, chodzi o realna produkcję na hektarach a nie ogródkach.

#2455 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 07 lipiec 2015 - 21:08

żyto hybrydowe

Jeśli masz 16-21pięter to w takim razie nie widziałeś jeszcze dobrego żyta i tak myślisz. U mnie podobna sytuacja hybryda słabiej zniosła suszę, może w tym roku tańsze nasiona choć będä

Jeśli uważasz, że moje kłosy są słabe to przejdź się po polach moich sąsiadów, oni sieli populacyjne i to nawet nie z centrali tylko własny materiał, który mają w posiadaniu już chyba od kilku pokoleń i w porównaniu z hybrydowym to jak dzień do nocy... Więc uważam, że hybryda super sobie radzi z suszą bo to po prostu widać na pierwszy rzut oka, u mnie tydzień temu łodygi były jeszcze zielone a u innych już dawno powysychało.

To nie jest przechwalanie się tylko opisuję faktyczny stan moich pól i porównuję hybrydę do zwykłego żyta. A jak już mówiłem różnice widać gołym okiem więc śmiało mogę polecić hybrydę na piachy bo po prostu ładnie wychodzi.

#2456 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 07 lipiec 2015 - 22:24

żyto hybrydowe

Nie porównujmy czegoś co nie powinno być siane od 20 lat do hybrydy i kwalifikatu populacji.  Ja przez wiele lat siałem hybrydy osiągając średnie plony na poziomie 8t a były też miejsca 10t. w ubiegłym roku związku z gównianą ceną żyta w skupie i drogimi nasionami hybrydy kupiłem populację na próbę. Zasiałem za rzadko bo wyszło około 140-150 na m2 zamiast 180, było sucho, bez pługa......  i w tej chwili zaczyna się kłaść pod ciężarem kłosów. Pięterka ? hmmm 16?? to chyba w tych kłosach "płonnych". Jutro policzę. Do zeszłego roku byłem wielkim zwolennikiem hybrydy. Na chwile obecną godzę się z myślą że producenci hybryd zrobili nas na szaro. Bo dali nam "zwykłe" nasiona i powiedzieli jak z nimi postępować by wyciągnąć 6 i więcej ton przy okazji nabić kasę koncernom produkującym chemię.   

#2457 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 11:58

żyto hybrydowe Zgadzam się z moim przedmówcą w 100% też uprawiałem populację jak hybryde i też dawała po 8t z uwagi na to że sieje żyta tylko na V-VIklasie. Co do pięter u moich sąsiadów w tym roku...hmmm średnia pewnie 10pięter z tym że to nie mój problem,bo gdy ja zapiepszam z opryskiwacze m na pole to inni się tylko podśmiechaja ,z tym że nie mogą zrozumieć dlaczego w żniwa mój bizon podjeżdża na każdym ha kilka razy pod wysyp a ich jak super žytko to 2 pełne zbiorniki ulecą

#2458 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 21:23

żyto hybrydowe

To jakie odmiany populacyjne oczywiście kwalifikowane byście polecili na bardzo słabe piaszczyste gleby?

Wiecie mi cięzko się z wami zgodzić, bo moja hybryda na prawdę bardzo dobrze znosi suszę, a znajomy rolnik który również sieje kwalifikowane to jego Dańkowskie Złote nie ma startu do mojego Bono. Fakt, moje 16-21 pięterek to nie są jakieś rekordowe kłosy ale jak na tą glebę, agrotechnikę i oczywiście warunki pogodowe to uważam za bardzo dobry wynik. Ja nie stosowałem żadnych oprysków, jedynie miesiąc przed siewem na ściernisko poszedł glifosat :) Ale od kolejnego sezonu ruszam pełną parą z pełną ochroną i nawożeniem i zobaczymy, co z tego będzie.

#2459 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 21:51

żyto hybrydowe

Ja mam dańkowskie rubin

I dodam tylko że nie chcę się spierać tylko dać Wam do myślenia.

Moja populacja jest  mocna. Hybrydy miałem jak wczesniej pisałem nawet 10 tonowe, ale były lata że dały ledwo 6 ton mimo że wszystko robiłem jak trzeba a pogoda była łaskawa aczkolwiek w kluczowych momentach były problemy z wykonaniem zabiegów z powodu deszczu lub wiatru. Czyli na przestrzeni lat średni plon to 7t.

W tym trudnym suchym roku jesli populacja mi ustoi ( za późno skracałem) da 6-7t na V klasie, czy warto napychać portfel niemieckim firmą? Za nasiona zapłaciłem 130zł na ha jak dobrze pamiętam.  Przy cenie żyta na poziomie 500zł muszę mieć  zebrać minimum 500kg więcej by pokryć  różnicę w zakupie nasion.

No i na koniec siejcie co chcecie byle kwalifikat.... 

Edytowany przez KrzysiekFM, 08 lipiec 2015 - 21:51.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2460 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 09 lipiec 2015 - 08:35