Skocz do zawartości

Zdjęcie

żyto hybrydowe

3143 odpowiedzi na ten temat

#2221 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 18:17

żyto hybrydowe

Na piewszym zdjeciu fajnie na drugim.......

Słuchaj orkę wybij sobie z głowy. Widać że piach jak cholera. Zasiejesz coś jarego przyjdzie majowa susza i zbierzesz 1t/ha Z tego żytka możesz spokojnie 4t uciągnąc. Choc mogę się mylić bo nie masz fotki z bliska.....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
żyto hybrydowe Dzisiaj, 03:21
  •  

#2222 Share EKO-ENERGIA

EKO-ENERGIA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 18:51

żyto hybrydowe

miałem podobny żytko, na piachu że ho ho, siane po łubinie, ale zasiane za wcześnie po orce i zasłało zwałowane.

Wschody lipa, że zastanawiałem się cy tego nie zaorać - tak było jesienią.

NA wiosnę dostało RSM, wyciągnęło azot z ziemi, super nadrobiło krzewienie i w żniwa wyszło ponad 5 ton na VI klasie ziemi.

#2223 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 19:16

żyto hybrydowe

Da się ?

Da! ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak nawozić żyto ozime zobacz »

•  

#2224 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 13:52

żyto hybrydowe

Kto Ci takich głupot na wciskał o resztkach pożniwnych na słabych ziemiach i w ogóle?

A może sam to wymyśliłeś?  Nie obrażaj się ! ;) Kolego to co napisałeś to zapewne jakieś zasłyszane od emerytów i rencistów historie które z rzeczywistością mają tyle wspólnego co baśnie braci Grim.  Owszem obornik tak ale wystarczy go jako tako wymieszać. Pług po pierwsze wysusza Ci cały profil glebowy a po drugie jak masz dobry pług to wszystko co najcenniejsze ładuje na dno bruzdy. Resztki wciągają wodę tak? I co z nią robią? Przerabiają na sól? A może złoto? Nie resztki wodę zatrzymują tak długo aż wilgotność nieorganicznej części gleby spadnie poniżej ich (resztek)  wilgotności i oddają ją do profilu glebowego i rosliny moga z niej korzystać.

Nie chciałem byc złosliwy ;)

A co do żyta sianego raz na 3 lata to tak jak napisałeś to co wyleci z kombajnu kiełkuje potem dostaje papu oprysk na chwasty i już... Co do plonu hmmm 2 tony bez problemu, skłaniał bym się ku 3-4t

Hmm, zapewne dobrego pługa na oczy nie widziałeś skoro twierdzisz, że all resztki lecą na dno bruzdy, bo przeciez wtedy robi się poducha   ^^

Co do Twego sąsiada i tego eksperymentu to bez obrazy, ale to jest totalna durnota, 3 lata bawić się w takie coś to nie ma czym się chwalić, a wręcz przeciwnie. 4t/ha? Jak to zimy nie przeżyje bo pleśń to zniszczy, a Ty mówisz o 3-4t?

Widać po kombajnie który gubi, że dba o uprawy  :o  Sorry, ale ten eksperymnt z żytem robił mnie.

Edytowany przez Tomek90, 19 styczeń 2015 - 13:54.

#2225 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 20:46

żyto hybrydowe

Dobrego pługa nie widziałem hmmm....  no widziałem kilka dobrych nowych i porządnych starych. Widziałem jak orzą i wiem jak mój orze. Mozemy podyskutować jak chcesz. Przyznam się że jestem samoukiem i może czegoś nie wiem. MOże znajdziesz mi w necie google, youtube pokazowa orkę, a najlepiej jak bys pokazał jak wygląda Twoja.

A co do eksperymentu. Ja wiem co widziałem. ten plon przy tych nakładach uważam za całkiem udany eksperyment. Nie przeliczałem tego na zł.

jakieś 1700zł przychodu

300zł kombajn 

100 na chwasty

i niech będzie 300 zł na azot tj jakies 100kg N w moczniku  prawdopodobnie nie daje więcej.

czyli 700zł zysk 1000zł

Ja w tym roku nie ukręciłem takiego zysku w życie mimo średniego plonu przekraczającego 8t

A Twój kombajn nie gubi ziarna? W ogóle?  Istnieja takie kombajny? Proszę o odpowiedź pozostałych forumowiczów bo Twojej odpowiedzi się domyślam....

#2226 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 19 styczeń 2015 - 21:07

żyto hybrydowe

Jak dobrze dojrzałe to czasem wystarczy wiatr i się sypie. Z resztą co tu tłumaczyć, jaki koń jest każdy widzi.

#2227 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 21:20

żyto hybrydowe

Czyli po kombajnie w ogóle nie uprawia tylko oprysk i nawóz. Żyto wyrasta prosto ze ścierniska? No i do kosztorysu jeszcze koszt oprysku i siania nawozu. W temacie gubienia ziarna dodam że najwięcej zboża leży właśnie w tych miejscach gdzie słoma wylatuje z kombajnu więc w tych miejscach zboże by było "zjedzone" przez grzyby. U nas jeden farmer też tak robił słomę rozrzucił pająkiem potalerzował ale plonu to on wielkiego nie miał.

Tylko spokój może nas uratować....

#2228 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 22:02

żyto hybrydowe

Dobrego pługa nie widziałem hmmm....  no widziałem kilka dobrych nowych i porządnych starych. Widziałem jak orzą i wiem jak mój orze. Mozemy podyskutować jak chcesz. Przyznam się że jestem samoukiem i może czegoś nie wiem. MOże znajdziesz mi w necie google, youtube pokazowa orkę, a najlepiej jak bys pokazał jak wygląda Twoja.

A co do eksperymentu. Ja wiem co widziałem. ten plon przy tych nakładach uważam za całkiem udany eksperyment. Nie przeliczałem tego na zł.

jakieś 1700zł przychodu

300zł kombajn 

100 na chwasty

i niech będzie 300 zł na azot tj jakies 100kg N w moczniku  prawdopodobnie nie daje więcej.

czyli 700zł zysk 1000zł

Ja w tym roku nie ukręciłem takiego zysku w życie mimo średniego plonu przekraczającego 8t

A Twój kombajn nie gubi ziarna? W ogóle?  Istnieja takie kombajny? Proszę o odpowiedź pozostałych forumowiczów bo Twojej odpowiedzi się domyślam....

Moja wygląda nie rewelacyjnie bo pług nie jest rewelacyjny, ale widziałem co nie co u sąsiadów  :)

I bez żadnej ochrony na T0 mimo braku zaprawy?? Jakim cudem to wyrośniete w pół kolana żyto przezimuje na 4t? 

Gubi jak każdy inny, ale w normalnych warunkach mam tak ustawiony, że NAPEWNO nie zasieje tak żeby zrobić taki eksperyment. Dodatkowo zrywane ściernisko na płytko jak się da, także co ma powschodzić to powschodzi. Twój sąsiad mysle że nie robi uprawki pożniwnej, bo jeśli tak to w pół kolana bite urośnie.

@janusz20 jak wilgotna słoma też gubi i co z tego? Po to masz czujniki żeby ustawić odpowiednio maszyne, czasami trzeba i dupe przewietrzyć to i przy okazji zerknąć co się za kombajnem dzieje. 

#2229 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 19 styczeń 2015 - 22:35

żyto hybrydowe

I o to włśnie chodzi że choć byś się skręcił to i tak będą straty i zawsze pole porośnie. A to że ktoś będzie miał pojedyncze rosliny a inny łąkę to już inna historia 

#2230 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 599 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 17:19

żyto hybrydowe

a jak ten sąsiad perz niszczy? przecież nie ma tu miejsca nawet na uprawki pożniwne...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2231 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 22:03

żyto hybrydowe

Perz? Jaki perz? Perz lubi jak się grzebie w nim od czasu do czasu..... a jak nie grzebiesz  wcale to go szlak trafia... Szkoda że śnieg leży bo bym tam poleciał....

#2232 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 12:04

żyto hybrydowe

Zero ruszania gleby? Coraz ciekawsza ta technologia  :ph34r:

#2233 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 20:54

żyto hybrydowe

I w dodatku sypie 3-4t na samym azocie. Istne perpetuum mobile. :blink:

Tylko spokój może nas uratować....

#2234 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 22:32

żyto hybrydowe

Szukacie dziury w całym. Spotkam gościa to z nim pogadam. Może daje jakieś PK  na pewni nie używa żadnych narzedzi uprawowych! Dziś specjalnie pojechałem żyto wygląda nie najgorzej. miejscami za rzadkie.  Nie ma się czego czepiać.

43c67e3775f16a62m.jpg

ac436383b25e9f7dm.jpg

e4e154fb9e186119m.jpg

ed023718388dd344m.jpg

15005535fe36176am.jpg

#2235 Share ryki

ryki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 10:52

żyto hybrydowe

Zdażyło mi się kosić takie żyto (kombajn posiał), z tą różnicą że nie dostało ono nic, zero nawozu, zero ochrony, dawało tak około 1,5 tony. Pewne jest że to był pierwszy rok, nie eksperyment, bo poprzedni dzierżawca zdał tę ziemie do anr, a napewno normalnie uprawiane żyto dawało mu ponad 7 ton więc przy koszeniu jak mu te 200 kg/ha wyleciało z tyłu to sie nie przejął.(miałem krutka dzierżawę z anr tj od maja do wrzesnia i bez sensu było ruszać tę samosieję). Więc wydaje mi się że w pierwszym roku po intensywnej uprawie można próbować, ale jeśli ten eksperyment da 4 tony, to za kombajnem niewiele zostanie, i z roku na rok będzie coraz cieńsze to żytko.

#2236 Share marcingzmc

marcingzmc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 17:09

żyto hybrydowe

Koledzy, jakie fungicydy polecacie ? :)

Edytowany przez marcingzmc, 22 styczeń 2015 - 17:29.

#2237 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 599 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 17:25

żyto hybrydowe

w  grudniu jak kończyłem  ostatnie zimowe orki dwie  działki dalej było  pole  nie  ruszane  od żniw- jakoś inaczej wyglądało... :D a w zasadzie sporo się  różniło od tego eksperymentu...i nie  mam tu  na  myśli śniegu!

Edytowany przez 20CBR12, 22 styczeń 2015 - 18:30.

#2238 Share szwagier24

szwagier24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 02 luty 2015 - 10:38

żyto hybrydowe

da rade zasiać żyto hybrydowe zwykłym siewnikiem np. poznaniakiem?

#2239 Share EKO-ENERGIA

EKO-ENERGIA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 02 luty 2015 - 11:26

żyto hybrydowe

DA radę poznaniakiem, ale tylko z przystawka z gumo-elektro-napawarki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2240 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 02 luty 2015 - 14:35

żyto hybrydowe

Ja jak miałem poznaniaka to siałem tylko zamiast gumo-elektro-napawarki miałem wstawione redukcje z przyczłapki od gulgulatora. Dobrze to chodziło.

Sąsiad miał to pierwsze i czasami mu się zapychało.