Skocz do zawartości

Zdjęcie

żyto hybrydowe

3143 odpowiedzi na ten temat

#2101 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 887 postów

Napisany 31 październik 2014 - 08:53

żyto hybrydowe 20CBR12 dzięki za cenną uwagę. Z pośpiechu zapomniałem dodać że reszta ekipy wniosła również wiele wiedzy do tematu za co przepraszam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
żyto hybrydowe Dzisiaj, 09:44
  •  

#2102 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 31 październik 2014 - 21:52

żyto hybrydowe

jak u Was z rozkrzewieniem żyta hybrydowego? tzn. na jaki termin siewu ile ma rozkrzewień? moje siane bodaj 24.09 ledwo rozpoczęło fazę krzewienia, nie wygląda to dobrze i dobrze nie rokuje tego się obawiałem. Jak jest z krzewieniem wiosennym hybryd, potrafią nadrobić opóźnienie jesienne choć po części?

My siejemy, a Bóg daje plony.

#2103 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 01 listopad 2014 - 13:26

żyto hybrydowe

U mnie termin siewu podobny z krzewieniem LYPA za sucho od 2 miesięcy praktycznie nie padało.

Gdzie na polu troche brył t w ogóle nie wykiełkowało.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak nawozić żyto ozime zobacz »

•  

#2104 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 01 listopad 2014 - 15:54

żyto hybrydowe

u mnie zasiane 22 września odmiana KWS Bono na dzień dzisiejszy 5 rozkrzewień, ale u mnie na razie warunki idealne do wzrostu

#2105 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 599 postów

Napisany 01 listopad 2014 - 23:00

żyto hybrydowe

wiosną- pierwsza dawka azotu zwiększona jeśli będzie to żyto sporo ci nadrobi tego co nie zdążyło jesienią pokrzewić..oczywiście możliwie jak najwcześniej w pole z nawozem...

#2106 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1037 postów

Napisany 02 listopad 2014 - 07:44

żyto hybrydowe

Azot wcześnie podajemy nawet w dobrze rozkrzewionym życie. U mnie visello siew 10 września ma w granicach 10 rozkrzewień i więcej (oczywiście po 6 też się trafia bo wiadomo że nie każda roślina jest jednakowa). Siew 1,8 jednostki/ha. Jedynie czego żałuję, że po żniwach nie sypnąłem trochę mocznikiem na słomę

#2107 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 02 listopad 2014 - 19:52

żyto hybrydowe

ja siałem 13.IX Viselio na VI klasie i wysiałem 62kg/ha 1,58jednostki i jak narazie jest ładne ma po 8-12 rozkrzewień, oby tak dalej, i na wiosnę wczesna dawka N i może uda się wyciągnąć 6t bez ochrony fungicydowej 

#2108 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1037 postów

Napisany 02 listopad 2014 - 21:52

żyto hybrydowe

bez ochrony fungicydowej nie masz szans na 6 ton, zanim się wykłosi wpierdzieli ci je mączniak a jeżeli jakim cudem dotrwa do tego czasu to resztę roboty zrobi rdza brunatna. Jak uzbierasz 3 tony będzie cud

#2109 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów

Napisany 02 listopad 2014 - 22:50

żyto hybrydowe

Nie przesadzaj u mnie bez ochrony dawało 5 ton w tym sezonie z ochrona taka trochę nie trafioną na niektórych kawałkach gdzie dzicz nie wpadła dało po ok 7. 

Fakt nie była to VI klasa tylko V z niewielka domieszką IV

Edytowany przez janusz20, 02 listopad 2014 - 23:07.

#2110 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 821 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 02 listopad 2014 - 22:57

żyto hybrydowe

bez ochrony fungicydowej nie masz szans na 6 ton, zanim się wykłosi wpierdzieli ci je mączniak a jeżeli jakim cudem dotrwa do tego czasu to resztę roboty zrobi rdza brunatna. Jak uzbierasz 3 tony będzie cud

Masz rację kolego .Może ze 4 tony wyda ,ale na 6 klasie to i tak bym wątpił ! .Mam taką ziemię to wiem co to znaczy jej uprawa i walka o jakikolwiek plon .Też mam hybrydowe żyto od sąsiada w prawdzie nie w orginale ,ale żyto wyrosło jak las .Pozdrawiam .

I love salsa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2111 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów

Napisany 02 listopad 2014 - 23:09

żyto hybrydowe

To żyto niby hybrydowe od sąsiada  to z  hybrydą ma niewiele wspólnego.

#2112 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 09:24

żyto hybrydowe

moje słabo wygląda jak na siew 24.09 siałem 2j także najgorzej to nie wygląda a warunki ma idealne od wschodów wilgoci mnóstwo aż za dużo w pewnych miejscach co spowalnia wzrost, teraz nie było deszczu już z ponad tydzień w tym tez nie głoszą coś końcem tyg. dopiero na razie słonecznie to trochę podgoni zobaczymy, końcem tyg. lub początkiem przyszłego się wybiorę to porównam.

#2113 Share wojtek12345

wojtek12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 16:35

żyto hybrydowe 1 oprysk Menara wystarczy na ochrone fungicydowa ? :)

#2114 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1037 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 19:11

żyto hybrydowe

Nie przesadzaj u mnie bez ochrony dawało 5 ton w tym sezonie z ochrona taka trochę nie trafioną na niektórych kawałkach gdzie dzicz nie wpadła dało po ok 7. 

Fakt nie była to VI klasa tylko V z niewielka domieszką IV

Ważyłeś? :) Bez ochrony nie ma sensu jakakolwiek uprawa, no chyba, że po dobrym płodozmianie.

#2115 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 599 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 19:45

żyto hybrydowe

moim zdaniem nie  należy  liczyć przyszłego plonu tylko i wyłącznie w  kategoriach  słupków  matematycznych tj. nawozu tyle ochrona taka i taka klasa ziemi taka i taka tu + tam + i jeszcze  gdzieś z jakiś odżywek no i  w zasadzie  plon musi być gwarantowany! Dla  mnie  to bzdura- trudno  mi powiedzieć ,czy  można  uzyskać 5 ton bez ochrony  grzybowej  bo sam  stosuję  i to  czasem  wydaje  mi się  ,że  aż  przesadzam - ale  pytam dlaczego u mnie   takie  wachania  plonu między np.  działkami oddalonymi o kilkanaście  km- różnice  potrafią sięgać 1,5tony na ha? Dla  mnie  odpowiedź dość jasna niby  wszystko   robi się  tak  samo  ale  zawsze minimalnie  coś  gdzieć  się  różni- to  dlaczego ktoś  nie mógł mieć 5 ton bez  ochrony jeśli  zbieramy po 8 z takową? Ktoś  powie  niemożliwe!?- nie  możliwy to jest  mój wynik w  tym roku w  kukurydzy, gdzie  nawożenie i ochrona  były zaplanowane na 18ton z ha a zebrałem  tu bagatela średnio 7,5 tony ot  to dopiero wynik :D- ale  jakoś  w tą  stronę  to jest przyjęte  ,że  może iść plon ale  już  w drugą  - czyli że  może  zaskoczyć  to nie? nie  stawiałbym  aż tak  odważnie takiej tezy,że  uprawa bez ochrony grzybowej nie ma żadnego sęsu!

#2116 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 821 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 03 listopad 2014 - 20:05

żyto hybrydowe

To żyto niby hybrydowe od sąsiada  to z  hybrydą ma niewiele wspólnego.

Dlaczego ? U nas sieją ludzie 2 razy takie zboże i zbierają też :)

I love salsa

#2117 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 03 listopad 2014 - 20:20

żyto hybrydowe

1 oprysk Menara wystarczy na ochrone fungicydowa ? :)

Nie zawsze. O ile żyto przy odpowiedniej obsadzie zazwyczaj jest w stanie poradzić sobie z mączniakiem to zabieg na rdzę na liść flagowy i po kwitnieniu jest niezbędny. Menara ma w składzie 2 triazole co oznacza jest w stanie ochronić nam łan na ok 3 tyg. Jeżeli dasz menarę na liść flagowy ok 15 maja to przestanie działać do ok 2 tyg czerwca, wtedy kiedy żyto przekwitło a liść flagowy jest odpowiedzialny za odpowiednie wypełnienie kłosa. A opadający pyłek jest doskonałą pożywką dla rdzy. W tym roku dodałem do menary amistar to działanie było rewelacyjne, a wzrost plonu 1t w stosunku do pól traktowanych samą menarą. Tyle że amistar to znaczny koszt.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2118 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 03 listopad 2014 - 21:47

żyto hybrydowe &nbsp;

1,65j ale w jakim terminie siałeś? Ja zasiałem 24.09 wcześniej nie dało rady- deszcze :( 2j/ha zobaczymy co z niego bedzie tak późno jeszcze żyta mieszańcowego nie siałem.

&nbsp;

Poźno powiadasz ? Ja w 2013 zasiałem 1.10 po strączkowym przedplonie, a w 2014 ponownie na tym samym stanowisku 9.10. Powód ? VI klasa ziemi, drapię na raz gruberem i max za 3 dni sieje. Oddało 5,2 t/ha z jednym herbicydem i dwoma N w małyh dawkach. Na fungicyd brakło czasu z powodu innych zajęć.
all rights reserved

#2119 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 22:57

żyto hybrydowe

Ważyłeś? :) Bez ochrony nie ma sensu jakakolwiek uprawa, no chyba, że po dobrym płodozmianie.

Trudno aby ważyć każde pole oddzielnie, cały plon dopiero przy sprzedaży ważę. A wydajność za danego pola obliczam tylko orientacyjnie przeliczając m razy gęstość która wychodzi przy sprzedaży. wiadomo każdy kawałek pola może się charakteryzować ziarnem o innej gęstości więc to są tylko przybliżone wyniki.

Ale nie przesadzajmy to nie apteka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2120 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 23:05

żyto hybrydowe

Poźno powiadasz ? Ja w 2013 zasiałem 1.10 po strączkowym przedplonie, a w 2014 ponownie na tym samym stanowisku 9.10. Powód ? VI klasa ziemi, drapię na raz gruberem i max za 3 dni sieje. Oddało 5,2 t/ha z jednym herbicydem i dwoma N w małyh dawkach. Na fungicyd brakło czasu z powodu innych zajęć.

przedplon zrobił swoje :)

Edytowany przez proxy8441, 03 listopad 2014 - 23:06.