Skocz do zawartości

Zdjęcie

żyto hybrydowe

3150 odpowiedzi na ten temat

#181 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 06 maj 2012 - 20:43

żyto hybrydowe Ja stosowałem antywylegacz w dawce 1l plus modus 0.2l .

1 zabieg wystarczy ? Jak u Was ?
wschodni koniec mazowsza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
żyto hybrydowe Dzisiaj, 09:49
  •  

#182 Share ereksio

ereksio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Zainteresowania:wyłącznie ładne kobiety

Napisany 09 maj 2012 - 22:26

żyto hybrydowe Gospodarujemy w większosci na żwirach klasy VI . Wody brak zawsze, jednak kiedy jest, to wszystko rośnie rewelacyjnie wydając dobry plon w stosunku do klasy gleby i niskich nakładów uprawowych. Zasiałem jesienią, 25 wrzesnia,10 ha żyta hybrydowego Palazzo po raz pierwszy w życiu. 300 kg amofoski 4/16/18 jesienią, 27.02.2012 -150 kg Canvilu, 28.03.-100kg saletry amonowej. 20.04 - 1,3 Stabilanu(CCC) i 1 l Cappalo , 27.04 -0,25 Moddusa . Do obu zabiegów po 5 kg mocznika,5 kg siarczanu magnezu , 1 l Grinlist Max,1l Grinlist Mn,1l Grinlist Cu. Dzisiaj ostatni zabieg 15 kg mocznika, 5kg siarczanu magnezu, 1 l Grinlist Max, 0,4L Duet Ultra, Sumi Alpha 0,25 l. Wszystkie dawki na 1 ha.
Żyto wygląda przepięknie, równa wysokość,brak chorób, ładnie zagęszczone,grube łodygi zielone od dołu, sztywne.
W połowie kwietnia było wyższe od populacyjnych, dzisiaj na odwrót. pełna długość populacyjnego 80 cm, moja hybryda 57 cm. Z porównania populacyjnego u innego rolnika wynika że atakuje je mączniak i ma objawy septeriozy, łodygi są wiotkie jak liscie sałaty i do około 30 cm żółkną.Korzeń jest stosunkowo mały. W moim życie korzeń jest bardzo rozrośnięty i jak wspomniałem łodyga w pełni ciemno zielona. Nie przesadzam z azotem bo zagrożenie suszą moze wszystko popsuć. Chętnie pokazałbym to na zdjęciach jednak nie wiem jak się je zamieszcza na agrofoto.
Na chwilę obecną zauważyłem dwa błędy w mojej uprawie które mogłyby zwiekszyć spodziewany plon. Pierwszy to opóżniony siew jesienny- 7-10 dni wcześniej to dużo, chociaż jesienna wegetacja 2011 roku była długa. Drugi błąd polegał na zastosowani Canvilu jako pierwszego kiedy temperatury nie były zbyt wysokie. Saletra w dawce 150 kg jako pierwsza byłaby na mojej VI klasie jako startowa lepsza. Śmiało też mogę w przyszłości obniżyć Stabilan do 1-1,1 l i Moddus do 0,2 l/ha. Interesuje mnie ziarno a nie słoma dlatego stosuję dokrzewienie i skrócenie żyta. Cała słoma i tak zostanie pocięta i zaorana po żniwach.

#183 Share vojt4s

vojt4s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 10 maj 2012 - 16:38

żyto hybrydowe witam mam problem z miom zytem hybrydowym a mianowicie na czubkach widac cos takiego Dodany obrazek

Czy to wina wciornastka? na lisciach moge spotkac gdzie niegdzie lednice zbożową czy to moze jej wina?
Jakim opryskiem mozna to zwalczyc prosze o odp.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#184 Share PiastOracz

PiastOracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 10 maj 2012 - 19:39

żyto hybrydowe To co widać na zdjęciu jest przyczyną najczęściej dwóch rzeczy:
1. Wciornastek
2. Przymrozek
Niestety jak już to jest to niczym w tej chwili nie poprawisz bo jest to uszkodzenie. Pozostaje wyciągnąć wnioski na przyszłość i przypilnować wciornastka w następnym sezonie.

#185 Share vojt4s

vojt4s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 10 maj 2012 - 21:01

żyto hybrydowe Ok czyli on juz nie bedzie zerowac ? i czym zwalczyc lednice zbozową ?

#186 Share lukosz1352

lukosz1352

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 10 maj 2012 - 22:35

żyto hybrydowe Jak nie stosowałem antywylegacz to jakie bedą skutki ?

#187 Share Mateusz93

Mateusz93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 11 maj 2012 - 08:03

żyto hybrydowe Ile dałeś azotu i jaka wilgotność gleby

#188 Share lukosz1352

lukosz1352

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 11 maj 2012 - 23:01

żyto hybrydowe Pierszy ras siałem zyto hybrydowe vissello i dałem pod orkę 15 obornika na ha i150 polifoski 6 ,na wiosnę pierwsza 100 saletry druga 80 . VI klasa ziemi i słabo zawilgocona . Jaki może byc plon?

#189 Share PiastOracz

PiastOracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 12 maj 2012 - 09:11

żyto hybrydowe Jak nie skracałeś i będą do tego odpowiednie warunki to łan może się przewrócić, czego nie życzę. Zobacz jak rośliny się zachowują jak je "wygniesz, dogniesz" do ziemi na polu. Może twojego przypadku to nie dotyczy - każdy przypadek jest indywidualny.

Jaki plon? Zabierz kilka roślin do domu, skalpel do ręki wypreparuj kłos policz piętra w kłosie, pomnóż przez liczbę ziarniaków w kłosie (które oczywiście może się zmienić jeszcze - mogą wystąpić redukcje), oblicz masę 1000 ziarn. Jak obliczysz plon z jednego kłosa to dokonaj pomiaru obsady kłosów na m2 twojego pola (w kilku miejscach) i po tych zabiegach możesz coś wiedzieć. Piszę, że "coś można wiedzieć" bo z masą 1000 ziarn ciężko jest trafić i rozbieżności w wyliczeniach są zawsze duże.
Powodzenia

#190 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 13 maj 2012 - 18:35

żyto hybrydowe Jak tam Wasze żyto ?? Ja dziś byłem na polu i łan wygląda elegancko , skracane raz, antywylegacz dolistnie itd , roślina ma wysokość ok 80cm , może ciut więcej , ostatnie wiatry przewróciły tylko na uwrociach kilka źdźbeł...

Zobaczymy jak będzie dalej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 13 maj 2012 - 19:59

żyto hybrydowe Skoro z wciornastkiem juz po ptokach to tak na przyszłośc w jakim terminie wykonuje sie pylenie na tego robala?

#192 Share PiastOracz

PiastOracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 13 maj 2012 - 20:17

żyto hybrydowe Ja zazwyczaj (czasem odpuszczam ze względu na temperatury) do drugiego skracania dokładam insektycyd, a wykonuje go okolicach BBCH 37. Pośrednim rozwiązaniem jest oprysk 4 ścieżek technologicznych wokół "obwodu" pola - mniej skuteczny.

#193 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 14 maj 2012 - 20:35

żyto hybrydowe Panowie pogoda moje żyto rozpieszcza.
Żyto so bie rośnie...
Skracałem je dwa razy. niestety obawima się że zabiegi były za późno wykonane. pierwszy spóźniłem bo było zimno.
drugi bo czekałem na deszcz.....
poszło 0,7 ccc i 0,2 modusa na drugi zabieg 0,2 modusa. Ale ono nadal rosnie miescami ma około 100cm
średnio ma 85cm. Kłosi się. Można to skracać jeszcze? czym? Dodam że od jesieni dostało około 130-140 kg azotu.

#194 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 14 maj 2012 - 21:14

żyto hybrydowe No właśnie rośnie rośnie , też mam obawy czy doczeka w pionie do żniw.

#195 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 14 maj 2012 - 21:21

żyto hybrydowe jeżeli się wykłosiło to po ptakach, jeżeli nie to tylko etefon np retar.

#196 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 14 maj 2012 - 21:22

żyto hybrydowe sa tacy ktorzy pryskaja po przekwitnieciu moddusem , na ile bezpieczny i skuteczny zabieg nie wiem

#197 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 14 maj 2012 - 21:54

żyto hybrydowe Rozmawiałem z doradcą z KWSu. wygląda na to że nie mają doświadczenia z takimi zabiegami po czy w trakcie kłoszenia....

#198 Share gregor1980

gregor1980

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 14 maj 2012 - 22:50

żyto hybrydowe Ja zastosowałem na skracanie pierwsza dawka 2l antywylegacz drugi raz 0,3 modus
a żyto i tak mocno goni do góry,już sie kłosi i mysle dac mu jeszcze etefon
CZY JEST SZANSA ŻE ZADZIAŁA JESZCZE?

#199 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 15 maj 2012 - 07:34

żyto hybrydowe i czy nie zetnie plonu? i jaka dawka? same pytania .....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 15 maj 2012 - 15:12

żyto hybrydowe jakbym sie spodziewał teraz że się żyto wyłoży to po kwitnieniu dalbym ~0,10-,15 trineksapaku etylu rano , w dzien ktory bedzie sloneczny ale nie upalny. Oczywiscie plon zetnie ale może ustoi. i oczywiście każdy robi to na swoje ryzyko.
A na przyszłość skracajcie kiedy jest na to czas

Edytowany przez strzechu, 15 maj 2012 - 15:16.