przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafto    30

@Cihu jakie w tym sezonie będziesz stosował fungicydy w życie ?? ;) tylko modus dawałeś ?? nie wyległo nic ?? łady plon jak na takie ziemie ;)

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Pisałem ze leżało jak piorun. Walnęło się na krótko przed żniwami. A narazie nie wiem co będzie stosowane. Na pierwszy zabieg myślę nad mieszanką flusilazol + karbendazym + prochloraz albo capallo ale to jest za drogie rozwiązanie chyba.

Edytowano przez Cihu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2201

Drogie ale dobre ;) tak czytam to regulator spóźnileś i to sporo, ale plon i tak b. dobry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Cihu Dokładnie spóźniony oprysk regulujący wzrost i ja do 1 zabiegu dodałbym 0,15l Moddus-u i ok 1l CCC, ale to zależy od stanu roślin i pogody. Ja ten zabieg wykonałem 14 kwietnia i u mnie to już było za późno, ale miałem niewyrównany łan i nie chciałem przedobrzyć. Do żniw 95% ustało więc nie było źle. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Pisałem ze leżało jak piorun. Walnęło się na krótko przed żniwami. A narazie nie wiem co będzie stosowane. Na pierwszy zabieg myślę nad mieszanką flusilazol + karbendazym + prochloraz albo capallo ale to jest za drogie rozwiązanie chyba.

 

a kojarzysz ile tego obornika poszło na ha i jaka zasobność gleby w pk o ile robiłeś badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Obornika to taka standardowa dawka. Nie za grubo nie za cienko. Normalne przejazdy rozrzutnika. Mogę tylko zgadywać 30ton?

 

Antywylegacze:

 

20.04.12

Topsin M 1,4 + Siarczan magnezu + mocznik + CCC 2l/h

stanowczo za pózno. Kawałek było pryskane tym co zostało z opryskiwacza 2 razy. Leżało tak samo jak na reszcie pola.

 

02.05.12

Modus 0,3 l/ ha

Jak podstawa nieusztywniona to modus juz nie zadziała tak jak trzeba. Podstawa najważniejsza.

 

Opóźnienia nie wynikają z lenistwa. Jak to warsztat pod chmurką, albo mróz, albo deszcze, że się nie da wjechać w pole. Książkowo nie da się dobrać terminów oprysków bo zawsze pogoda przeszkadza.

Edytowano przez Cihu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9812

A czy ktoś wykonał u siebie takie doświadczenie, że posiał na tym samym polu w jednym roku odmiane populacyjną i hybrydę a łany prowadził identycznie (nawożenie,opryski)? Jakie były wyniki?

sąsiad takie cos zrobił zasiał zwykła populacje i hybryde na tym samym kawałku nie wiem dokładnie jakie nawozenie ale zadnych antywylegaczy i chyba fungicydem tez nie pryskał gleba 4-5 mowił ze hybryda 2 tony lepiej sypała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Cihu : a dlaczego dałeś Moddus i CCC w osobnych opryskach i to w dodatku w tak odległych terminach ?

Oprysk na grzyba też stanowczo zapóźno.

Dodam jeszcze, że do końca nie znasz przyczyny wylegnięcia żyta na pewno zbyt późny oprysk był jedną przyczyną a drugą mogłobyć nagromadzenie chorób podstawy zdźbła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

@Dyczko -Modusa miało nie być wogóle. Miało skończyć się na 2l/ha CCC ale ze nie podziałał to wtedy poprawka 0,3 modusa. Przed żniwami wichura ładnie zwałowała pole. Dyczko - fungicyt wcale nie tak pózno. Patrz na to, że w Iławie wegetacja rusza trochę pózniej niż w Sypniewie. :) Ogolnie to nie narzekam. Wiem co robiłem nie tak i bedę starać się błędy wyeliminować a sam plon dla mnie jest rewelacyjny i szczerze wątpie aby w kolejnym roku udało się go powtórzyć.

Edytowano przez Cihu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Spokojnie,dasz rade kolego.Postaraj się przyspieszyć niektóre zabiegi i połączyć np chlorek z modusem jak radzi kolega dyczko0.To w tej chwili najbardziej efektywna forma skracania,oczywiście żyto to nie pszenica i wymaga dużo wcześniejszej reakcji,jak wiadomo pozwolą warunki.Obrazem zbyt pużnej reakcji regulatorami jest efekt tkzw literki L przy dolnych częściach żdzbła,a powinno być V.Jeżeli zaobserwujemy efekt pierwszy można powoli montować podbieracze.

Co do plonu kolego Cihu gratulacje na tej klasie ziemi to dobry wynik,jak najbardziej możliwy do powtórzenia z tendencją zwyżkową.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Obornika to taka standardowa dawka. Nie za grubo nie za cienko. Normalne przejazdy rozrzutnika. Mogę tylko zgadywać 30ton?

 

Antywylegacze:

 

20.04.12

Topsin M 1,4 + Siarczan magnezu + mocznik + CCC 2l/h

stanowczo za pózno. Kawałek było pryskane tym co zostało z opryskiwacza 2 razy. Leżało tak samo jak na reszcie pola.

 

02.05.12

Modus 0,3 l/ ha

Jak podstawa nieusztywniona to modus juz nie zadziała tak jak trzeba. Podstawa najważniejsza.

 

Opóźnienia nie wynikają z lenistwa. Jak to warsztat pod chmurką, albo mróz, albo deszcze, że się nie da wjechać w pole. Książkowo nie da się dobrać terminów oprysków bo zawsze pogoda przeszkadza.

 

no 30t to pełna dawka ale jak sie ma to nie ma co żałowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz93    6

Jaki dobry fungicyd polecacie na jeden zabieg ochronny i w jakim terminie? Co do capalo to na etykiecie nie ma rejestracji dla żyta więc nada się czy raczej nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Panowie a co własnie sądzicie na temat pryskania wpierw samym CCC a koło 2 kolanka przeleciec 0.3 modusa, pewien przedstawiciel mówił ze tak włsnie niektorzy robia i jest rewelacja..

Edytowano przez BartekM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

@ BartekM Stosowanie CCC i modusa w pierwszym zabiegu jest wskazane wyłącznie gdy średnia temperatura jest pow 10 stopni co w fazie pierwszego kolanka jest zazwyczaj rzadkością, dlatego warto rozdzielić i w fazie pierwszego kolanka zastosować samo CCC które działa już od 6-7 stopni plus jakieś mikronawozy i następnie w drugim zabiegu razem z fungicydem zastosować modus. Wiem że niektórzy powiedzą że to dwa przejazdy ale jak chodzi o skuteczność to warto tak zrobić. Innym rozwiązaniem jest do CCC dodanie Medaxsu Top który według producenta działa w temp poniżej 10 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Moddus lubi słońce, które pozytywnie wpływa na działanie środka. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huberty    0

Panowie mam pytanie, gdy opryskam żyto CCC i w nocy przyjdzie przymrozek to wpłynie to na skuteczność zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    140

jak długo od zastosowania ccc musi nie wystapic przymrozek?

Na lekkich glebach przy nawozeniu 100N(I dawka saletra 150kg/ha II dawka 100Kg mocznika)mozna ccc sotsowac?Pytam gdyz słyszałem ze ccc skraca system korzeniowy....nigdy tez nie praktykowałem ccc wiec pytam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz93    6

Na lekkie gleby Modus jest dużo bezpieczniejszy. Jeśli koniecznie chcesz CCC do daj w min. dawce albo w mieszance z modusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny87    2

Jaki dobry fungicyd polecacie na jeden zabieg ochronny i w jakim terminie? Co do capalo to na etykiecie nie ma rejestracji dla żyta więc nada się czy raczej nie?

Capalo stosowałem rok temu i w tym roku podobnie zrobie, polecił mi go facet z KWS, który testował go na demo farmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Przemek ja w ubiegłym roku dawałem 0,2 modusa 0,4 stabilana, ale to wszystko zależy od pogody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    140

czyli jesli temperatura srednia bedzie nizsza od zalecanej to wtedy z dawka w gore pojsc?ja mam obawy czy 1 zabieg utrzyma mi zyto gdyz na jednej działce poprzedni własciciel przesadził z norma wysiewu(mowa o populacji)190kg/ha zasiał i teraz musze myslec co i jak zeby przy 100N mi nie legło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj