przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marcin2057    22

u mnie teściu już dzisiaj skosił żyto populacyjne, plon jak na jego uprawę zadowalający, a ja jutro wyjadę i zobaczę czy już suche, ale widzę, że populacja będzie bardzo słabo sypać, bo dużo jest szczerbatych kłosów, a na mokrzejszych miejscach, kłosy są puste i przewiduję,że jak z 1,22ha będzie zbiornik w bizonie to będzie dobrze, a hybryda ładna i kłos wypełniony i też już wygląda, że suche. Jak jutro wjadę to dam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

U mnie na Brasetto sporysz wlazł i to na dwóch kawałkach oddalonych od siebie 5km.

Sporyszjp_nnannxq.jpg

nie obrażaj się, ale wyglada dziadosko, strasznie rzadkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

sezon rozpoczęty, dziś skosiłem populacje z 1,22ha 1,9t :unsure: przy cenie 500zł gdzie tu opłacalność, jutro jadę w hybrydę odmiana Gradan to zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

nie obrażaj się, ale wyglada dziadosko, strasznie rzadkie

Pewnie drugoroczne.....

Chłopie usuń to zdjęcie wstaw inne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Jak możecie oceniać całe pole po jednym być może niefortunnym zdjęciu? Widać, że to jest gdzieś pod jakimś drzewem, przy miedzy. Oby całe tak nie wyglądało. Z resztą pytanie nie brzmiało: ''czy podoba wam się moje żyto?".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19672

Pomimo tego czy nam się pole podoba czy nie obiektywnie patrząc wygląda tragicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

sezon rozpoczęty, dziś skosiłem populacje z 1,22ha 1,9t :unsure: przy cenie 500zł gdzie tu opłacalność, jutro jadę w hybrydę odmiana Gradan to zobaczymy

Ne pomyliłeś się w tym plonie?? u mnie na czystym piachu bez nawozu więcej urośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziom123    0

witam jaki gatunek żyta polecicie na 4, 5 i trochę 6 klasie ziemi i jakie są ich plony, mam zamiar posiać w ty roku 10-15ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jak zobaczyłem ten sporysz na życie to aż się zdziwiłem. U siebie nie spotkałem go wcale, a rok temu sporo było. Podobno fungicydy nie zwalczają sporyszu. Na ochronę kłosa dałem menarę i jakoś tego sporyszu nie ma. Może przypadek, a może po prostu żaden fungicyd nie ma na niego rejestracji.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

no nie pomyliłem się z plonem, po inne lata na tym kawałku 1,22ha oddawało 4-4,5t/ha a w tym roku cały środek wygnił i czarne kłoski były, a hybryde Gradan z kawałka 0,3ha dało 1,7t. Zostało tylko do skoszenia pszenżyto, pszenica i zboża jare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Jak możecie oceniać całe pole po jednym być może niefortunnym zdjęciu? Widać, że to jest gdzieś pod jakimś drzewem, przy miedzy. Oby całe tak nie wyglądało. Z resztą pytanie nie brzmiało: ''czy podoba wam się moje żyto?".

Widzę kolego że znasz się na rzeczy.Chodziło o pokazanie sporyszu a nie łanu zboża.Zdjęcie jest zrobione koło drzewa na uwrociu gdzie i tak kombajn nie dojedzie.I jak któryś kolega wcześniej zauważył nie ma go dużo.Być może że to wina tego ze nawóz posiany w marcu leżał prawie 3-tygodnie pod śniegiem,ale mogę się mylić.

Całość wygląda trochę lepiej: :)

Zdjcie012_nnqwxan.jpgZdjcie013_nnqwxae.jpg

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

żytko szału nie robi ale katastrofy nie ma. Dodam tylko, że posianie nawozu w marcu przed nawrotem zimy było świetnym rozwiązaniem.

Edytowano przez Cihu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Widzę kolego że znasz się na rzeczy.Chodziło o pokazanie sporyszu a nie łanu zboża.Zdjęcie jest zrobione koło drzewa na uwrociu gdzie i tak kombajn nie dojedzie.I jak któryś kolega wcześniej zauważył nie ma go dużo.Być może że to wina tego ze nawóz posiany w marcu leżał prawie 3-tygodnie pod śniegiem,ale mogę się mylić.

Całość wygląda trochę lepiej: :)

 

 

Chłopie nie pogrążaj się z tym żytem :)

Aż jutro zrobię zdjęcie i wrzucę jak wygląda żyto na klasie V i VI.

 

A akurat nawóz siany w marcu przed powrotem zima jak napisał poprzednik było bardzo dobrym pomysłem, sam tak zrobiłem i w okolicy widać w tej chwili gołym okiem kto siał w marcu a kto w kwietniu nawóz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

ja dziś na próbę kombajnu młóciłem ok 30 arów.

wyszło wg kombajnu 1,57 t, kawałek przeciętny, szału nie było, są lepsze i gorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Widzę kolego że znasz się na rzeczy.Chodziło o pokazanie sporyszu a nie łanu zboża.Zdjęcie jest zrobione koło drzewa na uwrociu gdzie i tak kombajn nie dojedzie.I jak któryś kolega wcześniej zauważył nie ma go dużo.Być może że to wina tego ze nawóz posiany w marcu leżał prawie 3-tygodnie pod śniegiem,ale mogę się mylić.

Całość wygląda trochę lepiej: :)

Zdjcie012_nnqwxan.jpgZdjcie013_nnqwxae.jpg

padaka z tym żytem - przykro patrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Widzę kolego że znasz się na rzeczy.Chodziło o pokazanie sporyszu a nie łanu zboża.Zdjęcie jest zrobione koło drzewa na uwrociu gdzie i tak kombajn nie dojedzie.I jak któryś kolega wcześniej zauważył nie ma go dużo.Być może że to wina tego ze nawóz posiany w marcu leżał prawie 3-tygodnie pod śniegiem,ale mogę się mylić.

Całość wygląda trochę lepiej: :)

Zdjcie012_nnqwxan.jpgZdjcie013_nnqwxae.jpg

4t powinno dać kłos jest dość długi ale go mało. U mnie na takiej fotce nie było by widać złomy tylko kłosy, kłos przy kłosie.

No ale krytykować łatwo i chwalić się jak coś się uda też. Ścieżek nie widać więc pojechałeś po taniości. Jedni walą ile wlezie a inni mają inne podejście.

Jednego zadowala 4t a innemu 10t i mało i drapie się po łysinie jak zrobić 12t. jak chcesz zbierać więcej to się ucz powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

3 - 3,5 tony więcej nie nakosi, obsadą się nadgania plon nie długością kłosa, widać ze bez oprysków to i mtz będzie małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek    0

robiłem pomiary 23.07.13 żyto hybrydowe(brasetto) 20%-24% żyto populacyjne-15% woj.łódzkie, pow.wieluński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

3 - 3,5 tony więcej nie nakosi, obsadą się nadgania plon nie długością kłosa, widać ze bez oprysków to i mtz będzie małe.

 

Wydaje mi się, że używasz skrótów myślowych i wprowadzasz ludzi w błąd. To wyjaśnij dlaczego KWS przy obsadzie 180 ziaren/m^2 otrzymuje taki sam lub wyższy plon jak przy obsadzie 250 nasion? Wraz z gęstością zmienia się ilość pieter w kłosie i MTZ. Jak widać można tymi parametrami nadgonić niższą obsadę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

u mnie populacja wczoraj badana 18-20% brasetto ponad 25%. Zyto 2 razy pryskane fungicydem. A u nas juz od soboty ludzie kosza zyta populacyjne i o dziwo badałem jedno miało 14,5% ale to tzw ekologia tylko troche azotu.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk3512    1

Ja u siebie wczoraj też badałem i brasetto różnie od 23% do nawet 30% a populacja u wuja 14.7 wiec dwa dni i pod kose:)

Edytowano przez patryk3512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj