przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Max83Max83    60

U mnie żyto zwałowane w 90 %. Wczoraj ponad 40 litrów/m2. Dzisiaj dalej pada. A Jak u was ustało? I Jak oceniacie swoje żyto na plon. Piszcie wszyscy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Plonem to będziemy się chwalić albo smucić po skoszeniuć. W sumie to średnia AF to zawsze 7-8 więc wynik juz znamy. Tak całkiem serio jezeli poległo dopiero teraz to nic się nie stało. Będzie ciężko wymłócić ale plon nie będzie wiele niższy. Wiem to z własnego doświadczenia z tamtego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek    0

u mnie stoi 99% , ile jeszcze przewidujecie tyg do żniw żyta , liczyliście u siebie obsadę kłosów na m.kadrat. bo mi szczerze to nie bardzo sie chce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal225    14

U mnie palazzo skracane dwa razy stoi elegancko , u sąsiadów żyta i pszenżyta placami wyległy ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

Moje żyto stoi tak jak już napisałem a dziś podczas lustracji pól zauważyłem,że poległo pszenżyto DINARO(pierwszy raz od kiedy je uprawiam)co prawda nie było ono skracane ale nigdy nie rosło wyżej jak 120-130cm max!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

U mnie po deszczach zaczęło się pokładać gdzieniegdzie, z całości wyległo może 10%. I tak część została położona przez zwierzaki. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie żyto populacyjne amber stoi bez problemu, siew 120kg, 120 kg N, 1l CCC+ 1l cerone i wystarczyło. a Złote wysiew gęstszy bo ziarno własne, znacznie mniej nawozu a gdzieniegdzie leży. Ilość wysiewu jednak najważniejszy i przede wszystkim najtańszy, beznakładowy czynnik a ma ogromne znaczenie. Zawalić siew a potem najlepsze warunki tego mogą nie zrekompensować.S6304916.JPG


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Rzadki siew to nawet nie beznakładowy sposób. Można powiedzieć że zmniejszający nakłady na materiał siewny i naklady pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

U mnie najwięcej wyległo tam, gdzie najrzadziej posiane, ale to wina nawożenia - traktor topił się w błocie, co zaowocowało, oprócz kolein :(, zwiększoną dawką nawozu. O pryskaniu nie było mowy, chyba że z samolotu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

moje brasetto również stoi po ostatnich ulewach dostało 200kg polifoski 6, 150kg N (więcej azotu nie dało sie dać - ciągnik siadał) i 0,33l moddusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

U nas w od 26 kwietnia do 3 maja spadło 70 litrów na metr, cały maj 160 litrów na metr a czerwiec około 110 litrów na metr. Brasetto u mnie stoi nie dlatego że skracane a raczej usztywniane Ceronem w fazie III kolanka. Stoi bo zastosowałem za rzadki wysiew tj około 150 ziaren na metr, oraz niestety troszkę za głęboko. W związku z tym łan jest za rzadki aczkolwiek kłos długi, wyrównany i zapewne MTZ także będzie wysoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

dostałem pole, ostatnie 2 lata było żyto populacyjne bez obornika i nawozów PK tylko jedna dawka saletrzaku, nie wapnowane od ok 20-30 lat i mam pytanie czy jest sens siać tam żyto hybrydowe po zastosowaniu obornika lub wapna i wysokiej dawce PK klasa ziemi to IV i V a jeżeli nie żyto to co zasiać a może pszenżyto urośnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Skoro populacyjne urosło to hybrydowe też urośnie nawet bez obornika i PK,wystarczy N wczesną wiosną.

Najlepiej posiej teraz poplon a na wiosnę jęczmień,bo przy cenie skupu żyta 400zł nakłady produkcji na żyto hybrydowe przerosną zyski.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

asharot-to komu ty to żyto sprzedajesz że tylko po 400zł?- no chyba ,że za pół tony... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Polecacie odmianę Visello z KWS na glebę z przewagą 5 klasy? 3 lata z rzędu po żniwach szło tam 60-70 ton takiej mieszanki 70% obornika od świń i 30% odpadów z chłodni (obierki z kiwi,banana pozostałości po brokułach itp.) w tym roku jest tam pszenżyto ozime. Z tego co się dowiedziałem od konsultanta w KWS Lochów to trzeba wysiać tego żyta hybrydowego 2 jednostki nasienne na hektar, koszt zakupu materiału siewnego na hektar to 400zł. Czy ta odmiana Visello będzie opłacalna na moim terenie, i jakie środki ochrony i nawożenie trzeba by było zastosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Ja zaraz jeb.nę! Co to za obrazki? Nie no za***iście lubisz CASE. Ale to... to jest już DUŻA przesada. Gdzie są admini?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To temat o życie, a nie o sygnaturkach. Polecam wejśc w ustawienia kontrolne własnego profilu ->zmień sygnaturkę i poczytać opis.

 

 

 

Twoja sygnaturka może zawierać:

  • • Dowolna ilość obrazków
  • • Obrazy o dowolnych rozmiarach
  • • Dowolna ilość linków
  • • Dowolna ilość linii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj