przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

EKO-ENERGIA    9

A u mnie dopiero dziś dało wjechać w pole, pod lasem to jeszcze śnieg leży i traktor tnie spore koleiny.

25 ha obsiane aztoem, pozostałe, może za kilka dni bo jeszcze woda no polu.

Jak u was??? Przymrozków nie ma więc też nie pomagają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    140

ja juz zasiliłem azotem.

 

 

teraz pytanie...czy moge juz teraz zastosowac 10k siarczanu magnezu i 5kg kristolu/ha?czy czekac do 1 kolanka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie chodzi o to pierwsze kolanko. Potrzebuję instrukcji jak krok po kroku sprawdzić gdzie ono się znajduje i który to jest ten pęd główny. Przepraszam za dla niektórych głupie pytanie ale w tej kwestii akurat nie mam zielonego pojęcia. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

Witam. My jedziemy już opryski. Słonko pali już cały tydzień. Yara Can 27 poszedł to brasetto pędzi. Wirtuoz+anty+modus+SMg+silwet+mikro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

My również nie długo będziemy z opryskiem ruszać,tak mi doradca mówił na pierwszy oprysk CCC + modus + jakaś odżywka i coś na grzyba, i teraz pytanie czy modus też w I oprysku pryskać?

I jeszcze II dawka nawozu pójdzie przed opryskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

gdzie w mieszakcie, ze macie juz tak duże te żyto:p u mnie dopiero zaczeło sie ruszyło, chciałem rozsiac azot i makabra, na które pole nie zajechałem sie koleiny robiły i wróciłem z pełnym rozsiewaczem do domu. całe szczescie, że na rzepak posiałem przed świetami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

czyli na wschodzie pewnie za 1,5-2 tygodnie :) JA nie moge narazie wjechac na około 50% pow z azotem :( Choc na żyta posiałęm w 90% bo sieje na słabych wyższych działkach gdzie mozna było wjechac lub zostawiłem dołki


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Ciekawe, na pewno u Was pierwsze kolanko jest ok. 1 cm nad węzłem krzewienia ??

 

U mnie w północnej wielkopolsce zima skończyła się co prawda kilka dni później, ale 1 kolanko po rozcięciu jest może dwa milimetry nad węzłem krzewienia, a drugie kolanko 1mm nad pierwszym. Jeszcze dobry tydzień to będzie dopiero BBCH 30 czyli początek strzelania w źdźbło a dopiero później jest pierwsze kolanko.

 

Nie wiem, może jest ale wydaje mi się, że to trochę za wcześnie, w zeszłym roku 19 kwietnia pryskałem na skrócenie, a gdzie w tym roku jak wszystko o miesiąc opóźnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    140

u mnie na bardziej rozwinietych pedach 1 kolanko jest ale trzeba poczekac za tymi słabszymi....a tak obrazowo ile powinno miec wysokosci zyto któe jest w fazie 1 kolanka??15cm??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

U mnie się pomalutku wyłania.

Tak jak kolega wyżej "dyczko0" mówił kolanko jest jeszcze schowane.

Z II dawką lepiej jechać na kolanko czy trochę później??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Tez mialem taka nadzieje ze na górcę rozsieję, chociaż to co do rozsiewacza nasypałem, a tem było jeszcze gorzej. Ledwo new hollandem wyskczyłem ( opony tył 650 przód 540). Koein tam w sumie nie zostawiłem, bo było tak żadko, ze sie zamkneły:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor111447    1

WItam.

 

powie mi ktos jaka jest kolejnosc mieszania chemi przed zabiegiem?

 

W jednym przejezdzie chce zastosowac fungicyd,siarczan magnezu,kristanol,i ccc??Jak pomieszac to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Najpierw nawozy potem sor. Ja bym mieszał w następującej kolejności: kristanol, siarczan magnezu, fungicyd, ccc.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

zasiliłem swoje żyto mieszańcowe Gradan w poniedziałek 200kg saletry amonowej 34% + 70kg soli potasowej, przedsiewnie dałem obornik 30t i 200kg polifoski 6 i mam pytanie jak jeszcze dam 150 saletry to czy warto zastosować antywylegacz klasa ziemi IVa i b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

750g ccc + 0,2l modus 250 ec - na początek wystarczy

Edytowano przez Cihu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor111447    1

najlepiej to w fazie 1 kolanka.

Bierzesz kilka roslin z pola i wybierasz pedy głowne,nastepnie przekrajasz je zyletka czy nozem wzdzłuz i masz 1 kolanko...u mnie w lepszych roslinach jest 0,5cm nad wezłem krzewienia a w gorszych 0,3-0,4 cm...mysle ze u mnie za tydzien bedzie juz po zabiegu ale to czas pokaze....oczywiscie do tych antywylegaczy dolej fungicyd który ochroni podstawe zdzbła....np Mirage 450...koszt około 60-67zł/ha o ile dobrze pamietam...ja dałem 150kg saletry i obornik i 200polifoski jesienia i jest naprawde geste wiec potraktuje je 1lccc plus mirage plus siarczan i kristalon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj