przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

KrzysiekFM    11

ew.http://www.sklep.rudnik.agro.pl/pl/p/Optimus-175-EC-1L/2716

przecież to rozcienczony modus. Kupujemy na metry???? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    140

Jak u was z pogoda?U mnie zima zaatakowała i 1 dawka azotu nie poszła jeszcze na zyto...20cm sniegu i minus 4-5stopni...myslicie ze duze straty maga byc jesli 1 dawka pojdzie za 7-10dni jak zima odpusci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

według prognoz dopiero od 31 marca w dzien bedzie powyzej 5st a kolejny weekend taki jak ten czyli -10 do -14 przez 3 dni !!!!!!!


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
on12    0

czyli dobrze zrobiłem ze wstrzymałem 1 dawke azotu....

co za pogoda;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi33    1

jak myslicie bez 1 dawki żyto ile wytrzyma.pogoda pokazuje że dopiero po świętach ruszymy w pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

jak myslicie bez 1 dawki żyto ile wytrzyma.pogoda pokazuje że dopiero po świętach ruszymy w pola

 

No niestety jak macie nie posiane a warunki wodno glebowe pozwolą wjechać dopiero 7-10 kwietnia to rewelacji w plonie nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Dokładnie kolego.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek3110    239

to prawda że żyto od tego roku (siew jesień 2013) jest zakazane?

a po drugie można je jako pasza stosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

A dlaczego nie możnaby stosować go jako paszy??Śmieszne na chleb idzie a na pasze nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiastOracz    136

to prawda że żyto od tego roku (siew jesień 2013) jest zakazane?

a po drugie można je jako pasza stosować?

Żyto hybrydowe nie było i nie jest zakazane w uprawie, ponieważ jest wytwarzane tradycyjnymi metodami hodowlanymi i nie ma nic wspólnego z GMO i można je stosować jako paszę.

Panie @Krzysiek3110 natomiast śruta sojowa importowana do Polski to GMO, ponieważ około 97% upraw w świecie to uprawy GMO i jak masz Pan np. świnie i pasza pochodzi z zakupu lub koncentrat - zapewne białko jest bilansowane o śrutę sojową i w 97% jest to GMO. Chyba, że nośnikiem białka jest śruta rzepakowa lub groch - wszytko z upraw krajowych, to pewność jest większa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek3110    239

no bo chce tate na to namówić a on twierdzi że to GMO i siać tego nie bedzie bo zakazane......

a jak nie jest zakazane to gitess

dzięki panowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

rozsiałem dzisiaj saletrosan (100kg/ha) i saletrę (150kg/ha) na jednym kawałku żyta hybrydowego - na ok. 10% powieszchni widać skutki pleśni śniegowej, jakim preparetem dokrzewić żyto na wiosnę jeżeli zajdzie taka potrzeba CCC czy modus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Temat dokrzewiania był wałkowany czytaj.......

A w ogóle co to za pytanie??

jakim preparetem dokrzewić żyto na wiosnę jeżeli zajdzie taka potrzeba CCC czy modus?

 

Rozsiałeś nawóz a nie wiesz czy jest potrzeba dokrzewiania czy nie??

To na jakiej podstawie ustalałeś dawkę azotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj